Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ka_Ro super ze odwazylas sie na wyjazd z maluszkiem, ja mam problem gdziekolwiek blisko jechac np.do figlolandi ze starszym synkiem. Boje sie ze Ala nam sie rozplacze a ja niczym nie potrafie jej uspokoić tylko cyc i to najlepiej na leżąco bo inne pozycje jej nie pasują...
I tak mi szkoda moich starszych dzieci bo ferie są a my w domu siedzimy, w dodatku chorzy byli wszyscy wiec baseny lodowiska odpadają. Mąż do pracy i taka to robota...

Dziewczyny miała ktoras problem ze wzmożonym napięciem mięśniowym u dziecka?
Ja naszej Ali nie potrafie ubrac bo ma tak sztywno rece ze masakra,w dodatku wygina sie do tyłu często i byc moze z tego powodu te inne pozycje karmienia piersia nam nie wychodzà...
Musze isc do pediatry ale 8 lutego mamy szczepienie wiec wtedy jej powiem. Poki co jesli ktoras mialaby jakies rady to prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Groszek mi się wydawało że Mała ma, ale pani doktor sprawdziła i wykluczyła to. Okazuje się że moja napięta się robi przy skokach rozwojowych. Ale mojej siostry córeczka to ma i jest rehabilitowana. Z tego co się orientuję to są ćwiczenia, które łagodzą to napięcie, jak podejrzewałam u Niuni to poszperalam w google i tam można coś znaleźć. Na chwilę obecną tylko tyle wiem.
Co do wprowadzania pokarmu to ja karmię piersią ale chyba będę wprowadzała zgodnie z zaleceniami dr Pleskota. Wg niego od 4 msc można zacząć wprowadzać na MM, od 5 msc można zacząć smakować na kp, a od 6 wprowadzić stałe:-)
Karo zazdroszczę i życzę miłego pobytu :-)
Kurcze ale dziś miałam noc, Mała budziła się o 12, 2,4, 6,7:15, no i o 8 wstala, zasypiam :-\Jeszcze w trakcie krzyczała jak jadła, to chyba skok rozwojowy. Dzisiaj byłyśmy na morfologii, Mała mnie totalnie zaskoczyła bo prawie nie płakała.:-)
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Ka_Ro życzę fajnego urlopu!

Paulinka obudziła się (po całej nocy przespanej) dziś w złym nastroju, marudzi strasznie ale za to zaczęła w reszcie wyciągać rączki do przodu do zabawek :) Więc to był pewnie szybki skok rozwojowy :)

Nie wiem co się ze mną dzieje ale mam problemy z pamięcią - np. zapominam słów, za chwile se przypominam ale masakra :/ A to podobno w ciąży ma być pogorszona pamięć i koncentracja :/

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yrl68dqgxhmxw.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ksigskn1n.png

Odnośnik do komentarza

Lawenda Ja zamierzam Młodej rozszerzyć dietę po 4 miesiącu, bo ileż to mleko można jeść. Niech się zaczyna rozsmakowywać w innych rzeczach :) Chociaż na początku to za wiele nie poje, głównie jabłko, marchewka i później jakaś zupka. Znacie może jakieś strony gdzie są przepisy dla takich maluchów?

Ka_ro Udanego pobytu! I fajnie, że Wam się udało na ferie wyjechać. My planujemy dopiero na krokusy jechać do Zakopanego. Zobaczymy co nam wyjdzie z tego wyjazdu :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dużo nas ubyło od początku. Część dziewczyn się jeszcze w czasie ciąży wykruszyla, część po porodzie.
U nas chyba skok, bo mała znowu tak niesamowicie marudna... szczególnie przy zasypianiu. Jest zmęczona i za żadne skarby świata nie idzie jej uśpić bez płaczu... teraz jest po kąpieli ale śpi bez jedzenia, bo tak wrzeszczala i prezyla się ze się nie dała przystawic. Więc czekam na pobudke.

Odnośnik do komentarza

U nas też chyba jakiś skok rozwojowy sie szykuje bo Ala jest tak marudna ze szok. I dokladnie jak u EmMadlen nawet jak spiąca to bez krzyku nie umie zasnac. Jestem dzis tym zmeczona az sie boje nocki.
Nika84 a czemu myslalas ze Twoja Malutka ma napięcie? Jakie miałaś "objawy". Czytalam na necie troche i probowalam ćwiczeń ale ewidentnie Ala sie spina i niektórych ćwiczeń nie potrafie z nią zrobic bo jest sztywna jak niewiem. Chyna czeka nas rehabilitacja...
Irena z Paulinka ja tez mam potworną sklerozę ide po cos i zapominam po co...dzieciaki sie śmieją ze mnie ze jestem jak DORY Z bajki Gdzie jest Nemo :)

Tomek witamy Cię w gronie naszym rodzicielskim już forum:)
Pozdrawiamy Majeczke :) i czekamy ja jakies opowieści o Was :)

TOTEK opowiadaj jak z tym woskiem i innymi "czarami" bo ja to czekam i chyba tez bede próbować :)

ALICE85 mozna wiedziec skad jestes ze dostalas jeszcze szczepionke 5w1?
Ja obdzwonilam cale śląskie woj.i nigdzie nie ma ani nawet możliwości zamówienia.

Odnośnik do komentarza

groszek - ja jestem z Bydgoszczy, ale tu ponoć treż nie ma. Ania dostała w punkcie szczepień za free z zalecenia neurologa.

Jak bralismy pierwsza dawke to nam powiedzieli: kto ma dostać ten dostanie. - czytaj chodzi o kase i ci co mają mieć na fundusz dostaną, ci co mają zapłacić nie dostaną bo 6w1 kosztuje więcej i się firmom bardziej opłaca.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć, że z tym wrzaskiem przed snem nie jestem sama... u nas karmienie, obyło się bez jakiegoś specjalnego usypiania. Zawsze się budzę nim się Mała wybudzi porządnie i praktycznie na spiocha ja karmię.. dziś musiałam odkurzaczem nos czyścić bo się bidulka meczyla... chciałam ja wziąć do łóżka na reszte nocy żeby nie wstawać już, ale nie wyszło ! Chciała spać w łóżeczku :D dziecko robi mi wszystko na przekór :D

Odnośnik do komentarza

Groszek przede wszystkim Mała się bardzo napinala, odginala mi się w łuk z główką mocno odchylona do tyłu i bardzo mocno zaciskala piąstki. Wczoraj rozmawiałam z moją siostrą i powiedziała że ortopeda na badaniu bioderek nie mógł jej córeczki zbadać bo była tak ,,sztywna"i powiedział że na bank ma napięcie no i miała duże problemy z ubraniem. Teraz jest rehabilitowana i moja siostra jest bardzo zadowolona. No i właśnie przez to napięcie ma refundowaną szczepionkę 5 w 1 ,za tydzień dostanie 3 dawkę.

Wczoraj pisałam co za noc, a dziś Jagódka śpi od 20:30 i teraz dopiero się karmilysmy i to właściwie sama ją wyjęłam i śpi dalej więc idę i ja ;-)

Odnośnik do komentarza

Groszek- ja kupowalam 5w1 ze dwa tyg temu w krakowie i apteka mi sprowadzila bez problemu. Wczesniej mialam klopot bo w calej malopolsce nie bylo i znalazlam dopiero pod Czestochowa. Z druga dawka teraz bylo spoko zobaczymy jak z trzecia. Ja szukam szczepionek na stronie ktomalek.pl nieraz apteki tam nie aktualizuja wiadomosci i dzwoni sie a tam nie ma ale ostatnio wzielam pierwsza apteke ze strony i bylo.

Odnośnik do komentarza

ChcialAm do Was cos napisac w nocy,ale teraz moge sie pochwalic.u nas nie bylo nocnego karmienia!!Maly zasnal 20:40 i dopiero teraz wstal i je czyli o 7!!!!:-)szkoda,ze poszlam spac 1:30,ale musialam pare spraw ogarnac.

Wczoraj bylismy na spacerze tylko godzine bo zaczal sie drzec. Dzis jestem ciekawa czy wyjdziemy. Bardzo bym chciala. Staram sie codziennie chociaz na chwile. Mam obok domu taki skatepark,ludzi tam nie ma i jezdze z malym dookola,dopoki nie usnie,a jak usnie to wybywam dalej.

Od tej nocnej przerwy mam okropnie twarde piersi i mase pokarmu...bola jak nie wiem.

Milego poranka:-*

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny!A to byla pierwsza noc bez szumisia!Moze ten szumilek go tak denerwuje.

Czytam jaki Tomek...witaj tato:-)

misia
To Ty masz zawsze takie dobre noce skoro do 7?

galaretka ja tez cala mokra

Od 2dni maly znow po kazdym karmieniu znow wymiotuje:-(

Jak u nas ciemno jakos,nic sie noe chce,ale ja wlasnie po sniadanku,juz umalowana i ubrana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...