Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mamusie,
Wiola z tym szpitalem to naprawde jakas tragedia, kazdy co innego mowi, zdanie zmieniaja jak wiatr w druga strone zawieje. No ale najwazniejsze, ze masz juz dzieciatko przy sobie i ze po wszystkim. No i ze jednak na zakonczenie lekarze podjeli ta odpowiednia decyzje, zeby nie narazac ani Ciebie ani malego. Jeszcze raz gratuluje szczesliwego zakonczenia

Odnośnik do komentarza

MadziaK83 ciesze sie z powodu udanej wizyty uciekajaca pacjentko :)juz niedlugo i malenstwo bedzie z Toba super wiadomosc. Kurcze to juz tak blisko:) A ja jestem dzis po ciezkiej nocy mialam okropne bole brzucha, plecow, miednicy. Co chwile biegalam do lazienki bo cieklo duzo sluzu balam sie, ze to wody. Niestety po zalozeniu pessara taki objaw jest podobno normalny i latwo mozna pomylic i uznac ze to tylko sluz pomimo saczacych wod. Nigdy tego nie wiem do konca. Czasami jest sucho a czasami jak leci to doslownie po nogach (wybaczcie za takie konkretny z rana) No ale na szczescie teraz juz ok duzo lepiej sie czuje. A przed wyjsciem do pracy moj maz oznajmil mi ze chrapalam dzisiaj jak kon hehe. Nie wiem czy jemu sie to przysnilo czy faktycznie jak tylko na chwile zasypialam to od razu chrapanie sie wlaczalo. Najgorsze bo ja nigdy wczesniej nie chrapalam. A dzis po nocnych atrakcjach czeka mnie dzien pelen lakomstwa, moja mama ma urodziny ide do niej na pyszny obiad i ciasto. A wieczorem planujemy zamowic w koncu wozek dla malej jesli maz nie wroci pozno. Zamowilabym sama, ale on chce to zrobic nie wiem czy to ma byc jakis objaw typu dzieki temu jestem bardziej meski:)

Odnośnik do komentarza

Moni, to może być taki objaw, albo jeszcze: popatrz jaj Co pomagam. My jaj odbieraliśmy wózek i fotelik, to mąż jechał jakby dziecko wiózł. Zawsze ostrożnie, ale wtedy jeszcze bardziej
Wiola opis mróz krew w żyłach:p dobra decyzja lekarzy. A jak mały?
Ja wyjątkowo cała noc przespana i organizmie może sobie poradzić z tego nadmiaru szczęścia, także dobranoc

Odnośnik do komentarza

Dzieki jeszcze raz dziewczyny za gratulacje:* Malego narazie nie mialam przywioza go po sniadaniu.A tak to dostal 9 na 10 punktow za kolor skory bo byl w mazi taki;) Ma stupki troche skrzywione ale to od ulozenia w macicy ponic masaze i gilgotki wystarcza pewnie mi dzis pokaze lekarka co i jak.Madzia zapewniam Cie ze im nie uciekniesz daleko po cc:D dzis wstawalam o 6 rano bo mi odlaczyli cewnik..masakra byla:D teraz troche lepiej ale na sile chodze chodze chodze.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :)
No więc wasze wizję z uciekająca Madzia podpięta do kroplowki nie były mocno przesadzone :D
Hmm mój mąż niespecjaknie przeżywał wózek, ja znalazłam na olx, jemu się spodobał, pojechaliśmy, spodobał się jeszcze bardziej że taki masywny solidny i tyle, potem jak umylam i wypralam wszystko, zamowilam nowe oponki to podziwial ze jak nowy ale raczej nie zauważyłam jakichś przessdnych reakcji ;)
Gosia zdziwiłam się że sobie spacer urzadzilas kiedy mróz i ślisko, no ale.dobrze że wróciłaś cała i zdrowa i w dwupaku :)
Moniki to niedobrze że brzuszek tak bolał, to normalne u Ciebie? Może lepiej skonsultuj z lekarzem... Ja to od początku ciąży mam sporo śluzu i to takiego wodnistego, rano jak wstanę czasem musze łapać zeby po nogach nie pocieklo :p tyle że to staly stan ciążowy u mnie więc.sie.nie martwię.
Chrapanie w ciąży mam pierwszą klasa, non stop spuchniety nos więc sobie piluje ;) przed ciąża czasem tylko mi się zdarzało. No cóż, mężowie muszą przeżyć ;)
Wiola ja z tych emocji padłam jak mucha o 20.30, więc pospalam do 3 i zbudzilam się wyspana, po godzinie jak zwykle zrobiłam się głodna więc poszłam po kanapkę, i o 5 udało mi się jeszcze na 1,5h przysnac. Kurcze dobrze że.zrobili Ci to cc bo byś się męczyła fajnie ze jakiś sensowny doktor pojawił się na dyżurze i się zajął wami jak trzeba.
Gosia u nas w szpitalu jak u Wioli leżysz 6-8h (po narkozie trochę dłużej) i wstawanie, i jak masz chęć to cewnik zabierają i rady sobie sama z bieganiem do łazienki, a jak się źle.czuje to zostawiają cewnik na drugi dzień i wtedy zabierają. Tak więc chyba postępują słusznie, zresztą nie mogę złego słowa o tym szpitalu powiedzieć, poza tym że jest szpitalem i istnieje w ogóle ;)))
Aisla to ciekawe co piszesz o tym sposobie cc.w UK, a czytałam że w Pl jeszcze robią cc z przecieciem mięśni a nie poniżej, no kurcze.l bo się komuś douczyc nie chce, a wiadomo ze jak się mięśni nie przednie to szybciej i lepiej się wszystko zrasta.
Część Anutek, no to remontujcie się spokojnie, kurcze podziwiam, końcówka ciąży a tu takie atrakcje remontowe, mam nadzieję że zdążyli przed porodem i z maluchem już do nowego mieszkanka pojedziecie :)
Ps. Ja jestem w castoramie ok 4-5x w tyg bo zawsze coś chłopakom na budowę trzeba podrzucić ale lubię ten sklep o wiele bardziej niż jakieś galerie z ciuchami :p

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Kurka i muszę na męża naskarzyc, poszedł we wtorek na wymaz z gardła (no zaciągnąć go na badanie graniczy z cudem) i wydaje mi się że jak zobaczył kolejkę to zwial. Hmmm powiedział że mu powiedziano że chodzi o jakiś cykl tygodniowy tych badań i tylko w poniedziałek może pobrać wymaz. A wczoraj się na pon poumawial, ja mówię że jak to skoro wymaz a on ze we wtorek może zrobić. Coś mi się zdaje że kręci... Chyba aż tak zadzwonię co za cykl niby mają żeby sprawdzić czy jest candida w gardle. Zapowiedziałam że w pon pojadę godzinę przed otwarciem i zajmę mu kolejkę żeby zdążył to nie był zbyt zadowolony i w końcu powiedział że sam pojedzie wcześniej. Ale coś czuje że znów nie zrobi i powie że było tyle ludzi ze nie zdążyłby na spotkanie. Ale zone zapakować do szpitala zdążył na czas hehe ;)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

MadziaK83 jesli chodzi o brzuch to u mnie bole byly wczesniej, ale lagodniejsze. Zobacze dzisiaj w ciagu dnia co bedzie sie dzialo i w razie czego do doktor podjade bo dzis do 21 przyjmuje. Co do sluzu to wlasnie ja nie mialam wodnistego dopoki nie zalozyli podtrzymywacza. Nawet na poczatku na izbie przyjec wyladowalam z tego powodu. Wtedy lekarz przyjmujacy jak zobaczyl to sam nie byl do konca pewny, ale zbadal jakimis papierkami kolor i stwierdzil, ze na szczescie to nie wody. No i powiedzial, ze jak bedzie taki sluz to zeby przyjezdzac i nie krepowac sie. Ale jak ja mam tak prawie codziennie to musialabym siedziec non stop na izbie w kolejce. A niestety na izbach to mozna urodzic z tego czekania. Podobno sa jakies wkladki co zabarwiaja sie na kolor niebieski w przypadku wyciekania wod, ale one sa drogie a w opakowaniu jest ich raptem trzy albo cztery wiec troche za drogi interes biorac pod uwage, ze musialabym je nosic codziennie:)

Odnośnik do komentarza

Wiola ale akcja!!!super ze skonczylo sie dobrze i dla Ciebie i synka
Zakotka chetnie skorzystam z pomocy tudziez podam wszelkie dane do wpisania:)
Ja tez dzis kiepska noc. Przerwa miedzy 1 a 3 , do tego chrapiacy maz a jak juz go wygnalam z sypialni to nasz synus się tak wiercil i kopal ze masakra. Spi z nami od jakiegoś czasu.tzn przenosimy go w nocy

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Monii rozumiem Twoje stresy związane z ciąża, strata dziecka musiała Cie bardzo zabolec i to naturalne że martwisz się na zapas.
A w sprawie męża zadzwoniłam do diagnostyki, też robią takie wymazy, kolejek brak, jutro na 7 ma się mąż stawić i nawet się ucieszył :) myślę że.tu nie o badanie chodzi ale o czekanie, i rozumiem go bo ja też jak mam w kolejce 5 minut postać to wolę.przyjsc innym razem ;)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Najwazniejsze zrobi badania. A co do kolejek to fakt nienawidze czekania rowniez. Dobrze, ze u mnie w przychodni tam gdzie prowadze ciaze to na badania zapisuja na konkretna godzine dzieki temu unikam starc z ludzmi. Szlak by mnie trafil jakbym miala stac w kilometrowej kolejce sluchac tych bab na emeryturze co to im sie zawsze spieszy najbardziej i do tego glodna:)

Odnośnik do komentarza

Jejku ale cudo!!wzruszyłam się do łez na widok Twojego synka Wiolu:* cieszę się że tak szybko zareagowali i zakończyli ciążę:)
hehehe...no rozwaliłaś mnie Madzia- uciekająca pacjentka, no fakt po cesarce to Ty nie uciekniesz :)
Potem Was doczytam dziewczynki bo jutro będę prowadzić w szkole podstawowej zajęcia edukacji żywieniowej dla 4,5 i 6 klasy i muszę dzisiaj zrobić prezentację krzyżówkę i kukiełki do mojego przedstawienia ;) więc sporo pracy mnie czeka, prezentacje dla dzieci trudno się robi bo muszę cały czas zwracać uwagę żeby za trudnych wyrażeń nie dawać;/
GosiaMiś egzamin do przodu ale ja tam poszłam w sumie żeby się z ludźmi pożegnać , będę nadal chodzić na wykłady do mojego doktora Różańskiego ale półrocza nie dam rady ukończyć więc nic na siłę byłam się jeszcze dopytać w sekretariacie to dziekankę po roku a nie półroczu można

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3e6hhgqbwe4vg.png

Odnośnik do komentarza

Wiola fajnie, ze sie odezwalas :) Po takiej szybkiej akcji pewnie emocje siegaja zenitu. Dochodz do siebie i podeslij nam jeszcze jakas fotke synka :)
Madzia dobrze, ze po wizycie wszystko ok. Teraz od Wioli przynajmniej bedziesz wiedziala co i jak po cesarce i ze nawet jesli jednak bys chciala uciekac to Cie raczej dogonia :)
Monia to obserwuj brzuch dzisiaj i ten sluz. Mi kiedys moja gin mowila o tych paskach z apteki do sprawdzania czy to wody, ale mowila, ze latwo sie falszuja wyniki od uzywanych kosmetykow w tych okolicach. Ale moze w Twoim przypadku warto zakupic i miec na wszelki wypadek i wyprobowac.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak sie boicie o wody to na necie mozna tez kupic papierki lakmusowe do sprawdzania odczynu ph, kosztuja grosze, ja mam i jak mnie cos niepokoilo kiedys to sama sprawdzalam. Bo te wkladki, ze rzeczywiscie drogi interes.

A mam takie pytanie, moze glupie, ale mnie ciekawi - jak odejda wody w duzych ilosciach, bo podobno chlusnie, to da sie odczuc to na brzuchu? W sensie czy sie zmniejsza automatycznie? :-D

A i uszylismy wczoraj kocyki, tzn moj mezus uszyl, a ja pomagalam, normalnie jestem dumna :-)

monthly_2017_02/marcowe-malenstwa-2017_54731.jpg

Odnośnik do komentarza

Biskents Twój mąż szyje?? To i ja jestem z niego dumna :)) mój ostatnio posial ulubione rękawiczki z decathlona i kupilismy nowe ale nie było już rozmiarów i palce za długie, to mówię że mu przeszyje na maszynie i wytne to co za długie to w szoku był ze tak się da :p kocyki śliczne :)
Co do wód to nie wiem, umówiłam się z moimi że mają nie odchodzić przed cc :p na razie są posłuszne ;) ale wtedy gdy miałam ten skurcz brzucha i tak mało wód to dziecko było bardziej czuć, każda kostkę, żeberka i ruchy bolały bo nie miało wody i wszystko tarlo.
No właśnie te papierki można zamówić. A ja dziś mam od rana istny potop jak się was naczytalam :D ale lekko lepkie więc to na pewno nie wody.
Ndorka to Ty mnie nie znasz, jak mi adrenalina walnie to w ogóle bólu nie czuje, dopiero potem jak spadnie to już nie jest tak wesoło :/ No ale.nie zamierzam uciekać. Wczoraj pokazałem ulotkę z tego mojego leku to lekarka tylko spytała przerażona czy w ciąży go biorę, to mówię że ani raz bo zakazane. Ale do szpitala mam zabrać i jak coś to powiedzieć to mi podadzą i pójdę sobie grzecznie spać :)) lek całkowicie blokuje przekaźniki i nie przesyła hormonów do mózgu, więc po nim w ogóle słabo co kojarzę i nie jestem w stanie się pobudzić bo nie mam czym jak hormony nie docierają :p cudowny wynalazek choć w sumie bardzo rzadko używam.
Ndorka to owocnego pracowitego dnia, szkoda że musisz studia przerwać, ale.fajnie że choć na te wykłady możesz chodzić :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;-)
Czytam Was ale nie mogę się zbytnio skupić bo już jestem myślami w szpitalu u p. doktor.
Witam nowe dziewczyny i te które do nas wróciły ;-)
Wiola synuś słodziak to teraz czekamy na dziewczynkę :-)
Wizytę mam na 10:30 więc muszę się zbierać , odezwę sie jak wrócę. Miłego dnia i proszę uważać na siebie. Jesssssu mam stracha .

Odnośnik do komentarza

Nadrabiam Was:)
Gosia, ja się dotąd nie spotkałam żeby po cc położne nie uswiadamiały, że można wstawać. Tam gdzie lezałam za każdym razem wręcz zganiały z łóżka. Owszem, 20 lat temu gdy miałam operację i krojony brzuch w szpitalu spędziłam 10 dni i od nowa musiałam się "uczyć" chodzić bo lezało sie i leżało po operacji. Nikt o wstawaniu nie mówił. Ale teraz od kilku lat to już wiedzą, że im szybciej się wstanie tym szybciej dojdzie do siebie i wyjdzie do domu. Więc nie rozumiem jaki cel by miały te położne u Ciebie. Wręcz wiecej pracy mają przy leżącej niż chodzacej:/

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Moni są papierki lakmusowe 100szt. cena około 20 zł. Na całą ciążę a nawet kilka ciąż wystarczą. Warto się zaopatrzyc i w każdej chwili w domu sprawdzić. Ja je kupiłam w sklepie BHP, w internecie też się znajdzie. Może też w sklepach chemicznych. Wkładki nie polecam bo drogo, mało, no i też trzeba celowac kiedy może polecieć. Papierki o wiele wygodniejsze:)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...