Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki listopadowe 2016


Gość Monalika

Rekomendowane odpowiedzi

Mówicie, że brzuszki macie, że oglądacie ciuszki a ja to dalej uwierzyć nie mogę i jakieś takie okropne rozmyślania mnie dzisiaj wzięły, bo nadal studiuję, lubie moje studia, jestem przywiazana do mojej grupy bardzo i zapewne będę musieć wziąć rok dziekański. Mam bardzo oddanych dziadków i pradziadków którzy na pewno bardzo pomogą, już się zdeklarowali, no i mężczyznę, który przeżywa mój stan jak mrówka okres i jest bardzo opiekuńczy, ale ciężko jest studiować dziennie i być pełnoetatową matką. Niby wcześniej zdawałam sobie z tego sprawę, ale jakoś teraz hormony mieszają mi w głowie i zaczynam się bać, że potem już na te studia nie wrócę, że minie chęć i energia, że środowisko będzie inne...
Aż mam wyrzuty sumienia, że dopadają mnie takie chwile zwątpienia. A, no i fakt że mam ochotę od pół godziny zwrócić dzisiejszy obiad nie poprawia stanu rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś u lekarza, stwierdził, że boleć musi. Gdy zapytałam o zalecenia do pracy, to stwierdził, że pracować trzeba. Jak zapytałam, czy mogę dźwigać to powiedział, że jak praca tego wymaga to trzeba, chociaż nie zaleca. Jestem taka niezadowolona z wizyty, że już zapisałam się na za dwa tygodnie do innego.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, widzę że mnóstwo listopadowek przybyło- super! :) ja byłam w zeszły poniedziałek na pierwszym USG i nasz, jak to lekarz nazwał, "Przecinek" miał zaledwie 2mm, ale wszystko jest ok i mamy się cieszyć szczęściem :) 4.04 mamy następną wizytę i mam nadzieję, ze już usłyszymy serduszko <3 <br /> Po pierwszym USG powiedzieliśmy rodzicom- byli WNIEBOWZIECI! dlatego ja też jestem już spokojna i szczęśliwa :) niestety od paru dni bardzo nasilily mi się mdłości i wymioty, do tego stopnia, ze dzisiaj wyszłam z pracy w połowie i już raczej nie wrócę, bo mam taką możliwość, a nie będę się męczyć, bo niby w imię czego? Roboty, której nie lubię? No raczej nie.
Większość z Was nie ma apetytu, a ja mam tak dziwnie, ze cały czas mnie mdli i tylko jak coś sobie przekąszam to wtedy przestaje i czuje się dobrze. czy któraś z Was tak ma/miała?

Trzymajcie się Mamuśki! Odpoczywajcie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/4c3tgox1km4lwsqi.png

Odnośnik do komentarza

hej, ja bylam wczoraj na pierwszej wizycie i lekarka totalna porazka. zrobila mi usg brzucha, stwierdzila ze nic nie widzi i kazala przyjsc za 2 tyg. Nawet badania krwi na potwierdzenie ciazy mi nie wypisala, a ja taka skolowana bylam ze o nie nie poprosilam :/ mąż na szczęście skręcił dziś po pracy do przychodni po skierowanie i jutro ide na pobranie krwi.
Ja mam na zmiane ochote na kwasne i slodkie, ale kwasne jakos mi lepiej smakuje:) Też mam ochote spac i spac ale niestety sie nie da :) Piersi mi w ogole nie rosna, ale poprzednio tez tak bylo, wiec chyba taka moja "uroda".

My na razie nic nie kupujemy. Jak się okaże że będzie synek to wtedy wybiorę się na jakieś większe zakupy bo wyprawkę dla dziewczynki mamy po córeczce:)

Co do kremów na rozstępy to ja w pierwszej ciąży kupiłam jakiś krem dla mam w rossmanie (nie pamiętam nazwy) i smarowalam od poczatku wszystkie miejsca narazone na rozstępy. Trwalo to moze 3 tyg.bo potem mi się juz tak nie chcialo. Dopiero jak mi brzuszek zaczal wyraznie rosnac to smarowalam 1-2 razy w tyg.oliwka dla dzieci. Chyba pomoglo bo rozstepow po ciazy nie mam.

http://www.suwaczek.pl/cache/e40d7779a4.png
http://s5.suwaczek.com/201503161565.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny niestety moje bole dolem brzucha zakonczyly sie duphastonem i nospa 2x dziennie to nie prawda ze musi bolec brzuch w ciazy 8 tyg na poczatku tak z ciaza ok rosnie serducho bije czekam do 1 kwietnia na wizyte nastepna i badania musze zrobic krew mocz typowe jak wszystkie zafasolkowane mdlosci trwaja :-( jeszcze do tego mam katar i bol gardla i glowy co polecacie na przeziebienie ? Oprocz miodu czosnku i herbatki z soczkiem?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jcweqgr8x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!;)
Ja byłam wczoraj na pierwszej wizycie, zaraz zacznę 7 tydzień, serduszko bije dostałam zdjęcie i w końcu tak na 100% uwierzyłam że tam jest!;)
Lekarka bardzo miła, dużo rzeczy mi wyjaśniła i pytała czy chce juz l4;) Listopadowka ja tez mam w tym roku ślub pod koniec sierpnia więc już pewnie będę okraglejsza w 6 mcu, mam nadzieję że nie zabardzo hehe i ze ogarnę wszystkie sprawy bo jeszcze dużo rzeczy do załatwienia zostało. Co do kremów o których piszecie ja jeszcze niczym się nie smaruje i też zastanawiam się czym i kiedy zacząć...
zbieram się z łóżka bo dzisiaj dzień wolny i jadę na poszukiwanie sukni ślubnej;) miłego dnia!!;*

Odnośnik do komentarza

Witajcie :D
co do smarowania - w pierwszej ciazy smarowalam sie drogimi kremami i oliwkami od 4 miesiaca. Mam caly brzuch w rozstepach... wiec pewnie genetyka. Teraz smaruję się tylko olejkiem z nasion malin od chwili kiedy dowiedzialam sie o ciązy. Zobaczymy jak będzie tym razem.
NA zwolnienie nie idę dopóki nie będzie to konieczne, mam swoją firmę. Przeziębienie już przeszłam w 4 tygodniu - polecam całą linię na przeziębienie firmy prenalen (rossmann).
jeśli chodzi o wyprawkę - ubranka mam uniwersalne - dostałam od koleżanki kilka kartonów od 0 do 6 miesięcy. Mam też kilka drobiazgów jak karuzela do lozeczka i elektroniczna niania.
No i dziś jadę na poszukiwania sukni ślubnej (mieliśmy brać ślub 06.06, ale przełożyliśmy na koniec kwietnia). Ciekawe czy uda mi się znaleźć taką, jaką chcę.... ;) brzucha jeszcze jako tako nie widać, wyglądam jakbym była świeżo po obiedzie :D

Odnośnik do komentarza

Aligl będziesz wiedziała, jak założysz ta właściwą suknie :))

Dziewczyny no dzięki Wam też zaczynam się smarowac oliwka. Jeśli piszecie, że jest najlepsza to trzeba zacząć działać!

A co do wyprawki. Ja tez mam co nie co po siostrze. Ale chętnie bym zaszalala w sklepach. Tak jak piszecie to wszystko kusi. Ale mąż mnie powstrzymuje :) I jeszcze pokoik do urządzenia :)))

Olcia to super, że sedurszko bije!
Ja idę jutro, trzymajcie kciuki za moją fasoleczke.

Odnośnik do komentarza

Czyli po raz kolejny sprawdza sie zwykla oliwka, super! Ja ide w piatek do lekarza, przyspieszylam wizyte, niepokoja mnie bole brzucha :( zbyt duzo i zbyt czesto sa :( do tego jakies brazowe plamienia mam :( takie male, jakby uplawy. A na przeziebienie polecam jeszcze taka miksture: 2 cytryny, 2 cm pasek imbiru, zabek czosnku, pol lezeczki kurkumy, szczypta pieprzu, wszystko zmiksowac, przecedzic przez sitko, dolac cieplej wody i do dna :) 3 razy dziennie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq90bv50djf5mz.png

Odnośnik do komentarza

Zapomnialam ze jeszcze duza lyzka miodu :)

mistti
Czyli po raz kolejny sprawdza sie zwykla oliwka, super! Ja ide w piatek do lekarza, przyspieszylam wizyte, niepokoja mnie bole brzucha :( zbyt duzo i zbyt czesto sa :( do tego jakies brazowe plamienia mam :( takie male, jakby uplawy. A na przeziebienie polecam jeszcze taka miksture: 2 cytryny, 2 cm pasek imbiru, zabek czosnku, pol lezeczki kurkumy, szczypta pieprzu, wszystko zmiksowac, przecedzic przez sitko, dolac cieplej wody i do dna :) 3 razy dziennie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq90bv50djf5mz.png

Odnośnik do komentarza

szyszunia
Hej dziewczyny niestety moje bole dolem brzucha zakonczyly sie duphastonem i nospa 2x dziennie to nie prawda ze musi bolec brzuch w ciazy 8 tyg na poczatku tak z ciaza ok rosnie serducho bije czekam do 1 kwietnia na wizyte nastepna i badania musze zrobic krew mocz typowe jak wszystkie zafasolkowane mdlosci trwaja :-( jeszcze do tego mam katar i bol gardla i glowy co polecacie na przeziebienie ? Oprocz miodu czosnku i herbatki z soczkiem?

Ja też od poniedziałku jestem na duphastonie i na leku rozkurczowym. Bóle ustały nie są już takie intensywne no i najważniejsze że plamienie też ustało. Dużo odpoczywaj ja od dwóch dni sobie leżakuję :) trzymam kciuki :*

Mnie jakoś dzisiaj mdli, dodatkowo walczę z katarem alergicznym który po odstawieniu leków od alergologa nasilił się jak szalony. :((

12.10.2017 Eryk 3620 gram i 55 cm
--
21 tc - 10.07.16 Martynka ♥ (*)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...