Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

Monia38
No to się wk......am :36_2_43:
Najpierw zakręcili wodę nic nie mówiąc, robili coś z rurami na ulicy. No a jak odkręciki to już od godziny kawa z kranu leci:36_2_43: Ciekawe jak długo jeszcze. Chyba będę musiala w butelkach kupić coby małej pić zrobić:36_2_43:
A żeby mi za dobrze nie było to spłuczkę w kiblu trafił szlak, chłop w Opolul, drugoi w pracy i nie ma komu zrobić. Rozebrałam dziadostwo na części pierwsze, bo myślałam, że to od tej wody, ale dalej leci:36_2_43: Super, po prostu żyć nie umierać:36_2_43:
:glass: bez komentarza

sił dobra kobieto!

Odnośnik do komentarza

Anulka
Monia38
No to się wk......am :36_2_43:
Najpierw zakręcili wodę nic nie mówiąc, robili coś z rurami na ulicy. No a jak odkręciki to już od godziny kawa z kranu leci:36_2_43: Ciekawe jak długo jeszcze. Chyba będę musiala w butelkach kupić coby małej pić zrobić:36_2_43:
A żeby mi za dobrze nie było to spłuczkę w kiblu trafił szlak, chłop w Opolul, drugoi w pracy i nie ma komu zrobić. Rozebrałam dziadostwo na części pierwsze, bo myślałam, że to od tej wody, ale dalej leci:36_2_43: Super, po prostu żyć nie umierać:36_2_43:
:glass: bez komentarza

sił dobra kobieto!
dokładnie!
MOniu moge Ci krokiety podrzucic bo moj kupil kapusty i pieczarek jak na wojne i robie i robie i konca nie widac!

Julcia
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7437e67d.png
Zosia
http://www.suwaczek.pl/cache/4d94e4ac9b.png

Odnośnik do komentarza

No już wiem na czym stoję. Kamil wrocił i diagnoza: spłuczka się sp....a. Trza kupić nową. Na szczęście udało mu się zakręcić wodę więc już się nie leje, bo to wkurzające było , no i licznik się kręcił:36_2_43: jedyny plus to chyba ten, że spuściłam z rur chyba cały ten syf więc woda już w miarę normalna ale i tak dla malej kupię w butelce, tak na wszelki wypadek.
Słonko krokiecika czemu nie :smile_move:
Mała właśnie wmiotla słoiczkowe danie. Staram się mieć zawsze jakieś dwa w zapasie w razie godziny w :D No i sie przydał :D

Odnośnik do komentarza

Monia38
No to się wk......am :36_2_43:
Najpierw zakręcili wodę nic nie mówiąc, robili coś z rurami na ulicy. No a jak odkręciki to już od godziny kawa z kranu leci:36_2_43: Ciekawe jak długo jeszcze. Chyba będę musiala w butelkach kupić coby małej pić zrobić:36_2_43:
A żeby mi za dobrze nie było to spłuczkę w kiblu trafił szlak, chłop w Opolul, drugoi w pracy i nie ma komu zrobić. Rozebrałam dziadostwo na części pierwsze, bo myślałam, że to od tej wody, ale dalej leci:36_2_43: Super, po prostu żyć nie umierać:36_2_43:

Wspolczuje! Ja juz zapomnialam jak to jest. U nas najpierw pisemnie musza wszystkich uprzedzic i dokladnie okreslic czastrwania naprawy:36_1_11: A z takich pamietnych awarii to mam taka jedna: wylaczyli nam prad na kilka godzin dokladnie kiedy zaczelam sie szykowac do studniowki! Z mokrym lbem ojciec mnie wiozl do cioci na drugi koniec w-wy abym jednak mogla sie wyszykowac. iestety, Polonez mnie ominal!:36_2_46:

Moniq - Tak, przyznam Ci racje. U nas tez tych alergii duzo mniej. Nie mowiac juz o chorobach. Ja tez juz kiedys o tym pisalam! Za duzo niepotrzebnych lekarst, przejmowania sie, wyjalawiania itd, itd. Kiedys, kiedy nie mialam dziecka, krytykowalam tutejszy chow, ale dzis jestem jego zagorzalym zwolennikiem.

Monika - Leniuchuj sobie zdrowo! Wiesz, nikt Ci nie udowodni, ze Ci lepiej:36_1_15:

U nas spokoj. Alex wyjechala, przyjechal Tias - mlodszy syn. Przy nim Misia to aniol. Ubustwiaja sie nawzajem. Jakas dziwna chemia jest miedzy nimi. A moj M oglada.....PIPI! :sofunny::sofunny::sofunny:
Ja juz doczekac sie nie moge piatku, niech mi to swinstwo wyciagaja, bo mnie irytuje:Real mad:
Na szczescie nie mam nieprzespanych nocy przez dziecko, ale za to mam przez M:Real mad: M.in. dlatego biore proszki nasenne, aby dobrze spac cala noc. I zazwyczaj skutkuja. Ale M wczoraj tak chrapal, ze nawet prochy nie pomogly. Obudzil mnie o 3-ciej, ja go kopem na bok odwrocilam (wtedy nie chrapie!) ale sama juz nie moglam zasnac do 5-tej! Za to pozniej obudzilam sie o 11.30!:36_1_11: Sielanka!
Od jutra zaczynam "normalne" zycie. Mam juz dosc "oszczedzania sie". Jutro zakupy, potem przyjdzie znajoma obejrzec "szyny", a w piatek ide na babski wieczor. A od przyszlego tygodnia - rehabilitacja (widze juz efekty siedzenia w domu - na brzuchu!:Real mad:)

Dobra, zmykam. Zdrowka wszystkim maluszkom zycze i mamuskom! Spokojnego wieczorku!:Kiss of love:

http://lb5f.lilypie.com/xYLEp2.png

Odnośnik do komentarza

:36_1_11:hejka hihi wzieło wam sie na wspominki awarii ...u nas zaczeło sypać hihii i wszyscy sie tutaj boją że jutro wszystko bedzie zamknięte bo dwa centymetry śniegu spadło hihihihihihihi nie moge:ski:minus trzy i dwa centy sniegu i wsszyscy wariują
dziewczyny nie martwcie sie jutro będzie lepiej:36_1_11:
mówie wam!!!!:36_1_11:

GAJGINKA:16_3_46:

Odnośnik do komentarza

oh laseczki chyba znnowu nikogo nie ma coś chyba mam peszka:nerw:no ale co zrobić ......
Monia wiem wiem tomografia kosztuje teraz 300 zł. ....szmiechu warte
mój teśc miał raka na płucach i ale bali sie przerzutów i musiał zrobić tomografie Pani była tak uprzejma i poinformowała nas ze zapisze nas na najbilższy termin to jest za pół roku :36_2_24:
a ja jej na to za pół roku to ja juz teścia nie bede mieć , no więc ona na to za 300 zł. możemy zrobić zaraz.....
pozostawiam bez komentarza....

GAJGINKA:16_3_46:

Odnośnik do komentarza

hej, w końcu wróciłam do siebie, ech... koniec laby, wiedziałam że musi kiedyś nastąpić:sofunny:
najgorsze w tym wszystkim jest to, że zaczęło mnie dusić i zrywać na suchy kaszel, nie wiem czy alergia daje znać o sobie czy może infekcja schodzi niżej, wkurzające jest to , najgorzej jak leżę i to dopiero wieczorem
próbuję zaradzić wielofalowo - homeopatyczny syrop na kaszel, flegamina w tabletkach, flonidan antyalergicznie, wapno mi niestety wyszło wrrrrrrrrr, garnek z wodą na kaloryfer, uchylone okno, mam nadzieję, że pomoże, na razie efektów pozytywnych brak ale dopiero przed chwilą zadziałałam

przedszkole czarno widzę wrrrrrrrrrrrrrr, muszę poszukać jakiejś protekcji bo normalną drogą szanse żadne

monia cholera, współczuję spłuczki, znów kasa do wydania, a woda w rurach nie byłaby syfiasta gdyby panom chciało się przez hydranty przelać po zakończeniu roboty, rzecz nie praktykowana - bo kto za te ubytki wody zapłaci? a tak koszty pokryją klienci spuszczając smołę z kranu aż do białości:Wściekły:

muszelka ja też lubię Pipi, tą starą z Tommim i Aniką, z małpą - Pan Wilson chyba, z koniem w kropki
mój m. też chrapie, nie znoszę tego wrrrrrrrrrrr

gajginka o masz ci - ciutka śniegu i koniec świata:sofunny:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Gajginka nie uciekaj. :D Trochę śniegu:sofunny::sofunny:

Monika na szczęście to nieduża kasa, bo koło 20 zł, no ale trza pojechać i kupić, a z tym już gorzej. Do zusu jadę już nie wiem drugi albo trzeci dzien:36_2_43: i dojechać nie mogę, bo m ciągle coś ma:36_2_43:
Kuruj się kobieto:zwyrazami_milosci:

A mój m też chrapie. Ostatnio zaczął nawet na boku:36_2_43: Starość jakaś go dopada czy jak:sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza

Wczoraj troche dołowałam...niestety kryzys dopadł i nas...mąż ma mieć mniej prywatnych prac a jeszcze rok czasu kredytów zostało do spłaty...ach mysle, że damy rade ale strach jest bo ja do pracy to dopiero jak przedszkole będzie:nerw: A narazie jej nie zapisałam bo jeszcze dwóch szukam, skoro 3 można wpisać. I teraz pytanko : Czy decyduje kolejność składania deklaracji, czy punkty?

Anulka i jak tam chłopcy...miałaś ich z głowy bo zatracili się w grzecznej zabawie? I jak warga Mikiego?

lahrerin mam nadzieje, że dziś odespałaś wczorajszą nocke :*

moniq i jak już nie ma wymiotków?

slonko no szok...kuźwa tyle człowiek płaci na NFZ a jak co do czego to płacic trzeba albo czekać w cierpieniu:nerw: Fajnie, że masz przedszkole załatwione :)

Monia u mnie często robią numery z brakiem wody, dlatego mam już zapas w domu...choć wkurzam się jak czasami nawet głowy umyć nie mogę:nerw:

Monikapolecam Supremin na taki kaszel...zdrowiej do końca :***

gajginka brrryyy...ja się ciesze, że u Nas już koniec zimy:36_1_11: więc współczuje...

muszelkazacznij normalnie żyć ale jeszcze...oszczędnie:36_1_11:

Karinka
http://www.suwaczek.pl/cache/67afb09ad9.png
Rozalka
http://www.suwaczek.pl/cache/55ddad4cd7.png

www.edukatorek.com.pl

Odnośnik do komentarza

Witam

Nocka jako tako, siedzieliśmy wczoraj z M. prawie do pierwszej i ostro dyskutowaliśmy na temat naszej przyszłej łazienki. I tak jakoś zeszło. A ok. 3 Justysia stwierdziła, że koniec spania i zaczęła gugać na całego a potem marudzić i tak do 5.

zubelek w moim mieście to zazwyczaj bierze się pod uwagę czy oboje rodzice pracują i kolejność zgłoszeń.

moniq i jak synek? Dalej wymiotuje?

slonko co do cen......!@#$%^&*() W myślach sobie zaklęłam. Dobrze, że już sprawę z przedszkolem masz za sobą.

Monia nie nudzisz się, non stop jakieś przygody...a teraz hydraulika - wiesz, podziwiam Cię, że jeszcze wszystko to ogarniasz.

Anulka błoga cisza - sama rozkosz:36_2_15:

Muszelka oszczędzaj się.

monika4 zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka. A inhalacje robiłaś?

Dziewczyny, kiedyś pisałyście o zmywarkach....jaką polecacie...i na co zwrócić uwagę.

Pozdrawiam.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Lehrerin polecam bosha. Mam już kilka lat, woda u nas tragicznie zakamieniona, zmywarka chodzi dwa razy dziennie i nic sie z nią nie dzieje:36_1_11: Tylko nie daj sie namówić na 45, ja mam 60 i jest optymalna. I moim skromnym zdaniem nie kieruj sie iloscią skomplikowanych programów. U mnie okazało sie po miesiacu,że używam tylko jednego.

Monikaale chociaż trochę odpoczęłaś?

Monia twoje opowieści z życia lepsze od telenoweli. życzę Ci trochę spokoju i normalności (ale z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek:smile_jump::smile_jump:)

Słonkoja temat badań i lekarzy pominę, ostatnio miałam w ramach nadrabiania różnych zaległosci parę wizyt, z dziećmi, m. i sobą i...:glass: Cieszę się, że raczej jesteśmy zdrowi.

:nerw::nerw::nerw:Gupi komp. Znowu mi skasował kawałek...:nerw:

Sabcia się budzi , więc Was opuszczam. Tak tylko telegraficznie. Dzieci w szkole/przedszkolu, m. do Olsztyna pojechał, u Jaska była wywiadówka -:nerw:, ja dzisiaj na drugie spotkanie z terapeutką, chyba mi pomoże, mam takie przeczucie. Przynajmniej po pierwszym mnie nie zdołowała tylko dała do myślenia. To postęp.
W domu nerwowo. jak zwykle wyłącznie z powodu kasy. I zbyt długiej laby m.. na szczęście zaczyna mu się sezon i się czyms zajmie, bo ostatnio do wszystkiego się wtrąca, z nudów.
Pędzę.
Miłego dnia:36_3_9::36_3_9:

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

Witam czwartkowo

Dziś Dzień Teściowej, złożyłyście już życzenia? :Oczko:
Wczoraj nie zaglądałam, bo cały dzień poza domem byłam - sprawy mieszkaniowe :Szok:

monika4
Dziubala
monika4
monia bo danio i jogurty rzadziej uczulają, tam jest mleko fermentowane czy przetworzone przez bakterie i łatwiej przyswajalne, tak samo u ludzi z nietolerancja laktozy - po mleku ich czyści a serki, jogurty kefiry czy śmietane spokojnie sobie jedzą

Nam alergolog mówila, że Danio i Danonki to produkty, które najczęściej uczulają. Nie bez kozery producent zaleca je jeść dopiero po 3 rż.

a mnie z kolei odwrotnie:sofunny::sofunny: czyli co alergolog to inna metoda i diagnostyka, co alergik to inaczej reaguje

To fakt, co alergik to inaczej i do wielu rzeczy trzeba dojść metodą prób i błędów. Nasza alergolog mówiła, że w wielu przypadkach wystarczyło u dzieci tylko... odstawienie Danonków i potem był spokój ze skórą /qkami itd.

Muszelka – ja w ciąży z Maćkiem przez 5 m-cy nie mogłam pić kawy, jeść mięsa, wędlin i cytrusów, a przez całą ciążę odrzucało mnie od serków homo i jogurtów, które przed ciążą uwielbiałam. Maciek jak się potem okazało miał skazę białkową. Czyli to nie tak, że ja w ciąży czegoś nie mogłam czy nie chciałam jeść celowo, tylko sam organizm reagował i już wtedy były sygnały, że coś będzie nie tak.

Anulka
mi pediatra powiedziała, że Danon jako jedyny robi badania specjalne swoich produktów i że są to najbezpieczniejsze serki w Polsce :Szok:

Może dlatego, że mieli dużo skarg (kilka lat temu) na uczulenia u dzieci i stąd wprowadzono ograniczenie w Danonkach, że można je jeść po 3 rż.

zubelek
Anulka
mi pediatra powiedziała, że Danon jako jedyny robi badania specjalne swoich produktów i że są to najbezpieczniejsze serki w Polsce :Szok:

ja słyszałam, że zawieraja za dużo wapnia i mogą je dzieci jeść ale bardzo oszczędnie

Przede wszystkim zawierają za dużo cukru :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

monikouette

co do alergii, muszelka, moze potwierdzisz, juz kiedys otwarlam watek na ten temat, za granica (tzn nie w PL) jest duzo mniej przypadkow alergii, albo nie zwraca sie na to tak bardzo uwagi albo jest tego mniej....


Np. w Wielkiej Brytanii nie zwraca się na alergię uwagi, Polki przyjeżdżają z dziećmi na badania do Polski.
Alergie zależą od regionu. U nas jest dużo uczuleń na białko krowie, w USA na orzeszki ziemne, w Japonii na ryż. Jak widać to chyba kwestia uwarunkowań żywieniowych w danej części świata.

Anulka - biedny Miki z tą warga, oby policzek szybko się odrodził.

Lehrerin – współczuję nocki, sił na cały dzień.

Moniq – jak to było jednorazowe, to bym się tak nie zamartwiała. Jak się powtórzy bez powodu, to najwyżej wtedy do lekarza.

Słonko - gratuluję przedszkola.

Zubelek – zapisy do przedszkola zalezą od miasta. W Krakowie liczy się ilość punktów.

Monia – ale pech. Dobrze, że woda jużjest.

Mój K też chrapie, ale widzę, że gółwnie po ciężkich dniach. Na szczęście Adaś przestał chrapać (obym nie pochwaliła w złą godzinę), chyba syrop pomógł i migdał trochę się zmniejszył. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

lehrerin

Dziewczyny, kiedyś pisałyście o zmywarkach....jaką polecacie...i na co zwrócić uwagę.

Lehrerin, temat zmywarek dobrze mi teraz znany :D. Najlepsze zmywarki ma Bosch. Dla mnie ważne było żeby zmywarka miała klasę A, małe zużycie wody, była cicha, miała możliwość połowy załadunku, funkcję opóźnionego startu, składane koszyki, blokadę przed dziećmi, sterowanie na panelu (na grzbiecie frontu. A z przodu mają już tylko "stare" modele), no i oczywiście „-tka”. Najlepsza z tego co szukałam (i potwierdziłam w sklepach) to BOSCH SMV 40M00EU. Druga bardzo fajna zmywarka, którą znalazłam to Amica ZIA 6628 (tańsza od Boscha od kilkaset złotych). Ma wszystko to co Bosch ale w sklepie powiedzieli, że ogólnie ze względu na firmę ma krótszą żywotność i nie myje tak doskonale jak Bosch.
Powodzenia w wybieraniu ::):

Odnośnik do komentarza

witam i ja, już na posterunku mamy, czuję sie o niebo lepiej ale jeszcze nie do końca zdrowa, nos dalej zawalony, antybiotyk do soboty to może mi minie, kaszel coś przerwało, najgorsze, że słaba jestem jak niemowlę

słonko ten majerankowy napój musze zapamiętać i wykorzystać w miarę potrzeby

dziubala dobrze, że Adaś już nie chrapie, oby nie wróciło

lehrerin czyli druga nie za ciekawa noc, może w dzień troszkę pośpisz

anulka właśnie, jak po wizycie kuzyna - zdaj relację i co z wargą Mikiego?

zubelek szkoda, że m. będzie miał mniej prywatnych dochodów, dacie radę!!! u nas niby przedszkole zależy od punktów ale pani zapisała dzień i godzinę złożenia podania:Histeria:

anula super, że udaje ci się dogadać z terapeutą, oby pomoc nadeszła, trzymam kciuki

monia może przy okazji zus - u kupicie spłuczkę?

moniq i jak Noaś?

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Dziubala
lehrerin

Dziewczyny, kiedyś pisałyście o zmywarkach....jaką polecacie...i na co zwrócić uwagę.

Lehrerin, temat zmywarek dobrze mi teraz znany :D. Najlepsze zmywarki ma Bosch. Dla mnie ważne było żeby zmywarka miała klasę A, małe zużycie wody, była cicha, miała możliwość połowy załadunku, funkcję opóźnionego startu, składane koszyki, blokadę przed dziećmi, sterowanie na panelu (na grzbiecie frontu. A z przodu mają już tylko "stare" modele), no i oczywiście „-tka”. Najlepsza z tego co szukałam (i potwierdziłam w sklepach) to BOSCH SMV 40M00EU. Druga bardzo fajna zmywarka, którą znalazłam to Amica ZIA 6628 (tańsza od Boscha od kilkaset złotych). Ma wszystko to co Bosch ale w sklepie powiedzieli, że ogólnie ze względu na firmę ma krótszą żywotność i nie myje tak doskonale jak Bosch.
Powodzenia w wybieraniu ::):

Tak na szybko...mam dwuletnia zmywarke Bosh i do momentu zakupu myślałam że robię dobrze kupując ten sprzęt. Ma wszystkie te cechy które wymieniłaś oprócz połowy załadunku i tego że ma 45cm. Zawiodłam się przyznam szczerze. Jedyny plus to że jest oszczędna i cicha ale sporo do zyczenia dają programy. Tak naprawdę najlepiej myje w 75 stopniach, w 45 zostaja smugi. Mam klase 3 razy A a suszy tak sobie, a do tego długość programów. Brakuje mi tak zwanego szybkiego mycia. Średnia długość to 115 minut na 75 stopni a na 50 i 60 jeszcze dłużej. Jest to uciązliwe jak po imprezie chcesz zmyc naczynia po 15 osobach.

Odnośnik do komentarza

Dziubala i Anula dzięki śliczne za info. W piątek się okaże, czy uda nam się zakupić. Zmywarka - to pikuś, w porównaniu z kuchenką czy lodówką:glass:

Anula miło słyszeć, że się nie poddajesz i że masz ochotę spotykać się z terapeutką. Oby tak dalej.

No tak, właśnie przed chwilką się dowiedziałam, że dzisiaj dzień teściowej. :36_2_15:

Pozdrawiam

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...