Skocz do zawartości
Forum

Mamy, które nie pracują, zajmują się dziećmi i domem - zapraszam


Edzia

Rekomendowane odpowiedzi

coco okropne jest to o czym piszesz widać kobieta ma jakiś problem i wyżywa się na czym lub na kim popadnie za zwrócenie uwagi pewnie i tobie by się oberwało ja miałam tak sytuację ostatnio ze kobieta zastawiła swoim autem mój samochód i nie mogłam wyjechać jak wreszcie przyszła i zwróciłam jej uwagę to jeszcze z mordą na mnie bo przecież nie było jej tylko 10 minut wiec jakim prawem mogę mieć do niej pretensję ach ci ludzie

Odnośnik do komentarza

My już od poniedziałku w domu.Na szczęście minął koszmar.Jeszcze nawet wracaliśmy się po książeczke Pati bo nam zapomnieli dać...

NATKA08 to i tak nic nie da bo mój ojciec jest takim typem który nikogo się nie słucha pozatym nam jako najbliższym osobom nie pozwala mówić co ma robić a co dopiero obcemu facetowi?Jak ja mu zagroziłam policją to wyskoczył do mnie z łapami to już wyobrażam sobie jakby mój mąż mu zwrócił uwagę...Bójka gwarantowana... Zresztą nawet siora ostatnio proponowała żebym powiedziała mojemu m żebym pogadał z ojcem ale z tego co on powiedział to już kiedyś mój mąż proponował rozmowę w cztery oczy w lesie tylko że wtedy tylko jeden z nich wróci...

Ula oni właśnie chcieli żeby nasikała bezpośrednio do pojemniczka ale tak jak lekarka powiedziała żebym ją do wanny wsadziła i nadstawiła pojemnik a później pielęgniarka powiedziała że to musi być specjalny pojemnik jodowy.I co z tego jak Pati przestraszyła się odklejaniem woreczka i dupa była z tego sikania bo więcej pisku narobiła niż to warte.Pozatym Pati nie robi sama siku więc ciekawa jestem jakim cudem miałaby nasikać na stojąco... Każdy tylko umie stać i się mądrzyć...

Bettyy hehehe...no właśnie czemu nie ratowałaś synka przed pielęgniarkami... Ja mam nadzieję że Pati zapomni o tym i że nie będzie miała niemiłych wspomnień...

joanna19 oczywiście że tak ale to też zależy od charakteru i sytuacji.Mój mąż nie jest u siebie mi też było głupio cokolwiek powiedzieć jak mieszkałam u teściów a jeszcze jak teściowa na mnie się pogniewała jak chciałam żeby mi odkupiła napoje to już w ogóle się poczułam jak piąte koło u wozu...

Współczuję mamą które teraz mają okres ząbkowania swoich dzieci.My na szczęście już mamy to za sobą i przeszliśmy przez to bezboleśnie...:)

Ja jeszcze się nie spotkałam z takimi sytuacjami na placu zabaw o jakich piszecie ale jak to czytam to aż mi góla rośnie...

U nas Pati strasnzie niedobra sie zrobiła chyba to jest ten bunt dwulatkowy bo jak wpadnie w furie to nic nie daje zrobić i kopie nogami.Tak jak dziś ściągnęłam ją do domu z dworu i w taką furie wpadła że nawet babcia nie mogła ją uspokoić...

Odnośnik do komentarza

Katarzyna co do witamy d to są rózne szkoły, niektórzy mówią, że powinno się podawać nawet do 18 roku życia, inni, że do 3 roku życia...ja w sumie to podaję raczej od października do marca, potem jak już jest słonecznie, to szczerze powiem, że o tym nie pamiętam, dzieci łapią ze słońca, w okresie zimowym podawałam tran i wiatminę c (ostatni coś czytałam, że niekoniecznie działa ona dobrze, bo nadmiar może powodować kamień w nerkach czy coś takiego) - teraz, jak jest cieplej, to stawiam na aktyność na dworze, zabawy na swieżym powietrzu, zdrowa dieta, jest coraz więcej warzyw, zaraz będą owoce, jak truskawki, poziomki, maliny, jagody, moje dzieci bardzo lubią takie owoce

Odnośnik do komentarza

Moja mała dopiero zaczyna się podnosić na kolana, ciekawe jak to będzie jak już zacznie raczkować. Dzisiaj byłyśmy u lekarza bo wczoraj dostała wysypki na buzi i okazało się że złapała wirusa. Masakra, nie dość że ząbkuje to jeszcze ją boli brzuszek.
A co do witamin to ciągle podaję witD i CebionMulti, tak mi poradziła lekarka i na poprzedniej wizycie gdy pytałam się czy dalej mam podawać ten Cebion to uznała że tak. Ale zastanawiam się czy to na pewno nie jest za dużo skoro Maja jest na mleku modyfikowanym. A z drugiej strony teraz nie chce ruszyć żadnych owoców ani warzyw..

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49jw4zzr8blz57.png

Odnośnik do komentarza

ja podobnie jak Marg na lato przerywałam podawanie wit D ale cały czas podaje Nataszy multi sanostol szczególnie w porze jesienno zimowej ona go lubi więc nie szukamy niczego innego latem tez niby bierze ale czasem mamy przerwy ze względu na to ze latem jest dużo owoców sezonowych wiec i witamin nie brakuje
Coco zdrówka dla was oby szybko przeszło i ząbkowanie i wirus

Odnośnik do komentarza

z witaminami ja tak samo na ten okres nie podaję tak też lekarz powiedział
cocoOO- zdrówka dla córeczki
Moja córa ma etap zbierania siniaków Rano myłam naczynia a tu płacz uderzyła się kawałkiem drewna myślałam że drzazga jej weszła a tu pod okiem sine i teraz jeden policzek siny i drugi (parę dni temu na schodach ) :/ i jeszcze ospa...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

ja myślę że dłużej powinno się podawać a robisz przerwy na okres letni kiedy świeci słonce dzieci mają dużo wit D bo organizm sam jest w stanie ją wytworzyć pod wpływem działanie promieniowania słonecznego oczywiście wiadomo maluszków nie wystawiamy na działanie słońca ale takie dzieci które już chodzą to tak

Odnośnik do komentarza

przedawkowanie witamin też nie jest dobre, aagnieszkaa co do witamy d, moja sąsiadka miała podawać, aż mały zacznie chodzić, potem była z dzieckiem u ortopedy, potem u pediatry i oni stwierdzili, że powinna podawać jeszcze, a miał już przerwę około roku, więc, zeby nadrobić, musiała podawać przez jakiś czas kilka kropli więcej, potem znów po 1.

Odnośnik do komentarza

No i ja odstawiam wit na okres letni ale zastanawiam się do ilu lat się podaje dzieciom wit a nie kiedy się podaje.Pati też lubi owoce ale nie zawsze są...

cocoOO moja Pati też chyba ma za dużo wit bo ostatnio słyszałam od kogoś że ma ciemną karnację no raczej opalić się nie opaliła...Zdrówka dla małej:)

Bettyy to nieciekawie masz oby szybko przeszła ospa...:)Moja Pati co i rusz ma jakiś kuku.Ostatnio się przewróciła przy nodze od ławy i rozcieła sobie wargę.Ja tego nie widziałam bo byłam w łazience ale słyszałam jak zaczęła płakać a jak wyleciałam to zobaczyłam ją we krwi nie mogłam wogóle zatomować krwi.No a niedawno walnęła brodą w róg ściany i takiego siniaka miała na brodzie że ktoś mógł pomyśleć że jest bita...No chyba to normalne u dzieci no ale moja mama ma inne zdanie na ten temat...

Odnośnik do komentarza

co do witamin ja chyba do 9 miesiąca podawałam i witaminę c i witaminę D potem już przestałam, teraz dużo na świeżym powietrzu młody jest, je owoce więc nie widzę potrzeby w niego pakować, teraz ma katarek to dostaje ode mnie witaminę c i inhalację z wody morskiej bo nic więcej nie daję

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Betty: zdrowia dla maluszka, oby szybko jej przeszło. Moja mała ostatnio miała pierwszego sinaka na kolanku, ale takiego małego, że ledwo co widac.

Katarzyna1234: Maja za to jest strasznie bladziutka, od urodzenia wiec pewnie ma karnacje po mnie, bo mój narzeczony to wiecznie opalony. O, z tego co widze to fajnego psotnika w domu masz :) Ja myślę, że to normalne, jedne dzieci są ciche i spokojne a drugie to takie słodkie urwisy które muszą zajrzeć do każdego kąta

Najprawdopodobniej już wiem z czego to było, w piątek bylismy na zakupach i kupiłam jej soczki, jeden wypila w piatek i sobote, na szczescie nie caly, a wczoraj przypomnialo mi się ze musze go juz wyrzucic i spojrzałam na datę, a tam 03.2014... Idzie się na zakupy pewnym że wszystko dla dzieci jest sprawdzone a tutaj taka niemiła niespodzianka. Akurat w piątek zaczęła mieć wysoką gorączkę i takie problemy z brzuszkiem a w sobote jeszcze gorzej, a my uznaliśmy że to ząbkowanie. Same pewnie wiecie najlepiej jak to jest z dzieckiem na zakupach, zaczyna marudzic to sie ładuje do koszyka wszystko co potrzebne na szybko a nie zawsze jest czas żeby spojrzeć na datę, teraz przynajmniej bede bardziej ostrożna choć nie wiem jakby się to skończyło jakby wypiła cały...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49jw4zzr8blz57.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...