Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Majeczka36 – Ty to przygotowana na całego! :D U mnie zostało jeszcze parę rzeczy i tak codziennie tobie coś. Wiem, że więcej nie mogę bo źle się czuje i czas mi tak szybko leci..
Anula11 – ciesze się, super wieści, także teraz dużo dużo zdrówka !!! ;)
Didi87 – ale najadłaś się stresu! Matko! Ale dobrze, że wróciło do normy, oby tak do końca! :)
Evee – co za pomysł z zdjęciem z porodówki.. Że Ona nie miała tam co robić...

Ja wczoraj wieczorem miałam nagle taki twardy brzuch w dodatku zaczęło mnie podbrzusze boleć, że już się wystraszyłam.. Jeszcze jak wstałam z kanapy to czułam, że jakoś brzuch mi na dół leci... Wzięłam buscopan, wykąpałam się i przeszło, ale strach był. Nie wiem czy to po dniu prasowania, czy po ostatnim odcinku GoT, ale widziałam się już jadącą do szpitala..

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)
Trzymam kciuki na prawdę mocno za Was wszystkie borykające się z łopotami. Didi - dobrze, że nie rozpakowali Cię w całej tej sytuacji. Anula - cieszę się, że humor lepszy, to i pewnie niunia w brzuszku lepiej się czuje.
Natalia, skurcze to indywidualna sprawa, jedne mają inne nie mają, czasem później czasem wcześniej. nie martw się takimi rzeczami i ciesz się że nie boli :) mnie się zdarzają raz, dwa razy na dzień i to nic przyjemnego, a podczas skurczy też szyjka może się skracać.
Kukurydza - wykrakałam Ci ten szpagat, może faktycznie mam jakies moce ;P trzymam kciuki za KTG.
Tak jak pisałaś kupy dzieci karmionych piersią nie śmierdzą jak normalna kupa. My wkładaliśmy pampersy do reklamówki, i rano wywalaliśmy. Uważam, ze ten kosz to wyrzucone pieniądze.
Ale polecam Wam z tej firmy nianię z płytkami pod materac z czujnikiem oddechu - nam to dało spokojne noce.. i raz sprawdziło się, że działa :)
A tu przypomniała mi się historia z tymi płytkami i nianią :) Jak już Miłosz był lekko większy, przemieszczał się, jakoś raczkował chyba.. w weekend położyliśmy go spać w łóżeczku a my że mieliśmy wolną chwilę zaczęliśmy baraszkować w drugim pokoju :) i nagle jak już byliśmy w trakcie, zaczął wyć alarm, że młody nie oddycha :) zerwaliśmy się nago i wparowaliśmy do jego pokoju a tam Miłosz uśmiechnięty wylazł z łóżeczka :) hehehe zapomnieliśmy że mamy mobilne dziecko :D

Evee - jak czytam jak Ty nadal aktywnie hasasz ( tu bank samochodem tu coś tam ) to się tak martwię o Ciebie, wszystko ok z Twoją szyją już ?

Ja w sobotę miałam wizytę u mojej lekarki z Rydygiera, to był skończony 30 tydz. Młody ma 1800 gram, głowa w dół, tylko w ciągu 10 dni szyjka mi się skróciła o 1 cm .. i teraz jest 3 cm. Dostałam 3 x 2 tablety magne B6. Mówiłam, że mam skurcze raz na czas i czasem pobolewa mnie jak na okres podbrzusze, więc skurcz eto norma ale pobolewania nie bo to właśnie to najbardziej wpływa na szyjkę, mam się troszkę oszczędzać. Musze jeśli chcemy pojechać na ten urlop 18 lipca...

Pozdrawiam Was ciepło i mimo że często nie piszę, to podczytuję codziennie :) całuski

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjsn8exyqa.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za pomysły. Chyba się skuszę na tego brokuła od natalia93, bo też ostatnio w sklepie na mnie zerkał bardzo kusząco:D Oby mi wyszły :)

U mnie też jeszcze takich przepowiadających jeszcze nie ma, tzn możliwe, że wczoraj wynosząc śmieci taki miałam, bo aż przystanęłam na moment, ale to chyba z przemęczenia, bo wróciłam z zakupów i byłam meeega zmęczona. Nawet dzisiaj udziela mi się to zmęczenie i chętnie bym się jeszcze zdrzemnęła...

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny właśnie przeglądałam swoją torbę do szpitala i kurcze parę rzeczy do wymiany;)
Majtki baby one okazały się za duże jeśli jeszcze dam wkładkę to mi wpadnie a kupiłam dwie paczki tych majtek - mój błąd; (
ręczniki mam jasny róż większy i niebieski mniejszy - nie mam ciemnych jak wszyscy zalecają ale przynajmniej nie będzie mi ich szkoda wyrzucić w razie czego. A nie będę kupowała specjalnie ciemnych do szpitala.
jeśli chodzi o ubranka dla małej to kurcze może to głupie ale nie wiem na co się zdecydować z jednej strony szkoda mi moich ubranek które są ładne a z drugiej chce żeby mała ładnie wyglądała bo u nas na Śląsku jest fotograf który robi zdjęcia maluszków na oddziale i umieszcza je w galerii bobasa - oczywiście za zgodą rodziców

Odnośnik do komentarza

Catya, po śmierci taty dalej są sprawy do załatwienia, a że w mojej rodzinie tylko ja jestem w stanie je ogarnąć to niestety wszystko załatwiam. Cześć spraw przez telefon i e-maila ale czasem muszę wyjść. Szkoły też nie chcę zostawiac na wrzesien- już kilka egzaminów na pewno będę miała we wrześniu, ale zawsze to mniej. Szyjka się trzyma, Jasiek wariuje ;)

Katalina, czemu przyjmujesz ubrankami?! Może podchodzę ambitnie, ale w szpitalu mam wymogi 5szy pajacykow i szczerze mówiąc patrzyłam na rozmiar czy będą ok :)

My mamy zwykłą komodę z Ikea Koppang. Akurat była w promocji więc się nie zastanawiałam :) przewijak mam od tesciow- oczywiście po starszym wnuku, bo nowego nie kupią:) dla Jaśka , po co !?!? Szafę kupimy pewnie po porodzie. Teraz za bardzo kasy juz nie mamy bo chcemy kupić sofę do salonu :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Lenka ja po cichu czekam na kasę z chrzcin, bo będę mogła kupić małemu mebelki, które są już wypatrzone :) Jeżeli chodzi o przewijak to ja miałam taki duży i kładliśmy go po kąpieli na łóżko. Zdarzało się małej nie raz osiusiać nam łózko przy ubieraniu :)
Anula dziś kuchnia już na miejscu :) Tylko montaż. teraz to się zaczynam martwić czy aby nie było w kuchni za ciemno. Płytki na ścianie ciemny brąz, a fronty mahoń. Trudno już nie mam wyjścia.
Natalia mój mały nóżki ma po prawej stronie. Czasami mi go szkoda, bo mu też pewnie niewygodnie, bo wygina się na wszystkie strony.
Catya no was mały załatwił. Nasza ma 11 lat i jesteśmy w jednym pokoju, więc trzeba było nieźle uważać, ale już niedługo własna sypialnia i koniec ciąży :)
Jeżeli chodzi o skracanie szyjki to ja nic nie czułam, więc chyba nie każdy ma te bóle.
Powiem uczciwie, że mam od czasu do czasu kłucia w pochwie. Takie uczucie jakby mały rączką się wciskał :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Didi, Anula cieszę się że u was już wszystko dobrze i oby jak najdłużej tak zostało!

Ja dzisiaj mam jakiś zły dzień, od rana bolał mnie żołądek aż w końcu przywitalam się z muszla... Niby nic takiego nie jadlam, więc to może chłopaki mi żołądek zmasakrowali, bo ostatnio jest takie szaleństwo jakby przez brzuch chcieli wyjść jak jakieś małe alieny...

Któraś pytała o wyciskarke - ja mam Kuvings B6000, tania to ona nie jest ale sprawdza się w 100%. Ma duży otwór że praktycznie nie trzeba kroić warzyw i owoców. A do tego ma dodatkowe wkłady do robienia lodów i przecierow dla dzieci. I jak dla mnie bardzo łatwo się czyści.

Odnośnik do komentarza

Rany, ale dzień, lało od rana, teraz się troche poprawia. Nic mi się nie chce..
Posegregowałam skarpetki dla Malutkiej, jedynie 42 pary :) Uśmialiśmy się z T., że to takie malutkie, już nie pamiętamy, żeby Olo takie nosił...

A, póki pamiętam, od wczoraj do piątku jest promocja w SuperPharm na białe pampersy, w cenie 35 zł. Trzeba mieć ich kartę, ale można chyba wyrobić na miejscu. Właśnie idę zapolować, wezmę ze dwie paczki.

Dziś zaplanowałam prasowanie, włączę "gdzie jest Nemo" i będziemy oglądać :).

Przewijak używałam tylko na łóżeczku, teraz też tak planuje.

Obejrzałam do końca GoT, nieźle, nieźle... i jak tu rok wytrzymać...

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Pipi
Ja pytałam o wyciskarki ;-) i zastanawialiśmy się nad tą co ty masz tylko cena nas trochę przeraża ale soki robi super bo próbowałam. Dzieki za opinie :-)

Mi udało się w weekend kupić białe pampersy 2 (3-6kg) w carrefour 80 szt za 35zł wiec tez cena spoko :-) ogólnie mam juz chyba 3 paczki wiec na poczatek starczy.
U nas tak samo przewijak był na łóżeczku dopóki był potrzebny.
Jeśli chodzi o ubranka dla małego do szpitala to ja mam 1 pajacyk, 1 body na krótki, 1 body na długi, 1 połspiochy , 1 spodenki, 1 cienką czapeczke, 1 niedrapki, 1 skarpetki.
Nie mogłam się zdecydować co zabrać :) a jak będzie jeszcze coś potrzebne to mój mąż przywiezie.
Pamietajcie o przygotowaniu ubarń dla siebie na wyjście ze szpitala bo to tatusiowe bedą musieli przywieść :-) i wygodnych butów bo ja miałam nogi spuchniete jak słoń.
Miego dnia i samych dobrych wieści z wizyt.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Catya
Dziekuje:)
I podziwiam ze jeszcze urlop planujesz. Ja z szyjka mam dobrze, ale zakaz jeżdżenia, a że lekarz ma sile przebicia to nie jezdze nigdzie daleko, chociaż strasznie bym chciała. Wiec tobie życzę udanego i spokojnego odpoczynku:)
Pipi
Taki urok ostatnich tygodni. Ja w tydzien temu tak miałam. Teraz od kilku dni zgaga atakuje...
A poza tym jak sie czujesz?
Kukurydza
Czekam na obszerną relację jak się wyspisz:)
Malina, Ula S a co u was?

Odnośnik do komentarza

Ever tez się zastanawiałam nad tym, ze Ty raka aktywna z tym pessarem jesteś :)
A w ogóle dzisiaj nie mój dzień. Nie podobają mi się moje włosy, cera etc zjadłam trochę chipsów nawet buuu, a mam cukrzyce ciążową wiec mega glupota ale na szczęście godzinę później zmierzyłam cukier i norma więc tyle dobrego ale przez godzinę miałam wyrzuty ...
U mnie też Malutka się ślimaczy w brzuszku :)
Jeżeli chodzi o stópki to ani razu nie poczułam na żebrach, a lewa strona bioder okupowana jest. W ogóle ja chyba nie mam tak dużej macicy do żeber... Tylko z 4cm nad pępek.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Hejka, ostatnio znów nie mialam czasu na pisanie bo stwietdzilam,ze musimy zrobic male przemeblowanie a ze ja chce dzwigac to siedzimy w bajzlu bo maz pracuje... Eh...
Ja tez uwazam, ze kosz na pieluchy to strata kasy.
Trztmam kciuki abysmy wszystkie trzymaly sie jak najdluzej w pakietach!
Moze mi cos doradzicie bo zaraz odrabie sobie kostki! W sobote zbieralam truskawki na dzialce i pogryzly mnie jakies wielkie muchy w kostki na nonagach i w udo. To jiz nie 1 raz, ale nigdy nie mialam takiej reakcji! Cholernie swedzi, kostki spuchly. Biore wapno 4 razy dziennie, smaruje fenistilem, zrobilam nawet oklad z octu to opuchlizna prawie zeszla ale daleh swedzi. Blagam poradzcie mi cos, do lekarza ciezko sie dostac bo moj jest na urlopie a zastepca ma jak zwykle problem:-(

Odnośnik do komentarza

Anula11 - to rzeczywiście chyba najlepszy pomysł z tym zapisywaniem na kartce:) w ogóle cieszę się, że u Ciebie i malutkiej lepiej i że tak ładnie przybrała na wadze:))

Mroczna - no właśnie Ty mnie zainspirowałaś do złożenia łóżeczka a przy okazji sprawdziłam całe wyposażenie i zawiesiliśmy też baldachim, bo okazało się że z tym mieliśmy największy problem i musiałam poszukać instrukcji w internecie:D ale jako że łożeczko będzie stało w naszej sypialni która nie jest zbyt duża to chyba je jeszcze złożymy...

Kukurydza - bardzo trafne porównanie z tymi ślimakami w brzuchu!:) trzymam kciuki żeby skierowanie się na razie nie przydało... Ja też dzisiaj nie miałam już siły i zrobiłam sobie drzemkę po obiedzie.

Natalia93 - ja też nie odczuwam jeszcze żadnych skurczy, tak mi się przynajmniej wydaje, czasem myślę że może czegoś nie dostrzegam, ale z drugiej strony racjonalizuję sobie że chyba bym wiedziała że to właśnie to.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Martakk ja bardzo swędzące ugryzienia komarów smaruję pastą do zębów. Nigdy nie próbowałam na ukąszenia muszek, ale może pomoże. Tutaj zapewne z medycznych środków najlepiej kukurydza by się znała.
My prześcieradła zamówiliśmy z jerseyu nieprzemakalne. Frote testujemy na naszym łóżku i się wkurzamy, ponieważ się rozciąga i zwija się.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Anula11 dziękuję :) Relacja w ogromnym skrócie bo spędziłam tam 3godz wiec dużo by pisać :) W gabinecie akurat przyjmowała jakas pani doktor (raz w tygodniu tam jest więc miałam farta) wiec położna zaproponowała, że w razie czego może mnie zbadać po ktg. Ogólnie finał historii jest taki, że te skurcze które mam teraz nie są groźne i nie wywołują skracania szyjki, ale jeśli by się nasilały to mogą w końcu doprowadzić do wcześniejszej akcji porodowej. Dlatego jeśli zauważę, że jest ich więcej /częściej /regularnie/ bardziej boleśnie to trzeba jechać do szpitala żeby móc podać leki w większych dawkach dożylnie i je trochę wyciszyć, żeby nie wywolywaly tych porodowych. Pani doktor powiedziała, że na tym etapie takiej podwójnie ciężkiej ciąży może być tak,że po prostu te leki juz nie wystarczaja i trzeba będzie podać coś mocniejszego a to jest mozliwe tylko w szpitalu. Mam nadzieje, ze doczekam do wizyty i kolejnego ktg bo chciałabym poznać jeszcze zdanie mojego lekarza. No i wytrzymać jeszcze ten jeden miesiąc :)

Natalia super pomysł z brokulowymi placuszkami :) sama bym schrupala! !

Lenka popsuje się pod opiniami dziewczyn odnośnie komody. Jeśli nie masz miejsca to taka z przewijakiem nie jest dobrym rozwiązaniem. U nas tez był ten pomysł ale podupadl właśnie z uwagi na miejsce.

Fiolka zawsze trzeba sprawdzić:D To całkowicie ludzki odruch.:)
Ale cieszę się, że już lepiej :)

Anulka165 dzień prasowania na pewno nie wpłynął dobrze na Twój brzuszek. Jeśli prasowalas na siedząco to jednak uciska się macicę. Jak na stojąco to z kolei krążenie beznadziejne i dzidziuś napięta na szyjkę. :) Także brzuszek miał prawo zabolec ale dobrze, że przeszło :)

Anula11 ojejejejej ale bym zjadla takiego fileta :D
U mnie dziś makaron z łososiem.

Catya i jak? Oszczędzasz się?
U mnie szyjka tez, jak u mmj skracala sie bezobjawowo. Przez ten czas kiedy skrocila się najbardziej leżałam w szpitalu na kroplowce i ani nic ni bolało ani nie twardnialo a szyjki został skrawek :D

Bina ja juz pospałam :D A Ty? Zdecydowalas się w końcu? :)

Katalina diagnozuje u Ciebie syndrom wicia gniazda skoro zajęłas się przepakowywaniem torby :D

Pipii nie wiem czy czytałas, ale u mnie też problemy żołądkowe, do tego również miałam nudności i wymioty. Nasi lokatorzy chyba faktycznie mają coraz mniej miejsca. Mam nadzieje, ze Ci przejdzie :)

Fizka rany boskie ja mam 10 par dla dwójki dzieci!! :D

Jejkuuu minie tez marzą wakacje :)))) No ale naciesze się Waszymi w tym roku ;)

Virkael uszy do gory. Mam nadzieje, ze humor Ci wróci :**

Martkakk biebadku. Juz chyba wyczerpalas cały asortyment. Do głowy przychodzi mi tylko altacet ale to na obrzęk i okład z cebuli..

Jutro zakładają nam klimatyzacje. Wreszcie! ! :) U poprzednich fachowców czekalam ponad miesiąc i nic, w końcu znalazłam na firmę i udalo się ogarnąć wszystko w 5 dni od pierwszego telefonu :))

Odnośnik do komentarza

Noo i najgorsze z tymi moimi skurczami jest to, ze mam bezwzględny zakaz dotykania i głaskania brzuszka bo to wywołuje właśnie skurcze i spiecia, było to widać nawet ma ktg jak położna albo ja sprawdzałysmy czy twardy
:/
Szkoda, bo ciągle intuicyjnie gdzieś ta ręka tam idzie sama no ale jak mus to mus.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...