Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

PeggiSu napisałam już maila :)
btkate witamy na forum :) też się ukrywam w pracy ale chyba będę musiała się niedługo przyznać bo dostaję nowe obowiązki non stop.
Dzięki dziewczyny za rady odnośnie specyfików do smarowania i suplementów, muszę zrobić nalot na aptekę :).
Po prenatalnych wyszło, że z dzidzią wszytko dobrze, czekamy na krew i wtedy wyliczy mi lekarz te wszystkie prawdopodobieństwa. Zastanawiam się tylko nad jednym, dziecko leży w taki dziwny sposób że nie dało się go zmierzyć przez brzuch, trzeba było od dołu. Nie chce się przekręcić, kręci się, rusza łapkami ale wraca ciągle w jedno położenie. Czy to normalne? Wydawało mi się, że na takim etapie to może się kręcić jak mu się podoba a ono coągle wraca na jedno miejsce :) dla mnie to jedna wielka abstrakcja jak mi pokazują o tu ma serce, tu wątrobe a tu pęcherz :) A ja tam widzę jakieś punkciki.
A no i wg dzisiejszego usg już mi się przesunął termin o tydzień, może to być kwestia dokładności usg? Bo przecież od wczoraj fasolek tyle nie urósł :D

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny:-) ja dzis bylam u lekarza i wszystko w jak najlepszym porzadku tylko moja dzidzia jest wielkim uparciuchem... Za pierwszym razem nie chcialo sie obrocic i nie dowiedzielismy sie czy bedzie corcia czy synek a po za ttm bylo za wczesnie, a dzis... Uparciuch mial pepowine miedzy nozkami i oczywiscie gin probowal podejrzec i stwierdzil ze nie widzi meskich narzadow plciowych i raczej bedzie to dziewczynka...ale ja sie nie ciesze bo chcialabym wiekszej pewnosci bo zdaje sobie sprawę ze przez ta pepowine lekarz nie wie nawet na 90% jakiej plci bedzie... Dlatego noe chce sie nastawic z narzeczonym a pozniej...psikus... I mam takie pytanie bo mialam teraz usg takie w sumie szybkie a nastepne mam miec polowkowe za 3 tygodnie no a ja jestem strasznie niecierpliwa, bardzo soe nastawilam ze juz teraz bede wiedziec plec i nie wiem czy wytrzymam te 3 tygodnie i jak myslicie czy moge sobie u innego lekarza isc tylko na usg zeby zobaczyc plec czy lepiej sie wstrzymac??? Doradzcie cos... A i na wizycie stwierdzilam ze zglupialam z tymi tygodniami ciazy bo na prenatalnym wyszlo ze dzidzia jest starsza o poltora tygodnia niz wychodzilo z wyliczen z om no i dzis lekarz sie pyta wiec mowoe ze juz 18 tydz +3 wedlug usg a on stwierdzil znow po wyliczeniach z om ze do 18 to jeszcze dwa dni brakuja...zglupialam kompletnie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę 6 i też się obawiam, że płci nie poznam jeszcze bo to krótkie usg pewnie dopiero na połówkowym bo wtedy jest więcej czasu jak się trafi uparciuszek. Z drugiej strony im starsze dziecko to ma ciaśniej i trudniej w ogóle sprawdzić płeć. Moja kuzynka w marcu urodziła i dopiero się dowiedziała, że synek przy porodzie bo ciągle był schowany. No ale oby u nas tak nie było bo mimo, że niby obojętna płeć ale chciałabym wiedzieć jak mówić do brzuszka jak tłumaczyć synkowi bo ciągle mi się plącze. Ja bym akurat nie szła do innego bo wolę mojego gina już wytrzymam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza
Gość makdalenga1990

Hej :) ja tez styczniowka :) styczniowko -grudniowka:p tez się tu przeniosłam bo na styczniowkach tragedia wszystkie na fb.. Jak bym chciała na fb to bym poszukala tam sobie jakiejś grupy bo na pewno istnieją :) a ja wole tu.. To miejsce ma swój klimat.. W pierwszej ciąży tez tutaj sie udzielalam jakos tak jest człowiekowi raziej porozmawiać z kimś kto ma tak samo :p

Odnośnik do komentarza

Co do kremów, ja używam Perfecta MAMA, ładnie pachnie i szybko się wchłania, jest bardzo wydajny.
A ja mam inny problem. A właściwie dwa. Wy też tak macie, że najchętniej byście z łóżka nie wychodziły ? Mnie to aż dobija. Zawsze się tam zwlekę potem i ogarnę, ale tak do 14-15 syf w mieszkaniu, obiad nie przygotowany, normalnie nie mam mocy na nic.
A drugi, to czy Wam też tak urosły i pociemniały włoski na brzuchu, szczególnie pod pępkiem. Albo pojawił się ,,wąsik'', masakra... :(

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe koleżanki fajnie ze do nas dolaczylyscie.
Ewelinchien ja jestem brunetka i ogólnie mam czarne włosy i to wszędzie wiec juz się do tego przyzwyczaiłam i jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza...tam gdzie trzeba ogóle a reszta niech se rośnie hehe
A jeśli chodzi o lenistwo no to ja też jakoś tak bez sił i entuzjazmu do wszystkiego mogłabym leżeć cały dzień a itak wieczorem padam na pysk. Mam nadzieje ze to minie niebawem.
Tez bym chciała znać juz płeć wizyta 12.07 powiem lekarzowi żeby się postarał podejrzeć bo córka nie może się doczekać wieści czy brat czy siostra.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchen mnie z łóżka ściąga synek chociaż ostatnio też lubi sobie pospać. W dzień muszę poleżeć, czasami przysnę ale wolę nie zasypiać bo później straszny ból głowy.Moja kotka szczęśliwa bo się ze mną wyleguje. Ja nie zauważyłam zmian w owłosieniu ale ja ogólnie mam słabe cienkie włosy na głowie i plus tego, że na ciele też takie. Ale moja bratowa właśnie mi się żaliła, że nagle na brzuchu jej wyrosły ciemne. Mi natomiast bardzo przetłuszczają się na głowie, na twarzy a najbardziej na plecach różne krosty wychodzą. Ostatnio nie mogłam ubrać sukienki na ramiączkach bo plecy ohydne. A np na nogach łuszczy mi się skóra, sucha jak papier. Nie mogę smarować się niczym pachnącym i za bardzo chemicznym bo po1 zapach dalej mam z tym problem a z drugiej trony nasiliła mi się alergia skórna na dłoniach tak jak w pierwszej ciąży i wszelka chemia to pogarsza. A już prawie miałam dłonie zaleczone:(

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien ja mam zupelnie na odwrot. Od samego rana latam i cos robie,jak nie mam co robic to sobie wymyslam,do tego w tej ciazy mam jakas manie pedantyzmu. Musze miec czysto bo inaczej jestem wsciekla,latam z odkurzaczem,kurze scieram i powoli organizuje pokoj dla dzieci. Starszy juz ma swoj kat. Ja jestem w goracej wodzie kapana i chcialaby juz wszystko kupowac i organizowac. Narazie powoli cos tam kupuje,ale mam upatrzone juz prawie wszystko. Kupilam lampke nocna,spiworek na pierwsze 3 miesiace,ochraniacz na lozeczko a ciuszki dopiero jak poznam plec.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

PeggiSu dokładnie tak samo próbuje się wstrzymać w moim przypadku kupienia czegokolwiek zanim nie poznam płci.
Ewelinchien u mnie ochota pozostania w łóżku zależy od pogody i ciśnienia...
Ja z ciemniejszymi włosami nie mam problemu, raczej z szybciej rosnącymi. Jestem blondynką i nigdy raczej nie miałam potrzeby golenia codziennie nóg, pach - aż do teraz...

Dziewczyny jakie ćwiczenia rozluźniające, rozciągające robicie? boli mnie lewa strona lędźwi promieniująca do nogi. Nigdy wcześniej tak nie bolało :( A lekko rozgrzewające, relaksujące kąpiele i prysznice niestety nie pomagają.

Odnośnik do komentarza

Cóż, może się przedstawię :) Jestem mamą cudownej rocznej dziewczynki (czerwiec 2015 ), która jest strasznym huliganem ;) Jestem w 11 tygodniu ciąży, termin mam na 20 stycznia, córeczka urodziłam 5 dni po terminie. Wy zastanawiacie się nad płcią swoich maluszków, a mnie mój lekarz zaskoczył wiadością że na 90 % będzie chłopak. za 2 tygodnie mam termin na Usg genetyczne, pewnie wtedy się okaże na 100%, jeśli dzidzia będzie chciała pokazać. A propo rozstępów ja używałam Palmers, i nie mam widocznych rozstępów. Przytyłam około 25 kg w pierwszej ciąży, wciąż mam 5 na plusie, ale w tej ciąży waga nie drgneła puki co. Co do spania to rano jestem nieprzytomna, mała dalej budzi się przynajmniej 2 razy każdej nocy. Mam nadzieję że was nie znudziłam.

Odnośnik do komentarza

Ale nam się ładnie rozrasta grono ciężarówek :) witam wszystkie nowo przybyłe koleżanki, w końcu nie jestem najmłodsza tygodniowo :).
Ja energię mam właściwie większą niż przed ciążą, funkcjonuje całkiem normalnie tylko raz na kilka dni dopada mnie zmęczenie i wtedy padam na twarz :) a tak normalnie to sypiam po 6 godzin na dobę .
Dziewczyny, poradźcie mi coś proszę bo nie mam za bardzo komu się poradzić. Jak wspominałam pracuję na umowę zlecenie przedłużaną co miesiąc. Szef nosił się z zamiarem dania mi umowy o pracę na czas określony od stycznia. Teraz się dowiedziałam, że od października dostajemy nowego dużego klienta i ja mam być jego opiekunem więc umowę bedę mogła dostać wcześniej. Kompletnie nie wiem co robić, nikt w pracy nie wie o ciąży i chyba żeby być fair to powinnam się przyznać żeby szukał kogoś na moje miejsce? Jak sądzicie?

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Ang nie musisz być na czczo, możesz sobie pobrać tą krew o dowolnej porze dnia. Mnie powiedziała pani w rejestracji, że wyniki są różnie w zależności jak labolatorium je odeśle, bo u mnie w mieście tego nie wykonują tylko wysyłają krew do Warszawy, ale w ciągu tygodnia się najczęściej spokojnie wyrabiają. Wynik przyjdzie do przychodni, wtedy do mnie zadzwonią i umowią na konsultację do lekarza, który robił mi usg i wtedy jest wyliczane to całe prawdopodobieństwo :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

kornelia27 ja miałam umowę o pracę na rok i dzięki temu ze cały czas milczę dostałam nową na kolejny rok. Nie bardzo mnie to urządza ale wiem że do końca wykorzystania przeze mnie urlopów na dzidzie nie mogą mi umowy wypowiedzieć.(tylko co potem...)
Na Twoim miejscu poradziłabym się jakiegoś prawnika, czy to w internecie czy skorzystała z bezpłatnych porad prawnych (jest takich akcji dość dużo przy stowarzyszeniach, kościołach) żeby się dowiedzieć jakie i czy masz prawa w przypadku takich umów.
Ja niebawem wybieram się do szefa na szczerą rozmowę...i bardzo się tego boję. Przyznam się i poproszę o jakąś znikomą deklaracje z jego strony, że będę miała gdzie wrócić.Ach...jakoś to będzie :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, proszę Was o poradę. Miałam dzisiaj dziwny atak, nagle przed oczami pojawiły mi się takie dziwne plamy, obraz mi się rozmył i praktycznie nic nie widziałam. Strasznie się wystraszyłam, towarzyszyło temu wrażenieciśnienia w uszach. Wypiłam dużo wody, zjadłam kawałek kanapki i po pół godziny przeszło, ale dziwnie się czuję, zaczęła mnie boleć głowa i czuję się mega zmęczona. Spałam niespełna 6 godzin w nocy, a to chyba stanowczo za mało. Zastanawiam sięczy się zwolnić z pracy i jechać do lekarza czy jest to raczej normalne? Dodam tylko, że moje wyniki z krwi ostatnio nie były zadowalające, doktor powiedziała że jak tak dalej pójdzie to będę musiała jeść żelazo. Plus jeszcze boli mnie brzuch ( ale nie dzidzia tylko bardziej od strony jelit).

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...