Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe maluszki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się właśnie najbardziej obawiam, że te ciocie i babcie będą gadać, doradzać na siłę i krytykować. Rozumiem, że zazwyczaj robią to z chęci pomocy, ale ja bardzo nie lubię jak ktoś mi się do czegokolwiek wtrąca, wolę popełniać swoje błędy i sama się nauczyć. Dlatego przez pierwszy miesiąć nikogo nie przyjmujemy, chcemy mieć czas żeby się ogarnąć i "nauczyć" dzieciaczka :-) Zresztą nie dość, że połóg, burza hormonów, dziecko płacze a my jeszcze nie wiemy dlaczego, to się jeszcze gośćmi zajmować trzeba. A stres źle wpływa na laktację ;-)

https://www.suwaczek.pl/cache/962308a84b.png

http://www.suwaczek.pl/cache/a559f3cce2.png

Odnośnik do komentarza

Witam często czytam wasze wpisy zawsze mogę się czegoś dowiedzieć mimo że to moja druga dzidzia :) mam pytanie odnośnie szyjki macicy dziś się dowiedziałam że moja ma tylko pół centymetra a to 35+3 dni a jak z tym u was ? Czy te pół to naprawdę mało czy nie bo różne rzeczy czytałam ...
Ah ogólnie co mi najbardziej przeszkadza w komentarzach innych odnośnie ciąży to pytanie a co będzie teraz ? Pewnie chłopak - Nie druga dziewczynka - A tatuś pewnie chciał by chłopca co ? - odpowiedź mojego męża : tatuś chce aby było zdrowe ;)
Ale jak mnie to drażni jakby chce posiadania drugiej córki to jakaś anomalia jakby musiał być ten chłopak ( bardzo chciałam druga córeczkę aż zrobiłam whiio na usg ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć Lara :-) Niestety ja do tej szyjki nie potrafię się odnieść, u mnie lekarz za bardzo nie sprawdzał. Nie wiem, czy to dobrze czy źle, ale jakoś się tym nie martwię. Sprawdzał mi tylko raz przy okazji pobierania cytologii to powiedział tylko, że wszystko ok. Jutro będę miała pobierane gbs to może przy okazji też powie jak się sprawy mają. Ale wydaje mi się, że na tym etapie ciąży to może się już skracać.
Ja teraz spodziewam się chłopca, ale chyba drugą wolałabym mieć dziewczynkę, chociaż wiadomo że nie jest to najważniejsze ;-) Jeszcze nie urodziłam pierwszego dziecka, a już myślę o drugim - ech, chyba to nie do końca normalne :-)

https://www.suwaczek.pl/cache/962308a84b.png

http://www.suwaczek.pl/cache/a559f3cce2.png

Odnośnik do komentarza

No ja długi nie myślałam o drugim dziecku ciągle mówiłam jedno i basta ale serio dwa to akurat ;) ciężko mi w ciąży pierwszej było w tej też okropnie teraz ciągle mam skurcze łydek i pachwin w nocy chodzę jak nie normalna bo nogi same "chodzą" biorę magnez ale to za wiele nie pomaga .... Nie no co ty my wszystkie jesteśmy nie normalne hihihi ;)

Odnośnik do komentarza

Do tej pory na każdej wizycie miałam w granicach 4 cm, jutro dowiem się ile jest teraz i liczę na skrócenie. W pierwszej ciąży do końca miałam długą, poród był długi i przez kilkanaście godzin zero postępów stąd teraz nie martwiłabym się, że coś się zaczyna dziać wcześnie.
Teraz czekam na dziewczynkę, pierwszy chłopiec, w sumie lubię zmiany więc ciekawa jestem tej nowej przygody z dziewczynką. Najważniejsze zdrowe by było ;)

Odnośnik do komentarza
Gość BlankaDab

Dzieki za rady :) Czyli bede straszyc dzidzie cyckiem co te 3 godziny hehe :) No i oczywiście jak bedzie chciala czesciej ;)

Ja to się najbardziej boję złotych rad moich dziadków, są już po 80-tce a mają zabójcze pomysły. Wczoraj mi dziadek powiedział, że małą w wakacje na kajak zabierze :D Wiem, że on już inaczej widzi świat, po swojemu "starczemu" trochę, ale to jednak upierdliwe grzecznie co chwila odmawiać "rozrywek".
No i oczywiście teściowe. Też mają wiele wspaniałych pomysłów. Np. żeby mój mąż im remont robił, bo akurat na lipiec zaplanowali, no co przecież raczej zdąży na porodówkę. :O Ostatnio też teściowa do mnie mówi "jak zaczniesz rodzić to dajcie znać, przyjedziemy". Noo, z pewnością ich obecność mi pomoże ;P

Odnośnik do komentarza

Oj o teściowych to legendy bym mogła pisać na wieść o drugiej wnuczce usłyszałam no cóż też będzie się kochać :) całkiem serio ma poglądy że mąż musi zarabiać spłodzić syna najlepiej trzech itd ale cóż .... Syna ma wspaniałego nie będę na to narzekać ;)
Ciekawe jak mi drugi poród minie pierwszy trwał w całości 5,5 godziny poszło szybko przynajmniej tak pamiętam chociaż mój mąż mówi że aż tak szybko i bez krzyków się nie obyło ;)
Co do karmienia moja mała w wieku 6 tygodni przestała jadąc w nocy spała jak kamień pediatra mówił że skoro przybiera na wadze to nie mamy budzić bo fizjologicznie jedzenie i spanie się wyklucza albo jedno albo drugie
Ale to każda mamusi będzie sama wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza

U mnie na SR położna mówiła, że wybudzanie co 3h przez pierwsze 4 tygodnie i chyba podobnie gdzieś czytałam na jakimś sensownym blogu typu Hafija- mam zamiar się tego trzymać, aczkolwiek nie podejrzewam, żebym miała aż tyle szczęścia i tak długo śpiące dziecko ^^
Co do skracającej się szyjki, to już to pisałam jakoś ostatnio, ale pytanie pojawiło się znowu- ja pytałam o to mojego ginekologa (wtedy to była końcówka 35 tc) i powiedział, że teraz to już bez różnicy ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v9n732fwnnmbk.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzis na pytanie o wiek ciąży powiedziałam pielęgniarce że skończone 33, ale w domu sprawdziłam ze juz 34.... Trudno mi chyba uwierzyć że to tuż tuż... Nie mam jeszcze żadnych sygnałów oprócz miękkiej szyjki juz trzy tygodnie temu. Następna wizyta za tydzień, zobaczymy czy nadal jest glowka do dołu: )
Ja tez często słyszę: drugi chłopczyk? Ojej szkoda że nie parka.

Odnośnik do komentarza

achmea
Eihblin w takim razie jako podczytywaczka wypowiem się, że miałam do tego prawo skoro forum jest publiczne, nie rozumiem ataku. Rodzę w lipcu więc temat bliski, większość zdecydowana nie ocenia tu Ciebie, więc i Ty nie doszukuj się. Część dziewczyn ujawnia się teraz, bo przestały pracować, mają więcej czasu, a przede wszystkim wszystkie jesteśmy coraz bliżej rozwiązania.

Spoko a my mialysmy prawo sobie tego nie zyczyc i zalozyc forum prywatne. Natomiast wciaz nie zauwazacie kilku prawidlowosci- przedtem nie bylo zadnych zgrzytow (1) i ten zgrzyt nie zaczal sie od nas ze my zaczelysmy was jakos oceniac uogolniajac (2) do tego nie tylko jedna osoba poczula sie dotknieta a praktycznie wszystkie wiec chyba jednak cos byly nie tak w tych wypowiedziach ze zrobilo poruszenie (3).

A juz uzywanie argumentu hormonow i wrazliwosci - jest mega slabe aby tylko podwazyc nasze zdanie. To tyle ode mnie konczac ten temat.

Odnośnik do komentarza

Eihblin wszystko zaczęło się od zgrzytu związanego z Twoja osobistą sytuacja wiec troche mijasz się z prawdą. Po Twojej dyskusji z jakąś osobą pojawił się temat zamkniętego forum prawda? Nie wiem w jakim celu wpisujecie na tym forum takie posty-na zamknięty nie ma zgrzytów to na tym chcecie się wyżyć? Przeczytaj jeszcze raz parę poprzednich stron ale z innym nastawieniem-bardziej obiektywnym.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to zgrzyt zaczął się od tekstu ze nie było z nami i o czym pisać.
Sytuacja, w ktorej się znalazła Eihblin, moim zdaniem przyspieszyła tylko powstanie forum prywatnego. Prędzej czy później zostałoby założone chocby z uwagi na to, że pewnie po porodzie będziemy chciały pokazać swoje Maluszki. To jedno, a drugie - ja na forum prywatnym czuje dużo większą swobodę pisania. I myślę że nie tylko ja. To też jest jeden z powodów utworzenia tego forum

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

Odnośnik do komentarza

Tak czytam i czytam coś tu iskry się sypią ;) powiem wam że fajnie się was czyta więc proszę się nie kłócić ;) radzicie sobie , piszecie co u was jak wasze dzidzię i to najważniejsze a jeśli ktoś prowadzi dodatkowy wątek to co właściwie w tym złego ? To jak posiadać dwie przyjaciółki jak piszesz do jednej to druga nie strzela focha ( chyba ) macie tak różne charaktery ale każda jest kobietą w ciąży i to nas łączy kochane nawet przez błyskawice

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...