Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zewa-mój synek też szaleje w brzuchu. Ale może to kwestia tego, że nasze dzieciaczki są większe niż kilka dni/tygodni temu i teraz czuje się już każdy ruch.

Marzi-ja KTG nie miałam. W poniedziałek mam wizytę to zapytam i dam znać.

Kurcze, znowu mam mętlik w głowie jeśli chodzi o szczepienia, szczególnie, że dwa pierwsze idą już w pierwszej dobie, w tym jedna z rtęcią... Boję się...

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

Pędzę na uczelnie, ale już samochodem. Nie mam siły na ciągłe przesiadki... trudno w korkach postoję.
Trzymajcie kciuki, dzisiaj mam wizytę i mam nadzieję, że wszystko z cesarką ustalimy i szyjka nie jest za krótka. Dowiem się co słychać u mojej malutkiej :)
Miłego dnia :)

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry Dziewczyny ! Troszkę mnie uspokoiłyście z tym ktg bo ja juz się czułam jak matka wyrodna że czegoś zaniedbałam ...:D a ta położna ze szpitala coś mówiła żeby się zapisać do ich przychodni na to ktg, ok 38tc właśnie to najwyżej w pon po wizycie u gina zadzwonię tam.Chyba chodzi bardziej o to żeby już mieli tam jakieś moje dane, tak też to jakoś zrozumiałam. Jak ja się cieszę, że jesteście...:*
W Krk od 3 dni jest piękne słońce od rana, temperatury po 23 st, a odczuwalne jeszcze wyższe i czuje się lato...pięknie. A właśnie w ddtvn mówi ze burze mają być ale nie w Małopolsce i na Śląsku, od pt już spadek temp aż do 13 st buuu..
Dziś ostatni raz jadę po małego ; ( kupiłam im w podziękowaniu za wózki zestaw dobrych win w skrzynce, stocka i małemu fajny, duży zestaw z play doh z samochodem walcem. Myślicie że będzie?
Ja magnez biorę jeszcze 3x1 bo jeszcze do 23 chce potrzymać, za dużo mam roboty jeszcze. Dziś mają być obie moje paczki Justinex i ta wcześniejsza wiec w piątek wielkie pranie, prasowanie i porządki.
W weekend mamy jechać do łodzi po to auto i nie wiem...P.sie trochę boi bo to 300 km w jedna stronę ale chyba spakuję torbę i jadę z nim. W końcu nic się nie dzieje...?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o słońce to zakazu jakiegoś nie mam. Chodzi o to że mamy dobrze się czuć i relaksować. Słońce to sama przyjemność i witamina D. Wiadomo, że chcą żadna normalna mama nie będzie cały dzień leżeć na słońcu. Ale całe dnie siedzenia w domu i unikanie słońca też raczej nie jest wskazane.
Ja też jutro dowiem się co u mojego maluszka i mam nadzieję że bardzo nie urósł.
W przyszły czwartek córcia ma zaproszenie na urodziny mojej chrześnicy do Zawiercia. Trochę się obawiam bo z stamtąd mam jednak kawałek do Katowic. Zobaczymy jak będę się czuła. Mógłby mąż jechać z córcią ale co mi z tego że on pojedzie jak w tym czasie coś się zacznie. Jak nic do tego czasu się nie wykluje to chyba zapakuję torby do samochodu i pojedziemy razem.
Zegar tyka nam coraz szybciej masakra!!!

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-) mi przyszło wczoraj to łóżeczko z wszystkimi rzeczami do niego, i NIGDY więcej baldachimu, tak się umordowałam prasując go, że masakra, no ale to tak jakby moskitiera więc niech będzie jak już jest.

Podziwiam Marzi Twoja chęć jeżdżenia samochodem, my mamy w środę jechać do rodziców te 200km i już się boję - strasznie mi niewygodnie jak trzęsie, jakbym miała balon z wodą i piłka w środku i tak sobie to latało na boki :-P

Ja wczoraj na wizycie się pytałam o ktg to mi babeczka powiedziała, że jak mała się rusza, nie czuję, że coś jest nie tak to nie ma sensu robić ktg, chyba że już będzie po terminie

Co do magnezu to polecam właśnie asmag forte - 50 tabletek kosztuje 7-8 zł, jest bez wit b6, ale jak ją przyjmujecie z witaminami ciążowymi to wystarczy

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

sudectiive
Jesli chodzi o ktg, u mnie podobnie. Lekarz nie zalecil chodzic. Wydaje mi sie ze dopiero w szpitalu zrobia
babyjaga swietne wiesci :)
jola a jak wody? Sacza sie dalej?
I jak sie maja blizniaki i Antek ???

Ja też nie miałam ktg, dopiero w szpitalu i to dwa razy dziennie plus jedno usg do monitorowania wód plus siedem kroplowek.(dziś od rana już zeszły mi dwie)
Wody cały czas się sącza po trochu. Bardzo niefajne uczucie

Odnośnik do komentarza

No to z tym ktg to jestem spokojna...a co do jazdy to szczerze mówiąc na pewno nie będzie mi wygodnie jechać taki kawał drogi ale chyba nie wytrzymam w domu czekając na P.tyle godzin, bardziej się będę denerwowała...to jest kawał drogi a ja mam ostatnio jakieś lęki, będę się czuła bezpieczniej ze jesteśmy razem. No zobaczymy jak do soboty będę się czuła.
A co do słońca wiadomo ze nic bez przesady ale teraz od 3 dni nóżki sobie na godzinkę wystawiłam...super uczucie. Jesteśmy rzeczywiście narażone na przebarwienia wiec lepiej nie przesadzać z tym ;) zresztą to już ostatnia prosta, miałyśmy fajny okres żeby nosić dzieciaki, bez upałów.

Odnośnik do komentarza

Aga, Marzi zobaczcie po prostu jak się będziecie czuły w sobotę, jaka będzie pogoda i ogólna aura. Jak nic się nie dzieje, nie ma sensu chyba samej w domu siedzieć. Mi tez ma przyjść dzisiaj paczka od Justinexu, i z apteki. Odbiorę to cholerne auto i jadę na zakupy ostatnie przed rozwiązaniem do rossmana. Kartkę zrobiłam już na zapas, żeby potem nie jeździć za chemią specjalnie, bo do sklepu mamy ponad 20 km. A jak mi dziś powie mechanik, że auta nie ma to chyba już nie wytrzymam :P Czuję się zamknięta w klatce :D Siły chodzić nie mam, w domu pustki, masakracja jakaś ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki!!

A ja mam pytanie odnośnie fb... Mało z niego korzystam wiec wole zapytać ;) Słuchajcie czy jak dodam post na stronie naszej grupy prywatnej to moi znajomi będą to widzieli???? Cenie swoją prywatność na fb i prawie wcale tam się nie udzielam, dlatego nie chce aby wszyscy widzieli co do Was pisze;)) bo z tego co się orientuje ogólnie jak coś do kogoś napisze np życzenia ur to reszta to widzi.... Jak to jest z naszą grupa??

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
Cześć mamuśki!!

A ja mam pytanie odnośnie fb... Mało z niego korzystam wiec wole zapytać ;) Słuchajcie czy jak dodam post na stronie naszej grupy prywatnej to moi znajomi będą to widzieli???? Cenie swoją prywatność na fb i prawie wcale tam się nie udzielam, dlatego nie chce aby wszyscy widzieli co do Was pisze;)) bo z tego co się orientuje ogólnie jak coś do kogoś napisze np życzenia ur to reszta to widzi.... Jak to jest z naszą grupa??

Gosiu, grupa jest zamknięta, a to oznacza, ze inni widzą, ze należysz do tej grupy, sami mogą poprosić o przyłączenie, ale dopóki ktoś nie jest w grupie to nie może zobaczyć naszych postów. Wszystkie dane są dostępne tylko dla nas, członków grupy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć laseczki.Marzi tak jak mówiły dziewczyny z ktg nie masz sie co przejmować,moja znajoma jak wybila data porodu to chodziła do szpitala co 2 dni na ktg i ciągle ją odsyłali.każdego dnia szla z nadzieją ze ją zostawia.
Słyszałam też ze często kobietki dopiero na porodówce mają pierwsze ktg robione.Mi lekarz zalecił jakiś mc temu ale poskarżyłam sie na dziwne uczucie

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Kamila chyba czym bliżej porodu tym bardziej zaczyna nas kazda drobnostka wkurzać. Oczywiście z autem Cię rozumiem bo bez auta to jak bez ręki.
Ja dzisiaj od rana też jakaś niespokojna jestem choć noc w miarę minęła. Nie wiem co mam zrobić. Chciałam jechać do sklepu ale nie mogę się pozbierać. W domu też jakoś się nie mogę ogarnąć. Na tarasie nie mogę posiedzieć bo ogrodka kopania ciąg dalszy dzisiaj. Mam nadzieję że skończą. I tak pewnie minie z 2tyg zanim trawa wyrośnie. Nie wiem jak Majkę w tym czasie ogarnę żeby nie biegała bo tej ziemi.
Chyba zjem loda i dopiero sie zabiorę za coś.
Również mam zamiar Rossmana odwiedzić na ostatnie zakupy. Na szczęście zrobili mi teraz Rossmana na Kazimierzu więc daleko nie mam jakby co.
Miałam w planie jeszcze większe zapasy w Auchan ale odwlekam na przyszly tydzień.

Odnośnik do komentarza

Jola wiem, że leżenie w szpitalu nawet najlepszym do przyjemnych nie należy. Ale to dla dobra dzidzi. Pomyśl sobie że pewnie za miesiąc już się nie będziesz nudzić.
Mnie też ostatnio mama pytała czy mi się nie dłuży ten ostatni miesiąc bo jej się zawsze ciągnęło. A mi wręcz przeciwnie. Tyle jeszcze mam w planach codziennie coś, że boję się ze czasu braknie.
Trzymaj się dzielnie.
Cerise właśnie mi sms przyszedł o promocji muszę przejrzeć bo jeszcze jedne urodzimy mnie czekają u chrześnicy w czwartek

Odnośnik do komentarza

Jola ale ja Cię rozumiem...wczoraj byłam cały dzień w domu, paczki nie przyszły, pranie zrobione i tak normalnie siedziałam na tarasie i szlag mnie trafiał ze nic nie mogę nadgonić...a co dopiero w szpitalu..:/
Ja tu chyba ocipieję do porodu, mam dziś niechęć troszkę do wyjścia bo takie pożegnanie to nic miłego dla mnie:( trzeba przeżyć...

Odnośnik do komentarza

Marzi82
O Cerise dzięki za cynk, niby mam tego osiołek z biciem.serca ale szumisia to bym nabyła jeszcze;)

Tam Marzi uważaj na te wszystkie szumisie itp, bo wczoraj była u mnie koleżanka i opowiadała, że 1,5roczne dziecko jej znajomej tak jest już przyzwyczajone do ruchu szumów, że bez 1h dźwięku suszarki z YouTube nie zaśnie

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Mimina no nie rób jaj...mały nałogowiec? :) haha to może rzeczywiście szumisia na razie podaruję sobie, zobaczę jak się sprawdzi osiołek. Czytam marcówki i dziewczyny te szumisie sobie chwalą, czy tam odgłosy suszarek itp. Niektóre tylko to ratuje przed wariactwem...:)

Odnośnik do komentarza

Ogolnie jak sobie wyobrazam wlaczanie dzwieku odkurzacza albo suszarki malej zeby sie uspokoila to jakos mi sie to kupy nie trzyma :P
Ale pewnie jak bd na skraju zalamania to bd sie chwytala wszystkiego :D
Dopiero teraz dostrzegam ze te poczatkowe tygodnie wcale nie takie kolorowe jak sie wczesniej myslalo. Ile to slyszalam kiedys ze dziecko tylko spi i je, a prawda (chociazby jak sie czyta marcowki czy kwietniowki) wyglada zdecydowanie mniej kolorowo :P

Odnośnik do komentarza

Sudectiive. ..dokładnie. Po czytaniu marcówek od 2 miesięcy już wiem że lepiej się nastawiać ze będzie ciężko niż potem się zdziwić. ..niestety raczej dziewczynom nie idzie jak po maśle a dzieciaki nie " jedzą i śpią" książkowo...;) ale dobrze wiedzieć, przynajmniej nie będę w szoku ze mój bobas nie idealny albo że coś robię źle ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...