Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Iwa,ja pobudzam laktacje laktatorem(wczoraj max 50ml,dzis juz po 100ml) i mam syrop słód jeczmienny i dolewam go sobie do wody czy herbaty.

Szczesciara,z tym ssaniem chyba ciezko prorokowac bo kazdy maluch inny ale ja do wczoraj karmilam przez nakladki,ale polozna mi pokazala jak jej podawac brodawke wiec od wczoraj dokarmiam butelka i zaczelam karmic bez nakladek.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Maaag wielkie gratulacje! Mój poród wyglądał bardzo podobnie też nie chciał się wstawiać, peklam I najgorsze było jak doktorka dosłownie skoczyla mi na brzuch żeby wypchac małego. Z tą ogromną różnicą ze ja miałam 8 godzin boli A potem ostatnie 4 po ZZO. Współczuję Ci strasznie, Ja ogólnie jestem twarda ale nie wiem czy bym wytrzymała

Odnośnik do komentarza

Iwa - polecam kompot z jabłek plus jedzenie tych jabłuszek i herbatka na laktację ( 4 razy dziennie ) u mnie zadziałały. Trzymam kciuki, żeby się zadziało :)
Tala i Mała - powodzenia i szybkich akcji :)
Mi trochę dziś humor popsuło odparzenie na pupie Małej. Położna poleciła Tormentiol, a ja się wcześniej naczytałam, że lepiej nie stosować. Ale tyle z teorii - mąż poleciał do apteki i na 3 dni wyłom w zasadach.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny musze sie pozalic. Okropny wieczor ;((( maz wrocil z corka z koni z nieciekawa nowina.. zabrali mu prawo jazdy na trzy miesiace za przekroczenie predkosci ;/ zawsze byl troche narwany jesli chodzi o jazde autem, ale nigdy nie jezdzil jak wariat.. nie chce go tlumaczyc, ale policja tez go troche po chamsku podpuscila ;/ no i siedzimy i jemy kolacje i slysze, ze mlody kaszlnal, no to wstalam i ide zobaczyc co jest, a on lezy na pleckach, caly czerwony po buzce a z noska mu mleczko leci. Normalnie myslalam, ze zawalu dostane. Szybko wzielam go na boczek i co prawda oddychal, tylko ze sie wystraszyl i zonosil sie placzem, przez nosek tez nie mogl oddychac, bo mial tam pelno mleka i aspiratorem probowalam mu oczyscic nosek a on sie jeszcze bardziej denerwowal. W koncu sie jakos uspokoił, wyczyscilam mu nosek, to mi sie pozniej przy karmieniu krztusil ze sto razy chyba, a na koniec sie porzygal poteznie ;// teraz spi, a ja sie musze chyba wyryczec, bo takiego wieczoru to dawno nie mialam ;/// i pierdziele zalecenia poloznej o kladzeniu na pleckach..

Odnośnik do komentarza

Jejku ale macie przezycia.
U nas z nowosci to tyle ,ze mala 2800juz,pieknie przybiera.
Na kontroli w Gdansku wyszly jej srednie wyniki,bilirubina wysoka,kontrola za 3tyg.
Nam tez mala sie krztusi podczas jedzenia,bo za duzo mam pokarmu i za szybko leci. Tez mialam pare dni flaki z piersi. Teraz dalej sa jedrne, na laktacje dobra jest czarna herbata z mlekiem.
Mala spi na boczkach , w dzien lezy na plecach i brzuchu.
Maaag gratulacje . Termin mialam taki jak ty a Milena ma juz prawie miesiac . Powodzenia nowe mamusie , nie dajcie sie zwariowac !

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :) u nas całkiem dobrze. Malutka jest mega grzeczna. Je śpi i kupki robi. Płacze tylko jak jest głodna. Ja mam problem z lewa piersią bo jest sutek bardzo wymęczony. Prawdopodobnie mam ten sam defekt co mama czyli drożny tylko jeden kanalik w sutku i dlatego leci mnie mleczka a mała musi długo i intensywnie ssać żeby sie najeść. Zabrali mi ja o 7 na badania i kurczę dokarmili mm a po tym mleku to ona 4 godziny śpi u jakoś sie tak krztusi czasami. W ogóle to tak charczy podczas snu, chyba oczyszczają sie jej drogi oddechowe. Ale ja mam zaraz strach w oczach ze coś sie złego dzieje :(

Odnośnik do komentarza

Super Maag:) no i tak to juz teraz bedzie, ze bedziesz sie wsluchiwac w caly organizm Okruszka :) Charczenie dzidzi wywoluje strach u mamy ale tak jak pisze, tam sie wszystko oczyszcza. Noworodki maja w sobie jeszcze wody plodowe. I nimi moze ulac, wiec sie nie przestrasz.
A wyrazilas zgode na dokarmienie? U mnie bez zgody nic dziecku nie podadza i nic nie zrobia.
Delektuj sie pierwszymi pieknymi chwilami :) dalszych spokojnych dni zycze.

http://www.suwaczki.com/tickers/7v8r3e3krqk33yqp.png

Odnośnik do komentarza

Agatko dziękuje za miłe słowa otuchy :) nie pamietam już nawet czy ktoś sie mnie pytał o dokarmianie. Także pewnie sami sobie wyrazili zgodę.
Charlotte to rzeczywiście miałaś przeboje... mojemu mężowi jakby zabrali prawko to byśmy zostali bez grosza bo on zarabia jeżdżąc... tez go zawsze uczulam żeby jeździł wolniej. Bo lubi sobie pobrykac.
Dziewczyny a co myślicie żebym z tej lewej piersi karmiła przez nakładkę ??

Odnośnik do komentarza

Kazala go klasc na pleckach, zeby mu sie glowka dobrze uksztaltowala.. w szpitalu z kolei tez mowili zeby klasc na boczku. Teraz po kazdym jedzeniu trzymam go do odbicia, prawie za kazdym razem sobie beknie, a podobno dzieci kp nie musza odbijac ;// teoria a praktyka ;// dzis konczymy dwa tygodnie i juz na tyle poznalam sposob w jaki je, ze slysze kiedy polyka powietrze.. staram sie tez zeby przed przystawienien do piersi ni byl bardzo zdenerwowany, bo wtedy je bardzo szybko i lapczywie, polyka duzo powietrza, krztusi sie itp.. ciesze sie z kazdego dnia z malym ale wczoraj sobie pomyslalam, ze chcialabym zeby byl juz wiekszy ;//

Maaag to dziwne, ze szpital tak nastawiony na porody naturalne (rodzilas tam gdzie Mind, no nie?) a podaja mm ;/ pytali cie chociaz o zgode? Mi w pierwszej nocy po cc polozna tylko zasugerowala, ze jak chce to moze mi dac glukoze dla malego jak sie darl na calt szpital bo byl glodny a ja nie umialam go na lezaco przystawic do piersi, bo na siedzaco nie bylo jak..

Odnośnik do komentarza

Hehh dobrze napisalas, pewnie sami sobie wyrazili zgode ;/ przykre to ;/
A co do prawa jazdy to biedny postresowany zasnac wczoraj nie mogl, widze ze mu strasznie glupio, mowi mi caly czas, ze co ja teraz zrobie do lekarza czy cos, on tez do pracy dojezdza ze 7km i do grudnia bedzie pociskal rowerem (droga mega niebezpieczna, a jego tata tak zginal wlasnie ;/).. siedzi w necie czyta przepisy czy da sie to jeszcze jakos odkrecic wisi na telefonie i probuje cos zalatwic.. szkoda mi go, bo benzyne ma we krwi a teraz to prawie jakby mu nogi zabrali..

Odnośnik do komentarza

AnkaAnka ja też ostatnio miałam problem z odparzeniem dupci mojego maluszka. Stosowalam mąkę ziemniaczaną, bephanten ale zero poprawy. W aptece kupiłam linomag zielony i zmieniłam pieluszki z dady na pampersa po kilku smarowaniach prawie śladu nie było. Szczerze nie wiem czy to dzięki tej maść tak szybko zniknęło czy zasługa pieluszek. Może go te dady zaczęły uczulac, chociaż od początku używałam i nie było problemu przez trzy tygodnie. Teraz robię test, założyłam mu na dzień dady i zobaczę czy coś się będzie działo....
Ja mojego synka kładę na bok p/l na zmianę. On bardzo ulewa i strach mi nie pozwala kłaść na plecy. Kiedyś tygodniowa córeczka brata tak się zadlawila mlekiem całe szczęście że to był wieczór a oni jeszcze nie spali bo nie wiem jak by się to skończyło....

Odnośnik do komentarza

Charlotte współczuję przebojów, mojej niuni też zdarzyło się ulać tak, że aż noskiem poszło.
Emka moja mała tak ma, też czasem mnie to budzi i też uważam, że to od brzuszka. Ja swojej od środy podaję espumisan ale nie widzę większej poprawy, przez sen potrafi się obudzić, wogole w ciągu dnia mało śpi i cyca ssać tak niespokojnie, była położna i jeszcze zaproponowała probiotyk, chyba spróbuję.
Wczoraj była śmieszna, marudziła, widać, że już była padnięta ale nie mogła usnąć, coś jej przeszkadzało ewidentnie, prężyła się co jakiś czas, już i ja byłam bezradna, nie wiedziałam jak jej pomóc i włączyłam jej odgłos suszarki z YouTube i dosłownie w ciągu 5 sekund dzieciątko zamknęło oczka i zaraz po tym usnęła, wiem hardcore, ale już nie miałam pomysłu.
Agarek u mnie tak było, że uzywaliśmy pampersów ale chciałam spróbować tych Dada, więc kupiłam i akurat na noc zakładałam, a po nocy ja patrzę a na pupce krostki, teraz używam tych pampersów a pupę staram się przemywać przegotowaną woda i od czasu do czasu smaruje tym linomagiem, i ten zestaw uważam za najlepszy, czym mniej tych medykamentów tym lepiej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...