Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Penduka
Ja mam wrazenie ze w pierwszych tygodniach czulam sie gorzej niz teraz. Strasznie bolala mnie glowa i mialam calkowity brak koncentracji i bolal brzuch. Teraz obajwy do zniesienia. Najbardziej doskwiera mi zmeczenie. O 21 padam... powolutku zaczyna mi odstawac brzuszek. Tylko nie wiem czy to nie od ciaglego jedzenia:) A wasze brzuszki jak?

Wlasnie martwię sie moim brzuszkiem bo jak na tak wczesny okres to mam wyjątkowo duży...
Czytałam troche na forach, ze to u niektórych normalne itd
Zobaczymy co w piątek powie lekarz...
Trzeba byc dobrej mysli :)

Odnośnik do komentarza

Witam moje drogie!

Optymistycznie, mam nadzieję że dołączę do październikowych mam.

Póki co 39dc, od razu po dwóch kreskach pobiegłam na bhcg i do gina, i jak to on stwierdził, "zobaczymy co z tego będzie", bo bhcg w 34dc tylko 60,2. Kazał mi za 2 tygodnie przyjść na powtórkę z usg i nic nie robić w międzyczasie.
Przeczytałam cały internet i tyle różnych historii, że nie mogę przestać się martwić :(

Z pozytywów, myśleliśmy że zajście w ciążę będzie więcej czasu i wysiłków kosztować, szczególnie że mój prawie-mąż już prawie 40 na karku i uparcie twierdził, że jest bezpłodny, skoro do tej pory jeszcze nic nie zmajstrował ;) a tu pierwszy cykl i bach. Mamy tylko nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Pozdrawiam mamusie!

Odnośnik do komentarza
Gość Polinka83

Witam,najważniejsze to myślec pozytywnie większość z nas jest w podobnej sytuacji,że jeszcze za wcześnie żeby usg coś pokazało.Bylam u gina 1,5 tyg temu i pokazał mi zaledwie malutki pęcherzyk następna wizyta 29.02 i m nadzieję,że będzie już zarodek z bijącym serduszkiem.Też mam dużo obaw bo jestem po poronieniu,ale staram się nie denerwować

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Bardzo chciałabym do Was dołączyć :-)
Kilka dni temu zobaczyliśmy z mężem dwie kreseczki! Z moich wyliczeń wynika, że termin mam na 20 października - piszę z moich, bo jeszcze się wstrzymuję z lekarzem, aby nie usłyszeć, że jeszcze nic nie widać... Choć nie jest łatwo ;-)
To moja druga ciąża, ale pierwsza była 7 lat temu i przeżywam wszystko na nowo :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

U mnie jak na razie ból piersi, czasem zawroty głowy i delikatne bóle podbrzusza. Te bóle to chyba normalne, nie?

Wiecie, boję się powiedzieć o ciąży w pracy... jedna koleżanka właśnie już poszła na L4, mój szef się załamie... :-/
Planuje to zrobić po wizycie u ginekologa, także jakoś za tydzień... a jak było u Was.
Może już pisałyście - jakby co staram się nadrabiać, ale naskrobałyście 39 stron! ;-))

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

Mari83, ale się super złożyło :-) Teraz na pewno będzie dziewczynka ;-)
To IzaPyza też pewnie w 2009 roku :-)
A co sądzicie o takiej różnicy wieku?
My zawsze chcieliśmy większą rodzinkę, ale zawsze jakoś ten temat odkładaliśmy, a czas tak szybko leci..
no i zleciało, będzie 7 lat różnicy (córka jest z lipca). Wiem, wiem lepiej późno niż wcale ;-)
A kiedy macie zamiar powiedzieć pociechą, że będą mieć rodzeństwo?

IzaPyza - mnie to wszystko jedno gdzie będę z Wami mogła rozmawiać :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

Wisieneczka
To dokładnie tak jak u nas...też odkladalismy drugie dziecko "na potem" i zlecialo tyle lat. Trudno mi się wypowiadać o różnicy wieku 7lat.to bywa różnie i zależy od wielu rzeczy.ja mam np.dwóch braci starszych:jeden o 16lat a drugi o 14lat i mam z nimi super kontakt i więź.myślę,że to kwestia wychowania i wzorcòw rodzinnych.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe dziewczynki, ale fajnie, że nas tak dużo się robi :)
Wy mówicie o tym, że czekałyście z drugim dzieckiem, a ja mam córkę 12-letnią, to dopiero przerwa :)
Ale w domu mamy jeszcze dwulatka, dziecko mojego partnera z poprzedniego związku, więc trochę jestem na czasie z małymi dziećmi :)
Co do fb, to jestem na tak, a nie wiem jak reszta :)
Dzisiaj się przespałam po pracy chwilkę i powiem Wam, że później poczułam się lepiej i mogłam normalnie funkcjonować :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/68ueuu8.png

Odnośnik do komentarza

A co do rodzeństwa i różnicy wieku. To liczę na to, że moja córka mi pomoże troszkę jeśli będzie miała oczywiście chęci (nie będę Jej zmuszać , w końcu to moje dziecko będzie :)
A różnica wieku, cóż tak wyszło, ale znam parę rodzeństw gdzie jest też duża i mają świetny kontakt. Myślę, ze Mari83 ma rację, to kwestia wychowania i przekazanych wzorców :)
A reakcja mojej córki, najpierw płacz, potem złość, a na drugi dzień: "Mamo, mogę się już pochwalić w szkole" :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/68ueuu8.png

Odnośnik do komentarza

Cześć nowe październikówki :) Gratuluje :)

Ja w stresie przed jutrzejszym USG, odliczam minuty do wieczora, mam nadzieje, że już nie będzie tylko pęcherzyk - już nie może być tylko pęcherzyk, 7 tydzień :/

blauweogen - między mną a moim bratem jest ponad 16 lat, mamy najlepszy kontakt na świecie :)

IzaPyza, jeśli chodzi o Fb, to tak - ja jestem zdecydowanie na tak, bo wygodniej będzie, można zrobić ukrytą czy jak to się nazywa, żeby przed znajomymi się jeszcze nie ujawnić jako "październikówka" ;)

orlo - ja mam okropnie duży brzuch! i to nie jest ciąża spożywcza bo ostatnio nie mam apetytu! a jak założyłam leginsy takie dość ciasne, zwłaszcza na brzuchu to po pięciu minutach musiałam się przebierać bo miałam dość! a to były takie moje najwygodniejsze :p

A co do objawów to zmęczenie mam cały czas, ale wszystko inne (ból brzucha, piersi, mdłości itp) to bardzo zmiennie - jednego dnia wszystko, drugiego nic
Ale mam nadzieje, że to wszystko w normie - nie ma pewnie norm bo "każda ciąża jest inna" :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...