Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Wiola, dobrze, że jeszcze nic się nie rozkreciło, oby jak najdłużej.
Ndorka, no nie wątpiłam, że sobie poradzisz:) gratulacje:)
GosiaMis przykro czytać, że coś nie tak w rodzinie. Może z czasem jakoś się poukłada. W końcu wszystko przemija, nawet problemy.
Aisla, fajnie piszesz. Zgłębiłam trochę temat tej wit k w zastrzyku i już wiem, że się nie zdecyduję.
Aisla, to raczej nie bunt wieku bo ona zawsze taka była. Taki zawzięty, uparty, złośliwy charakterek.
Kwietniowka ale i tak dla mnie dziwne to wszystko. Lekarka nie widzi czy dziecko jest w kanale rodnym i mowi, że skoro tak ocenia położna to tak jest:/
A co do tych moich problemów z kręgosłupem to nie tak od razu po porodzie wystąpiło a po kilku miesiącach, doszło jeszcze dzwiganie dziecka. Tylko lekarz powiedział, że ciąża i poród nasiliły i spowodowały, że kręgosłup jest w gorszym stanie i stąd te problemy z chodzeniem, czy wyprostowaniem się.
A ostatecznie miałam cc bo poród był wywoływany oxytocyną i nie postępował.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Anitaa wspolczuje takich problemow z kregoslupem, eh dobrze ze juz jestesmy na koncowce i zebys po tym porodzie szybko wrocila do siebie:) Tez bym wolala ta witamine doustnie ale ciekawe czy w moim szpitalu bedzie wybor.. jak nie bedzie to trudno. Nie lubie sie klocic z lekarzami ale tez lubie wszystko wiedziec na zas ;)
Wiola no to dobrze ze nic wiecej sie nie wydarzylo moze taki gesty sluz, czasami tak jest, spokojnie ;) Ja tez w szpitalu powiedzialam ze zrobilam zeby mi dali spokoj bo tez nie moglam ogarnac mojego tylka :D Siusiu tylko pod prysznicem ;/
Madzia na ludzi niestety nie zawsze mozna liczyc, a powinno im zalezec skoro chca pieniadze ;/
Zalotka wspolczuje bolu glowy, moze za malo powietrza bylo w pracy? Jeszcze troche ;*
Gosiamis jak mi zabraknie jedzenia do do was uderze, hehe zapasy sie przydadza, ja mam z mezem ustalone ze po porodzie bedzie mi przynosil jedzenie z domu, pierwszy chce rosolek taki dobry ;) Przez tydzien chociaz tez ma gotowac ja bede spala kiedy tylko bede mogla ;)
Ania.r hahah smieszna historia, ja tam bylam zdechla i ledwo na oczy widzialam i ciagle spalam, teraz bedzie starsze dziecko w domu to pewnie juz tak dobrze nie bedzie, chociaz chodzi do przedszkola to wtedy bede wypoczywac;) Ty tez nie myj okien zaraz po przyjsciu kto to oglada jak przychodzi w goscine do malucha :)
Asla fajnie ze tak duzo wiesz i czytasz, mysle ze to nie zaszkodzi, tez lubie wiedziec na czym stoje :P
Grazka Kasik co tam?

Odnośnik do komentarza

Anitka biedna jesteś z tym kręgosłupem ;/
Wiola trzymaj jeszcze troszkę;) dobrze że to nie akcja porodowa:)
Ja staram się być spokojna i wyluzowana ale czasem jak leżę w łóżku przypominają mi się porody i jakoś ten mój spokój chwilowo ucieka boję się tego bólu ale jakoś trzeba przeżyć , jak mnie nachodzą myśli bólowe to zaraz staram się je zastąpić innymi np. myślę o dzieciątku takim przyłożonym do piersi zaraz po porodzie i przywracam uczucia jakie wtedy towarzyszą matce to jest tak cudowne, że nie do opisania i to mnie uspokaja:)

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3e6hhgqbwe4vg.png

Odnośnik do komentarza

Anitka to mnie kochana pocieszyłaś z tym kręgosłupem.
Kwietniowka dobrze że się wszystko wyjaśniło i to na plus.
WiolaBijan zaciskaj nogi gdyby co ;-) ja czopa na oczy nie widziałam więc nic nie powiem na ten temat a mata super taka kolorowa.
Ndorka dobrze że jesteś i nadal taka aktywna ;-)
Aisla brzusio śliczny :-)
GosiaMis oczywiście czekamy na fotkę twojej fryzury a co do "niewiedzy" to tez czasami tak mam że wiem że nic nie wiem ;-)
Wczoraj wieczorem pojechałam z mężem po pieczywo i niestety już nie umiałam do domu dojść :-( a cały dzień rwa się nie odzywała. Jak wysiadłam z auta tak nie umiałam ruszyć lewą nogą normalnie blokada. Potem nospa i paracetamol i w nocy przeszło ale niestety po schodach już na czterech szłam. Dziś od rana już czuję leciutki ból więc zapobiegawczo wzięłam tabletkę. Za oknem piękne słoneczko a ja taka do dupy. Miłego dnia klochane .

Odnośnik do komentarza

Ndorka HGB 11,2 g\dl i przy tym HCT 34% nie wiem czy ma to znaczenie przy hemoglobinie.
Gosiamis trzymam kciuki żeby wszystko się ulozylo. Czytam teraz " w Paryżu dzieci nie grymasza" zapowiada się ciekawie, oczywiście o wychowaniu ale w taki śmieszny sposob. Jak Ci zbraknie juz pozycji bo niebwiem co lubisz czytać.
Anitaa ja to się zastanawiam bo miałam podawana oksytoyne kilka razy zeby wywołać poród i bezskutecznie. Ostatnim razem podzialalo alebbylam non stop ppdpieta i jak zgielam za mocno nadgarstek to skurcze slably i młody sie cofal i jak będą mi chcieli zrobic powtórkę to chyba się nie zgodzę. Bo ja bylam umęczoną, porod dlugiiiii i do tego Kamilkowi tętno spadalo wiec pomagali cieli itd.
A i ndorka tak sobie wymyśliłam jesli nie będziesz miała nic przeciwko i znajdziesz chwile to chciałaby sobie zrobić taka ziolowa apteczkę z opisem co na co i kiedy. Ale musze teoche kasy odłożyć zeby zrobić jednebkonkretne zakupy. Czy podpowiedziałabyś co warto mieć? Czego unikać itd?
Grazka a moze maszbtam gdzies fizjoterapeute? Ja sie oklejam tejpami. Takie kolorowe plasterki sportowcy często maja. Ale to powinien zrobic i nakleić fachowiec. Nabprawde jest ulga.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

U nas też piękne słoneczko i mało minus, jesteśmy już po rybce i jutro też.sie chyba wybierzemy bo dziś nie było czasu poplotkowac z właścicielka a rybek nigdy dość :D
Widziałeś ie może.na YouTube taka serię Mamo Tato co ty na to? Pawła Zawitkowskiego. Wydaje mi się że gość ma.genialne podejście do dzieci, dziś pooglądalam o podnoszeniu, przewijaniu i kapaniu i chyba skuszę się na książkę z płytą DVD :) nie wiem tylko czy tam będzie o żywieniu a coś by mi się przypadło kiedy jakie.produkty wprowadzać.bo jestem kompletnie zielona, możecie coś.polecic? Nawet jaka.sensowna stronę www z tabelka gdzie ktoś by to rozpisal.
Wiola, Grażka, kurujcie się.kochane, oby było lepiej!
Ania to ciężki poród miałaś.bidulko, a teraz też sn próbujesz czy umawiasz cc? To Twoje wyniki krwi? Chyba jak na ten etap ciąży nienajgorsze ale.pewnie żelazo trzeba by lykac.
To mówicie że wit K lepiej doustnie jakby był wybór? Nie wiem jak to w szpitalu jest i czy w ogóle.zapytaja ale jak coś to tak wybiorę :)
Ndorka dawaj przepis!!! Jutro upieke :D porody miałaś.ciezkie to zrozumiałe że się stresujesz, ale.tym razem ciążę bezobjawowa to może i poród lekki czego Ci życzę:) i dobrze że umiesz odwrócić myśli przyjemnymi wspomnieniami :)
Camilla fajnie z tym rosolkiem, ja to myślała sobie usmażyć kotletow co by mi mąż przynosił ale.sie okazało że dieta sucharkowa mnie po cc czeka :/ choć myślę że jak się będę.dobrze czuła to pozwolą.zjesc coś czym można się najeść ;)
Anitka.no tak to z lekarzami że każdy mówi co innego i ma swoje racje. Poza tym ciągle.sie zmieniają poglądy w medycynie, raz coś jest dobre zaraz źle.a.dobre coś innego. Staram się nie zagłębić tylko jakoś rozsądnie wyposrodkowac bo inaczej to zwariować mozna :/

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny :* na szczęście głowa już odpuściła. Chyba tak jak Camilla pisała brak powietrza mi brakło. W biurze grzeją klima i niestety powietrze jest okropnie suche. Czasem jest tak że podkrecaja temp na 26 stopni a ja umieram bo nie ma czym oddychać :/ jak jestem w biurze to się starają trzymać niższą temp że względu na mnie ale jak wychodzę na przerwę to od razu podkrecaja, i wczoraj jak wróciłam to jak do piekarnika, chyba godzinę po tym jak wróciłam z przerwy ból głowy mnie dopadł i poszłam do domu. Całe popołudnie i wieczór zmarnowane.
Dziś już jednak byliśmy na spacerze, potem poszliśmy na jakieś zakupy a teraz jestem padnięta i leżę.
Wiola cieszę się że dzidzia spokojnie siedzi w brzuszku, oby jak najdłużej :) mata super.
grazka kurcze współczuję z tym kręgosłupem, dobrze że tabletka pomogła ale faktycznie dobrze byłoby się zwrócić o pomoc do jakiegos specjalisty. Może jakaś rehabilitacja czy coś? Teraz pewnie tuż przed porodem niewiele da się zrobić ale zapytać zawsze warto :)
ndorka fajne te woreczki :) choć ja osobiście nie lubię cynamonu :P
Madzia widzę że ten chłopak nieźle Was testuje...
Wiola kurcze odpoczywaj.

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madzia hahaha rozbawilas mnie kotletami nie wiem czy tak odrazu można takie konkrety wyciągać po cc ;) mam fajną rozpiske co kiedy wprowadzac, spróbuję zeskanowac wieczorem albo poszukam w necie czy gdzieś znajdę, była mi bardzo przydatna;)
Wiola jak tam mama się czuje? Czytałam teraz forum takie gdzie babka się wyleczyla z raka poważnego z przezutami. Lekarze nie dawali jej nadzieji. Podaje jako dobrą literaturę książkę G.E Griffin- terapia metaboliczna wit.b17. Najważniejsza dieta i ruch na świeżym powietrzu. Z diety to mówi że na śniadanie jada jajka na miękko 3szt, dieta bez mięsa i cukru. Piję sok z kiszonej kapusty i zakwas z buraków. Same owoce i warzywa praktycznie. Suplementuje niacyne, wit d3, piję wodę z soda, wit C naturalna i pestki moreli gorzkiej w.ilości 1szt/5kg masy ciała. Może niech Mama nie czeka biernie jak na skazanie tylko niech działa teraz z dietą i suplementami. Papierosy rzucić i zacząć pozytywnie myśleć! Bo załamywanie i rozmyślanie jej nie pomoże, musi o siebie zawalczyć;) powinno się udać:)

Odnośnik do komentarza

Polozylam sie okno otworzylam i glowa przeszla.Camilla dzieki dz8s akurat kiepsko a ostatnie 2tyg dosc dobrze.Kupilismy mamie rozne wit mi C ,b17,d3 do tego spilurina i chlorella olej z czarnuszki i olej z konopii diwta owocowo warzywna nawet mame odzucilo od miesa jak juz to gotowane stara sie nie slodzic lub miodem.Niestety kurzy i gadaj do dupy bo ordynator jej powiedzial ze nie jest powiedziane ze od fahwk ma raka..no ok ale fajki tu nie pomoga..eh w lutym jakos ma rozpoczac leczenie w szpitalu..chyba17 ma umowiona wizyte z onkologiem ktory ustali co i jak.ja pierdziu M mi wycisnol sok z pomaranczy i mnie pali ze hej...brzuch od czasu do czasu pobolewa sluzu jako tako brak..Madzia Ty kotleciaro:))Ja noe jestem tak za miesem wole zupki zapiekanki itd:p

Odnośnik do komentarza

Madzia Werci przeszło bez leków. Chyba to był nawrót wirusa, zobaczymy...
Ten pracownik (jak już któraś pisała) wystawia was jawnie na próbę...
zalotka biedna Ty, dobrze, że głowa przestała boleć. W przyszłym tygodniu kończysz pracę?
Anitaa ja rozmawiałam z panią od usg, zanim zaczęła badanie. A potem jak badała to nie udzieliła informacji jak wcześniej uprzedziła. Lekarka nie badała mnie wcale tylko interpretowala wyniki.
U mnie Wercia też ma swoje jazdy i to jest nieustająca walka, aby się nie dać...
aisla lekarz diabetyk miała sama na ręce tą opaskę i myślę, że to jakiś wynalazek po prostu :D ale koleżanka potem mówiła mi że słyszała o tych opaskach. One są czymś nasączone, więc dla mnie odpada i tak, przemęcze się, już nie długo, 6 tygodni to nie 20 ;)
Ania.r ja też szalała po porodzie, ale nie aż tak. Pamiętam, dostałam opieprz od siostry bo poszłam do sklepu polskiego (20 min drogi) po parę rzeczy, a wróciłam obladowana jak wielbłąd :P ale ja nie miałam problemów takich jak Wy dziewczyny, może dlatego że pękłam do przodu i szycie było sakrucko bolesne (nacpalam się gazem w czasie szycia :D ) ale na drugi dzień biegała jak przepiorka.
ndorka narobilas smaka :)
Podoba mi się twoje podejście do stresu przed porodem. Ty miałaś nieciekawie to i nie dziwię się że taki strach od czasu do czasu...
GosiaMis wiem że się powtarzam, ale dla mnie jesteś zakręcona optymistyczna osobą i Lubie Twoje wpisy :D zrób zdjęcie włosów; )
Mam nadzieję że czarne chmury nad rodzinką rozwieja się szybko :*
WiolaBijan zaciskaj nogi :D ja i tak mam przeczucie, że urodze w terminie :)
A mamie to po dopiero dać za upartosc....
Dziękuję dziewczyny za troskę o Wercie, jedna z trzech najważniejszych osób w moim życiu :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

A gdzie się wszyscy podziali? ;)
Wiola zupki powiadasz, bardzo lubię, ale... Ja to mam taki maleńki żołądek że umiem zmieścić pół talerza na raz, a zupka mało kaloryczna więc za pół godziny znów głodna, więc - nie ma to jak kotlet :D choć że szpitalem to zartowalam sobie ;) choc trochę się martwię jak mi sucharki dadzą czy się tym najem, nie wiem jak to jest po cc ani żadnej innej operacji bo nigdy nie miałam. Ale ponoc jak będę głodna to mi kroplowke z papu dadzą to mnie uspokoilo :)
Dziś mąż buczal i cmokal do brzucha i dostał od mlodego z piachy w zeby :D tak się tym ucieszył że nie chciał przestać hihhi ;)
Wiola, Zalotka ja się też źle.czuje jak za ciepło, zawsze marzyłam bardzo a w.ciazy wolę.chlod, gdy czuje ze mi za ciepło zaraz mnie dusi i słabo i zlana potem. A co do biura to ja bym wsystkie.klimatyzatory wyrzuciła :/ źle.sie czuje w takich pomieszczeniach, wolę.jak w lecie jest nawet za ciepło a naturalne powietrze.
Camilla to jakbyś mogła.ta.liste zapodac to będę wdzięczna, ciężko coś.znalezc a oczywiście każdy mówi co innego :/ mam takie.fajne urządzenie co najpierw.w 10 min na parze.gotuje warzywka mięsko itd a potem blenduje i jest gotowa papka dla.dzidziusia to myślałam mu robić zamiast gotowe słoiki kupować, niby one przebadane i zdrowe ale jakoś gotowce mnie nie przekonują.
O, a chłopak jeszcze potem wydzwanial ale.maz nie odbierał bo w końcu weekend a z nim się na pon umówil więc dostawał smsa typu "proszę daj mi jeszcze jedna szansę, przysięgam że Cię nie zawiode", śmiałam się że mąz ma porzucona narzeczona ;)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Tyle soe napisałam i dupa.
Wrrrrrrr
Madzia ja nie chce crsarki. Tzn jak będzie trzeba to tak ale chce sn. Chodzilo mi o sytuacje w której przez 8 dni miałam 5 razy podawana oksytocyne zeby wyolac i założony balonik itd i kompletnie bez efektu a jak juz byl to umeczylisny sie oboje z malym.
Zrobiłam dzis biszkopt ze snietana i galaretka i truskawki mrożone.a co... Niech moj gkupia gin ma powody do narzekania:) marzy mi sie zrobić tort w ogóle i go tak spróbować ozdobić. Robi któraś takie cuda?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Madzia tez nan zaniar gotowac zupki malemu i blendowac i tak samo deserki a do picia sama wode.He ten pracownik to prze gosc:D kurde mlody co chwile mnie wali w pecherz eh..To moj mlody jak tylko M dotknie to siedzi cicho:D tak samo u gina zawsze na korytarzu szaleje a wejde do gabinetu to cisza jak makiem zasial:D brzuch mnie cos zaczol od popoludnia pobolewac jak przy okresie ale tak co pare godzin z reszta moze temu ze mlody nisko siedzi.Ania nie rob smaka..mialam robic chrust lany ale jakos mnie zeszlo.moze to i dobrze bo znowu bym sie obzarla:p

Odnośnik do komentarza

Madzia tez nan zaniar gotowac zupki malemu i blendowac i tak samo deserki a do picia sama wode.He ten pracownik to prze gosc:D kurde mlody co chwile mnie wali w pecherz eh..To moj mlody jak tylko M dotknie to siedzi cicho:D tak samo u gina zawsze na korytarzu szaleje a wejde do gabinetu to cisza jak makiem zasial:D brzuch mnie cos zaczol od popoludnia pobolewac jak przy okresie ale tak co pare godzin z reszta moze temu ze mlody nisko siedzi.Ania nie rob smaka..mialam robic chrust lany ale jakos mnie zeszlo.moze to i dobrze bo znowu bym sie obzarla:p

Odnośnik do komentarza

Madzia tez nan zaniar gotowac zupki malemu i blendowac i tak samo deserki a do picia sama wode.He ten pracownik to prze gosc:D kurde mlody co chwile mnie wali w pecherz eh..To moj mlody jak tylko M dotknie to siedzi cicho:D tak samo u gina zawsze na korytarzu szaleje a wejde do gabinetu to cisza jak makiem zasial:D brzuch mnie cos zaczol od popoludnia pobolewac jak przy okresie ale tak co pare godzin z reszta moze temu ze mlody nisko siedzi.Ania nie rob smaka..mialam robic chrust lany ale jakos mnie zeszlo.moze to i dobrze bo znowu bym sie obzarla:p

Odnośnik do komentarza

Madzia może cisza na forum, bo znów dzisiaj szwankuje...
Ania.rto żeś miała poród :o
Ja Werci gotowalam zupki i niuni też będę ;)
WiolaBijan moja to niezależnie od sytuacji, wali często :D wczoraj na usg pani nie mogła zbadać tego PI bo co złapała punkt to mała już jej figle wywinela. A facetka mówi "jakie to dziecko ruchliwe" :D:D
Mąż mówiąc że kolejne ADHD :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...