Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe mamusie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę dawno się nie odzywałem, ale śledzę wątek na bieżąco. Zazdroszczę wam, że większość jest dawno po prenatalnych, ja czekam do wtorku... Samopoczucie nadal się nie poprawia, chociaż się już trochę przyzwyczaiłam. Do tego doszedł brzuchol nabrzmiały, jakby ktoś na siłę mi go wypychał, ja miałam zawsze brzuch płaski jak stół może dlatego ;) też chciałabym być chociaż przez 1 godzinkę pępkiem świata ale jak na razie wszyscy dają mi w kość i nie dość że wszystko robię sama to mam jeszcze cudze humory na głowie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/hkshvfxmgd49foig.png

Odnośnik do komentarza

Heeeeej,
ja poszłam na badania prywatnie, ale całą ciążę prowadzę prywatnie :P znalazłam świetną panią doktor, myślałam że pójdę tylko na pierwszą wizytę ale zaczarowała mnie i zostałam :] prywatnie może trochę inaczej.. pan mnie zbadał, wszystko pokazywał, opowiadał.. ale o 220zł jestem lżejsza. Mój mąż pierwszy raz zobaczył swoje "dzieło" ;)
Od wtorku lenię się, bo poszłam na zwolnienie, mam ciut za wysokie ciśnienie i musze odpoczywać, zero stresów itp. Okazuje się jednak, że to nie jest takie proste..moja kierowniczka wariuje czym irytuje mnie na odległość..
A co do mdłości - przeszły :D :D :D ale senność nie.. dziewczyny, czy to kiedyś minie? Ostatnio spałam 14 godzin..

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kx3yel0w0.png

Odnośnik do komentarza

Ah dziewczyny ja też zaraz 12 tydzień i nic mi nie przechodzi, dobrze ze caly czas jestem na urlopie to moge duzo odpoczywac bo nie wyobrazam sobie siebie w pracy :/ zazdroszcze bezobjawowej ciazy ;)
Na szczescie wyniki mam dobre, jedynie troche za malo plytek krwi wiec przed powrotem do polski kazala mi dr jesc duzo czerwonego miesa zmienila witaminy i jeszcze raz to skontrolowac, ale mowi ze mam sie nie martwic lotem. Jedynie odpoczywac i sie cieszyc :)
Tylko martwia mnie badania prenatalne bo raczej nie zdaze ich zrobic jak wroce bedzie 14 tydzien ciazy i troche zaczynam sie czuc jak wyrodna matka ;)

Odnośnik do komentarza

Paula1303
Hej dziewczyny, chcialam sie zapytac jak wyglądały Wasze badania prenatalne?
Bo ja bylam dzisiaj, zaplacilam za badanie 150euro i jestem mega rozczarowana, bo badanie trwalo krotko, a dowiedzialam sie jedynie, ze 'wszystko dobrze' i ze dziecko ma prawie 7cm. Cieszy mnie to, ale czy przy takim badaniu lekarz nie powiniem mierzyc przeziernosci karkowej, sprawdzic prace serca itp?

Dokładnie jak pisze Ola87 powinno być. Moje badanie trwało ok. 20-25min. Najpierw lekarz z nami porozmawiał wytłumaczył na czym polega badanie, zmierzył ciśnienie, zważył, potem odbyło się USG przez brzuszek, Gin pokazał wszystko od paluszków rączek, przez półkule, kręgosłup, pęcherz, serduszko, żołądek i czubki stópek. Później dokonał wszelkich pomiarów i omówił prawdopodobieństwo wystąpienia poszczególnych wad. Badanie 150zł.
Asi spytaj sama o prenatalne są to badania nie obowiązkowe, ale większość kobiet chce je wykonywać. Ja pytałam sama rozmawiałam w którym tyg najlepiej pójść.
Awanturnica spokojnie stres zawsze będzie, ale jak zobaczysz swoje Cudo to wszystko przejdzie :) Trzymam kciuki za pozytywne wiadomości.
Lisica bakterie w moczu to niestety nasza przypadłość w ciąży jesteśmy bardziej podatne na infekcje, a morfologia? lekarz na pewno coś na to poradzi. Dobrze, że dziś masz wizytę.

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kpahn12tk.png

Odnośnik do komentarza

Ja badanie prenatalne mam mieć w 13 tyg. a dokładnie 21.01- to moja pierwsza ciąża- i coraz bardziej się denerwuję.
Ja mam do wyboru 2 opcje
USG 2D- 200 zł
I 4D- 300 zł
Na początku siostra mówiła że nie ma co można zrobić 2D i wystarczy, ale na wizyty z mężem chodzimy razem, i fajnie będzie "lepiej" zobaczyć maleństwo... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchypc0zhsdldzne.png

Odnośnik do komentarza

Pinkypie zwróć sobie uwagę na badaniu jeśli chodzi o wybór między 2D a 4D, u Nas Pani dr przełączyła na chwilę na 3D ale nie było za wiele widać przy ułożeniu maluszka więc skasowała Nas za 2D bo więcej było widać na takim :-) bardzo dużo zależy od ułożenia maluszka podczas badania jeśli chodzi o wymiar badania.
Ja po wizycie u okulisty, wszystko ok , kondycja oka w porządku, ale pod koniec 8m-ca mam się pojawić znów :) i wtedy zobaczymy czy nadal jest wszystko dobrze :)
W środę jeszcze kontrolna wizyta u dentysty i miejmy nadzieję, że również będzie wszystko tak jak się należy, ale o moje zęby akurat rodzice zawsze dbali i mi to zostało więc większych obaw nie mam :)
czekamy na wieści od mam, które dziś mają wizyty!:)

Odnośnik do komentarza

Hejooo dziewczynki...jak sie dzis czujecie?? Ja troszkę lepiej psychicznie bo córa tez lepiej sie czuje i dokazuje
Kari kari oj to tyle dobrze ze mala jeszcze wszędzie ci nie wejdzie bo ja musze miec oczy dookoła głowy..ostatnio wyszla po schodach na piętro a sposcilam ja z oka dosłownie na minute..za chwile słyszę jak mnie wola i juz na górze przy łazience byla...no serce w gardle...na poczatku lutego najprawdopodobniej będę miała połówkowe doczekac sie nie moge:)

Odnośnik do komentarza

Hej. Za mną pierwsza przespana w całości noc od początku ciąży. Czuję się jakby mi ktoś baterie naładował:) Od rana zabrałam się za sprzątanie i gotowanie. O dziwo dziś jeszcze nie wymiotowałam,a mdłości tylko lekkie. Nie cieszę się na zapas, bo może to tylko chwilowa poprawa, jednak korzystam z dzisiejszego dnia i nadrabiam zaległości w domu:) wszystkim wam kochane mamusie również życzę miłego dnia bez dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Hej, dziekuje za odpowiedzi,
Szkoda, ze to moje badanie wyszlo tak a nie inaczej, trwalo moze 5-7minut i glownie odbylo sie przez pochwe bo 'lepiej widac maluszka', pozniej lekarz pojezdzil mi po brzuchu i trwalo to moze minute, wszystko wygladalo tak jak przy normalnym badaniu a o ogladaniu serducha to moglam tylko pomarzyc :d
Pozdrawiam Was dziewczyny i zycze aby wszystko bylo dobrze z dziecmi jak i z samopoczuciem u mam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...