Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Izu GBS najczęściej pobiera sie między 35 a 37 tc ;) także spokojnie ;)

ja rożek prałam ręcznie, chociaż niby można w pralce na niskich obrotach itp, ale wole nie ryzykować ;) ja mam 1 strone rożka w minky a drugą normalną bawełnianą ;)
dzisiaj właśnie się za to wzięłam teraz schnie w łazience :)

i wyprałam też ten materiał z wózka, miałam nie prać, ale miejsce w pralce było to co tam :D i ustawiliśmy kołyskę przy łóżku, wkładam materac i się okazało, że za mały :( a pod wymiar zamówiony.. trudno :( mam nadzieję, że nie będzie tak tego widać, no i małą chce mieć w kołysce tylko na noc mam nadzieję jak najkrócej, bo ma swój pokoik zrobiony przecież.

Odnośnik do komentarza

Izu88
Ja wlasnie nie pytalam poloznej, czyli bede brala 2x2 .
Ja rozek pralam normalnie w 40 stopniach z innymi ciuszkami. Spoko, nic sie z nim nie stalo.
Ja GBS mialam w 35 tyg. ja chodze na NFZ wiec mialam darmowe, pobierał mi lekarz.
Nika
Nie stresuj sie na pewno wszystko będzie dobrze. Może sprzęt się pomylił. Trzymam za Was mocno kciuki. Daj nam znać po wszystkim co u Was.

Odnośnik do komentarza

Izu88
ale masz ten Bephanten baby maść ochronna zwykla,nie baby?? Niby wyczytałam,że do pupy i brodawek baby masc zwykla,ale juz nie wiem.
Sudocrem tez mam i alantan...

~Nika 84
ja trzymam. daj znac po jak bedziesz miala chwile. Zostaniesz wrzesniowa mamusia:P)
jutro 20.09 akurat jeszcze na lato sie zalapiesz:)

ja z gab prywatnego za gbs 30zl albo 25,moj zawozil i placil i sie zdziwil,że musial placic za to.

Odnośnik do komentarza

Pauka dla uśmiechu dziecka mimo że sił brak pomęczę się z tymi krokietami ;). Nie jest to śląski przepis. Znalazłam na necie, wypróbowałam i tylko takie robię.
Nika może coś z usg było. U mnie raz lekarz podejmował 3 próby aby sprawdzić. Okazało się, że maluszek za każdym razem się poruszał i stąd ciężko było sprawdzić. Kciuki będą trzymane na 100%.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Ja biore Oeparol zwykly taki żółty od tygodnia czy coś ale kurcze tylko rano 2 tabl - od dzisiaj zacznę 3x2 bo sprawdziłam moje notatki ze szkoły i faktycznie tak położna gadala. Dobrze KasiKate ze poruszylas ten temat - dzięki dziewczyny!
Ja mam Bepanthen baby masc ochronna kupiony bo mi siostra polecila dla dzidziusia na pupe a akurat ten był w promocji :)
Ale na opakowaniu jest napisane 'wsparcie regeneracji podraznionych brodawek sutkowych w czasie karmienia' za to w ulotce napisali żeby stosować po karmieniu i jeżeli zauważymy pozostałości maści przed kolejnym karmieniem to wskazane jest ich usunięcie. Czyli lepiej zmywac.

Odnośnik do komentarza

Nika nic się nie martw napewno będzie dobrze! Kciuki będę trzymać mocno!

Ja swój rożek też prałam w pralce i to z białymi w 60st i nic się nie stało, z tym ze ja nie mam minky tylko bawełniany cały.

O co chodzi z tym wiesiołkiem? Co Wam położna mówiła?

Ja na GBs mam iść w piątek, chyba na NFZ bo mi nic nie mówiła.

Odnośnik do komentarza

Ja też dziś miałam wizytę u lekarza, wcześniej KTG i wszystko jest w porządku, małej się nie spieszy na świat, w 37 tygodniu waga 2500 kg. Większość czasu w ciąży przeleżałam, to teraz jak mogę już normalnie funkcjonować, to nie wiem, co mam ze sobą zrobić, tak mnie energia rozpiera :) A że skurcze i twardnienie brzucha zaczęły się u mnie w 13 tygodniu, to teraz nie widzę różnicy, a właściwie im dalej, tym lepiej się czuję. I oczywiście trzymam kciuki za rodzące.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Mari cudowna!!! zazdroszczę! miałaś zgagę w ciąży?;) bo podobno jak sie ma to potem dzidzius sie rodzi z włosami także ciekawe czy na własnej skórze sie przekonałaś:)
Ja mam bephanten niebieski zwykły,masć tak mi poleciła położna. Jest i na brodawki i na odparzenia. A w ogole to liczę że moje dziecko będzie cudowne i nie bede miała podrażnionych brodawek ;)
Co do wiesiołka to podobno bardzo dobrze nawilża pochwę i potem przy porodzie jest lepiej. Kupuje się w aptece olej z wiesiołka, to są tabletki ale my aplikujemy dopochwowo, żeby w aptece nie powiedziec ze sie chce wiesiołka dopochwowego :) Ja tam zamierzam stosować. Nika a w którym tc jesteś już?

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny ! Ja mam termin na 30.10 2016 obecnie 35 tydz.
Mam cukrzycę ciazowa insulinozalezna i wyszedł mi Gbs pozytywny....od tygodnia czuję nacisk na miednicę na odbyt i kłucia w szyjce. Obawiam się że urodzenia szybciej.
Któraś coś wie o porodzie z gbs i cukrzycą???

Odnośnik do komentarza

Wrocilam od lekarza. Synek wazy 2313g i miesci sie w dolnej granicy. Przeplywy ok, ale lozysko osuagnelo juz III stopien dojrzalosci. Obecnie 36+1, wiec troche za wczesnie. Lekarz mowil,ze troche za wczesnie.. w czwartek mam wizytę u mojego lekarza prowadzacego i on zdecyduje czy nie trzeba do szpitala nas polozyc, bo ciaza moze wymagac wiekszej kontroli. ( czeste usg, ktg). Ttoche sie zmartwilam.

Odnośnik do komentarza

Mery, nie stresuj sie. Gbs i cukrzyca nie maja nic wspólnego.
Na paciorkowca dostaniesz antybiotyk w okresie okołoporodowym dlatego ważne zeby przy przyjęciu poinformować o dodatnim wyniku. Nie zwlekaj z podróżą do szpitala jak zaczną sie skurcze bo z tego co kojarzę trzeba podać lek nie pózniej niz 4h przed pęknięciem pęcherza. Gdyby nie zdążyli na pewno bedą monitorować maluszka. Zakażenie jest dosc popularne. Uszy do góry.

Dobro cukrzycy to skoro o niej wiesz to jestes pewnie pod opieka diabetologa. Bądź spokojna ;)

Odnośnik do komentarza

Mari83 ale cudną masz tą córcię, a włosy ma genialne!

Nika84 nic się nie martw, na pewno wszystko będzie ok.

Pauka89 każda maść z brodawek trzeba zmywać przed karmieniem, nie ma wyjątków niestety. To wszystko chemia i może zaszkodzić takiemu maluszkowi.

Ja wizytę mam w środę, zastanawiam się ile Pola już będzie ważyć, bo w 32 tygodniu miała 1730 gram. Niby waga idealna, ale mi się jakoś mało wydawało ;)
W ogóle od soboty mam masakrę. Jakoś tak się ułożyła, że strasznie rozciąga się na boki, mam wrażenie, że mi brzuch pęknie. I jest tak wysoko, że żebra mi odpadają. Na pewno nic mi na szyjkę nie uciska, bo dół brzucha mam totalnie miękki i zapadnięty, za to w okolicach pępka wygląda jak wielgachna kość dla psa.. 2 buły po obu stronach, a środek zapadnięty lekko. Już nie mam pomysłu jaką Młoda pozę mogła przyjąć :D Do tego jak na taką ciasnotę całkiem żwawo się rusza, a ja zaciskam tylko zęby z bólu... Ehh.. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

cukinka nie każdą maść trzeba zmywać! ;) potem napisze Wam nazwę mojej, którą dostaliśmy w szkole rodzenia, bez obaw można smarować i nie trzeba zmywać przed karmieniem..

bądźmy szczere to troche uciążliwe. za każdym razem zamiast od razu dziecko przystawić do piersi, najpierw trzeba iść się umyć... szkoda dziecka niecierpliwić ;)

Odnośnik do komentarza

Nika84 dobrze ze wywoluja skoro cos im sie z przeplywami nie podoba. Bede trzymala mocno kciuki!

Mari83 cudna Mala i jakie wlosy!!!!

Odnosnie gbs to paciorkowiec dosc powszechny jest, wazny jest ten antybiotyk tak jak pisze Zuzu111 pozniej jest tzw monitoring malucha przez 2 doby po porodzie. Przerobilam z synkiem bez żadnych komplikacji. Teraz tez spodziewam sie dodatniego bo moj lakarz nie zalecił leczenia poprzednio, wiec mysle ze wyjdzie podobnie - czekam wlasnie na wyniki.

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...