Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki listopadowe 2016


Gość Monalika

Rekomendowane odpowiedzi

Ania_nomi
Monalika
Ewelinichen witaj wśród mamusiek :)
Dziewczyny ciesze się, że u Was dzidzie pięknie rosną ♡

Agulka88 ja byłam 1.5 miesiąca na l4 bo miałam chorą tarczyce troche sie wynudzilam bo muśmiałam ciaglę lezec. Wróciłam do pracy i było fajnie ale teraz zaczynają mnie wkurzać. Trochę się pozmieniało... :/ Wiec czekam do umowy czyli 30.05 a to moja trzecia wiec juz na czas nieokreślony :) i idę dalej na L4..


trochę się pozmieniały przepisy i od 22 lutego od nowa można zawierać 3 umowy, żeby u Ciebie nikt nie wpadł na taki pomysł.

No niestety dziś wpadli na ten moment i wysyłają mnie w kosmos choć mogli dać umowę na 3 3 miesiące. Byłam wzorowy pracownikiem na początku roku dostałem awans..pracuje dzielnie i właśnie po 3 latach dostałam kopa w d.... :(

Odnośnik do komentarza

Tusiak91
Monalika chyba Cie nie wyrzucili? Tak to.jest z pracodawcami, myślą że zachodzimy w ciążę im na złość :-/

Dostałam umowę przedłużona tylko do dnia porodu. A później zostane bez pracy.. :( Bardzo mi przykro bo byłam lojalnym pracownikiem. Zostawili mnie na lodzie :( co chwile rycze :( miałam wspaniałych przyjaciół w firmie tylko szef okazał się świnią...

Odnośnik do komentarza

Monalika to co od jutra L4 do konca ciazy:) a potem roczek z dzidzia w domu i zobaczysz, ze nie bedziesz tesknic za praca. U mnie tez tak bedzie tylko ja mam umowe do konca lipca. Owszem licze na cud i umowe na stale, ale zdaje sobie sprawe z tego, ze nie musza jej ze mna podpisac. Nie martw sie moze jeszcze sumienie ich ruszy.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71xlzpdv0fe.png

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciazy studiowalam dziennie, pracowalam na dwoch umowach zlecenia i nie mialam nic ani L4 ani macierzynskiego, w dodatku mezowi zachcialo sie kochanek i mnie zostawil zanim maly skonczyl roczek, wiec zadnego stalego zrodla dochodu nie mialam i jakos dalam rade, wiec dziewczyny nie ma sensu martwic sie o prace, damy rade. Trzeba skupic sie na tym co naprawde w tej chwili istotne.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71xlzpdv0fe.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelinchien

Nie przejmujcie się. Ja w czerwcu dopiero kończę szkołę zawodową. Też jestem bez L4 i macierzyńskiego, ale mój narzeczony pracuje, nasz koszt utrzymania jest niewielki, więc jest dobrze, będzie dobrze. dopiero po odchowaniu potworka zaczynam pracę. Głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza

Kobiety zawsze mają pod górkę! Masakra normalnie, jak tak można! Później się dziwią, że dzieci nie ma! Teraz odpoczywaj i nie myśl o tym, szkoda twoich nerwów kochana! Ps. Ktoś tu chyba kiedyś pisał, że kobieta która jest studentką, rolniczą, zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna po urodzeniu dziecka przez rok będzie otrzymywać 1000 zł miesięcznie więc zawsze coś! A potem na pewno coś znajdziesz, uszy do góry!:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1rjjsobtdw.png

Odnośnik do komentarza

Agulka88
Dziewczyny macierzynski nalezy sie normalnie przez rok mimo ze umowa tylko do dnia porodu.
Ewelinchien a w Twojej sytuacji przez rok nalezy Ci sie 1000 zl miesiecznie:) kiedys tego nie bylo, a macierzynski trwal tylko pol roku i jakos kobity dawaly rade:)

Dzięki za info. Nie wiedziałam, że przez rok się należy. Myślałam, że tylko 26 tyg się należy.
Macie racje z ta praca. Wszyscy mnie pocieszają razem z mężem bo obiecywali mi złote góry a jak zaszłam w ciążę to tylko kopa mam. Ale to ich strata a KARMA wraca!
Dziękuję za ciepłe słowa, serio dodalyscie mi otuchy :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny troche mnie nie bylo ale mialam zakręcony weekend:) moj syn wczoraj skonczyl roczek i robilismy mu urodziny, wiec dom pelen ludzi i na nic czasu nie miałam, ale wszystko sie udało, goscie i my zadowoleni tylko ogarniecie wszystkiego po jest najgorsze:/ ciesze sie z wami ze wasze maluchy tak fajnie sie rozwijaja, super ze juz niedlugo niektore z was poznaja płeć

Odnośnik do komentarza

Witam was... Ja wczoraj miałam takie nerwy wieczorem ze brzuch to mnie na dole tak kul ze myślałam ze cos nie tak na szczęście teraz wszystko ok...

Jak wiecie za równy miesiąc mam wesele ślub... I z moim R. Od poczatku rozmawialismy ze bez dzieci.. Niestety takie czasy ciecia kosztów...

I co?? Moja ciotka byla zaproszona z os. Towarzysząca.. A ze nikogo nie ma. To jej synowa wkleila jej dzieciaki bo ze niby nie zapłacimy duzo bo maja 2-4lata spoko ... Nie chodzi o pieniądze tylko o fakt... Mojego R. Rodzeństwo dzieci nie bierze a taka kretynka co to jak mnie widzi sie odwraca :/ bierze... No kurw... Ręce mi opadły o.o R. Mówi ze to o nich świadczy ze się wylamali i wzięli dzieci.. Spoko. Ale ku.rwa jak to będzie wyglądało w oczach wielu innych par małżeństw z dziecmi ;( ygh

http://www.suwaczek.pl/cache/1339ad020c.png

Odnośnik do komentarza

listopadowka093
Witam was... Ja wczoraj miałam takie nerwy wieczorem ze brzuch to mnie na dole tak kul ze myślałam ze cos nie tak na szczęście teraz wszystko ok...

Jak wiecie za równy miesiąc mam wesele ślub... I z moim R. Od poczatku rozmawialismy ze bez dzieci.. Niestety takie czasy ciecia kosztów...

I co?? Moja ciotka byla zaproszona z os. Towarzysząca.. A ze nikogo nie ma. To jej synowa wkleila jej dzieciaki bo ze niby nie zapłacimy duzo bo maja 2-4lata spoko ... Nie chodzi o pieniądze tylko o fakt... Mojego R. Rodzeństwo dzieci nie bierze a taka kretynka co to jak mnie widzi sie odwraca :/ bierze... No kurw... Ręce mi opadły o.o R. Mówi ze to o nich świadczy ze się wylamali i wzięli dzieci.. Spoko. Ale ku.rwa jak to będzie wyglądało w oczach wielu innych par małżeństw z dziecmi ;( ygh

Wesele jest bardzo stresującym wydarzeniem choć bardzo wzruszający, wspaniałym to jednak zawsze znajdzie się ktoś z rodziny kto wkurzy państwa młodych... Ja na twoim miejscu powiedziałabym cioci że nie ma brać żadnych dzieci i już bo tak sobie zazyczyliscie i ma to uszanować! Najwyżej się obrazi i nie przyjdzie... ale ja bym się tym wcale nie przejęła!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1rjjsobtdw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...