Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,
Dziś idę na kolejną wizytę. Jak zwykle mam stres czy wszystko będzie ok tym bardziej ze dziś mi się buty czarne śniły. A to podobno na chorobę. Ostatnio w ogóle miewam dziwne sny. Może za dużo myśli ...
Co do farbowania włosów to ja farbowałam w marcu farbą bez amoniaku ale jak poprosiłam o taką naturalną to fryzjerka popatrzyła na mnie jak na wariatkę ze niby to nie ma znaczenia ze to nieszkodliwe. Ja tam nie wiem, ale wolę unikać substancji które mogły by zaszkodzić. Co do kąpieli to ja mam wannę. Słyszałam o tym ze nie wolno brać długich i gorących kąpieli wiec ja szybka kąpiel w średnio gorącej wodzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

Agaa86 zgadzam sie z Tobą w 100%. Jak coś ma się stać to na pewno się stanie. Ja w pierwszej ciąży unikałam wielu rzeczy- nie farbowałam włosów, nie jadłam słodyczy, nie jadłam sernika i lodów (bo teoretycznie mają w sobie surowe jajka), brałam tylko chłodny prysznic itd. Chuchałam i dmuchałam na siebie a w ostateczności poroniłam. W tej ciąży już trochę odpuściłam choć wiele mnie to kosztuje. Włosy już raz farbowałam, co prawda z duszą na ramieniu ale już dawno postanowiłam sobie, że trzeba normalnie żyć...

Jutro kolejna wizyta i kolejne USG. Nie mogę się już doczekać, ciśnienie i emocje rosną.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! :) Wieki się nie odzywałam, ale poczytuję Was regularnie i bardzo się cieszę, że u Was wszystko w porządku. Moje Maleństwo jak na razie też sobie dobrze radzi, na prenatalnych tylko odmawiał współpracy prezentując nam swój tyłeczek, a w porywach łaskawości jeszcze plecki i tył głowy :D 1,5h trwało badanie zanim udało się powierzyć co trzeba. Na szczęście wszystko wyszło dobrze, nawet lekarz nie kazał robić testów z krwi, bo stwierdził, że ryzyko jest tak małe, że to nie ma sensu.
Co do wózków to też zaczęłam już coś przeglądać na necie i też spodobał mi się ten sam model co Misi1994, tylko, że mnie zbili z pantałyku twierdząc, że jak coś jest wielofukncyjne, to tak na prawdę w żadnej wersji nie jest dobre. Doświadczone mamy polecają nam kupić porządną spacerówkę z gondolką soft, która po wyjęciu utwardzenia przekształca się w zimowy śpiworek. Akurat byłby na przyszłą zimę. Kurczę, w temacie wózków jestem totalnie zielona...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się ze solarium to nie jest dobry pomysł. Co do innych rzeczy ile ludzi tyle opinii.
Co do wózków to byliśmy oglądać i facet w sklepie podpowiedział ze lepiej kupić wózek 2in1 bez fotelika,bo foteliki w wózkach wielofunkcyjnych są bez atestu i lepiej kupić tańszy wózek a zainwestować w fotelik. W przypadku gdy sie bedzie duzo podtòżować autem.My kupiliśmy cybexa a nad wózkiem sie głowie bo tyle tego na rynku i każda mama ma inną opinię nt. danej firmy danego modelu wiec wybór będzie trudny. Poza tym tak dumam ze my to chyba z gondolek za dużo nie skorzystamy bo nasze maluszki jesienno zimowe wiec nie wiadomo czy będą warunki spacerowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

No tak, dobry fotelik to podstawa, zwłaszcza mój M jest na tym punkcie przeczulony, bo z racji zawodu bywa na wypadkach i twierdzi, że na tym nie ma co oszczędzać. 4 gwiazdki adac i isofix muszą być :) Na szczęście ten temat zepchnęłam na niego, ja mam tylko kolor wybrać :D
Btw. Nie wiecie jak na pasku zmienić wiek ciąży? Bo taki miałam 1,5 tygodnia temu na badaniach, nawet dzidzia była większa niż tutaj mi pokazuje ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

mila2 ja tym bardziej zwracam uwage na odpowiednią gondolke. Moim zdaniem wazne jest aby byla duza. Musi sie tam przeciez zmiescic rosnace dziecko, kocyk, spiworek itp., wiec uwazam,ze warto sie temu dokladnie przyjrzec. Czemu czas jesionno-zimowy ma nie sprzyjac spacerom? Dziecko w wozku ma cieplo jak w ulu. :) ewentualne duze mrozy moga mnie zniechecic.. a tak to srrruuu na spacerki:)

Odnośnik do komentarza

No właśnie te gondole robią teraz takie małe. Pierwszy syn miał wózek xlander ale gondola malutka a on wyjątkowo długi (zresztą do tej pory jest dużo wyższy od równolatków) to już w wieku 3 mieś. musiałam go przeprowadzić do spacerówki na szczęście chłopak z kwietnia więc nie było problemu. Szybko wymieniliśmy wózek na Mutsy i on ma może troszkę większą gondole a drugi syn akurat wcześniaczek więc się w niej spokojnie mieścił (on akurat z sierpnia) Teraz jeśli daj Boże wszystko będzie w porządku i urodzi się o czasie i będzie większa/y to martwię się jak się pomieści z kocykami i spiworkami na okres zimowy. Nie macie wrażenia ze te gondolki są jakieś takie mniejsze niż dawniej?

Odnośnik do komentarza

Zgaga... W poprzednich ciazach miałam bardzo dokuczliwą zwłaszcza pod koniec, nieraz musiałam spać niemal na siedząco... Na początku migdały i mleko ale niestety to w przy łagodnej pomaga, potem brałam za pozwoleniem lekarza takie tabletki do ssania nie chce pomylić nazwy ale chyba Manti (trzeba zapytać w aptece) i przynosiły ulgę. Narazie u mnie odpukać ze zgagą cicho-sza.... ;)

Odnośnik do komentarza

Ciuszków jeszcze nie kupuje bo plci nie znam. Jak bedzie dziewczynka to wszystko dostane a dla chłopczyka cos bede musiała pokupywac ale tez sadze ze na pozniejszy okres bo nie które ciuszki sa uniwersalne ;) Zgaga- ojj tez niestety mnie dopadła i nie moge przez nia zasnac w nocy tak mnie pali w gardło !:( A ja dzis farbowałam włosy normalna farba moj lekarz mi mowił ze nie jest udowodnione ,ze szkodzi ale lepiej nie ryzykowac jak nie trzeba ale cóz jakos wygladac tez chce . W poniedziałek wizyta ! JUPI !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny prosze nic nie piszcie o farbowaniu włosów. Bo ja niestety ostatnio farbowałam,i co myslałam,ze mam farbe bez amoniaku sama chyba sobie ten napis wymysliłam,bo zafarbowaniu znowu sprawdzam ulotke i co?? Z amoniakiem zestresowałam się i sie strasznie boje.... Po drugie mielismy remont w pokoju,pierwsza noc spedzilismy u siostry narzyczonego,druga już u siebie i w nocy tak się bałam a troche jeszcze smierdziało i jestem cała w strachu.... Jutro wizyta i badania prenetalne prosze trzymajcie kciuki:* Dzisiaj cały ranek miałam biegunke ztego strachu.... Mam złe mysli niestety.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Ja na zgagę przez cały dzień między posiłkami podjadam migdały a przed snem wypijam szklanke mleka i powiem wam ze jest lepiej. Choć nieraz są dni że i tak doskwiera mimo stosowania tych metod ale juz nie tak mocno.
co do stwierdzenia ze przy zgadze dziecku rosną włosy to mi w żadnej ciąży sie nie sprawdziło. Chłopcy rodzili się z główka delikatnie "z meszkiem" bez żadnej bujnej czupryny.
Ja mam wizytę jutro,już siedze jak na szpilkach bo zobaczymy jak tam z tą moją szyjka. mam nadzieje ze sie nie skróciła...
Dzis mam 15t3d wsluchuje sie w swoje ciało i myslalam ze może jakies ruchy maluszka poczuje ale chyba za wczesnie...nic z tego :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a farbowałyście włosy henną? Za tydzień idę na wesele i mam straszne odrosty, a nie chce stosować farby. W tej chwili lekarze podejrzewają, że ekspozycja na amoniak w ciąży może być jedną z przyczyn alergii u dzieci, ja jestem strasznym alergikiem i bardzo bym chciała maleństwu tego oszczędzić...
Czy w tej hennie do włosów jest coś co może być szkodliwe? Strasznie długo to trzeba na głowie trzymać:/

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...