Skocz do zawartości
Forum

Mamy, które nie pracują, zajmują się dziećmi i domem - zapraszam


Edzia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joanna 19

witam
nasz sylwester wyjazdowy, w poniedziałek dziadek złamał noge w biodrze i zawieziono go 60 km od Siemiatycz więc musieliśmy jechać do mamy bo nie ma komu jej pomóc. ja zostałam z bratem a mąż pojechał z mamą do dziadka do szpitala. Ma częściową endoprotezę .
Tak więc nowy rok poza domem i raczej niewesoły, dziadek już u mamy zobaczymy czy powikłan nie będzie.
Katarzyna najważniejsze że jesteście sami, ja miałam dużą pomoc pieniężną od babci ale wkurzało mnie to że mówiła na co mam te pieniądze wydawać, dobrze że nie wybierała za mnie np. mebli tylko to już mogłam sama.

Odnośnik do komentarza

aagnieszkaa1 nie nie dodawałam takiego ogłoszenia ale wydaje mi się że trudno będzie mi znaleźć pracę żeby zajmować się jednocześnie dzieckiem pracodawcy jak i swoim dzieckiem...No ale nic nie zaszkodzi zamieścić i szukać.I tak jeszcze do września będę siedziała w domu a potem pati pójdzie do przedszkola a ja będę miała większe możliwości znalezienia pracy.Chyba że posłałabym ją do żłobka do września ale pewnie nieźle kosztuje...

anaaa musi nam się udać prędzej czy później jeśli tylko będziemy szukać...

ola2710 dzięki:)

joanna19 to niezłe atracje mieliście...nie no u nas nie ma takich akcji.Jedyne co to moja mam mi tylko doradza jeśli mam jakąś wolną gotówkę a raczej doradzała bo teraz już nie mam jej na co dzień...:(

A tak szczerze mówiąc to żałuję trochę że się wyprowadziłam no ale niestety nie cofnę czasu...Pocieszam się tym że są plusy i minusy tej wyprowadzki...

Odnośnik do komentarza

Kasiu nie ma co żałować. A z tym podaniem o pracę spróbuj. Zaznacz, że masz dziecko i opiekowałabyś się zarówno nim jak i kogoś brzdącem. Takie ogłoszenia również się pojawiają. A żłobki to różnie kosztują. Wszystko zależy od lokalizacji. Ja pracowałam w takim, gdzie razem z cateringiem wychodziło prawie 1000 zł, ale to było miasto wojewódzkie. Tutaj u mnie wychodzi ok. 300-400 zł.

Asiu jak tam dziadzio lepiej się czuje?

Anaaa i tobie się uda w znalezieniu nowej pracy. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

Kiedyś wydawało mi się niemożliwe żyć i mieszkac bez mamy ale tak jest lepiej dla nowej rodziny którą tworzymy. A i tak niebawem mama znowu z nami zamieszka będziemy musieli sprzedać jej dom i nasze mieszkanie i kupić jakiś dom z 5-6 pokojami. Dziadek jakoś się trzyma ale jest w szoku i trudno mu przestawić się na zwolnione ruchy bo zawsze był szybki.

Odnośnik do komentarza

No i stało się.Wiedziałam że to by było za piękne żeby mogłobyć prawdziwe.Wpierdzieliliśmy się w niezłe gów... z tym mieszkaniem bo wczoraj mój mąż rozmawiał z naszym współlokatorem który powiedział że jak ogrzewanie jest włączone cały czas to przychodzą rachunki nie z tej ziemi i co się jeszcze okazało że nasze mieszkanie jest zimniejsze niż jego dlatego każdy stąd zwiewa a my jesteśmy 5tą osobą wynajmującą to mieszkanie...Na noc jest wyłanczane ogrzewanie a rano jest taka lodownia że szok...Normalnie ryczeć mi się chce że wpakowalismy się w takie gów...

aagnieszkaa1 no tu u nas jak patrzyłam w necie to jest za 600zł i jest i za 750zł to jeszcze drożej niż przedszkole ech... Nic może uda mi się z czasem coś znaleźć...

joanna19 wiem że kiedyś trza się odizolować od mamy bo teraz jest najważniejsza rodzina ale mi brakuje jej nawet pod względem opieki nad moim dzieckiem zawsze mogłam ją zostawić (nawet jak mam była w pracy) jak gdzieś chciałam wyjść czy jechać a teraz teściowa musi dojeżdżać do nas albo ja muszę zawozić pati...Z drugiej str zawsze chciałam mieszkać w mińsku...Niestety nie da się mieć wszystkiego na raz...Co do dziadka to moja mama ma tak samo trudno jest jej się przyzwyczaić do wolniejszych ruchów i siedzieć bezczynnie bo zawsze była ruchliwa i nigdy nie lubiła siedzieć bezczynnie.No ale choroba to choroba robi swoje...

Odnośnik do komentarza

Kasia,ja się nie znam kompletnie na ogrzewaniu w mieszkaniach,ale może jakoś wytrzymacie ten czas finansowo...?w końcu zima nie trwa wiecznie,a ta jest raczej łagodna...
Ja właśnie muszę znowu wydać majątek na ekogroszek...tym razem "tylko" 1.5 tony,czyli na jesień/zimę wychodzi nam ok 4 tys za ogrzewanie...ale nie ma co narzekać..
Ja będę musiała dać małego do żłobka,za miesiąc jest u nas opłata 700 zł (podnieśli w tym roku) plus 9 zł dziennie za wyżywienie (można też we własnym zakresie); teraz czekam na info ile będzie dofinansowania (w ub roku bylo aż 50%)...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Anna,w zyciu nie miałam jeszcze zwrotu podatku;) co roku mam +/- 1 zł (albo ja mam zapłacić,co robię,bo kto ich tam wie,czego się przyczepią; albo US ma mi 1 zl oddać,ale nigdy nie oddaje:)
Ale teraz coś dostanę,bo przecież jest Staś:)

Agnieszka,Staś też ma dwie babcie.Obie pracują.Jedna z nich i tak odpada,bo zachowuje się tak,jakby nie miała trójki dzieci (nawet pampersa nie zmieni..),a drugą Staś wprost uwielbia.Ale co z tego,jak w tym kraju trzeba na emeryturę pracować kupę czasu...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola i u nas zapewne dzięki dzieciom najbardziej jest zwrot
aagnieszkaa1 ech niestety to już nie te czasy, ze babcie ratowały opiekując się wnukami bo teraz to bardzo często te babcie tak samo "zapracowane" jak i rodzice

moje młodsze dziecię chyba jakiś bunt kolejny przechodzi - normalnie złośnica na potęgę a moje "liczenie" (albo konsekwencje) myśli, że przezwycięży krzykiem. Oszaleć idzie

Odnośnik do komentarza

ola2710 wlasnie tylko to mnie pociesza ze nie ma takiej ostrej zimy...No wlasnie i tu tyle kosztuje zlobek ale niestety poki ja niepracuje to nie stac nas na zlobek a poki nie znajde opieki nad pati nie pojde do pracy i kolko sie zamyka...:(

anaaa ja juz tak jesem ze sie denerwuje za wczasow no i wlasnie i ja mam na celu odlozenie kasy z rozliczenia na rachunki i czyns zebymn potem sie nie martwila bo mielismy inne plany o ktorych pisalam ale niestety sytuacja centralnie sie zmienila i jak narazie kupowanie mebli jest zbedne...nawet lozeczka dla malej....

aagnieszkaa1 dofinansowanie z gminy?pierwsze slysze...chyba u nas to nie jest realne bo jak mialam rozmowe w gopsie to mi nic niepowiedzieli o tym...nasza pati tez ma dwie babcie i wraz nie ma kto z nia siedziec:(

ola2710 dokladnie...:)ja to chyba nie zaznam emerytury...

anaaa nasz mala odkad sie przeprowadzilismy to tylko ryczy i nic wiecej bo u dziadkow miala wszystko a teraz jak sie jej zabroni lub krzyknie to jest placz...

ola2710 ja tez nie moge sie doczekac szczegolnie ze u nas raz w roku jest przyplyw takiej wiekszej gotowki kiedys jeszcze moj maz mial 13stke ale niestety wycofali....

No a tak z niemilszyk wiadomosci to moj maz znowu ma problem finansowy.Otoz moj maz jakis czas temu mial do wplacenia ostatnia rate kredytu i co sie okazalo ze banku mu tego nie przyjal i odeslal mu wiec moj maz napisal pisemko z pomoca adwokata i od tamtej pory byla cisza az do soboty.W sobote bylismy u tesciow i szwagier rozmawial na osobnosci z moim mezem i pozniej wyszlo szydlo z worka ze byl jakis facet u mojego meza i prosil o kontak wiec moj maz zadzwonil i co sie okazalo ze wlasnie w tej sprawie (tej ostatniej raty) odbyly sie dwie rozprawy w bielsko bialym ktore moj maz przegral i o ktorych nie zostal poinformowany a teraz chcea splaty calego kredytu od poczatku plus koszty rozprawy i nawet zaczeli mu grozic komornikiem....Boze jak nie z krukiem problemy to teraz z tym.Ja sie zalamie chyba psychicznie...Ja nie wiem jakies fatum chyba wisi nad nim...:(

Odnośnik do komentarza

Kasia,jak to bank nie przyjął raty?? Wydaje mi się to nierealne... Oby adwokat coś pomógł w tej sprawie...

Do nas dzisiaj przywieźli ekogroszek,mam nadzieję,że te 1.5 tony nam wystarczy na teraz,a następny raz kupimy w sierpniu (z reguły w lato jest taniej niż w sezonie "grzewczym"; a tak naprawdę z roku na rok jest drożej,z tym że w danym roku taniej można kupić w lato na przykład).

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...