Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

myszka - bardzo mi przykro z powodu Twojej babci, w takim czasie szczególnie trudno mierzyć się odejściem bliskiej osoby. Trzymaj się mocno, na pewno babcia będzie czuwać nad Wami.
mamalina - w moich wyobrażeniach będziesz mamą 2016 roku :) jak już dziewczyny zauważyły, niesamowite, że dajesz sobie radę z całą gromadką nie tylko organizacyjnie, ale całe serce im dajesz.
Evee - uwielbiam historie z piesami :) chcieliśmy też mieć swojego, planowaliśmy, że po świętach Bożego Narodzenia przygarniemy sunię ze schroniska, ale po wieści o ciąży wycofaliśmy się. Chcę, żeby dzieci wychowywały się ze zwierzakiem, więc za jakieś 3-4 lata myślę, że spełnię to marzenie :)
nowa_mama - przede wszystkim się nie zamartwiaj, bo w ciąży często normy są zupełnie inne. Ja chyba poprosiłabym jednak o szybką konsultację, a jeśli się nie uda, to może ten jeden raz wyjątkowo umówić się prywatnie? Wcześniej wyjaśniając w jakiej sprawie. Bo pewnie wystarczyłoby tylko stwierdzenie, czy wymagana jest bardzo szybka reakcja.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyvfxmaa17stme.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza
Ładne imion wybraliście dla chłopców :-)
Ja nie miałam położnej i nikt mnie z tego powodu nie ścigał. Mąż jak zapisywal syna do poradni to dali mu numer do tej Pani i powiedzieli żeby się z nią skontaktować ale ja po przejściach koleżanki nawet nie zadzwoniłem do niej.
Co do zakupow to dla małego muszę dokupić kilka rzeczy bo reszta mam po starszym synku wiec dużo mi odpada. Ale dla siebie już zaczynam kompletowac i właśnie zastanawiam się nad koszula na ramiaczkach cienkich bo w sierpniu będzie gorąco a pozatym niektóre są fajnie wyprofilowane pod biust więc dodatkowo by trochę podtrzymał biust. W tej koszuli z aplikacją jest dobry dostęp do biustu ale ja pod nią nosiłam jeszcze dodatkowo bawełniany biustonosz do karmienia. A druga sprawa te aplikacje mi się nie podobaja. Nic jutro idę szukać u mnie w sklepach może znajdę coś :-)
A piżama ja raczej odradzam szczególnie do szpitala po porodzie. Bo chodzi o to żeby tam był łatwy przepływ powietrza a po porodzie jeszcze dojdą majtki z podpaska i na to spodenki może być gorąco. A przy cc dodatkowo mogą podrazniac świeża blizne:-(

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Nowa Mama. Takie wyniki mozesz nawet pokazać lekarzowi rodzinnemu, jeśli nie masz jak ginekologowi. Proby watrobowe masz w normie z tego co podalas. Ja jakis czas temu miałam jakieś krysztaly i skladniki bezpostaciowe odrazu panika i dzwoniłam do swojego lekarza. Powiedział, że czegoś jem więcej i od tego że dieta średnio zbilansowana. Daj znac co tam ale napewno sie wyjaśni pozytywnie:)

Odnośnik do komentarza

Evee jednak coś w tym jest :) Ja gorąco wierze w ingerencje babci :)
Marta_Joanna dziękuję :)
Mnie ta wyprawka "dla mamy" jakoś przeraza. Rzeczy dla maluszków kupuje się przyjemniej ;)

Dziewczyny poradźcie mi, bo mam problem z piersiami.
Czasem, kiedy wieczorem zdejmuje biustonosz piersi mam czerwone i gorące. Biustonosz jest wygodny ale sztywny i nie wiem, cz to kwestia wymiany biustonosza, czy może powinnam coś z tym zrobić?
Po ok godzinie przechodzi, ale w pierwszej chwili wygląda niefajnie.
Lekarzowi o tym nie mówiłam, bo przyzwyczaiłam się już do tego wiec jakos tak bagatelizuje sprawę. Nic nie boli ani się nie dzieje przy tym.
Może powinnam to obkladac? :)
Dziś jakoś bardziej do mnie dotarło, bo wstałam o 7, o 9 zmienialam bieliznę i juz piersi były rozgrzane do czerwoności.
Ale to też nie jest normą i czasem nie mam takich objawów. .

Myszka ściskam raz jeszcze :* Z każdym dniem na pewno będzie łatwiej :*

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!

No dobra ilość stron dzisiaj mnie przerosła:D:D czytam was na komórce, ale do kompa sie rzadko podpinam:D

Najważniejsze tematy jakie mi sie rzuciły w oczy:D

Myszka83
wyrazy współczucia z powodu babci!! trzymaj się jakoś i ściskam mocno!!

Mamalina,
czekamy na fotki Twoich pociech w strojach! jak również daj znać jak po wizycie!

Natalia,
daj znać jak po połówkowym!!

Kukurydza,
i co Ci endokrynolog powiedział? dostałaś leki czy narazie nie trzeba?
Imiona super! moja przyjaciółka też rodzi w sierpniu i też prawdopodobnie będzie Alek:D a Albert rzadko spotykane imie, ale bardzo fajne!
Twój mąż nie kończy mnie zadziwiać, robótki ręczne??!! podziwiam ja dwie lewe ręce:D

Nowa_mama
najlepiej skontaktuj sie z lekarzem...idź do przychodni i powiedz, że pilna sprawa bo masz złe wyniki! trzymam kciuki

jeśli chodzi o pytanie, dlaczego chcieliśmy dziecko... to będzie dłuższy wywód z mojej strony:D
ja jestem osobą, która wszystko planuje...więc studia skończone, dodatkowa kwalifikacja praktycznie tak (mam zdane 13 egzamin z 14 i czekam na wynik ostatniego)- ona trwała 5 lat wiec musiałam ją dobrze zaplanować. Praca w porządku chociaz jak nie ta to inna:P bo akurat w moim zawodzie i z moimi kwalifikacjami wogóle się o nią nie boje. Jedynie musieliśmy z mężem dojrzeć - chyba nam sie udało:D chociaż jakbym była młodsza to na pewno bym jeszcze odłozyła ta decyzje:D

Dzieci mnie ogólnie przerażają i ja sie ich boje:P bo ja nie wiem co one chca odemnie:D

Ale co było najważniejszą rzeczą która mnie skłoniła do dziecka...całe moje dzieciństwo kojarze z cudownymi wakacjami u moich dziadków...moi rodzice maja ponad 60 lat i wiadomo nieśmiertelni nie są...i stwierdziłam, że nie mogłabym odebrać mojemu dziecku czasu z dziadkami jesli jest taka możliwość...

Moi dziadkowie juz nie zyją od wielu lat.. wiec wiem co to za ból, ale zawsze pozostaną w mojej pamieci i tez chce tego dla swoich dzieci :)

wiec jak to u mnie bywa podeszłam do tego logicznie i planowo:P

Ja zaraz biore chyba lezaczek, ksiazeczke i na taras bo jest piekna pogoda!

milego dnia
buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, a czy przypadkiem nie leci ci mleko? Tak na prawdę to w każdej chwili może zacząć już lecieć. Kumpel leciało od 23 tyg ale jej lekarz mowil że miał pacjentki które zaczęły mieć laktację już w 20 tyg... Więc polecam na zapas kupić wkładki do stanika :)
Imiona fajne a ja znam nawet jednego Alberta :)

Dziś mnie wzięło na czytanie opinii o porodowkach. Czuję już skręt żołądka :" proszę o przygotowanie poniższych rzeczy od 3 tyg przed porodem" i czuję jak lawina ciepła spływa mi od czupka głowy po duży palec u stopy. Sobie nie kupiłam jeszcze nic, na razie mam dla małego. Tak na prawdę pierwsze ubranka mam przygotowane jedynie muszę je wyprać i wyprasowac. Oglądam rożki, ale nie ruszyłam koszul do spania- zazwyczaj był to t shirt i majtki ale raczej w takim stroju na porodówce nie będę paradowała:) jakieś szlafroki... Mam jedne biały od teściowej noszę go od święta:) ale biały raczej się nie nadaje. Ech czeka mnie jeszcze ciężka przeprawa przez zakupy...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

ojjj zazdroszczę pięknej pogody, bo u mnie pada :(

Kukurydza
Mnie też bolą piersi jak wieczorem ściągam stanik. Są nabrzmiałe, ciepłe i zaczerwienione. 1 albo 2 razy dziennie smaruję je kremem do pielęgnacji biustu z serii Perfecta mama i jest do wytrzymania. Powtarzam sobie, że wszystko się zmienia i piersi przygotowują się na produkcje pokarmu.

No tak wyprawka dla mamy.. to temat ważny, ale również odkładany przeze mnie. Chyba dlatego, że przeraża mnie poród i czas połogu. Zawsze lubię mieć wszystko zaplanowane, no a w tej sytuacji jest jedna wielka niewiadoma....

Dlaczego chcieliśmy dziecko...
Bo chyba nadszedł nasz czas. Mamy pracę, mieszkanie, w miarę się dotarliśmy po tych prawie 10 latach razem jednak zaczęło czegoś a raczej kogoś brakować. Ja już wcześniej chciałam dziecko, ale mój M nie był gotowy. A jak dojrzał to zanim pojawił się owoc naszych starań to minęło ponad 2 lata. A poza tym mamy swoje lata (ja w tym roku skończę 33, a M 36).
Ja zawsze lubiłam dzieci, w dzieciństwie nawet często zajmowałam się mniejszymi dziećmi na podwórku. Każdy wtedy mówił, że dzieci mnie lubią i będę pewnie miała ich niezłą gromadkę. No ale w moim przypadku to się nie sprawdziło (póki co) bo w wieku 33 lat będę miała dopiero pierwsze

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Edzia tak po Twojej wypowiedzi mi sie przypomnialo odnosni planow... ja miałam od października doktorat w PLANACH :D
Teraz chciałam podyplomowe skończyć dla siebie, ale też musiałam przerwać. Wiec u mnie to planowanie nie wyszło, ale jak już dostalam stabilna prace po studiach itd to stwierdziłam, że nie będę czekać i zwlekać bo nie ma z czym a co ma być to będzie.
Z pracy i tak musiałam zrezygnować bo akurat byłam na urlopie pomiędzy jedna praca a druga bo akurat zmieniam, a nie mogłam iść nawet na miesiąc żeby podpisać nowa umowę bo to było zbyt ryzykowne dla ciąży.:)
Ale cieszę się, bo przynajmniej nie będę musiała wracać szybko do pracy tylko postanowiłam, że spokojnie wychowam dzieci, w międzyczasie chce się jeszcze doszkolic zaocznie z kilku kwestii i później zmienię prace na inna w swojej branży. :) taka, w której nie będę musiała pracować zmianowo i do 22, jak w aptece.
Także na początku jak te moje plany nie wypaliły to było mi trochę przykro a potem doszlam do wniosku,ze dziecko to fantastyczny moment zwrotny w życiu i można zmienić parę rzeczy w swoim CV i w życiu. :)

A co do Alberta. Ja znalam tylko jednego, mój mąż też. Ale i ja i on mamy bardzo dobre skojarzenia z tymi ludźmi a do tego samo imię bardzo nam się podoba. No a poza tym mąż jest z "zamiłowania" fizykiem wiec to imię ma dla niego podwójne znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza

Evee dziękuję. No właśnie raz miałam wrażenie, xe na biustonoszu od wewnątrz była plamka biała i na sutkach białe ślady, ale doszlam do wniosku, ze to od Palmersa ;)

Myszka ja stosuję Palmers i oliwke babydream, ale tak sobie pomyślałam po Twojej wypowiedzi,ze może wybiorę się do rossmana i zobaczę czy są jakieś łagodzące żele albo balsamy na piersi :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza

I zapomnialam napisać co u endokrynologa;) Dostalam hormonki i za miesiąc do kontroli czy udało się zbić tsh.
Do tego w usg wyszedł mi jeszcze stan zapalny tarczycy, ale pani dr powiedziała ze może to wynikać z ciąży, a jeśli w badaniach diagnostycznych okaże się, że jednak nie z ciąży tylko coś się dzieje, to po prostu hormonki zostaną ze mną dłużej niż do rozwiązania :)

A i chciałam Wam jeszcze napisać, że dr powiedziała mi, że prenatal jest idealny jeśli chodzi o zestaw witamin właśnie pod kątem tarczycy. Co tak w ramach ciekawości bo wiem,ze temat lubi wracać. :)

Nic już dziś nie pisze bo niedługo administratorzy usuną moje konto za przekroczenie ilosci postów w ciągu doby :D

Odnośnik do komentarza

Evee nawet nie wiesz jak mi ułożyło,bo czytałam że przy cholestaze trzeba już leżeć do końca w ciąży w szpitalu,wywołują wcześniejszy poród itd.Moze jestem panikarą jak twierdzi mój mąż jednak.ak nie można bagatelizować żadnych swiadow skóry.Ogolnie to przyznam się że ostatnio nie przestrzegalam żadnej diety i smażone i słodycze i efekt jest,no ale już sumiennie przestrzegać będę.Teraz jak to pisze dostałam solidnego kopniaka od Jaska na znak że dobrze mówię hehe

http://s3.suwaczek.com/201608012652.png

Odnośnik do komentarza

Marta Joanna, Katalina
Co do wyprawki to szpitalnej to już trochę mam, kupiłam majtki, duże podpaski i te podkłady pogodowe 90na 60, wkładki laktacyjne też i teraz zostały mi koszule. Myślę z koszula jest zdecydowanie lepsza od piżamy dwu częściowej chociażby nawet z względu na jakieś badania. Zadzierasz do góry i z głowy. Jeśli ktoś jest z Warszawy to w blu city jest sklep kiabi i tam mają tanie koszule i szlafroki. Ja za koszule placilam 20 zł. Jest czarna w formie t- shirtu i ma spory dekold. Zresztą w szpitalu w którym bym chciała rodzic nawet proszą do porodu dłuższą koszule lub T-shirt. Teraz muszę jechać po kapcie i cienki szlafrok i jeszcze jakaś koszula na ramiączkach by się przydała więc też pewnie tam znajdę a pieniądze nie wielkie. I dla dzieci też mają dużo rzeczy i w śmiesznych cenach.

Kukurydza
Super te robótki, jak się wszystko połączy w całość będzie super efekt :) Też kiedyś umiałam robić na drutach i szydelkowac ale wszystko zapomnualam :)

Myszka
Bardzo współczuję straty babci. Na pewno jest Ci ciężko no ale taka jest kolej rzeczy, nic na to nie poradzimy.

Mamalina
Mam już ponad 7 kg na plusie i powiem Ci ze wszystko mam w brzuchu więc to na pewno wody. W innych częściach ciała trochę mi się przybyło ale malutko. Zapytam lekarza na następnej wizycie tylko muszę spisać sobie pytania bo czasem zapominam o czymś..

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim!

Myszka, bardzo współczuje straty. Trzymajcie się.

Nowa mama, ciesze się, że wszystko dobrze. Niestety my ciężarówki tak mamy, że czasami zbytnio się przejmujemy ;) Ale może poproś lekarza o nr tel pod który masz dzwonić w nagłych sytuacjach?

O dziewczyny, ja nawet jescze się nie zastanawiałam nad wyprawką do szpitala. Chociaż ja tam potrzebuje tylko pomadke do ust, plyn do higieny, majtki i koszule/szlafroki. A dla dziecka to wszystko jest szpitalne.

Ja dziś się czuje jak w 1 trzymestrze. Juz 2 razy wymiotowałam O_o. Kiedy to już się skończy.

No o zapisałam się do szkoły rodzenia :) A wy zapisujecie się?

Odnośnik do komentarza

Nowa mama. Cieszę się, że wszystko jest dobrze. Masz prawo się martwić, w końcu nosisz pod sercem kogoś bardzo ważnego, tylko najważniejsze to zawsze zweryfikować swoje przypuszczenia. Ściskam i ciesze się, że jesteś spokojniejsza :) :*

Fiolka aaaaaaa! Łada dzień musze się brać za mamusiowa wyprawkę.!! Motywujesz, że już tyle ogarnęłas :)

Odnośnik do komentarza

nowa_mama ja jakiś miesiąc temu miałam bilirubinę w moczu 1 i właśnie gin kazał mi dużo więcej pić i teraz jest ok.

Evee zwierzęta chyba faktycznie wyczuwają maluchy w brzuszku, bo u mnie tak jak Twój pies zachowuje się kot. Odkąd jestem w ciąży ciągle kładzie się przy brzuchu. Jak męża nie ma to jest zachwycona, bo może leżeć gdzie chce, ale wieczorami walczą o miejscówkę, komu uda się bliżej mnie :D

Jeżeli chodzi o koszule nocne to ja na razie mam jedną, taką:
http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-italian-fashion-pizama-l-i6088371964.html
i jestem z niej mega zadowolona, bardzo wygodna, ma zakładkę z przodu na brzuszek i jak się założy leginsy to wygląda jak tunika :P

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. :)
Po dłuuugim czasie samego podglądania postanowiłam i ja się ujawnić. Wiele się nasłuchałam o mamusiowych forach, gdzie różne rzeczy się dzieją i nawet niespecjalnie myślałam, że do któregoś dołączę. Na parenting trafiłam przypadkiem, stwierdziłam, że jest tu rzeczowo i z ciekawości zajrzałam też czy na forum pojawiły się jakieś mamusie z sierpnia. Było to baaardzo dawno temu - jakoś w lutym. Podczytywałam Was od tamtego czasu mniej lub bardziej regularnie, a ostatnio właściwie codziennie wchodzę - z ciekawości co tam nowego u Was słychać. I czuję, jakbym już Was dobrze znała, no ale Wy nic o mnie nie wiecie! Sumienie mnie w końcu ruszyło i oto ja. :)
Jestem w drugiej ciąży, pierwsza niestety zakończyła się przedwcześnie, serduszko nawet nie zdążyło zacząć bić. Miałam z tego powodu na początku tej ciąży opory przed ujawnieniem tej informacji - nawet rodzina (poza siostrami) dowiedziała się dopiero po pierwszym usg, które było dopiero w 9 tygodniu (nie chciałam niczego sprawdzać za wcześnie). Na szczęście wszystko jest w zupełnym porządku - dzidziuś prawidłowo się rozwija i od niedawna wiemy, że jest chłopcem, co było nieco zaskoczeniem, bo wcześniej długo się nie ujawniał. Obecnie jestem w 22 tyg. i 5 dniu ciąży, termin porodu wg OM mam na 17 sierpnia, choć po ostatnim badaniu zmienił się na nieco wcześniejszy.
Od początku kwietnia dostałam zwolnienie - lekarz stwierdził, że może już dosyć pracy dla mnie. ;) (Któraś z Was pisała o tym, że w ciąży jeszcze nic nie przytyła - ja z tego powodu właśnie poszłam na zwolnienie, tak na wszelki wypadek.
Przed ciążą - i teraz też - mam nadwagę, ale w stosunku do wagi sprzed ciąży jestem wciąż 5 kg na minusie. Lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w rozwoju dziecka i ze mną też wszystko w porządku, ale zwolnienie i tak dał. Teraz, już po tygodniu zastanawiam się jak do tej pory dawałam radę pracować, bo nagle zrobiłam się bardziej zmęczona. :P Generalnie planowałam pójść na zwolnienie od początku maja, a teraz jeszcze do końca kwietnia część pracy wykonuję z domu po 4 godz. dziennie, żeby dokończyć pewne tematy, ale czuję, że to jednak był dobry pomysł i odpoczynek mi się przyda.)
Chciałam jeszcze dodać, że bardzo podoba mi się atmosfera na "naszym" wątku - super, że tak się nawzajem wspieracie. :) Wiem, że na pewno też skorzystam z informacji, które tu podajecie, a i sama w miarę skromnych możliwości postaram się ich udzielać.
Dopiszę się do tabelki, ogarnę sobie jakiś suwaczek (jak tylko sobie przypomnę JAK :P) i dołączę jakąś brzuszkową fotografię w najbliższym czasie. :) (Jestem ciągle zaskoczona własnym brzuszkiem - kiedy to się stało??? :D)
Gratuluję tym z Was, którym udało się dotrzeć do końca mojego przydługiego wpisu. :D
I jeszcze raz witam Was wszystkie bardzo serdecznie. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu3b7yo2ran.png

Odnośnik do komentarza

Aa Pipii! ! Już wszystko jasne, skąd ten nick! :)) Jezu jaki brzuszek! U mnie u lekarza, jak mnie ostatnio położna zobaczyła, to mówi "a pani to już chyba skończyła 30 tydzień? " I dziś endokrynolog tez mi mówiła, xe ma pod opieką dużo bliźniaków i wszystkie brzuszki ogromne a Twój taki fajny na swój sposób "malutki" :))

Nela_C bardzo fajnie, może w końcu moje posty nie będą najdłuższe :) Super, że się ujawniłas ;) Ja też nigdy nie przypuszczałam, że kiedyś będę wchodzic na mamusiowe forum a tu czuje się jak na kawce z koleżankami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...