Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Virkael - spokoj, spokoj, mysl dobrze!!
Anula i Lenka tak samo, pozytywne nastawienie, mysi byc dobrze!

Kukurydza - pytanie techniczne ;) czym zmyc ten Akutol? Napsikalam Olkowi na kolanie i teraz nie moge sie tego pozbyc. Pisza, ze alkohol, ale co?

Majeczka - jak sie kotluje to jeszcze pos iedziec powinien. Teoria mowi, ze przed wyjsciem sie uspokaja ;)

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Fizka przyznam szczerze, że ja go nigdy nie zmywam bo nie mam w domu alkoholu wiec czekam aż sam zejdzie. ;) Spirytus powinien dać rade. :)
Chłopcom pomoc nie mogę, przybieraja w swoim tępie. Na dzien dzisiejszy ich średnia to ok. 100g na tydzień wiec mamy dużą nadzieje, ze wyrosną na 2.5kg do terminu cc. Wcześniej lekarz nie chce rozwiązywać ciąży z uwagi na tą wagę, ale nie wiadomo ile macica wytrzyma;) Byłam na to przygotowana prędzej czy później, bo blizniaki lubią rodzic się mniejsze. Ja niestety teraz dużo wymiotuje, bardzo ograniczyłam diete- praktycznie do kilku produktów. Schudłam juz kilka kg. Wiec jedyne co mogę to się suplementowac witaminami, na szczęście nie ma anemii. Staram się jeść dużo białka i myśleć optymistycznie -myślę, że te dwie rzeczy mogą być złotym środkiem :)
Jeśli chłopcy urodziliby się teraz to są bezpieczni wiec nie panikuje. Będzie to co ma być, byle urodzili sie cali i zdrowi.

Szpitalne dziewczyny, powodzenia! Myślę o Was wszystkich i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Ja od 1 w nocy na oddziale. Cisnienie ponad 2h w domu 148 na 90 duszno mi bylo i twarz tak dziwnie czulam. Z laska mnie przyjęli bo co to za cisnienie. Tez dostalam steryd w nocy na plucka. Mala nie przybrała dalej 2kg, szyjka sie skraca i zagrożenie porodu przedwczesnego. Virkael to mamy podobnie, Kulurydza oby ci ustapily te wymioty. Mamalina ucaluj bohatera:)
DZIEKUJE DZIEWCZYNY ZA KAŻDE SŁOWO WSPARCIA WAM WSZYSTKIM. Net tu slabo dziala i mam nadzieje ze wreszcie doda ta wiadomośc. Sciskam mocno

Odnośnik do komentarza

Od lekarza wyszłam wściekła. Prócz wymazów poprosilam osprawdzenie szyjki a on do mnie: "ale ja nje widzę potrzeby", wiec zaproponowałam chociaż sprawdzić serduszko "jak czuję pani ruchy to bez sensu" pobrał wymazy a ja wychodząc powiedziałam ze w życiu nie byłam gorzej potraktowana i nikomu nie życzę by on prowadził czyjąś ciążę i trzasnelam drzwiami. Nie mówiąc o tym że jestem w 34/35tyg a jak pobierał wymazy, to przysięgam byłam obrocona prawie głową w dół, myślałam że zwymiotuje a lekarz że proszę jeszcze chwilę poczekać bo próbki musi sobie przygotować. Burak!!!!!

W nast tyg mam wizytę u mojej P. dr a zaraz zapiszę się na USG przepływów.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Evee - ale lekarz gbur, ja myślałam, że ten mój to dziwny, ale to co opisałaś to już na prawdę porażka. Dobrze mu powiedziałaś, tylko co teraz, zmienisz lekarza na koniec ciąży? A z drugiej strony chodzić do takiego bałwana.. ;/ Spróbuj odpocząć teraz i się zrelaksować! ;)

Ja zaraz jadę do znajomych na działkę na parę godzin. Chociaż na chwilę zmienię otoczenie :) Mój M uznał, że nie mogę nigdzie chodzić sama, jedynie do najbliższego sklepu ( dobrze, że to takie małe centrum handlowe ;D) i wszędzie muszę sobie ogarnirować transport tudzież osobę towarzyszącą. Kurcze a to nie takie proste... :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Anula11 widzę ze i Ciebie dopadło wysokie ciśnienie. Spokojnie, sterydy działają cuda ;) przy wysokim ciśnieniu podają jakieś leki więc też zaraz spadnie- wiem jak sie czujesz ja przy 168/110 miałam problem by się wypowiedzieć.

Anulka165 to nie byl mój prowadzący, ale taki z przypadku bo w tej przychodni położna nie miała jak pobrać próbek. Przysięgam, facet Koszmarny!!!

Usg Mam we wtorek na 16. Lekarz sprawdzi przepływy, szyjkę, nerkę bez żadnego ale :)

Kukurydza, współczuję wymiotów. Mialam na początku ciąży. Sylwestra spędziłam przytulona do muszli :)

Takie pytanie techniczne, do którego tygodnia ciąży podaje się sterydy na płuca?

Fizka, tez masz czasem zapadnięta część brzucha? Ja już czuję te zmiany pozycji. Wieczorem leżąc na lewym boku czułam jak leżę na Jaśka stopie. Jak sie odwracala na plecy to stopa znikała, później znów się przewrocilam i znów pojawiła się stopa. Może jego to nie bolało, ale nacisk jaki miał na skórę był na tyle silny że musiałam leżeć na plecach...

Warszawianki i okolice na fb jest grupa mamy z Warszawy. Sa tam oferty ubranek, wózków, lodówek itp ogólnie wszystkiego. Nie które oferty sa extra np: 50 szt ubranek 56-68 za 50zl. Polecam. Kolezanka tak kupiła fotelik 9-18kg za grosze.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Anula11 dzięki za wieści ze szpitala, czekalam na info co u Ciebie. Będziemy trzymać kciuki. Mysle, ze wyjdziesz i wszystko będzie ok:) Na pocieszenie, moja szyjka juz tez króciutka mimo pessarka;)
Chłopcy na dzień ostatniego badania (32+6) mieli po ok. 1700, powinni mieć ok 2000. Wcześniej przybierali równo albo nawet powyżej wieku ciążowego wiec to duży spadek. No ale przepływy ok, taka ich "uroda".
Nie martwię się tym i Ty też nie powinnaś juz przejmować się wagą. Ja się denerwuje tylko tym, ze wolalabym iść na planowana cc a nie mam gwarancji, że dotrzymam. :) Porodu się już nie boje, 1.5kg jest, sterydy są, więc chłopcy dadzą radę w razie czego. Tylko chciałabym, żeby mogli bezpiecznie przyjść na świat. :) I to jest najważniejsze, na tym się trzeba skupic bo reszta w tym wieku ciazowym jest naprawdę do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza

Evee
Mi biegnie teraz 35 tydzien, wiec mi sie wydaje ze do 37 tyg bo wtedy jest najbardzoej potrzebny. Trzymam kciuku za przeplywy
Kukurydza
Najgorsze ze moj llekarz tak jak moj M sadza ze to wszystko wina moich nerwow.... I z tego powodu nie dotrwam do terminu.... Wczoraj mialam wizyte i moj doktorek zeby mnie nie stresowac wpisal powód skierowania po lacinie a ja w nocy szok przy badaniu u innego lekarza.
A czy 148 na 90 i zle samopoczucie to panika?

Odnośnik do komentarza

Beatka- dzięki za odzew:-) jeszcze ten i następny tydzień do pracy i chyba dam sobie już spokoj- zwłaszcza ze dojeżdżam komunikacja i pracuje z małymi dziećmi co jest dość męczące. No ale motywacja finansowa mnie jeszcze napedza:-)

Majeczka- fajne to łóżeczko, a to zamiast lezaczka czy raczej takie ma funkcję podróżniczo turystyczne?

Evee- też bym się wkurzyla na takie potraktowanie. Co za buc. ..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry;)
antoninka gratuluję synka na świecie. Co prawda mogło obejść się bez atrakcji w postaci tryskającej krwi, jednak zachowałaś się z mężem wspaniale w takiej chwili. Podziwiam za opanowanie. Aż łezki stanęły mi w oczach ze wzruszenia, że już mamy jednego maluszka po drugiej stronie brzuszka :) Zdrówka dla Was :*

Evee Gratuluję baaardzo udanych egzaminów. ... super wyniki :D

mamalina Biedny Milanek, będzie potrzebował chwilę czasu, żeby zapomnieć o całej sytuacji i pozbyć się lęków związanych z opatrunkami i myciem. Ale to dzielny chłopak, da radę.
Pisałaś o kłuciu w dole- od wczoraj jak chodzę odczuwam taki kujący ból, myślałam że to z przemęczenia bo musiałam w ekspresowym tempie wysprzątać i odkurzyć mieszkanie. Dziś też delikatnie zakuje jak chodzę, ale dlatego się oszczędzam i wtedy żadna inna dolegliwość nie występuje.... więc kłucie to jakiś niepokojący objaw, czy raczej normalny na tym etapie?

Virkael Trzymam kciuki - niech dzidziuś jeszcze poczeka :)

Chyba idę spać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Anula teraz jest 31t6d 5 dni temu waga 2018g dzisiaj na obchodzie lekarz mówi, ze 1800g pytam skąd ta rozbieżność skoro tydzień temu ponad dwa- on, ah każdy ma inna rękę i wyszedł. No wiecie co.... To co teraz mi niedokładnie spr. Wagę dziecka? Czy schudła Mala... Wkurzają mnie szpitale...eh Mąż poszedł porozmawiać, a on do niego ze nie wie co i jak bo godzine temu zaczął dyżur... Ze za godzine bedzie wiedział , a teraz to on w ogóle prosto po operacji jest... Brak mi słów.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Virkael
Niestety w szpitalu tak jest lekarze się zmieniają a jak robią usg to waga może się różnic do 500g +/-. Wszystko zależy od sprzętu, tego co sprawdzają i jak dokładnie więc tym się postaraj nie przejmować. Najważniejsze że dostałaś sterydy na płucka dla małej i żeby ciśnienie się uspokoiło.
Annulka165
Ja też wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim ale jak się leży w szpitalu i ktoś przychodzi i Ci takie głupoty gada to już by lepiej nie przychodził i nie dzwonił;-)
Anula11
Ja miałam 160/ 100 i czekałam ponad 45 minut aż mąż poszedł i powiedział że my nie siedzimy tam dla relaksu tylko dla tego że mam wysokie ciśnienie i nie wiem czy mam brać te tabletki czy dostane kroplówkę to położna z lekarzem przybiegli do mnie w 5 minut ;-) A najlepsze było wtedy pytanie a pani chce zostać w szpitalu?? a ja: a z takim ciśnieniem to chyba w domu nie mogę być skoro lekarz prowadzący dał skierowanie. yhh nasz służba zdrowia.
Dobrze że to było 3 lata temu teraz mam nadzieje że sie nie powtórzy.
Trzymam kciuki za Was dziewczyny i za Wasze bąbelki nie dajcie sie tam.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Anula11 dobrze że przynajmniej masz jakieś objawy. U mnie nie ma nic dla tego mierze ciśnienie 3razy dziennie.

Virkael, na każdym moim usg jest napisane że waga +/- 500g. Z tą waga bywa różnie. Znam sporo historii ze na usg dziecko miało ledwo 2000g, poród tego samego dnia i dziecko z wagą 3100g- nikt nie potrafi tego wytłumaczyć...

Zaraz przyjedzie fotelik, zabawki i kolejna dawka ubranek...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Mroczna ty już 37 tydzień, więc masz prawo być zmęczona.
Virkael ciekawe czy malutka będzie miała też częściej czkawkę po zastrzykach, bo mój miał i nie wiem czy to przypadek. Co do wagi to nie martw się , bo faktycznie każdy lekarz inaczej mierzy. Inny człowiek i inna maszyna. Ile ważą nasze maluszki dowiemy się po porodzie :)
Anula mój Mikołaj też nic nie przybrał, chociaż ja mam więcej 3 kg. Podejrzewam, że u mnie może być ta nieszczęsna woda w organizmie.
Kukurydza z tym białkiem może tak być, bo jak jadłam więcej nabiału, to mały ładnie przybrał, teraz zaczynam więcej jeść tych produktów.
Wcześniej była rozmowa na temat wymazu na paciorkowca. Ja mam już drugi raz, bo pierwszy w szpitalu, a teraz już wyniki są zbyt stare i muszę je powtórzyć. Wymaz z pochwy i odbytu.
Co do pomalowanych paznokci to mój lekarz powiedział, że teraz co druga pacjentka rodzi w pomalowanych i nie widzi przeciwwskazań. Ja zostawię od nóg, a od rąk nie będę malować. Przyznam, że chociaż odrobina koloru na nogach dodaje mi pewności, że nie do końca wyglądam fatalnie. ostatnio to nawet wyglądam jak chomik na twarzy, taka napuchnięta. Wolę nie patrzeć w lustro bo często chce mi się płakać. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...