Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Tyneczka trzymam kciuki za Was.
Szczęściara chyba Ty pisałaś o naciągania przez małego kołderki na głowę. Na prawdę polecam śpiworek do spania. Są na ramiączka albo z rękawkami. Moja jak śpi w łóżeczku na noc to właśnie w śpiworku (od poniedziałku ją odkładam do łóżeczka i śpi do pierwszego karmienia czyli do ok 24-1, potem moje lenistwo wygrywa i śpi z nami, ale może kiedyś mi się uda po karmieniu ją odłożyć :P). Nie odkopuje sie, nie naciąga na głowę i pomimo tego że jest na ramiączka to dłonie ma ciepłe :)
My dziś byliśmy na kontroli u gastroenterologa. Obsuwa 40 min. Mała zdążyła się zdrzemnąć. U lekarza byliśmy 3 min. Odstawić espumisan i kolejna kontrola za 3 miesiące. Potem połaziliśmy chwilę po galerii. W HM już wyprzedaże. Jutro na 10 szczepienie obowiązkowe part 2.
Dobrej nocy dziewczyny. Gosia śpi od 1,5 godz więc ja zaraz też uderzam w kimonko :)

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Mała ma obciążenie genetyczne po mężu bo też ma AZS. U niej na buzi zmiany liszajowate, na szyji też większe jakby odparzenie, za uszkami popekane, na lokciach szorstkie. W zgieciach co prawda nie ma zmian ale jeszcze ciemieniucha i zapchany nos albo zatoki. Wszystko wyszło jeszcze jak karmilam piersią, później zmiana na bebilon 1 i teraz na pepti dha żeby sprawdzić czy zaczerwienienie się zmniejszy. Ale dzisiaj takie kolki jak nigdy :(

Odnośnik do komentarza

Kurczę kiedyś nie było tyle choróbsk..

reniia ja już sama głupieję, co lekarz, to inna diagnoza.. jak mała miała mega kolki i po pewnym czasie wyprysk czerwony na policzkach została stwierdzona skaza, ja na diecie, ale nadal karmię piersią..

Dziś byłam na kontroli, ale akurat była inna lekarka bo naszej coś wypadło i po tym jak powiedziałam jej całą historię stwierdziła, że to azs niekoniecznie związany z alergią na mleko.. Moja mała ma mega ciemieniuchę, za uszami suchą skórę, policzki się wygładziły po kremie latopic, cała skóra na ciele sucha, a na stópkach, kolanach i łokciach skóra wygląda jakby też była tu ciemieniucha..

Zaczerwienienie ma na szyi, pod pachami, w zgieciu kolan i łokci..

Czy oprócz zmiany mleka lekarz coś Ci zalecił, jakieś leczenie?

Odnośnik do komentarza

Tyneczka trzymam kciuki, oby wszystko było dobrze i nie sprawdziły się podejrzenia.
Renia my byliśmy na bebilon pepti dla. Przeszliśmy na niego z nan h.a. U nas po nim tragedia. Było jeszcze gorzej i właśnie od tego mleka zaczęły się u nas kolki. Po miesiącu stosowania niuniuś zaczął mieć kolki przez cały dzień nawet. Lekarka mówiła żeby poczekać, bo dziecko cały czas się przestawia z jednego mleka na drugie, ale nie posłuchałam i zmieniłam mleko na nutramigen lgg. Znaczna poprawa. Kolki niestety pozostały ale o niebo lżejsze i tylko w godzinach wieczornych. U nas rownież stwierdzono AZS. Mały ma prawdopodobnie skaze białkową po mnie więc też genetycznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8be5v79y5.png

Odnośnik do komentarza

reniiiia
Zapisała do tego krople floractin kolki ale mówiła że po 4-5 dniach dopiero zaczną działać. A jak po puszce bebilonu nie będzie poprawy to na enfamil. Po pierwszym dniu kolek mam dosyć a noc przed nami. Nie chce męczyć małej ani siebie więc co robić?

Chyba bym w tym wypadku posłuchała lekarza i poczekała chwile. My zmieniliśmy mleko po ok 6 puszkach.
A propos mam do oddania puszkę bebilon pepti dha. Może któraś mama jest zainteresowana. Trzeba byłoby pokryć jedynie koszt wysyłki.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8be5v79y5.png

Odnośnik do komentarza

Tyneczka i od nas mega dużo ciepłych i życzliwych myśli dla Was! Będzie dobrze, myślę że to jakaś jednorazowa reakcja i tyle. Modlimy się o zdrówko dla Was!
Co do przekrecania, mój leniuszek też nie ma ochoty żeby chociaż próbować coś zrobić;) oczywiście głowę w pionie to sztywno trzyma od 5tyg;) i cwaniak jeden umie się sam bujać w lezaczku :-)

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie dawno mnie nie było, a Wy tak zasuwacie z pisaniem. Postaram się nadrobić, bo mój Kubuś od tygodnia jest o wiele grzeczniejszy.
Mam do Was pytanie. Wiem że Ty Mindtricks masz ANEX SPORT, mój wózek strasznie się rozklekotał i nie wiem czy coś można dokręcić czy mam go reklamować? Doradźcie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/y5ee1ff.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/5x3x26s.png

Odnośnik do komentarza

Tyneczka tez się pomodle za zdrowie Twojego synka, ale mysle ze to nic poważnego, układ nerwowy jeszcze jest niedojrzały stąd mogą się pojawiać te dziwne reakcje organizmu. :*

Oby wszystkie problemy skórne szybko minęły!

Nie chcę zapeszac ale wczoraj Franus zasnął ok 22, a dziś 22.30 i przespal całą noc tylko z przerwami na jedzonko.... oby w końcu skończyło się to chodzenie spać o 2,3 w nocy!

Ja juz mogę kp i daje Małemu ile wlezie, kupiłam femaltiker może coś pomoże. Póki co po tej tygodniowej przerwie dokarmiam mm ale cieszę się bardzo ze mogę już dawać choć część mojego mleka. Dzięki Bogu za laktator, gdyby nie on pewnie w ciągu tego tygodnia bez kp juz byłabym bez mleka...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

Mmagda
Hej mamusie dawno mnie nie było, a Wy tak zasuwacie z pisaniem. Postaram się nadrobić, bo mój Kubuś od tygodnia jest o wiele grzeczniejszy.
Mam do Was pytanie. Wiem że Ty Mindtricks masz ANEX SPORT, mój wózek strasznie się rozklekotał i nie wiem czy coś można dokręcić czy mam go reklamować? Doradźcie.

Magda, u nas wozek sprawuje sie swietnie.uzywamy duzo,prawie codziennie,a za kazdym razem skladamy i rozkladamy stelaz ktory zostaje na dole na klatce a gondole wypinamy i zabieramy do mieszkania.moze u ciebie wadliwy model,a moze popros meza niech na to zerknie fachowym okiem,moze da sie cos z tym zrobic samemu.a jak nie to bez ogrudek reklamuj,łaski nie robia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
niestety nie jestem w stanie czytac Was na bieżąco. Mam wrażenie że moja doba trwa 10 godzin. My jeszcze przed szczepieniami bo ciagle jakaś infekcja kogoś w domu i szczerze mówiąc trochę boję się. Sama od 3 tyg nie moge pozbyć sie infekcji gardła. Własnie potraktowałam sie czosnkiem i chyba będe go czuła przez tydzien- aż mi niedobrze...
Co do umiejętności Antoś zaczął w końcu podnosić głowę z pozycji na brzuszku ale generelnie nie lubi tej pozycji i po 10 minutach juz jest krzyk. Na szczęście bardzo lubi leżeć na macie edukacyjnej i potrfi wytrzymac tam prawie 30 min gadając do grzechotek.Starsze córki nie chciały tak leżąc ani 5 min ale może dlatego że mieliśmy inną mate - taka pastelowa i z pluszakami a teraz wszystko kolorowe i mocno hałasujące.Poza tym uśmiecha się czesto i już widać że lada moment bedzie śmiał się w głos bo juz czasem aż mu dech zapiera z radości. Ze spaniem jest róznie - był juz spokój z wieczornym zasypianiem to znowu wróciły trudności - może to znowu skok.... Najważniejsze że noce przesypiamy z 2 przewami na karmienie, ale takie max 15 minutowe.
Tyneczka bardzo Ci współczuje, bo mogę sobie wyobrazić co przeżyłaś. A leżycie w Prokocimiu? My tam ostatnio spędziliśmy tydzien wlasnie na naurologii wiec mialam okazje rozmawiac z rodzicami którzy przyjeżdzali z takimi objawami jak u Was. Nie ma co się jednak martwić na zapas- nasze maluszki dopiero se rozwijają i czasem układ nerwowy robi filge. A poza tym dopiero tam przekonałam sie że padaczka to naprawde nie koniec świata. Są świetne leki które potrafia prawie całowicie wyeliminować napady. Tak czy inaczej mam nadzieje że to mały epizod i życzę zdrówka i szybkiego powrotu do domku bo szpital to czysta masakra.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dopisuje bo czytam od tyłu:
Markocyk aż mi ścisnęło to i owo jak zobaczyłam te biedne stópeczki...dzieki bogu że jeszcze butów nasze szkraby nie noszą. Moja mama ma problem z paznokciami wrastającymi i wiem jaki to ogromny problem. Oby Was szybko pomogli i paluszki sie wygoiły.
Co do wagi maluszków to Antoś waży chyba z 6 kg a moja prawie 3 letnia córka- waży 10,5 kg!!
I jeszcze odnośnie AZS - nam jedna pediatra powiedziala że prawdopodobnie Antek ma AZS i żeby odstawic wszystko co od krowy bo miał wysypkę na policzkach i sucha skóre na nóżkach. Nic sie tym jednak nie przejełam bo pamiętam jak starsze córki miały różne przejscia ze skóra i wszystko przechodziło samo. Teraz tez nic nie stosowałam opócz wody przegotowanej na twarz i oliwki na ciałko i skóra jest całkiem ok. Oczywiście nie twierdze że u Was też samo ma przejśc ale czasem warto dać skórze trochę czasu.

Odnośnik do komentarza

My po karmieniu kolejnym. Raz pierś ale pobudka po 30 minutach i dalej szukała. Więc dałam mm. Jakaś niespokojna. Dziewczynki czy dziecko moze odczuwać zmianę pogody??zauważyłam, ze jak jest zmiana z mroźnej na deszczowa, bądź odwrotnie. To moje dziecię jest niespokojne.
Szczesciara dobrze,ze wszystko ok??nie jest rozdrazniona?? Moja starsza po pnemokokach bardzo płakała ze ręką ja boli i ruszać nie może.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Tyneczka, my również jesteśmy z Tobą myślami. Liczę jednak, że jutro napiszesz nam tu same dobre wieści. Nie jestem lekarzem, tylko ratownikiem, Ale myślę że takie objawy to nie muszą być jednoznaczne z epilepsja. Nawet przy dużym skoku ciśnienia tak się dzieje, więc bądźmy dobrej myśli. na pewno wszystko się ułoży i wrócicie do domku cali i zdrowi.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara tak nam zalecił lekarz. Mówił ze można nawet i ze trzy. Bo ta jego skóra z AZS może go swędzić i przez to może być taki marudny. I szczerze powiem ze odkąd kapiemy go rano i wieczorem jest duża poprawa. To co wyglądało jak poparzenie na szyi zaczyna mu przygasać. Jak skóra wróci do normy do będziemy kapać się już normalnie, raz dziennie albo raz na 2-3 dni.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8be5v79y5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...