Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Pięknego Dnia Dziecka- dla dzieci i dla mam! :)

Ja juz wstałam i jak zobaczyłam, ile naskrobalyscie to pisze od razu bo nie lubię mieć zaległości :)

Virkael ciesze się, że dieta póki co jest skuteczna :)

Evee dziękuję, robię te ćwiczenia kilka razy dziennie i do tego "krążenie" piętami, albo tak sobie "chodzę" w powietrzu. Jakoś trzeba sobie radzić. :)
Życzę Ci udanych zakupów!

Motylek przepraszam, ale przypomnisz mi, kiedy ślub? :) Ja na swoj ślub machinalnie posmarowalam nogi balsamem, do tego jeszcze było gorąco i pończochy mi zjechały całe :D Mialam je założone jak skarpety, dobrze, że sukni długa i nie było wpadki :D

Anulka165 uroczy ten Twój mąż! :))

Bina myślę, że masz rację bo nie podejrzewałabym, żeby mąż miał jakikolwiek inny powód. Zresztą co drugi dzień coś zamawia/kupuje, głównie ciuszki w dużych rozmiarach. A jak jest rozmowa o małych to mowi tylko, że się nie przydadzą i to swoje "spokojnie", które u mnie działa zupełnie na odwrót. :) Ale po wczorajszym foszku i rozmowie może coś ruszy do przodu. ;)

Olcha w takim razie mam nadzieje, ze pozalatwiasz swoje sprawy i wrócisz do nas na dłużej i na spokojnie. Uważaj na siebie w pracy!
Na temat butelek się nie wypowiem, wiem,ze moja ciocia ich używała, ale uważam, ze ta firma w stosunku do aventu czy tommee tippee (ktore maja super opinie i przede wszystkim są anatomiczne) jest bardzo droga. Nie wiem dokładnie jak ceny butelek, ale ja za pojemniki na mleko (dostalam laktator nuk wiec chciałam mieć dopasowane) zapłaciłam najwięcej ze wszystkich firm.

Natalia no niestety. Musisz się poświęcić :D

Marta_Joanna mo tez strasznie duszno. Nie tylko w nocy ale podobnie w dzień. Niestety, czuje, ze przepona jest mocno przytulana i ściskana ;) :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam pojęcia jak długa mam szyjkę... Pani doktor na każdej wizycie mi ją bada tylko "ręcznie" i twierdzi że jest długa, twarda itd i że wszystko jest idealnie. Mam nadzieję, że to wystarczy..?
Niektóre dziewczyny z innego forum pisały że już mają za sobą pierwsze KTG... :o Wy też?

Kukurydza, na takie "poświęcenie" to mnie stać hahahha :D

Też duszę się w nocy. Otwieranie okna nic nie daje (chyba ze jest chłodny wieczór co ostatnio rzadko się zdarza...). Ale starajmy się być wszystkie dobrej myśli. Prawdziwe lato dopiero nadchodzi więc jak zaczniemy narzekać teraz to ja nie wiem co będzie w lipcu :P. Damy radę, dla naszych dzieci damy radę zrobić wszystko i jeszcze więcej :)

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ale mam do nadrobienia:-)
Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka dla naszych maluszkow
Ja juz w gorach pogoda piekna nawet dobrze sie czuje tylko wczoraj po 6 godzinnej podrozy spuchly mi kostki ale juz dzis dochodza powoli do siebie:-) w zyciu nie mialam spuchnietych nog a tu juz widze ze jak beda upaly to mnie to czeka.
Siedze sobie na laweczce z widokiem na pieknie osniezone jeszcze tatry ptaszki spiewaja krowki na lace sie odzywaja strumyczek plynie maluszek w brzuszku sie przeciaga czego chciec wiecej:-)
Milego dnia:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Basia pudroderm to raczej na ospę. On ma działanie wysuszajace, p/bakteryjne i trochę chłodzące i lagodzace przez obecność mentolu i myślę, że to ostatnie sprawiło, że się sprawdzał. Natomiast to raczej na jakieś wysypki, krosty itp.
Na ukaszenia Fenistil będzie o tyle lepszy, że ma miejscowe działanie p/histaminowe czyli łagodzi obrzęk, objawy alergii skórnej jeśli taka występuje oraz lagodzi swędzenie i pieczenie.
Są też preparaty tańsze typu np. Entil, ale ja osobiście uważam ze tu jest więcej marketingu niż skuteczności.
Z łagodnych środków to jakieś kremy/maści na bazie aloesu. Natomiast działanie będzie dużo mniej i wolniej widoczne :)

Odnośnik do komentarza

Dopiero dotarłem do domu po wizycie. Nie dość że było godzinne opóźnienie to potem odwozilam swojego do pracy i pojechałam zapominając dowodu rejestracyjnego a jeszcze jadę do ciotki w odwiedziny.. no cóż, ciążowe roztargnienie :)

Teraz najważniejsze. Nie miałam mierzone szyjki dzisiaj ani ręcznie ani na usg a na dodatek bylam tak zapatrzona w bobasa że zapomialam i to zapytać... Robcio ma już 1200 g i jest już główka w dole : już wiem co mnie tak w dole ciśnie i że to zacne stopy po moich zebrach się przemieszczają :) wszystkie przepływy, narządy w porządku : następna wizyta 22 czerwca i będę omawiala z gin plan porodu jeśli będę miała jakieś wątpliwości. Muszę jej też powiedzieć że nie nastawiam się na poród w szpitalu w którym pracuje, ciekawe jak to przyjmnie..

Co do planu porodu znalazłam fajny kreator planu podaje linka może się przyda bo ma bardzo dużo zagadnień itp. No chyba że już go któraś z mam odnalazła i zamieściła :)

http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu/Plan-porodu.html

Dodatkowo przyszła dzisiaj paczka została Gemini :) pudło gigant i nie wiem gdzie ja to pomieszcze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

A co do wyników glukozy to przy wynikach 82/166/125 gin stwierdziła że jest ok ale będzie lepiej jak ograniczenia bardziej słodycze i odrobinę zmienię dietę. Więc nie wiem. Co gin to inny zwyczaj. Jedni odsyłam do diabetologa a inni mówią z jest ok. Tak jak z szyjka. Każdy ma swoje przedziały i jedne mamy sie denerwują że szyjka krótka a inne maj powiedziane że jest ok.

Z racji tego że bobas juz główka w dół to mam sie oszczędzać i polegiwać bo nacisk coraz większy. Wszystko zaczyna już być takie realne..

Przepraszam że na raty ale cały czas o czymś sobie przypominam :) Trzymam kciuki z koleje wizyty :) i czekam na wiadomości :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Po pierwsze wszystkie NAJ dla maluszkow w waszych brzuszkach:D
Mój dzisiejszy prezent to własnie zaczynam 30 TC:D

Dla dziewczyn z wykryta cukrzyca, wspolczuje i witam w klubie... forum ktore dała Kukurydza jest super, ale ja tez osobiscie polecam strone http://slodkiemamy.edu.pl/

Co do klinów to u nas w szkole rodzenia polecali żeby nabyc na poczatku i ja tak planuje:D

Lenka89
gratuluje udanej wizyty! ja wczoraj mojego tez spytałam czy mam brac dodatkowe DHA (biore tylko w femibion natal2 i tam jest tylko 200 mg) ale powiedzial ze dawniej tego nie bylo i jakos my zyjemy, a dodatkowa dawka spowoduje obrzeki i puchniecia a jak jem zdrowo przez cukrzyce to bedzie ok. Fakt puki co nic mi nie puchnie i nie boli... nawet jeszcze pierscionki nosze:D

Antynikotynowa,
wspolczuje atrakcji nocnych... niestety teraz wszedzie trzeba uwazac:/ i tez zerklam na prywatne forum i potwierdzam super fotki:D

Motylek
a jednak lekarz Ci nie popusci "całej" krzywej:D współczuje ale lepiej to sprawdzic:D

Co do wagi wczoraj sie wazylam u doktorka noi juz 11 kg do przodu...ehh, ale mi juz jest wszystko obojetne byle by donosic ta ciaze:P

Virkael,
dzieki za podpowiedz o chlebku bo ja ciagle szukam tego idealnego:P

Anulka 165
super dyskusje mialas z mezem, moj dzisiaj tez niezle powiedzial a wczoraj moja mamuska...przytocze bo dotad sie z nich smieje:P

Dzisiaj ma przyjsc lozeczko dla Gabi wlasnie na nie czekam:D noi nasza poranna rozmowa:
M: to co złozysz sobie dzisiaj lozeczko?
Ja: pamietasz wczorajsza wizyte mam LEZEC
M:cisza... - ja to nazywam procesowaniem:P
M:a to moze tak na siedzaco na dywanie...

Wczoraj przez telefon z moja mama po wizycie:
Ja: lekarz sie zastanawial czy nie skierowac mnie do szpitala na podanie sterdyow na plucka dla Gabi, zeby miala prostszy start jakby urodzila sie wczesniej
Mama: wiesz mi sie wydaje ze najlepiej jakbys donosiła ta ciaze do bezpiecznego terminu
Ja: serio jak na to wpadłas:P powiedz jak mam to zrobic i nie ma problemu:D

wiec niech ktos doda nam sił na przemyslenia naszych bliskich:D:D

Olcha
super ze sie odezwalas bo dawno nic od Ciebie nie bylo:D u nas SR jest dobrowolna i nawet jak nie chodzisz to mozesz miec porod rodzinny.

Co do kremow ja uzywam Elancyl dwa razy dziennie, on niby jest tylko na rozstepy ale kondycja skory mi sie mega polepszyla...i puki co jakies malutkie mankamenty wychodza a ja zawsze mialam duza sklonnosc.

Natalia
ja jeszcze nie mialam KTG....

A co do dusznosci to tez w weekend tekst mojego meza:
Ja: matko ale mi goraco i duszno masakra:
M: ee nie jest zle wydaje Ci sie:P:P

majeczka
zazdroszcze:D ale uwazaj tam na siebie:D

Fizka
tez zerklam na forum prywatne i super sukienke masz ktora podkresla Twoj brzuszek ktory jest juz duuuzy:D daj znac jak po wizycie:D

Fiolka
gratuluje udanej wizyty! ja znowu lewe rzebro caly czas czuje i duzo gorzej mi sie oddycha ale to szanowna głowka jest:P
co do mojej cukrzycy to moj ginekolog jej nie uznaje:P wg niego mam uwazac ale tragedii absolutnie nie ma... za to diabetolog widzi tragedie wiec tak jak piszesz kazdy inaczej na to patrzy!
a u mnie wczoraj byly 2h obsuwy! wiec tez juz mialam dosc czekajac na moja kolej... ale ja bylam w gabinecie 50 min bo kilka razy mi mierzyl ta szyjke i w miedzy czasie kazal sie przejsc i potem znowu mierzyl.. wiec jak widzialam mine lasek za mna co ja tam tyle robilam to sie nie odzywam apropos opoznien:P

A jeszcze mam dziewczyny pytanko.. podobno jak juz szczesliwie urodzimy i bedzie wypis ze szpitala to mamy wtedy podac pediatre i przychodnie.. ja puki co nie mam wybranego a podobno to jest obowiazkowe.. co wy wiecie na ten temat?:D

milego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Evee
No z planem porodu to sobie można po planować ale na papierze, wiadomo że różnie może być. Akurat w tych szpitalach gdzie się wybieram jest obowiązkowy więc jak już mam mieć to niech będzie konkretny :)

Edzia
To zależy w którym szpitalu. Jak sprawdzałam swoje to w jednym trzeba konkretnie adres przychodni podać i położna która się wybrało.. z pediatra to chyba ciężko. Jak zapisać tam dziecko które się jeszcze nie urodziło.. ? A może innych pytają tylko o przychodnie. Ja idę w swojej zmieniać nazwisko to może od razu położna wybiorę i będę miała spokój.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza
Gość katalina8

Dziewczyny powiedzcie mi czy idziecie na 3 usg prenatalne w 30tyg
od początku się nastawialam ze pójdę ale moja ginekolog twierdzi ze nie musze iść bo dwa poprzednie prenatalne wyszły dobrze i co 3 tygodnie mam normalne usg. Co sądzicie? Mam mętlik

Odnośnik do komentarza

Fiolka
wlasnie przy wypisie podobno mam juz podac pediatre do ktorego bede z dzieckiem chodzic... i lekko zglupialam bo ja nie mam doswiadczenia w tym:P i oczywiscie puki co nie mam nikogo wybranego:D

Katalina
moj doktorek tez uwaza ze nie musze isc... ale ja ide na dodatek dzisiaj:P ja tam wole jeszcze raz sobie sprawdzic wszystko:D ale to zalezy od osoby:D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego dobrego naszym maluszkom :* niech rosna nam zdrowo.

Fiolka super wiesci. Masz racje, dzis tylko dobre powinny sie ppjawiac.

Wczoraj z radosci, ze wczesniej bylam w domu zaczelam kompletowac zamowienia internetowe. Chcialam zobaczyc co i ile wyjdzie. A ze juz nawet sie nie ludze, ze pojade do ikei to musze ogarnac przez internet. Troche tego jest.

Mnie maly tak boksuje, chociaz wiem, ze nie czuje wszystkich jego ruchow. Mam zakwasy na brzuchu, jak po dobrym treningu. I juz tez nie moze sobie kopnac jak byl malutki. Teraz jest wypychanie konczyn. Ahh gdzie sie podzialy slodkie kopniaczki.

Dziewczyny wspolczuje z badania z glukozy, cukrzyc. Mnie to ominelo i mam nadzieje, ze tak pozostanie do konca. Mi cukier badaja na kazdej wizycie w moczu i raz z krwi. Tyle, ze bez picia glukozy.

Tez sie zastanawiam nad klinem do lozeczka. Pamietam, ze moja mama podklada ksiazki pod lozeczko jak moj brat sie urodzil. Tez dzialalo.

W ogole nie mam pojecia czym przykrywac maluszka. U nas w mieszkaniu jest raczej chlodno, nawet podczas upalu. Do tego sierpien w Londynie nie jest taki upalny jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Cześć:)
Wszystkiego najlepszego dla Naszych milusińskich tych w brzuszkach i tych poza Nim:)

My za niedługo wybieramy się do przedszkola na festyn rodzinny:) A tak w ogóle to zajęta jestem od wczoraj tą przeprowadzką i jestem lekko zdziwiona ile tych rzeczy jest:/ No masakra!

Fiolka super, że wizyta udana i Robcio już czeka przygotowany odpowiednio w dokach startowych:) Moja Gaja też mi się wydaje, że ostatnio się przekręciła i grzecznie czeka.

Trzymam kciuki za resztę wizytujących i czekam na wieści.

Katalina ja nie robię tego dokładnego USG po 30 Tc. Pytałam ostatnio gin i on mówi, że w tym badaniu chodzi tylko o to, żeby sprawdzić czy dzidziuś rośnie zgodnie z poprzednimi USG. Jeśli coś wcześniej było w USG wątpliwe to wtedy warto.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

*w linku który podałam

Fiolka myślę, że nie zaszkodzi jak odstawisz słodycze i białe pieczywo :)

Evee, Natalia ja słyszałam wiele historii z planem porodu i albo nie był on respektowany, albo tak jak piszesz- po prostu coś poszło inaczej. I później kończy się tak, że plan porodu to jedno wielkie rozczarowanie :)
Ja nie wiem czy przy cc si robi, ale ja nie planuje.

Edzia dziwie się ze oprócz sterydów nie zaproponował Cię pessara skoro stwierdza,ze szyjka się skraca. Bo chyba (tak jak mówi Twoja mama:D) lepiej donosic ciążę niz urodzić za wcześnie ze sterydami.

Podpinam się o pytanie o pediatre
Ale myślę Edzia, że możesz podać kogokolwiek a potem sobie zazwyczaj zmienisz bo to jest 5min roboty, żeby zmienić. :)

Odnośnik do komentarza

Z pediatra i położna jest tak: wszystko zależy od szpitala. Wiele z nich przy przyjęciu na oddzial prosi o podanie ich danych, część szpitali daje tylko kartę informacyjną, iz rodzice mają obowiązek w ciągu jakiegoś czasu zapisać dziecko. Czasami kobiety rodzą we wcześniejszym terminie więc nie mają jak się zapisać, albo leżą u nie mogą chodzić...
Informuję że najmniejszy rozmiar jake jest w Tesco to 40cm, więc sądzę że dla wcześniaków może kupić. Zestaw 3szt 55zl, 2szt 45szt, są też wyprzedaże pojedynczych szt wiec i za 1szt można zapłacić 12-15zl.

Zakupy uważam za udane :) 3 pajacyki, 5 par skarpetek i sukienka dla mnie:)

Wiem że szpitale które wymagają plan porodu, ale musicie przyznać że to trochę zabawne bo żadna z nas nie wiem kiedy się zacznie, jak zareaguje ciało, to będzie niespodzianka, ale plan na niespodziankę trzeba mieć :)

Edzia85 mama mistrz!

Katalina, u mnie też nie było dyskusji, moja gin przypomniała mi o USG w 32tyg. Dla niej to oczywiste, a i w planie prowadzenia ciąży z Lux medu też mam zapisany.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...