Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem! I żyje... Ledwo ;)
W skrócie mój dzień:
- Wszyscy w autobusach klepia w.komirki non stop, nawet nie podniosą wzroku żeby zobaczyć co się dzieje na świecie, tragedia!
- -3 stopnie a ludzie chodzą w tramokach i stopkach, z gołymi kostkami! Szalency...
- Kupiłam piękne papiery i nie zbankrutowalam (na szczęście byli przed dostawa hihi)
- Wyszłam z domu i 20 min później już siku mi się chciało, a miałam gdzie dopiero godzinę później, zaczęło trochę kluc, poszłam do kawiarni po herbatę i do WC, potem do prawnika i głupia wypiłam u niego ta herbatę i nie poszłam do kibla, wracając kłuło już masakrycznie ale zamiast iść do domu to poszłam jeszcze do sklepu po mięso na obiad, ledwo się wytaszczylam na drugie piętro i gubią ciuchy po drodze pogalopowalam do łazienki, w efekcie tego trzymania kłuję mnie przy każdym ruchu, leżę więc żeby się porozluznialo wszystko.
- Poszłam na pocztę i babka widząc że zmierzam w kierunku drzwi leciała robiac metrowe kroki żeby wejść przede mną, bez komentarza.
- co do mojego brzucha to też mi się.maly wydaje i się dziwię gdzie ten Babel się mieści, przed.ciaza miałam mocno rozwinięte mięśnie brzucha, może.to one go teraz trzymają bo mam wrażenie że mały już miejsca nie ma tak ciasno, ruchy ma mocno ograniczone i na pewno nie bolesne.
- Aaa Ukraina kochana! Pojechał mąż z pracownikiem jednym autem a dwóch drugim dostawczym, no i tego dostawczego nie wypuścili, nie chcieli też wpuścić auta męża z wszystkimi ludźmi tylko 2 co byli w jego aucie wyjeżdżają a tamci dwaj nie, a czemu, bo tak. Koniec końców po kilku godzinach dywagacji zgodzili się na zestawienie dostawczaka na granicy i żeby wszyscy pojechali autem męża. To chory kraj!
- Zmęczona jestem okropnie i leżę placuchem już do wieczora.

Gosia fajnie ze odsapnelas trochę, super ze szyjka ok i mała ma się dobrze, rzeczywiście kawał człowieka ;) dziękuję za rady odnośnie karmienia, zresztą innym dziewczynom też, chyba poproszę.o zahamowanie laktacji i nie będę się zmuszać, mąż.tez to akceptuje i jest po mojej stronie, a trochę mnie zna to wie jak reaguje robiąc coś wbrew sobie. Dziękuję też za.informacje odnośnie poduszki, zamawiałam materac a to koszt 15zł więc wzięłam na wszelki wypadek, zobaczymy czy się przyda.
Anitka myślę że.biale.lozeczko do jasnych drewnianych mebelkow pasuje, u mnie obecnie stoją meble gabinetowe (biurko, biblioteczka i komoda) w kolorze.dab rustykalny a więc dość.ciemne, i bielona komodka dla Filipka i nie gryzie się a ja mam nerwice na punkcie nie pasujący rzeczy ;)
Co do mężczyzn w roli ciężarówek, myślę że większość natychmiast zaczęłam umierać i cała.ciaze nie wstawala z lozka ;)
My akurat nie chomikujemy, ale nie lubimy wyrzucać więc jak coś wymieniamy to zwykle oddajemy komuś to poprzednie. A ja też raz na czas porządki robię to tu to tam to jeszcze coś wywale przy okazji żeby nie leżało bez celu.
Grażka super że ok, Wiola Ty też i Twoje ciśnienie widzę że macie się dobrze :)
Ciekawe jak dentysta, i Gosiamis chyba dziś wizytę miała.
Ufff mam nadzieję że nikogo nie pominąłem, miałam 4 strony z całego dnia do poczytania to można pozapominac ;)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Kasik mało żelaza masz, jedz.wolowine, i buraki w każdych ilościach, i coś jeszcze.nie pamiętam co...
Co do moczu to współczuję :( może.powinnas jakiś.lek.dostac, ja mam receptę.na wszelki wypadek na taki co można w ciąży na pęcherz, a nie żebyś czekała.do przyszłego tygodnia...
Grażka u mnie to samo, mam leżeć i odpoczywać i nie robić nic najlepiej żebym się.nie zmęczyla i żeby nie bolało bo w ciąży jestem i kropka;)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Karo ja kupiłam katarek do odkurzacza.
Anita ja nie mam wyobraźni przestrzennej, więc dla mnie czarna magia, to co piszesz. Na meble 4 tygodnie mnie nie dziwi, bo niektórzy tyle na wózek czekają. Co do wielkości małej poród pokaże, ale przy moim obciążeniu genetycznym dużymi dziećmi jest duże prawdopodobieństwo dużego dziecka. Już widzę jak mi coraz ciężej i gdzieniegdzie wejdę, to szukam łóżka.
Kasik hmm ta hemoglobina do kitu. Ja przy takiej dostałam silniejsze żelazo. A na wizytę spróbuj zrobić też posiew moczu, żebyście z doktorem też nie czekali kolejnych dni na wynik, tylko w razie czego wystartowali z leczeniem. I badania ogólne też ogarnij.
Madzia intensywny dzień. Podziwiam, bo ja już coraz gorzej ze sprawnością, jeszcze po upadku mam traumę chyba. Co do komórek, to norma. Ja dziś tak miałam pod Izbą. Pięciu panów pod drzwiami a ciężarna w kącie poczekalni. Aż chciałam poznać ich historię ginekologiczno-położniczą.
Biskents chyba też taka pogoda dziś. MO ja młoda też za spokojna. To odpoczywaj jak możesz.

Odnośnik do komentarza

Madzia to fajnie ze zakupy udane:)z sikaniem mam to samo na szczescie glownie poruszam sie samochodem:D ale czesto lece ze skrzyzowanymi nogami jak tylko otworze drzwi do domu:p Karo tez bede kupowac aspirator do oskurzacza:) Kasik furagine?a mozna w ciazy?mi kazal uroseptbo to ziolowe noi tez zurawine kupilam w aptece taki sok do picia i to mi bardzo pomoglo.Nie martw sie k9chana a boli Cie przy sikaniu?powtorz badania po kilku dniach bo sama wiesz jak jest z tym moczem.Ja jutro odbieram wyniki przy okazij pyt w laboratorium jak dlugo mozna trzymac mocz to mowila ze 2h i w lodowce bo w cieple ryzyko rozwiniecia bakterii.Anita no pewnie ze biale pasuje:)ja mam meble czarne z bialym w salonie a w sypialni jasne z ciemnym bo lubie takie polaczenia:)

Odnośnik do komentarza

Biskens to dobrze, że u nas tak nie piszą na drzwiach bo przecież nie każdy może sobie życzyć. Chyba, że z jakąś listą chodzą:)
Grażka, mój nie ma wykształconej empatii:))
Kasik, tym bardziej napisz do ekspertki jak Ci lekarz nie pomogł. No bo co to za odpowiedź nie wiem. Powonien Ci wyjaśnić co te wyniki naczą bo przecież się martwisz.
Tak Madzia, mężczyźni by wymarli nim by się przystosowali.
A ja też nie lubię jak mi nie pasuje. Od razu mi to stwarza bałagan. Jestem jak w chaosie:)))Jak wszystko pasuje jestem spokojniejsza. Choć nie na wszystko mam wpływ. Czasem muszę się pogodzić, że jest jak jest bo nie da się wszystko na raz kupić i urządzić. Ale teraz jak mam zamawiać to nie chcę żeby pózniej mnie denerwowało. Z białym chyba będzie najbezpieczniej, bo jak wybiorę coś z drzewa co wygląda podobnie na ekranie a na żywo dwa rodzaje będą się gryźć to dopiero się zdenerwuję.
Madzia a w tych poradnikach to kojarzę, że piszą, że dobrze jest położyć klin pod materac czy książki pod łóżeczko noworodka w razie czego. Nigdy nie wiesz kiedy dziecko uleje, także może Ci się to przydać.
Karo89, wprost do buzi wciągamy zarazki?! Niemożliwe.
U mnie będzie raczej zwykła gruszka bo wszystko inne mnie przeraża.
Gosia, ja się zdziwiłam bo ja to jakaś staroswiecka jestem. Myslałam, że to jest nadal tak jak w dawnych czasach, że zamawiam dziś w sklepie a wieczorem mam w domu, najwyżej jutro. Albo zamawiam przez internet i kurier w ciągu maksymalnie dwóch dni przywozi. A tu: sami odbieramy bo tak jest taniej ale czekać trzeba tyle bo przecież oni dopiero je zrobią:/ szok.
A z wózkami już wiedziałam, że się tyle czeka.
A na narożnik w jednym sklepie to nawet 8 tygodni się czeka. To przecież nim go zrobią to mi się już inny spodoba:)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Karo ja kupilam Fride do noska, bo gruszki nie da sie fajnie wyczuscic, a mnie te aspiratory do odkurzacza przerażają :-P w takich do wysysania masz filtr, wiec nie da sie zarazic albo zadlawic glutkami hihi

Kasik ja tez proponuje posiew zrobic, bo na wyniki sie czeka pare dni i powtorzyc mocz. Tez tak raz mialam, ze wyniki moczu zle, a sie okazalo ze zle pobralam bo kolejne i posiew wyszly na czysto... z tym moczem to juz tak ciezko jest :-)

Rany dziewczyny ja wielka przeciwniczka coca-coli, a od trzech dni jak nie wypije szklaneczki to mnie trzesie, takie smaki mnie naszly! Mam nadzieje ze nie zaszkodze malemu :-)

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem i pisze na ulotce to można brać w ciąży. Zresztą brałam przed 20 tyg też.

Forumowa napisała, że wyniki nie są takie złe i żeby za 2 tyg powtórzyć.

Furagine wzięlam po badaniu więc wyniki nie są zafałszowane. Czy źle pobrana probka? Nie wiem... bakterie śluz i inne w normie. Tylko te erytrocyty.

Żelazo brałam to solgar...

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8i9yw0dc0.png

Odnośnik do komentarza

Ja do noska też kupiłam Fride, gruszka do mnie nie przemawia a tych do odkurzacza to się boję :P jakoś mnie przeraża podpinanie dziecka do tego sprzętu :D wiem że to bezpieczne ale zbyt hardkorowe dla mnie.
Anitaa mi się wydaje że będzie pasowało :) no ale kurcze faktycznie długo się czeka na zamówienie...
madzia to miałaś intensywny dzień, dobrze że nie przepuscilas żadnej kasy i ze w końcu zdążyłas do toalety :D a z tymi ludźmi i ich komórkami to chyba jakaś choroba teraz.. Zwłaszcza jak np ciężarna stoi to wtedy wzroku od ekranu nikt nie oderwie nawet na sekundę. Eh
kasik Zdrówka kochana, może zrób jak dziewczyny radzą i będzie dobrze :*
Haha jakby faceci mieli być w ciąży to chyba ludzkość dawno by wyginela :D

Ja po powrocie z pracy lezakowalam praktycznie cały czas, obiad z wczoraj spaghetti więc mąż odgrzal i podał hihi :) lepiej się czuje na szczęście. Ale już widzę że te ostatnie 1.5 tygodnia w pracy to przemecze :/ nie wiedziałam że siedzenie na pupie może być tak męczące

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasik mi ginka powiedziała w razie czego żeby nie brać furaginu tylko mi coś tam przepisała na receptę i wykupiłam sobie żeby mieć w razie czego, bo u mnie to tak jest ze zmarzne a za 2h zapalenie pecherza, i to takie że sikam co 2 minuty po 1 kropli i piecze jak diabli. No ale.furagin to chyba nic strasznego i jeśli Twój lekarz powiedział że możesz to raczej Ci nie zaszkodzi. To jak z moimi kroplami do nosa, no niby w ciąży nie można, ale.ginka mówi że lepiej te krople niż zatkany nos i zapalenie gardła. No i racja.
Anitka myślę że białe będzie pasowało, a możesz ozdobić czymś w różu, są na allegro takie naklejki na ścianę i je można też na meble, albo coś z.materialu zapodaj w podobnym kolorze i myślę że będzie pięknie :) hihi widzę że obie mamy nerwice z tymi panującymi do siebie rzeczami ;) Ja nawet wszystkie wieszaki mam jednakowe i powierzone w ta sama stronę, inaczej czuje chaos ;)
Karo my kupilismy gruszke, ale taka której można odkręcić końcówkę i dokładnie wymyc w środku. Te inne ustrojstwa wyglądają jak narzędzia tortur :p
Biskents a pij na zdrowie ta cole, może potasu Ci brakuje skoro masz takie ciagoty? A ona chyba ma dużo, tylko za to coś innego wypłukuje nie pamiętam co... :/
Co do klina to właśnie pod.nozki ciężko położyć bo łóżeczko turystyczne i może spadać z podkładek więc pomyślałam żeby pod.materac wrzucić klin i będzie git, zobaczymy ;)
Teraz się czeka długo na rzeczy bo nikomu nie chce się trzymać na stanie, po co skoro można wyprodukować po zamówieniu i nie inwestować pieniędzy. Choć wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy zamówiliśmy w Max Flizie płytki do 30 łazienek w kamienicy, i okazało się że one są z Włoch i najpierw oni muszą wyprodukować, potem wysłać do Pl, i na końcu do nas, i czekaliśmy prawie 3 miesiące, a zaczęli produkować.jak dostali zaliczkę, dziwne taka duża firma a kasy nie ma żeby mieć cokolwiek na stanie, a oni ani na jedną łazienkę nie mieli, po 1 płytce pokazowe i koniec. To samo armatura, brodziki, kabiny, masakra jakaś.
Wiola jak samochodem jeździmy to nie ma problemu bo jak siedzę to mi się nie chce, wstaje i wtedy się zaczyna ;)
O Gosia to miałaś dziś jak ja w urzędzie pracy, 5 chłopów pod drzwiami jeszcze mnie jeden 2x chciał znokautowac łokciem :/
Dzień intensywny ale przyznaje się szczerze że wróciłam padnieta, a jak po powrocie i obiedzie poszłam z psem na poczte.to już ledwo wysiedzialam w kolejce, jeszcze jakiś dziadek nade mną dyszal bo nie chciał sobie siąść gdzie indziej...

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Zalotka, Madzia dzięki za pomoc:) masz rację Madzia, jakieś poduchy czy nakrycie w podobnym kolorze wykombinuję.
Masakra z tymi płytkami i w ogóle ze wszystkim. Właśnie takie czasy, że masz na obrazku i sobie czekasz aż stworzą:) często nawet nie ma żeby na żywo zobaczyć. Właśnie tamte pierwsze meble co wstawiłam na żywo już tak ładnie nie wyglądają a te drugie są bardziej masywne i wydają się porzadniejsze. A większość to tylko w katalogu można lub na stronie w necie pooglądać bo na zywo nie ma.
A i z lekami też tak jest, że często ja chcę kupić to muszę czekać aż zamówią. Wiele aptek tak funkcjonuje, że mają po jednym pudełku z przodu wystawione, że niby jest towar a reszta na zamówienie. Takie czasy.
Z tymi telefonami to śmieszne. A mnie jeszcze najbardziej śmieszy jak idziemy sobie zjeść i się przyglądam jak przy stolikach siadają np cztery osoby i każda patrzy w swój telefon:)))ale to wygląda. Od czasu do czasu coś do siebie powiedzą:) o takie spotkania towarzyskie:))))
Wtedy myślę sobie, że świat zwariował. Komiczny obrazek i to nie, że jeden stolik ale jak się człowiek przyjrzy to co trzeci:)
Zalotka, ja Ci współczuję. Przesiedziałam kilka godzin przy komputerze to myślałam, że będę płakać. Bardzo mnie wszystko bolało a najbardziej krzyż, i brzuch od uciskania bo ja ma dość duży więc taki przygnieciony, to mała jeszcze bardziej kopała i ugniatała narządy bo pewnie jej było ciasno, i jeszcze ucisk na żołądek i dretwienie nóg. Więc jestem pełna podziwu dla Ciebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Wam. Wizyta u dentysty sie udała. Czekałam tylko 15min i mnie przyjęła. Cale szczęście żaden poważny stan zapalny mam tylko plukac, bardzo czesto myc i masowac dziąsła. I ściągnęła kamień i juz po tym jest duzo lepiej. Ale ściągnęła ultradzwiekami mam nadzieje ze to nic ale powiedziala ze trzeba bo stan zapalny moze sie pogorszyc. Aha i ósemki do usunięcia ale to po porodzie. Kontrolowac i jakby cos sie dzialo to przyjsc i bedzie antybiotyk.
Bylam tez na badaniach a jutro na 19 wizyta.
Teraz siedze i prasuje ubranka. Zrobilam tylko to co do szpitala i nie mam sił. Ręce mnie bolą :p zaraz idę spać wiec jutro wam odpisze.

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
Mam nadzieję że dziś lepszy dzień dla wszystkich się szykuje niz wczorajszy :) ja w drodze do pracy, póki co, odpukać (!) czuje się ok. Pogoda znów się całkiem ładna zapowiada, aż szkoda spędzać caly dzień w biurze.
Karinka cieszę się że z zebem nic strasznego. Oby Cie juz nie bolał! Matko a Ty o 22 za prasowanie się bierzesz, masz zdrowie :D ja to wczoraj chyba już o tej porze spałam :P
Anitaa jak już będzie gotowy pokoik to nie zapomnij pokazać efektu :) dzięki :* myślałam że będzie mi łatwiej, bo przecież dobrze się czuje ale chyba tak jak piszesz już teraz maleństwu ciągla pozycja siedząca mamy nie odpowiada. Staram się przespacerowac od czasu do czasu ale bardziej niz to przydałoby się po prostu położyć na chwilę co jakiś czas, a tego nie mam szans zrobić. No ale dość narzekania :) jeszcze tylko 1.5tygodnia
A co do ludzi z nosem w smartfonie w kawiarni/restauracji to faktycznie coraz częściej się widzi takie obrazki. I to właśnie siedzą grupa np 4 osoby, i zamiast prowadzić jakąś rozmowę to każdy w ekran swojego telefonu wpatrzony.. Aż przykro patrzeć. My jak wychodzimy z przyjaciółmi to telefonów nawet nie wyciągamy na stolik tylko są w torebce /kieszeni. Z resztą nawet jak się spotykamy u nich czy u nas, to telefony nam nie towarzyszą, chyba że ktoś coś chce pokazać albo coś sprawdzamy ;) ale obawiam się że to 'analogowe' pokolenie to przechodzi do przeszłości. My jeszcze gramy w gry planszowe i mamy przy tym sporo radochy, ale już mój brat ze znajomymi to raczej Xbox.. I do tego to nawet się spotykać nie trzeba.

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej!u mnie nocka lepiej bo oatatni posilek zjadlam kolo17 a pozniej tylko pilam wode ale myslalam ze oszalejw z glodu:/za to zgaga nie byla az taka mocna siku tez do 24 a pozniej do rana tylko 2 razy.Dzis znowu zdechnieta cos jestem poszla bym spac ale to najwyzej popoludniu sie poloze.u nas pogoda do doopy zachmurzone szaro buro:/Karinka pochwal sie wozkiem jak odbierzesz:)

Odnośnik do komentarza

Hejo jestem i ja :P U nas tez szaro buro, tylko sie chce spac :D Wczoraj bylismy obejrzec wozek od jednej babki i kupilismy. Ja mialam juz upatrzony nowy fajny- ten Roan co Karinka ma, potem stwierdzilismy ze kupimy uzywany bo w zasadzie spacerowke mam fajna po corce a po co kupowac nowy ze spacerowka i tyle wydac. No to co znalazlam to mezowi sie nie podobalo, sam poszukal i umowil sie na spotkanie;) Uparl sie na Graco czarny i koniec, na szczescie wozek ma pol roku nic nie zniszczony, na gwarancji i z kartonem a dalismy polowe ceny nowego, wiec w sumie jestem zadowolona :) Po drodze kupilam rożki i pościel do wozka, wstawie fotki :P
Zalotka naprawde podziwiam ja troche posiedze i mi niewygodnie, nogi dretwieja ;/ Wogole jak spie to czesto cos mi dretwieje wogole jak sie zapomne i spie na prawej stronie ehh..
KAsik dziwny lekarz ze tak cie zbył, faktycznie trzeba bedzie powtorzyc badanie. Mi tez wyszedl zle mocz a co do czego powtorzylam i byl ok. Krew moze tez powtorz i to w innym laboratorium dla pewnosci :D
Wiola dobrze ze nocka lepiej i mniejsza zgaga :P Wspolczuje latania do WC mnie tam nigdy sie nie chce czy w ciazy czy nie nigdy mnie do kibelka nie cisnie :P

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54314.jpg

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54315.jpg

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54316.jpg

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54317.jpg

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54318.jpg

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54319.jpg

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54320.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam i ja z kubkiem kawusi w słoneczną środę ;-)
Madzi zakupy jak czytam udane i oczywiście jakieś przeboje muszą u Ciebie być ;-)
Anita ja chyba też tradycyjnie gruszka , no przynajmniej na początku.
Biskents ja tam lubię colę ale jak miałam problemy z ciśnieniem to nawet nie patrzyłam w jej kierunku a teraz to jakiegoś łyka zrobię jak czuję że zaraz zacznie mi się ulewać no tak na lepsze trawienie ;-)
Kasik oby wyniki się poprawiły
Zalotka ja bym nie usiedziała tak długo więc Ci współczuję
Karinka dobrze że już po wizycie u dentysty i oby do porodu już nic sie nie przyplątało.
WiolaBijan ja bym zdechła z głodu od 17 tej do rana
Camilla ale kobieto super zakupy , to już masz chyba wszystko ?
A ja oczywiście zdolniacha znowu pomyliłam tygodnie hihi zaczęłam wczoraj 38 tydzień czyli tylko 3 tygodnie przed nami ;-) Wiem wiem jestem okropna że tak Wam piszę że mi mało zostało no i 11 kg na plusie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...