Skocz do zawartości
Forum

Październiczki 2009


żabol22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.

Mam problem z Kacperkiem. Od kilku dni zaczął się jąkać. Nie zawsze jak mówi, ale dość często - wcześniej tego nie robił, a mówił te same zdania i słowa. Bardzo się martwię:( Przestaliśmy już krzyczeć całkowicie na niego jak coś przeskrobie,lecz to znowu odbija się ujemnie na jego zachowaniu- czuje się bez karny i rzuca wszystkim czym się da, rozrabia w najlepsze, a my czujemy się bezsilni, bo boimy się zareagować, gdyż nie wiemy czy jego jąkanie nie ma związku z nerwami.

Niby czytałam, że u takich dzieci to się bardzo często zdarza, ale mam tyle wątpliwości...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-43793.png

Odnośnik do komentarza

milka21
Cześć dziewczyny.

Mam problem z Kacperkiem. Od kilku dni zaczął się jąkać. Nie zawsze jak mówi, ale dość często - wcześniej tego nie robił, a mówił te same zdania i słowa. Bardzo się martwię:( Przestaliśmy już krzyczeć całkowicie na niego jak coś przeskrobie,lecz to znowu odbija się ujemnie na jego zachowaniu- czuje się bez karny i rzuca wszystkim czym się da, rozrabia w najlepsze, a my czujemy się bezsilni, bo boimy się zareagować, gdyż nie wiemy czy jego jąkanie nie ma związku z nerwami.

Niby czytałam, że u takich dzieci to się bardzo często zdarza, ale mam tyle wątpliwości...

Milka wybierz sie do logopedy z nim badz jakiegos lekarza pewnie jest jakis powod
albo cwiczenia zaleci
my w kinie z mezusiem bylismy na saga zmierzch
romantico fantastico:flower2:

Odnośnik do komentarza

Milka A co na to wszystko Wasz pediatra? Może zrób tak jak Aldonka pisze.. :-) życzę Wam wszystkiego dobrego i 3mam kciuki by wszystko szybko się wyjaśniło.

A ja wstałam tak wczas bo boli mnie ząb :( i dodatkowo puchne :( nie powiem żebym się dobrze czuła ale jak myślę o wizycie u dentysty to mi wszystko przestaje boleć:) wzięłam przeciwbolowy lek i idę się położyć:) do potem

Odnośnik do komentarza

Maryś nie byłam z nim u pediatry, bo czytałam, że to i tak nic nie da. Jedynie co to tak jak Aldonka pisała, można się udać do logopedy. Czytałam sporo na forach jak się rodzice wypowiadali i się trochę uspokoiłam. Mały jak jest sam i mówi do siebie to się nie jąka, tylko jak chce coś powiedzieć innej osobie. Przeczytałam sporo fajnych wskazówek i mam nadzieję, że się sprawdzą. Jeżeli dziecko nie ma żadnych tików i nic mu się nie dzieje z twarzą jak się jąka, to najprawdopodobniej z wiekiem mu to przejdzie jak zacznie całkiem mówić - tak czytałam. Siostry synek też tak miał i samo mu przeszło.

Maryś współczuję zęba. Ja ostatnio byłam u dentysty i na szczęście już wszystkie na razie ząbki zdrowe.

Mały coraz częściej w nocy z nami śpi. Zasypia u siebie a nad ranem chce do nas.

Miłej niedzieli Wam życzę. papa

http://suwaczki.maluchy.pl/li-43793.png

Odnośnik do komentarza

milka21
Maryś nie byłam z nim u pediatry, bo czytałam, że to i tak nic nie da. Jedynie co to tak jak Aldonka pisała, można się udać do logopedy. Czytałam sporo na forach jak się rodzice wypowiadali i się trochę uspokoiłam. Mały jak jest sam i mówi do siebie to się nie jąka, tylko jak chce coś powiedzieć innej osobie. Przeczytałam sporo fajnych wskazówek i mam nadzieję, że się sprawdzą. Jeżeli dziecko nie ma żadnych tików i nic mu się nie dzieje z twarzą jak się jąka, to najprawdopodobniej z wiekiem mu to przejdzie jak zacznie całkiem mówić - tak czytałam. Siostry synek też tak miał i samo mu przeszło.

Maryś współczuję zęba. Ja ostatnio byłam u dentysty i na szczęście już wszystkie na razie ząbki zdrowe.

Mały coraz częściej w nocy z nami śpi. Zasypia u siebie a nad ranem chce do nas.

Miłej niedzieli Wam życzę. papa

Milka jezeli bedzie sie ciaglo długo to wizyta u logopedy nie zaszkodzi mu
albo pocyztaj jakies cwiczenia dla dziecka

Odnośnik do komentarza

Milka, przede wszystkim spokój. Dzieci w tym wieku tak mają. Kacperek chciałby Ci powiedzieć od razu wszystko a nie jest w stanie. Mówienie nie nadąża za myśleniem i może stąd to jąkanie. Tak jak Aldonka pisała, umów się z Kacperkiem do logopedy. Jeżeli coś jest nie tak, to on to wyłapie i szybko będziecie wspólnie działać. Powodzenia :36_1_11:
Aha, i zajrzyj proszę do swojej skrzynki odbiorczej - tam czeka na Ciebie zaproszenie na nasze prywatne forum: Szybkie menu - Grupy społeczne - Październikowe mamy 2009. Czekamy tam na Ciebie :Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/2de41e1aa4.png

http://cap34.caption.it/12043/captionit2114839467D32.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...