Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Część dziewczyny, gratuluję kolejnym mamom. Boże, jak ja Wam zazdroszczę. Ja leżę w szpitalu i tracę czas. Mam lekkie skurcze, boli mnie brzuch i tyle. Wolałabym w domu czekać na akcje porodowa. A leżąc tu marnuje czas. I jak mnie potrzaskalo, w dwa dni zrobiły mi się rozstępy dosłownie wszędzie, brzuch, biodra, tyłek, uda i nawet łydki. Wyglądam jak siedem nieszczęść.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Iwa27
Część dziewczyny, gratuluję kolejnym mamom. Boże, jak ja Wam zazdroszczę. Ja leżę w szpitalu i tracę czas. Mam lekkie skurcze, boli mnie brzuch i tyle. Wolałabym w domu czekać na akcje porodowa. A leżąc tu marnuje czas. I jak mnie potrzaskalo, w dwa dni zrobiły mi się rozstępy dosłownie wszędzie, brzuch, biodra, tyłek, uda i nawet łydki. Wyglądam jak siedem nieszczęść.

Iwa miałam to samo na tej patologii dlatego się wypisalam :/ wole czekać w domu przynajmniej nabiorę sił. A dla pewności ze wszystko jest ok byłam u mojego lekarza. Mi w szpitalu całkiem się akcja zatrzymała. A teraz już nie pojadę za szybko ;) Mam plan odrazu na porodowke, mam nadzieję że wypali. Ogólnie to czuje ze może się zacząć w każdej chwili.plecy i brzuch bolą i strasznie mnie czyści.
Odnośnik do komentarza

No cóż bordo, w grupie zawsze raźniej, nawet jeśli to grono od bólu :)
Mmagda wielkie gratulacje z twojego słodziaka, fajnie, że najgorszy czas macie już za sobą.
Robin ja jak jadę na IP to bez problemu robią ktg, które zresztą jest tu odpłatne 20 zł. Natomiast jeśli chodzi o badanie to myślę tak jak mindstrikcs, że musi coś cię niepokoić.
Iwa bardzo współczuję, raz - szpitala, dwa - rozstępów. Ja póki co nowych nie widzę, mam tylko stare po pierwszej ciąży, chyba, że wyjdą mi już po porodzie, a wiem, że i tak jest np. Gdy się szybko zgubi wagę :/

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Robyn, ja dostałam globulki i antybiotyk. Lekarz powiedział że w razie co można rodzic spokojnie bo obie strony są zabezpieczone. Bóle, pieczenie i mocne uplawy, które nawet na IP wzięli za prawdopodobnie saczace się wody. Zostawili na noc, dali 3 kroplowki, 7 godzin pod KTG i następnego dnia rano z recepta puścili do domu. Lekarz powiedział za na IP mam przyjechać w 3 przypadkach: odejdą wody, skurcze będą co 10-15 minut (o wiele bardziej bolesne niz miesiaczkowe, takie których nie da się pomylić z niczym), ewentualnie krwawienie. W przeciwnym wypadku spokojnie w terminie na KTG przyjechać i tyle.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem co możesz czuć, bo ja już 2 razy byłam na IP z pieczeniem szyjki i bolesnoscia pachwin i za każdym razem z uśmiechem na ustach mówię, że to moja pierwsza ciąża i przy 3 już prawdopodobnie będę wiedziała co i jak :) w razie czego zawsze można wrócić do domu że spokojna głową, tylko ten biedny chłop się stresuje bardziej niż ktokolwiek...

Odnośnik do komentarza

Ja juz nie wytzrymuje z tym bolem brzucha tak sie maly ustawi ze dziekuje mam nadzieje ze mnie chyca wkoncu te holerne skurcze wymecze sie i juz bede miec to za soba...ohh:(
koncowka to jakas tragedia a ja narzekalam na miesiaczki bolesne ktore trwaly 2 dni w miesiacu...gdzie ratowalam sie tabletkami i 15min byl spokoj a teraz ni chce sie faszerowac tylko to znosze niech ktoras z was posle link do prywatnego bo ja nie potrafie znalesc

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj44jn8u45tcl.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Dziś na forum spokojnie dzieciaczki czekają do jutra;)! U mnie naprawdę miły urodzinowy weekend, ale na zakończenie poryczalam sobie, tak ze stresu czy dam radę urodzić, ja nie wiem czemu tak się boje :( jutro znowu na patologie się zgłaszam może to przez to mam dość. Teraz to już mnie raczej z tą cukrzycą nie wypuszcza i wrócimy we 3 do domku.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Padme ale szybko poszło :) najwazniejsze, ze juz w 3 jestescie ;)
Kamciol jak badanie ktg?
Mmagda gratulacjee, sliczny chlopczyk. Jak sie teraz czujesz po cc ?
Iwa27 jak tak? Nie rozkrecilo sie bardziej ?
Sevenka ale sobie licza 20 zl za ktg dziwne . Ja jeszcze nie mialam ktg ale nie slyszalam by cos pobierali za to
Moli bedzie motywacja by wrocic do formy
Robyn pewnie idz jutro do gina niech sprawdzi co tam sie zrobilo przepisze w razie wu cos
Imbir wszystkiego najlepszego , szybkiego rozwiazania :) nie ma co plakac bedzie dobrze - musi byc :)
Ja dzis poszlam z mezem na spacer tzn przeszlismy kawalek i powrot bo tak sie ulozyl maly, ze nie moglam isc tak mnie kulo....
Czy mialyscie od ktoregos tygodnia obowiazkowe ktg ? Czy po prostu jak sie cos dzialo ?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, gratuluję wszystkim mamusiom. Oby bąble dobrze się chowały :)
Odnośnie GBS, ja mam i mi na sr mówili, że nic się z tym nie robi w ciąży bo bez sensu, szczególnie jeśli pojawił się w wymazie z pochwy i odbytu. Nawróci do porodu z pewnością a nie jest dla nas groźny. Jest natomiast groźny dla dziecka (może zarazić się w trakcie porodu przy przechodzeniu przez kanał m.in. i wywołać zapalenie płuc a nawet sepsę). I dlatego te które mają Gbs dodatni muszą jechać na IP od razu jak odejdą im wody nawet czyste i nawet jeśli tylko troszkę. Bo wtedy wiadomo, że pęcherz płodowy jest już przebity i paciorkowiec może wędrować do maluszka w macicy. A tak na izbie podają antybiotyk i jest git. Ważne tylko żeby był podany możliwie szybko bo potrzebuje około 4 godzin żeby zacząć działać. W innym przypadku spokojnie można w domu czekać aż skurcze będą w miarę często i regularnie.
A my w sobotę poszliśmy zrobić usg,bo jestem przerażona tym jak młody przybierał na wadze. Wybraliśmy się do innego lekarza i na inny sprzęt. I tak w 36 tc ważył 3200, w 38 tc 3780, a wczoraj , t.j. 2 dni przed terminem 3860 :) więc jakby lepiej, bo przy jego tempie wzrostu osiągnąłby 4500 niebawem. Albo po prostu lekarz był lepszy (a przynajmniej odniosłam wrażenie, że bardziej zaangażowany). Z tym że zastrzegł, że pomiar może nie być zbyt dokładny bo młody jest już bardzo nisko w kanale i aż dziwne że nie mam rozwarcia. I że z pomiarów wynika, że nie powinno być mi ciężko urodzić bo główka i brzuszek mają prawidłowe wymiary, a przy cukrzycy ciążowej często zdarza się, że barki są szersze i główka przechodzi a barki się klinują w kanale i są komplikacje nieciekawe. Zdziwił się też, że szpital w którym będę rodzić nie chce mnie jutro położyć na oddział ( mam termin) tylko każą przyjechać na ktg i potem przez 7 dni co 2 dzień też. I dopiero jeśli przez 7 dni nic się nie zacznie dziać to wywołują. W jego szpitalu kładłabym się jutro na patologię. Co szpital to inne obyczaje :)

Odnośnik do komentarza

Imbirku,wszystkiego najlepszego!leze w lozku i oczy mi sie powoli zamykaja i przez pomylke przeczytalam w zyczeniach od Molin:szybkiego rozwarcia,zamiast rozwiazania i sie zaczelam do siebie smiac.Ale w sumie pomyslalam czemu nie,szybkie rozwarcie przydatna rzecz;))

Molin,u mnie tez ktg 20zl,ja mam na skierowaniu napisane:zalecenia ktg po 37tyg i kazala poki co chodzic co tydzien.za kazdym razem pokazuje to samo skierowanie.po terminie chyba bedzie czesciej.

U nas w szpitalu przy cukrzycy ciazowej tez wczesniej wywoluja porod.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...