Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

marusia2016
Cześć wszystkim w niedziele ;)

Justy - tez mam termin na 11.06 ;).

Czarownicavip współczuję ci tego krwawienia z nosa... to mi się nie zdarza od dzieciństwa a ciśnienie dziś masakraaaaaa...

Jeżeli chodzi o wózki to po dzisiejszych wojazach po sklepach polecam.. wojaże po sklepach. Serio. Tez siedziałam w necie i wybierałam. . Ale na żywo to całkiem co innego i całkiem inne wózki mi się spodobały. Trzeba na spokojnie pochodzić podotykać posprawdzac wagę materiały etc i wtedy coś niecos się wie.


Wlasnie tak zamierzam zrobic bo mam taki balagan w glowie przez ten internet i nic nie potrafie wybrac.

Odnośnik do komentarza

marusia2016
Na problemy z pęcherzem polecam żurawine. Jak tylko zaczyna mnie tam coś kluc (a teraz mi się to zdarza) za każdym razem podjadam przez cały dzień żurawine. Wcale nie dużo. Dwie trzy garści. Mnie pomaga.

Mi żurawina nic nie daje. Próbowałam wiele razy.
Ale mój lekarz powiedział że zawsze jak będę czuła że zbliża się przeziębienie pęcherza to mogę wziąć sobie urinal na bazie żurawiny. Tylko to mi pomaga. Jedna tabletka jak czuję że się zbliża przeziębienie i mam problem z głowy na jakiś czas.

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłam z zakupów. Niestety nie były przyjemne.
Będąc w supermarkecie zatrzymałam się przy dziale z rzeczami dla dzieci i momentalnie poczułam że "odpływam"
Rozpięłam kurtkę bo momentalnie oblały mnie zimne poty.
Na szczęście udało mi się opanować sytuację.
Nic przyjemnego ;///
Wcześniej 2 razy straciłam przytomność (za jednym razem) w sklepie i zabrała mnie karetka. Leżałam w szpitalu 5 dni ale powiedzieli że to normalne u kobiet w ciąży....
We wtorek porozmawiam o tym z moim lekarzem.

Miała któraś z was taką "przygodę" ?

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dagmaraa18 co prawda ja nie stracilam tak calkiem swiadomosci ale bardzo czesto I to w kazdej ciazy (4) mam tak ze juz prawie odplywam I zimne poty ale wlasnie zawsze udaje mi sie nad tym zapanowac. Zdaza sie to wlasie w sklepach w kosciele albo w szpitalu itd. Jak jest pomieszczenie pelne ludzi I jest cieplo to wydaje mi sie ze brakuje powietrza. Zawsze powtarzam ze wole rodzic niz chodzic w ciazy .

Odnośnik do komentarza

kamilka00
Dagmaraa18 co prawda ja nie stracilam tak calkiem swiadomosci ale bardzo czesto I to w kazdej ciazy (4) mam tak ze juz prawie odplywam I zimne poty ale wlasnie zawsze udaje mi sie nad tym zapanowac. Zdaza sie to wlasie w sklepach w kosciele albo w szpitalu itd. Jak jest pomieszczenie pelne ludzi I jest cieplo to wydaje mi sie ze brakuje powietrza. Zawsze powtarzam ze wole rodzic niz chodzic w ciazy .

Nic przyjemnego ale cóż uroki ciąży. : )

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Za to ja mam zupełnie odwrotnie - stanowczo bardziej mi odpowiada bycie w ciąży nic rodzenie. Ciąża u mnie calkiem bez przykrych objawów, żadnych wymiotów, mdłości ani omdleń. Za to pierwszy poród miałam okropny... 30 godzin w okropnych bólach, całość zakończona vacum i ostatecznie kleszczami, brrrrr. Az mnie ciarki przechodzą na to wspomnienie.
Sama nie wiem co gorsze :)

Odnośnik do komentarza

Dagmaraa18
Dziewczyny a co myślicie o serach pleśniowych ?
Mam ochotę na ser camembert.
Słyszałam różne opinie na ten temat a co wy na to ?
Myślę że mała ilość nie zaszkodzi .

Ją też je uwielbiam. W poprzedniej ciąży zjadlam ale nieświadomie nic młodej nie było. Jednak teraz całkiem sobie ich odmówiłam. Chociaż bardzo "chodzą" za mną.

Odnośnik do komentarza

czarownicavip
Dagmaraa18
Dziewczyny a co myślicie o serach pleśniowych ?
Mam ochotę na ser camembert.
Słyszałam różne opinie na ten temat a co wy na to ?
Myślę że mała ilość nie zaszkodzi .

Ją też je uwielbiam. W poprzedniej ciąży zjadlam ale nieświadomie nic młodej nie było. Jednak teraz całkiem sobie ich odmówiłam. Chociaż bardzo "chodzą" za mną.

Z tego co wiem, to ważne jest, żeby mleko było pasteryzowane. Chociaż ja czasami pozwalam sobie na "małe szaleństwo" :)

Odnośnik do komentarza

Cześć!!!

Śledzę wpisy od bardzo dawna, jestem w 20tc w sumie od jutra zaczynam 21tc:) na szczęście u mnie do tej pory bez problemów także i pisać nie bardzo było co :)
Co do serów pleśniowy nie jadłam przez pierwsze 3 miesiące aż porządnie przeszperalam internet i jednak okazuje się ze można. Nie wolno jeść serów z miepasteryzowanego mleka a u nas praktycznie trudno takowe spotkać. Wystarczy poczytać skład.

forumhttp://m.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/dieta/czy-w-ciazy-mozna-jesc-ser-plesniowy,203_5083.html
Pozdrawiam ciepło :*

Odnośnik do komentarza

Też pozwalam sobie czasami na pleśniaczka:) oczywiście pasteryzowanego, ale powiem Wam, że do tej pory nie spotkałam jeszcze pleśniaka z mleka niepasteryzowanego.
Tak z innej beczki zapisałyście się już do szkoły rodzenia? Kobitki które już mają pociechy, obiektywnie polecacie takie zajęcia i jak wspominacie?;)

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

czarownicavip
Wiecie zastanawiam sie nad tym serem FAVITA z Mlekovity ja ostatnio robiłam sałatkę z udziałem tegoż sera i dość dużo go zjadłam bo tez go lubię i szukam info z jakiego powstaje mleka i dalej nie wiem. Często z reszta robię sałatkę grecką z tym serem. I co dalej.?

Na prawdę trzeba się naszukać, zeby zaszkodziło. Sprawdź jutro w sklepie, ale z tego co pamietam, tez go uwielbiam :) to jest pasteryzowany. Nie martw się na zapas;)

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciazy jak bylam mlodzutka mama 24l i zielona w temacie to szkola rodzenia byla dla mnie skarbnica wiedzy choc w czasie porodu nie mialam mozliwosci robic takich cwiczen jak skakanie na piłce itp po 1 skurcze byl paskudne i ledwo na nogach stalam ;) po 2 przypieli mnie do ktg i musialam lezec, a z reszta polozne instruluja w czasie porodu co robic ;) ale jak macie czas i ochote chodzic do szkoly rodzenia to itak polecam. Sery plesniowe mnie nie ciagna ale za to jajka na miekko nie moge sobie odmowic, jajka od kurek mojej mamy. ;)

Odnośnik do komentarza

Syll
gosiakzk
Hej, jak Wam mija niedziela?;-)

Dziewczyny od kilku dni mecze się z okropnym bólem głowy, jutro mam dopiero wizytę u mojego prowadzącego to się dowiem co można brać w takich sytuacjach :( orientujecie się może czy są jakieś tabletki które można brać w ciąży na taki ból?? Dziś połowę nocy przesiedzialam, łzy aż leciały mi po policzkach, ale bałam się cokolwiek wziąć żeby nie zaszkodzić naszej kruszynie :(


Hej, wczoraj lekarz mi powiedział, ze bezpiecznie (u mnie 17 tydz) to 2 apapy 3 razy dziennie to taki max. Tez sie z tym mecze, ale lepiej wziąć tabletki niż cierpieć- słowa pana doktora

Dziękuję bardzo :) teraz będę wiedziała jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych :)

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

czitabu
gosiakzk
Hej, jak Wam mija niedziela?;-)

Dziewczyny od kilku dni mecze się z okropnym bólem głowy, jutro mam dopiero wizytę u mojego prowadzącego to się dowiem co można brać w takich sytuacjach :( orientujecie się może czy są jakieś tabletki które można brać w ciąży na taki ból?? Dziś połowę nocy przesiedzialam, łzy aż leciały mi po policzkach, ale bałam się cokolwiek wziąć żeby nie zaszkodzić naszej kruszynie :(


Rownież posiadam takie bóle , po 3 dni nie moge wstac z łóżka i sie wogole ruszyć bo tak boli .. Apap chyba można brać .. I podobno picie wody małymi łykami pomaga , ale ja jakos nie zauważyłam poprawy :/

Słyszałam o tej wodzie, ale mi też nie pomagała :(( ktoś jeszcze polecał nasmarowac czoło amolem, ale mi to nie przynosiło ulgi, jedynie chwilowa :(( jutro upewnie się z tym apapem jak będę na wizycie kontrolnej :))

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Mam do Was pytanie ? Wszystkie już czujecie ruchy dzidziaków?Ja kończę 20 tc i w zasadzie kompletnie nic:/ 4.01 miałam wizytę plus usg połówkowe i wszystko ok, wiec cierpliwie czekam. Ale uspokojenie się tak naprawdę jak wreszcie coś poczuje:( 12.01 idziemy raz jeszcze na to 3D także chyba nie wariuje jeszcze aż tak bardzo bo znów za chwilkę lekarz skontroluje czy jest ok.

Odnośnik do komentarza

Witam o poranku. Wczoraj jakoś nie dałam rady się odezwać bo mój młody trochę gorączkowoł i nie miałam kiedy się zalogować.
Co do szkoły rodzenia to chodziłam w poprzedniej ciąży i byłam zadowolona. Co prawda musiałam wybrać taką bez ćwiczeń, tylko oddechowe, bo tamta ciąża była u mnie bardzo stacjonarna: problemy od początku, skracają się szyjka. Ale i tak byłam zadowolona bo moje dziecko było pierwsze w najbliższej rodzinie i ani siostra ani szwagierka nie dały by mi praktycznych rad co do pielęgnacji i porodu a jak wiadomo czasy się zmieniają i jakoś nie ufalam wiedzy mojej mamy:-) co później okazało się nie do końca słuszne:-) ale ja byłam bardzo zestresowana że sobie nie poradzę...:-) więc dla zestresowanych przyszłych mam polecam, ale znam też mamy które nie chodziły do szkoły a i tak sobie poradziły przy pierwszym dziecku (jest internet)

Odnośnik do komentarza

~Marzi82
Mam do Was pytanie ? Wszystkie już czujecie ruchy dzidziaków?Ja kończę 20 tc i w zasadzie kompletnie nic:/ 4.01 miałam wizytę plus usg połówkowe i wszystko ok, wiec cierpliwie czekam. Ale uspokojenie się tak naprawdę jak wreszcie coś poczuje:( 12.01 idziemy raz jeszcze na to 3D także chyba nie wariuje jeszcze aż tak bardzo bo znów za chwilkę lekarz skontroluje czy jest ok.

Hej, ja już czuję ale to będzie moje drugie dziecko a wtedy podobno jest szybciej. Ale nie przejmuj się skoro lekarz mówi ze wszystko jest ok to trzeba zaufać i się nie stresować bo to niedobre dla dziecka. Wszystko zależy jak masz umiejscowione łożysko i jaką masz budowę ciała. Moja koleżanka też długo nie czuła ruchów a jak poczuła to bardzo nieregularnie. Chodziła często na usg sprawdzać czy wszystko ok i tak było i urodziła zdrowego, teraz bardzo aktywnego dzieciaczka:-)

Odnośnik do komentarza

czarownicavip
Wiecie zastanawiam sie nad tym serem FAVITA z Mlekovity ja ostatnio robiłam sałatkę z udziałem tegoż sera i dość dużo go zjadłam bo tez go lubię i szukam info z jakiego powstaje mleka i dalej nie wiem. Często z reszta robię sałatkę grecką z tym serem. I co dalej.?

Spokojnie możesz jeść, Favita jest z mleka pasteryzowanego, także nie szkodzi w ciąży. Też miałam ten dylemat, bo jak dla mnie to najlepszy ser typu greckiego więc napisałam maila do mlekovity i taką też dostałam odpowiedź :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...