Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dentysci też sie boją osób z chorym sercem i nie tylko,pamiętam mój kuzyn po wypadku zaraził sie czymś i....niewiem....ma to w sobie i w razie jakiegokolwiek zabiegu bedzie zakazenie czy coś to może być z nim źle wiec też ma problemy z dentystą.
A poród w wiezieniu no masz racje ci powiem:p
Marzi ja mam 164 i 77kg ale cyce wielkie i w biuście zawsze u mnie najwiekszy problem był,teraz mam 105cm w staniku sugerowałam sie stara koszulą nocna takze z tych szarych.ona ma rozmiar L, ale nie patrzyłam wcale na rozmiar tylko szerokośc pod pachami rozłożone na płasko,57cm, jest troche miejsca wiec i brzuch i cycki mogą jeszcze urosnąć

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

ymm, to ja z tymi herbatkami nie tykam nawet :)

no mam genetycznie przerąbane z zębami, dlatego myślę, żeby Małej już dziś fundusz na stomatologów otworzyć, jak inni na studia dzieciom zbierają...
1500, bo kanał i odbudowa. Kanał sie owszem nalezy na nfz w ciąży, ael z bylejakimi materiałami i bez odbudowy zęba, którego już poza dziąsłem nie ma. Jak powiedział tę kwotę to jakby poczułam, że mi ten ząb sam odrasta :-D
Dobra, referat i prasowanie :-D

Odnośnik do komentarza

Na slonce zamierzam kupic pharmaceris baby, ale czekam na promocje. Jak bedziecie kupowaly krem z filtrem to trzeba zwrocic uwage na dwie rzeczy: zeby byl filtr mineralny i do stosowania od pierwszego dnia zycia (wiekszosc jest po trzecim miesiacu)

Nad lekami jeszcze nie myslalam, wiem ze siostra w domu ma zawsze nurofen i espumisan, ale to chyba skonsultuje z pediatra ( jak juz go wybiore)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego pierwsze tygodnie w domku? Będzie już początek lata mam zamiar chodzić z maluszkiem na spacery od początku jak tylko stanę na nogi. Albo w ogrodku siedzieć. Dziewczyny z marca tez wychodziły po tygodniu już. A tak w ogóle nie musi być słońca specjalnego...promienie docierają i przez chmury. Nie zaszkodzi maluszka wysmarowac przed wyjściem.

Odnośnik do komentarza

Marzi w dito widziałam za 20zł takie koszule ale były ze 3 sztuki,reszta babcine takie.Tez niewiem czy tam można przymierzyć.Ale jakbys jednak zdecydowała sie przez net to nie sugeruj sie metka tylko wymiarami,najlepiej tak jak ja pod pachami albo obwód brzucha jak wiekszy niz w piersiach.Ja mam w cyckach można powiedzieć ciut wiecej jak ty wiec kup np szer 53-55 pod pachami na płasko.
A ja myślałam ze po ok 3 tyg można wyjsc, a to można po tygodniu,jupi:)

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

No tak, zwłaszcza ze będzie ciepło. U nas nie ma raczej Dito. Myślałam żeby zajrzeć jeszcze raz do entliczka a poza tym skoczyć zwyczajnie na targ sprawdzić i do jakiegoś sklepu sns czy pepco. Różne rzeczy tam można dostać za grosze. Zobaczę. Nie chce mi się za bardzo za głupimi piżamkami latac no ale co zrobić.
Musze wziąć się za sprzątanie bo zmarnowałam juz cały dzień!

Odnośnik do komentarza

Marzi82
Dlaczego pierwsze tygodnie w domku? Będzie już początek lata mam zamiar chodzić z maluszkiem na spacery od początku jak tylko stanę na nogi. Albo w ogrodku siedzieć. Dziewczyny z marca tez wychodziły po tygodniu już. A tak w ogóle nie musi być słońca specjalnego...promienie docierają i przez chmury. Nie zaszkodzi maluszka wysmarowac przed wyjściem.

Ja planuje dokladnie tak samo - czyli jak tylko ja bede gotowa na pierwszy spacer.
Polozna w szkole rodzenia mowila ze filtry to na kazde wyjscie w lecie, nawet na powrot ze szpitala do domu i jak nie ma ostrego slonca, i jeszcze ze najlepiej smarowac pol godziny przed wyjsciem na spacer.

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie, ze koszula w której będziecie rodzic bedzie nadawała się do wyrzucenia...
Dziewczyny, do której przychodzi położna srodowiskowa? Do mnie ma przyjść przed porodem, ale nie wiem jak się przygotować.
Co do picia herbatki to jeżeli dotrwam do 37 tc i będę mogła rodzic sn to zamierzam stosować. A slyszalyscie o masażu krocza? Ktoras juz stosuje?

Odnośnik do komentarza

~liwka
Pamiętajcie, ze koszula w której będziecie rodzic bedzie nadawała się do wyrzucenia...
Dziewczyny, do której przychodzi położna srodowiskowa? Do mnie ma przyjść przed porodem, ale nie wiem jak się przygotować.
Co do picia herbatki to jeżeli dotrwam do 37 tc i będę mogła rodzic sn to zamierzam stosować. A slyszalyscie o masażu krocza? Ktoras juz stosuje?

Dlatego chcę polatać po targach za taką najtańszą; )
Do mnie położna nie przychodzi przed porodem a masaż krocza polecały na szkole rodzenia śle czy yo ma jakiś wpływ na poród to nie wiem czytałam nieraz ze dziecinny robiły a I tak zdarzało się ze musiały być szyte.ale może się za to zabiorę tylko musze jakiś olejek kupić. ..ze słodkich migdałów ma być zdaje sie

Odnośnik do komentarza

Cze dziewczyny. Dzieki bardzo za wszystkie podpowiedzi, napewno przydadza sie. Jezeli chodzi o lozeczko to ja mam 120/60 i mam nadzieje, ze na jakis czas ono wystarczy. Plecy mnie bola czasami, że szok ale trzeba chodzić i cokolwiek robić. Tak to już jest w ciąży. To i tak cieszę się, że innych dolegliwości nie mam i oby tak było do końca. Jeśli chodzi o krem na lato to jeszcze pomyśle nad nim bo nie wiem który wybrać. Miłego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

Babyjaga ja właśnie tez mam cos takiego ze kilka na dzień dosłownie krótkich bólów ale właśnie jak na miesiączkę. Nie wiem właśnie czy tak odczuwam skurcze tego braxtona hicksa? Czy to normalne takie odczucie? A inne dziewczyny macie coś takiego?

Odnośnik do komentarza

nie nie, u mnie to nie bóle jak bóle miesiączkowe, tylko takie mulenie jak z dzień dwa przed okresem, takie jakby drętwienie na dole brzucha i w krzyżu i w nogach. Tak miałam przed okresem, a dopiero jak dostawałam okres to zaczynała się jazda i bóle wszystkiego z żołądkiem włącznie. I teraz w ciąży mnie tak muli i jakbym drętwiała od pasa w dół, ale tak bardzo delikatnie. Mam tak od bardzo dawna więc się już nie przejmuje zbytnio

Odnośnik do komentarza

Właśnie znalazłam po całym dniu chwile żeby się położyć i odpocząć. Płytki jakie były takie są więc najpóźniej w przyszłym tygodniu kładę się do szpitala żeby sie troche odbudować bo jednak strach żeby się jakiegoś krwotoku nie dorobić.
Ja kupię krem uv pharmaceris baby. Mam zamiar najpierw powerandowac małego przez kilka dni a potem już spacerki.
Z tą koszulą to jakoś nie mam takiego problemu, przed ciążą nosiłam S i teraz jak kupuje coś ciążowego to też S. Szwagierka kupiła mi na gwiazdkę piżamę M i nadal jakaś taka za duża jest.

Odnośnik do komentarza

Uff...posprzątane.. przynajmniej jedno z głowy na jutro. Zaczęła mnie łapać zgaga i naszła mnie ochota na kaszę gryczana z cebulką i dużą ilością pieprzu plus zsiadłe mleko. I przeszła po tym rarytasie :) hihi. P.patrzył jak na głupią, dla niego kasza się nie nadaje do jedzenia.
Dziś mnie trochę kłuje po bokach tak jakby wiązadła jak na początku kiedy macica się rozciągała. Już od dawna nic mnie tam nie szarpało. Chyba zaczyna się ten okres kiedy zaczną się dziać znów różne cuda z organizmem

A z innej beczki ...planujecie karmić piersią? Kupujecie jakieś mleko na poczàtek w razie W? Bo tak marcówki jak czytam to często gęsto zdarza się im mlekiem dokarmiać mimo kp z różnych przyczyn. A o mlekach też nic nie wiem...pora się dowiedzieć bo jak czytam perypetie marcówek i to wszystkich bez wyjątku to coś mi siè wydaje ze kp to nie będzie moja bajka. Zrobię co mogę i postaram siè tak długo jak się da ale też nie chce się zmuszać i być nieszczęśliwa na razie mam plan karmić co najmniej miesiąc a jak będzie dobrze szło to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

czarnykwiat
A mnie się wydaje, że masaże krocza nie mają sensu bo szpitale w Polsce i to zdecydowania większosc nacina krocze standardowo obojętnie jak przebiega poród.

Nie do końca się zgodzę że nacinanie jest wszechobecne w niektórych szpitalach owszem bo tak szybciej i łatwiej. Tylko dla kogo? Dla personelu. Ja córcię rodziłam prawie 6 lat temu z wagę 3740 ja raczej monstrum nie jestem obyło się bez nacięcia. Koleżanka na sali podobnie synek jeszcze 100g większy. Siostra w tym samym szpitalu 9lat temu drobnej budowy pierwsze dziecko w wieku 35 lat również bez nacięcia. Zgadzam się ze są szpitale gdzie %nacięć sięga 90% zwłaszcza u pierworodek ale takie omijalabym szerokim łukiem bo żadna przyjemność nie moc potem siadać przez miesiąc. Oczywiście są przypadki gdzie jest to konieczne ale to znikomy procent. Trzeba walczyć o swoje prawa. A straszenie ze jak nie natną to dojdzie do rozerwania są w dużej mierze przesadzone. Bo po co położna ma stać " miedzy nogami" i mówić kiedy przeć kiedy nie jak można od razu naciąć. Dopóki same nie upomnimy sie o swoje prawa nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Marzi zamierzam kp jak najdłużej ale wiadomo różnie bywa. Ostatnio miałam w " zapasie" do córci takie gotowe buteleczki z Nan ( takie też mieli w szpitalu) zużyłam może 3. Teraz chyba też w takie się zaopatrzę choć uważam, że jak ma się w domu mleko na zapas to może się okazać ze za szybko się poddamy i podamy dziecku mm. A to nie o to chodzi. Z córcią nie bylo łatwo bo słabo ciągnęła. Musiałam pomagać sobie laktatorem. Ale tak wytrwałyśmy do pól roku dopóki nie musiałam iść do pracy. Teraz skoro dane mi będzie aż rok z dzieckiem zamierzam karmić jak najdłużej. A życie pokaże co nam dane. Mam nadzieję ze się uda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...