Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja

Jak i tu dziisaj ruch z samego rana. Zazwyczaj to tylko slonko było z kawusią, a dzisiaj... miałam co czytać:Oczko:

gabalas czyli dzisiaj osładzasz sobie życie. Oby dobre wyniki wyszły. A słodzisz 50 czy 75? Może mama poczuła się do roli bycia babcią. Trzymaj się.

Anulka oby to nic poważnego nie było i niech zła passa nie wraca.

slonko osładzaj sobie życie, a cel szczytny - popieram.

rena witaj i się wkręcaj.

Moniq oj szybko mi się dziecie "starzeje". Jeszcze nie tak dawno lezałam na patologii, później na oddziale a tu już moje maleństwo dwa miesiące skończyło. Szok,... jak ten czas leci.

Po kawusi szykujemy się na szczepienie z malutką. Niśka oddelegowana do przedszkola, miała jeszcze dziś posiedzieć w domu, ale wczoraj w lokalnej gazecie zobaczyła swoje panie z przedszkola i jak zaczęła wyć, że ona chce do przedszkola do pani Małgosi i pani Grażynki...aż spazmów moje dziecko dostało. No i poszła, mam nadzieję, że nie złapie żadnego choróbska...bo kurcze przeciaga nam się szczepienie na pneumokoki.

Pozdrawiam.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

witam, kawka trzecia pachnie, coś nie stawia mnie dzisiaj na nogi, chociaż wstałam o 9.00 nie czuje się wyspana
m. w końcu poszedł do pracy:yipi:, najpierw miał urlop cały grudzień a teraz służba mu wypada raz w tygodniu, oszaleję od nadmiaru chłopa:Histeria:

dziubala jasne podłogi to rewelacja, przerobiłam na białych kaflach w kuchni, prawie się nie brudzą, ciemne są prześliczne ale tu niestety, trzeba stać ciągle ze szmatą, byle bzdet a wszystko widać jak łupież na czarnym:Histeria:, mam ciemne blaty w kuchni, potworność w sprzątaniu!!!!! ale za to efekt super
a tak swoją drogą to jak duże będziesz mieć mieszkanie, jedno czy dwupoziomowe? jakiej wielkości pokoje???? itd itp

tosia trzymaj się i zdrowiej!!! współczuję takiej ilości antybiotyków

monia super, że zajrzałaś!!! trzymam kciuki za koniec remontu i piorunujący powrót kompa

lehrerin daj znać jak Justynka po szczepieniu, mam nadzieję, że bez problemów?

anulka!!!!!!!! mam nadzieję, że z Mikim to nic poważnego!!!!!!!!! daj znać co lekarz!!!!

rena witaj i pisz na bieżąco, wgryziesz się szybciorem a ile latek masz ty tzw. mega mamucie:oczko:

gabi ja też jestem w szoku jeśli chodzi o twoją mamę!!! to już drugi ludzki odruch w tak krótkim czasie!!!! czy to jakiś znak??
a mnie smakowała glukoza przy teście obciążeniowym:D

słonko :brawo::brawo: super cel a ty nie choruj!!!!!!!!

moniq i kafelki i płytki można mówić:D

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

W południe jadę do ortopedy na kontrolę z moimi kolanami, ale strasznie mi się nie chce wychodzić z domu :Kiepsko:

Rena – witaj nowa Mamutko. Pisz dużo to szybko się zgrasz :Oczko:

Anula – masz rację, wyjście na wywiadówkę się nie liczy :D

Moniq – na podłodze to może się nazywać: płytki, kafelki, terkota :Śmiech:

Słonko – nie daj się przeziębieniu! Zdrówka!

Tosia – współczuję powikłań po anginie, też ją z małżem złapaliśmy tuż przed Sylwestrem i położyła nas do łóżek. Ale mieć 5-ty antybiotyk!?

Gabi – powodzenia na glukozie. Nie martw się o Krzysia ani o Mamę :Oczko:

Anulka - oby to nic poważnego nie było. Zdrówka!

Lehrerin – powodzenia na szczepieniu.

Monika – to jest mieszkanie jednopoziomowe (nie chciałam dwupoziomowego), raczej nieduże 60-metrowe ale ma 3 pokoje. Obecne, w którym mieszkamy choć 56-metrowe ale ma 2 pokoje i straszne nam brakuje jeszcze 1 pokoju.
2 pokoje mają niecałe 11 metrów (będzie pokój dzienny i sypialnia), a trzeci pokój ma 16 metrów (i będzie dla chłopaków). Do tego niestety mała kuchnia (ok. 6 metrów), łazienka, komórka i przedpokój. No i duży balkon :D
Ale masz radości, że małż poszedł do pracy :Śmiech::Oczko:

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Wszystkim potrzebującym życzę zdrówka. Gabi dobrych wyników.

i na razie na tyle, bo mi kompek wariuje. Muszę to sprawdzić.:36_27_11:

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Monika - kiblek to wiemy jaki chcemy mieć :Oczko:, z wanną już jest problem, bo zastanawiamy się czy kupić z hydromasażem czy bez. Czy warto?
Takich dylematów będzie po drodze cała masa :Kiepsko:. Jutro musimy się zdecydować czy panele czy deski :Kiepsko:

jak jest kaska to z hydromasażem....super sprawa...a co do podłogi to deski bedziesz miała "na dłużej"...ja paneli za bardzo nie lubię, bo jak się po nich chodzi to taki "głuchy dźwięk" sie wydobywa...są u teściowej i nie lubie tego własnie pokoju...no chyba że coś się technologicznie zmieniło i teraz robią inne...

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Monika - kiblek to wiemy jaki chcemy mieć :Oczko:, z wanną już jest problem, bo zastanawiamy się czy kupić z hydromasażem czy bez. Czy warto?
Takich dylematów będzie po drodze cała masa :Kiepsko:. Jutro musimy się zdecydować czy panele czy deski :Kiepsko:

z wanną z hydromasażem jest ten problem, że dysze lubią się zapychać od detergentów, lepszym rozwiązaniem jest prysznic z hydromasażem w takiej kabinie nawannowej np WANNA+SAUNA+KABINA Z HYDROMASAĹťEM (516631218) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

monika4
Dziubala
Monika - kiblek to wiemy jaki chcemy mieć :Oczko:, z wanną już jest problem, bo zastanawiamy się czy kupić z hydromasażem czy bez. Czy warto?
Takich dylematów będzie po drodze cała masa :Kiepsko:. Jutro musimy się zdecydować czy panele czy deski :Kiepsko:

z wanną z hydromasażem jest ten problem, że dysze lubią się zapychać od detergentów, lepszym rozwiązaniem jest prysznic z hydromasażem w takiej kabinie nawannowej np WANNA+SAUNA+KABINA Z HYDROMASAĹťEM (516631218) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
Monia te w aerozolu nie zapychają Kochana

Odnośnik do komentarza

My już po szczepieniu. Malutka trochę popłakała. Waży 5 kg i lecimy dalej tylko na mamusinym mleczku:Oczko:

Dziubala to też masz co urządzać, my tak samo wszystko od podstaw. W przyszłym tyg. dostaniemy kosztorsy dachu i dowiemy się, ile nam kasy zostanie na "urządzanie się". A co podłogi - fakt panele są tanie, ale ładniejsze są deski.

Monika4 super ta wanna z hydromasażem.

anula_73 i jak komputer?

Pozdrawiam.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Anulka
monika4
Dziubala
Monika - kiblek to wiemy jaki chcemy mieć :Oczko:, z wanną już jest problem, bo zastanawiamy się czy kupić z hydromasażem czy bez. Czy warto?
Takich dylematów będzie po drodze cała masa :Kiepsko:. Jutro musimy się zdecydować czy panele czy deski :Kiepsko:

z wanną z hydromasażem jest ten problem, że dysze lubią się zapychać od detergentów, lepszym rozwiązaniem jest prysznic z hydromasażem w takiej kabinie nawannowej np WANNA+SAUNA+KABINA Z HYDROMASAĹťEM (516631218) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
Monia te w aerozolu nie zapychają Kochana

hehehe pewnie masz rację, w moim wypadku raczej by nie zdały egzaminu bo łazienkę mam mikroskopijną, zabrakło miejsca na umywalkę:whistle: i wszystkie takie podstawowe wodne czynności jak mycie rąk, zębów itp robi się nad wanną zresztą lubię czasami i pranie namoczyć :D

lehrerin super, że po szczepieniu spoko!!! duuuuuuuuuuuuża już Justysia:brawo:

rena nic nie bój, nikt tu nikogo wyrzucać nie będzie, tu same takie młodziutkie starsze niż węgiel:sofunny:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Witam.
Moze uda mi sie "wgryzc" w Wasze grono :pirat:
Widze, ze nawet tematy na czasie. Ja rowniez czekam na rozpoczecie budowy i wszelkie tematy z urzadzaniem sa dla mnie na czasie. A jesli chodzi o ta wanne to ja odradzam hydromasaz. Choc to indywidualne. Jesli dysze sa na sciankach bocznych wanny to aby z nich korzystac musza byc wszystkie pod woda. Czyli trzeba wanne wypelnic cala woda. Jesli ma sie mala wanne to problem nie jest duzy, ale przy duzych wannach staje sie to uperdliwe. Ja mam duza, narozna wanne (550l!!!) ze wszelkimi bajerami i.....prawie z niej nie korzystam! W nowym domu w naszej lazience mam zamiar zainstalowac zwykla, podluzna wanne zez niczego - abym mogla sobie do niej wskoczyc i polezec choc na chwilke.
Ale to kwestia gustu. Mnie te masaze nic nie daja. Troche pic na wode.

http://lb5f.lilypie.com/xYLEp2.png

Odnośnik do komentarza

Ufff!! Jakos przeżylam, Krzys z babcia tez sie sprawdzil, nie było tak żle:Oczko:

Dziubala faktycznie teraz asortymentu do wyboru do koloru:Oczko:wszystko zalezy od tego jaką gotówka dysponujesz, deski jak dla mnie bardziej szlachetne niz panele, a wanne jak by mnie było stac tez bym sobie z hydromasażem zafundowala:Oczko:

rena cos mi sie zdaje ze my tu troche starsze mamutko mamy od Ciebie , ale za to jakie duchem młode, energie to maja jak niejedna osiemnastka:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

Witaj Muszelka.

Gabi super,że tak się udało i z badankiem i babcią.

Rena co Ty z tym wiekiem tak....,aż zaczynam się zastanawiać ileż Ty masz tych lat. Intrygujące.
Chociaż zakładając,ze dzieci nas postarzają (bo tak jest!), to jak dodam wiek mój i moich dzieci zusammen do kupy to na pewno będę starsza od ciebie:Oczko:

Boszz, ten kompek mnie wykończy. Musze zdecydowanie odciąć od niego dzieci. teraz mi się robi takie coś,że piszę , piszę, a żadna literka mi się nie pojawia, dopiero po dłuższej chwili.. strasznie to irytujące....:ehhhhhh:

i z mojego wyjazdu nic nie wyszło. M zabrał samochód, na szczęście z Jędrkiem włącznie i sobie gdzieś pojechali. więc siedzimy sobie z Sabcią. I zaraz zacznę robić kreski na ścianie....

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

Witam, szczególnie serdecznie nowe mamutki :D

Moja mała obsypana na buzi i dekoldzie krostkami, pewnie trądzik albo potówki (albo jedno i drugie) tylko nie wiem jak to rozróżnić :(

tusia13
coś o sobie, no wiec w sierpniu urodziłam mojego maluszka Karolinkę, która ma już 4,5 miesiąca. Za dwa tygodnie wracam do pracy i z jednej strony nie mogę sie juz doczekać, a z drugiej jakoś mi tak smutno małą zostawiać.
Ponadto od dwóch dni przychodzi niania i muszę sie bardzo starać, żeby tylko siedzieć i przypatrywać sie jak sobie radzą.
Jutro planuję zostawic je same wiec będę miała wychodne.

Ja też będę musiała wrócić do pracy i tak się zastanawiam jak ja małą zostawię - ta niewidzialna pępowina jest bardzo silna!

monika4
newania chyba wyjdę na ignorantkę totalną ale co to jest książeczka RUMowska??

Tak jak napisała Słonko - to takie jakby recepty - funkcjonują chyba tylko w pięciu województwach, akurat nasze ma to szczęście (!!) je posiadać ;)

Dziubala
Monika - kiblek to wiemy jaki chcemy mieć :Oczko:, z wanną już jest problem, bo zastanawiamy się czy kupić z hydromasażem czy bez. Czy warto?
Takich dylematów będzie po drodze cała masa :Kiepsko:. Jutro musimy się zdecydować czy panele czy deski :Kiepsko:

Też się zastanawiałam nad wanną z hydromasażem, ale akurat miałam szczęście, że w tym czasie co się nad tym zastanawialiśmy byłam w delegacji i trafiłam na hotel, gdzie była taka wanna, zresztą dobrej firmy, więc miałam okazje ja wypróbować - miała opcje zarówno masażu wodnego jak i powietrznego, ale jak dla mnie to trochę przereklamowane i stwierdziłam, że co prawda jest to przyjemne, ale nie aż tak, żeby dawać za to taką kasę. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat. A co do podłóg - wybrałam deskę barlinecką - z jednej strony jestem zadowolona bo jest ciepła, nie ma takiego głuchego odgłosu, fajnie wygląda, ale z drugiej strony jest trochę miękka i łatwo ją zniszczyć (ale może są też bardziej twarde, pewnie zależy to też od gatunków drewna i... ceny).

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś u ortopedy i za 2 tygodnie znów zaczynam zastrzyki w kolano :Kiepsko:

Monika – my w tym nowym mieszkaniu mamy małą łazienkę (4 m.kw.) i taki sprzęt prysznicowo-wannowy jak pokazałaś nie wchodzi w rachubę :Oczko:. Myśleliśmy raczej o takiej zwykłej (tradycyjny prostokątny kształt) wannie z hydromasażem, o czymś takim Wanna z hydromasaĹźem SANPLAST WP/CL-L AIR ERGO (522802050) - Aukcje internetowe Allegro. Tylko czy wygodnie by się w takiej wannie siedziało/leżało nam czy dzieciom?
Czy może taka gdzie dno przynajmniej jest gładkie Wanna z hydromasaĹźem SANPLAST OV-WP/PLUS-L HW (522802211) - Aukcje internetowe Allegro
I czy w ogóle ma taka wanna sens, bo z tego hydromasażu i tak niewiele będzie?

Anulka
Dziubala
Monika - kiblek to wiemy jaki chcemy mieć :Oczko:, z wanną już jest problem, bo zastanawiamy się czy kupić z hydromasażem czy bez. Czy warto?
Takich dylematów będzie po drodze cała masa :Kiepsko:. Jutro musimy się zdecydować czy panele czy deski :Kiepsko:

jak jest kaska to z hydromasażem....super sprawa...a co do podłogi to deski bedziesz miała "na dłużej"...ja paneli za bardzo nie lubię, bo jak się po nich chodzi to taki "głuchy dźwięk" sie wydobywa...są u teściowej i nie lubie tego własnie pokoju...no chyba że coś się technologicznie zmieniło i teraz robią inne...

A Ty masz wannę z hydromasażem?
Co do paneli to chyba jedyny minus to właśnie ten głuchy stuk, ale w sumie w tym mieszkaniu mamy panele i jakoś nie zwróciłam na ten stuk uwagi :Oczko:
Wielki plus paneli to to, że są bardziej wytrzymałe od desek co przy dzieciach jest istotne :Oczko:
Ale deski są za to takie naturalne i np. wskazane dla alergików...
Sama już nie wiem co wybrać... Może jak jutro znów pogdłogi pooglądamy to będzie łatwiej podjąć decyzję.

Lehrerin – z wzorów/fasonów to wśród paneli jest chyba większy wybór niż desek :yes:

Muszelka, Newania – dzięki za opinię o hydromasażu.

Słonko – ja się nie ubezpieczam prywatnie, bo ze swojej pracy mam pakiet i mogę sobie chodzić prywatnie (za darmo) do lekarzy. Ale nie obejmuje ten pakiet rodziny (chyba, bo nawet nie wiem). Jak K pracował jeszcze na etacie to miał pakiet medyczny dla całej rodziny ale ani razu nie skorzystaliśmy, bo np. ja wolałam korzystać z lekarzy tam gdzie miałam swój pakiet, a np. pediatrę mamy w naszej przychodni superową i nie chciałabym jej zmieniać. W razie czego mam jeszcze prywatną pediatrę, która też jest świetna.
W naszej rodzinie nie ma więc potrzeby wykupywania ubezpieczenia prywatnego jeśli chodzi o lekarzy.

Newania – kilkoro naszych znajomych ma deskę barlinecką i każdy (!) odradza, nawet Ci, którzy sporo dali za nią. Powód to właśnie ten, że jest miękka i szybko widać na niej ślady użytkowania, zwłaszcza dzieci :Oczko:. Zadowolony jest tylko jeden kolega z żoną ale po pierwsze położoną mają ją od niedawna, a po drugie i ważniejsze nie mają dzieci więc może dlatego są zadowoleni :D
My na pewno deski barlineckiej nie kupimy.

Odnośnik do komentarza

dziubala trochę długo się ciągnie z tym kolanem, myślałam, że na tamtych zastrzykach się skończy
wracając do wanien to jednak zrezygnowaliśmy z tej hydromasażem z tysiąca różnych względów ale przeważył metraż łazienki, musi być co najmniej 6 m kwadratowych - musi być spora jeżeli chcemy korzystać z tych wszystkich funkcji, ponieważ para wodna, jaka wytwarza się podczas kąpieli z hydromasażem, sprawi, że będziemy się czuć jak w saunie, a ze ścian i sufitu ściekać będzie wykroplona z tej pary woda - czyli kupimy zwykłą, akrylową tylko jeszcze nie wiem jaką:oczko:

gabi super, że wszystko oki

anula współczuję dziecięcych ataków na komputer, u nas też Kuba ciągle bierze go w posiadanie, szkoda, że nie udało ci się wyskoczyć z domu, może jutro??

muszelka witaj i się wgryzaj:D

a u nas nie było prądu wieczorem wrrrrrrrrr:grrrrrr: nie udało mi się dzięki temu sprzątnąć chałupy, tzn. górę zrobiłam , jeden pokój na dole i ... już
nie będzie luzu w sobotę
:grrrrrr:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

najpierw przywitam nowe kolezanki WITAJCIE RENA TOSIA I MUSZELKA

SLONKO nie doczytalam co z tym bolem co sie dzieje

GABALAS nie nawidzilam glukozy w ostatniej ciazy pigula zrobila mi w goracej wodzie i myslalam ze nie wypije i wyladowalam przez to w szpitalu dosc ze goraca glukoza to z palca mi pobierala krew i wyszlo ze podwyzszona a powinna z zyly bo lepiej wychodzi

ANULA piszesz ze nie masz czasu na wszystko to tak jak ja coraz mniej czasu ale zyje nadzieja byle do wiosny wtedy pojda na dwor i mniej brudzic beda

MONIA wrocilas wspolczucia z mala a remontem sie nie przejmuj jakos po malu dacie rade

a u mnie choroba wpadlam na chwile i uciekam spac mala zabkuje dzis w nocy chichrala sie (na szczescie nie plakala) od 3 do 4 30 a ja dylerke mialam i nie chcialo mi sie nawet wyjac reki spod koldry a wogole wzielomnie jak diabli katar migdaly jak dynie dreszcze i lamanie w kosciach

wiecie szwagier moj stary a glupi pojechal na lyzwy i zlamal sobie noge w kostce gips trzy mies a moze i dluzej zle muw szpitalu zlozyli jak pojechal prywatnie a ten lekarz mowi ze ma zle zlozona noge i w poniedzialek na oddzial na ponowne nastawianie kosci
z tego moral ze jak nie zadbasz sam o siebie to kicha ehhhhhhhhh

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...