Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Nikaa76

Patsy nie nakręcaj sie negatywnie, bo na pewno wszystko jest ok. Mi tez powiedziano żebym na te pierwsze wyniki nie patrzyła dotyczące ryzyka ze względu na wiek, tylko na te drugie, które są OK.


Dzięki! tam właśnie staram się robić :) Albo najlepiej do jutra nie mysleć o tym w ogóle. Nika, brzuszek masz swietny. Ja mam podobny, choć ja jestem o 2 tyg. "mlodsza". Przytyłam 1 kg dopiero, ale brzuszek widać, że się powiększa.
No i oczywiście fajny chłopak! Kurczę, mi nie mamy takiego zdjęcia 3D. Niespodzianka ciągle jeszcze przed nami.
A tak w ogóle skąd Wy macie czas na tyle pisania? Nie było mnie półtora dnia i już za wami nie nadążam. Mam tyle roboty przed Świetami, że komp do luksus obecnie. Dobrze, że się dobrze czuję, bo bym nie dała rady temu wszystkiemu...

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza

Moniaaa i Paula - weźcie mnie ze sobą! Ja też chcę się wreszcie dowiedzieć! :-D

Nikaa76 - ha, ha, ale się uśmiałam z porady na temat zarządzania środkami trwałymi z gospodarstwie domowym. Czy mąż zaoferował, że to jego auto jest na sprzedaż? ;-)))

Nefer - ;-)
Ja też w środku nocy (o 10) się obudziłam, ale gofrów nie było - buuuu. Pospałam dłużej, ale nie pomogło. Może dlatego że dzisiaj znowu jestem sama w domu :-)

Patsy - aaaa... no to już teraz rozumiem o co chodzi... Ale jak usg jest dobre, to będzie dobrze :-)

Ja z przygotowań na święta to mam tylko choinkę ubraną he, he :-)

ale porządek w chacie jest, więc tylko trochę ogarnę. Gości będę mięć tylko na "brunch" 25 grudnia, więc resztą nie muszę się martwić. Niestety jeszcze nie wymyśliłam menu :-/

Mama po raz 2 - Witaj :-)

Odnośnik do komentarza

Patsy
Usmiech
Patsy - wyniki Pappa masz zapisane w formie 1:xxxxxx, co znaczy, że przy takich parametrach jak Twoje, 1 dziecko na xxxxxx urodziło się z wadą.

Im większa liczba po dwukropku (xxxxxx) tym prawdopodobieństwo wady jest mniejsze, czyli np 1:5231 to lepszy wynik niż 1:350.

Masz dwa "zestawy wyników" - ryzyko podstawowe wyliczone na podstawie danych statystycznych wśród kobiet w Twoim wieku, drugi zestaw to wyniki na podstawie badania krwi i to właśnie te drugie są ważniejsze.

Wyniki Pappa nie dają żadnej pewności, tylko wskazują na prawdopodobieństwo wystąpienia wady. Przy złych wynikach Pappa, nie należy wpadać w panikę, lekarz wtedy zaleca zrobienie amniopunkcji, która jest bardziej miarodajna.


No właśnie ja tych 1:xxxxxx jeszcze nie dostałam. Tylko były zwykłe wyniki badania krwi. ten czynnik tyle, ten tyle. I już. Może dopiero tam gdzie byłam na usg to opracowują, jakie jest prawdopodobieństwo. A to jest tylko wynik z laboratorium. No nic - muszę czekać do jutra.
Dzięki N4t4 za slowa, ze po udanym usg pappa to już tylko formalność. Własnie mam taką nadzieję, że tak jest...

Mi genetyczka że Śląska powiedziała ze wyniki pappa często wprowadzają zamieszanie . Traktować to trzeba jako statystykę tylko. Zapomniałam Wam powiedzieć że ten doktorek który tak bardzo się wykazywał i usilnie zmuszał mnie do amnio wyleciał ze szpitala za nadgorliwosc i brak empatii ludzkiej. Podobno już wcześniej podpadal ale tylko ja złożyłam oficjalną skargę.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Stardust brawo za podejście do sprawy doktorka. Baaardzo dobrze że złożyłas skargę. Ja też tak reaguje jak widzę że coś jest nie tak jak powinno być. Kiedyś siedziałam potulnie jak myszka a teraz jak mi się aż krew w żyłach zagotuje to reaguje natychmiast.

Uśmiech no niestety chodziło o mój samochód, który to kupiłam 4 miesiące temu. Dzisiaj znalazłam inne łóżeczko z szufladami i miejscem na przewijak za 1350zł ale bez materacyka i mąż na to że to też drogo. On by chciał kupić za 500zł ale za taką cenę łozeczka nie mają tych szuflad na czym mi bardzo zależy. To ja będę przeciez głównie zajmować się dzieckiem i chce mieć komfort np.przewijania, żeby wszystko było pod ręką. Skończyło się na tym że się poryczałam i powiedziałam że gdybym nie szła na zwolnienie to sama bym na wszystko zarobiła i kupiła dziecku. No ale juz postanowiłam że po świętach idę na zwolnienie i będę miała tylko podstawowe wynagrodzenie czyli niecałe 1300zł. I teraz to mąż musi zarobić na wszystko. Od dwóch tygodni pracuje nawet po kilkanaście godzin dziennie. Ale stanęło na tym że kupimy to łóżeczko :D

Dzisiaj też ubraliśmy już choinkę :)) i ozdobiłam mieszkanko świątecznymi gadżetami :) Lubię ten klimat :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Stardust brawo za podejście do sprawy doktorka. Baaardzo dobrze że złożyłas skargę. Ja też tak reaguje jak widzę że coś jest nie tak jak powinno być. Kiedyś siedziałam potulnie jak myszka a teraz jak mi się aż krew w żyłach zagotuje to reaguje natychmiast.

Uśmiech no niestety chodziło o mój samochód, który to kupiłam 4 miesiące temu. Dzisiaj znalazłam inne łóżeczko z szufladami i miejscem na przewijak za 1350zł ale bez materacyka i mąż na to że to też drogo. On by chciał kupić za 500zł ale za taką cenę łozeczka nie mają tych szuflad na czym mi bardzo zależy. To ja będę przeciez głównie zajmować się dzieckiem i chce mieć komfort np.przewijania, żeby wszystko było pod ręką. Skończyło się na tym że się poryczałam i powiedziałam że gdybym nie szła na zwolnienie to sama bym na wszystko zarobiła i kupiła dziecku. No ale juz postanowiłam że po świętach idę na zwolnienie i będę miała tylko podstawowe wynagrodzenie czyli niecałe 1300zł. I teraz to mąż musi zarobić na wszystko. Od dwóch tygodni pracuje nawet po kilkanaście godzin dziennie. Ale stanęło na tym że kupimy to łóżeczko :D

Dzisiaj też ubraliśmy już choinkę :)) i ozdobiłam mieszkanko świątecznymi gadżetami :) Lubię ten klimat :D

No ja czekam na moje zakupy hehe będą w styczniu w domku. Dziś z młodym pomylismy podłogi i mamy błysk zaraz zjemy zupę i będziemy oglądać świąteczne filmy jakieś taki Mamy plan. Chociaż widzę że młody ze sprzętem przyszedł więc będzie namierzal i podsluchiwal bobasa haha

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

stardust.serw
Nikaa76
Stardust brawo za podejście do sprawy doktorka. Baaardzo dobrze że złożyłas skargę. Ja też tak reaguje jak widzę że coś jest nie tak jak powinno być. Kiedyś siedziałam potulnie jak myszka a teraz jak mi się aż krew w żyłach zagotuje to reaguje natychmiast.

Uśmiech no niestety chodziło o mój samochód, który to kupiłam 4 miesiące temu. Dzisiaj znalazłam inne łóżeczko z szufladami i miejscem na przewijak za 1350zł ale bez materacyka i mąż na to że to też drogo. On by chciał kupić za 500zł ale za taką cenę łozeczka nie mają tych szuflad na czym mi bardzo zależy. To ja będę przeciez głównie zajmować się dzieckiem i chce mieć komfort np.przewijania, żeby wszystko było pod ręką. Skończyło się na tym że się poryczałam i powiedziałam że gdybym nie szła na zwolnienie to sama bym na wszystko zarobiła i kupiła dziecku. No ale juz postanowiłam że po świętach idę na zwolnienie i będę miała tylko podstawowe wynagrodzenie czyli niecałe 1300zł. I teraz to mąż musi zarobić na wszystko. Od dwóch tygodni pracuje nawet po kilkanaście godzin dziennie. Ale stanęło na tym że kupimy to łóżeczko :D

Dzisiaj też ubraliśmy już choinkę :)) i ozdobiłam mieszkanko świątecznymi gadżetami :) Lubię ten klimat :D

No ja czekam na moje zakupy hehe będą w styczniu w domku. Dziś z młodym pomylismy podłogi i mamy błysk zaraz zjemy zupę i będziemy oglądać świąteczne filmy jakieś taki Mamy plan. Chociaż widzę że młody ze sprzętem przyszedł więc będzie namierzal i podsluchiwal bobasa haha

Wracając do tematu nika ordynator mi powiedział ze wyniki mam ok jak na swój wiek i on nie zaryzykowalby nawet amnio bo w tym przypadku to nie 0,5% tylko 10/100 traci dzieci.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

stardust.serw

Zapomniałam Wam powiedzieć że ten doktorek który tak bardzo się wykazywał i usilnie zmuszał mnie do amnio wyleciał ze szpitala za nadgorliwosc i brak empatii ludzkiej. Podobno już wcześniej podpadal ale tylko ja złożyłam oficjalną skargę.

Ale sie ciesze :))) nikogo tam przynajmniej wiecej nie skrzywdzi...
Lubie waleczne kobiety :) jak walczymy o swoje i sprzeciwiamy sie kretynom i czubkom :D
My pogoniliśmy dzieci do mycia ścian. Młody troche jęczał wiec poszłam mu pomoc. Reakcja mojego brzucha sprawiła ze teraz spaghetti jem na leżąco w lozku :/

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

nefer
stardust.serw

Zapomniałam Wam powiedzieć że ten doktorek który tak bardzo się wykazywał i usilnie zmuszał mnie do amnio wyleciał ze szpitala za nadgorliwosc i brak empatii ludzkiej. Podobno już wcześniej podpadal ale tylko ja złożyłam oficjalną skargę.

Ale sie ciesze :))) nikogo tam przynajmniej wiecej nie skrzywdzi...
Lubie waleczne kobiety :) jak walczymy o swoje i sprzeciwiamy sie kretynom i czubkom :D
My pogoniliśmy dzieci do mycia ścian. Młody troche jęczał wiec poszłam mu pomoc. Reakcja mojego brzucha sprawiła ze teraz spaghetti jem na leżąco w lozku :/

Jak nigdy nie dostalas wpiernicz to w końcu dostaniesz od naczelnej Ale ja poczekam sobie do Twojego 42 tyg i prosto z porodowki z dupa oklepana wyjdziesz.
Niewiem co się dzieje Ale sama częściej biorę nospe forte lekarz tel kazał mi zwiększyć do 2 3 razy dziennie te skurcze są cholerne i bolesne. Po zwiększeniu odpuscily ale znowu mam nakaz leżenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza
Gość rudztyseee

stardust.serw
~rudztyase
Hej. Czy czujecie tez bulgotanie w brzuszku? Ja zaczelam odczuwać cos takiego wczoraj. Opowiedzcie jak to u Was czuć.

Ja już czuję ruchy hehe Ale to tak się zaczyna

No właśnie tak mi się wydawało. To jakies inne uczucie nigdy skiego czegos nie czułam wczesniej. Myślałam na pocxatku ze może glodna jestem ale potem mowie przeciez przed chwila jadlam. Cieszę się bardzo w takim razie. Ja mam termin na 26 czerwca. A kiedy Wy zaczelyscie czuć juz ruchy dzidzi?

Odnośnik do komentarza

Stardust o co chodzi z tymi skurczami o których pisałaś? Jaki to jest rodzaj bólu?
Pytam bo w niedzielę dosyć często miałam kłucia w brzuchu, raz z lewej a raz z prawej strony. Ze dwa razy to aż zgiełam się w pół. A teraz kłuje mnie co chwilę dosłownie. Z prawej strony. Właśnie wzięłam nospe. Wczoraj i dzisiaj trochę "popracowałam" w domu tzn.wycierałam kurze, ubierałam choinkę, pozmywałam naczynia po kolacji, umyłam podłogę. Czy mogłam się nadwyrężyć? Czy to efekt powiększania się macicy i ewentualnie innych narządów? Trochę się denerwuje, bo po raz pierwszy mam tak częste kłucia i dosyć bolące :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Stardust o co chodzi z tymi skurczami o których pisałaś? Jaki to jest rodzaj bólu?
Pytam bo w niedzielę dosyć często miałam kłucia w brzuchu, raz z lewej a raz z prawej strony. Ze dwa razy to aż zgiełam się w pół. A teraz kłuje mnie co chwilę dosłownie. Z prawej strony. Właśnie wzięłam nospe. Wczoraj i dzisiaj trochę "popracowałam" w domu tzn.wycierałam kurze, ubierałam choinkę, pozmywałam naczynia po kolacji, umyłam podłogę. Czy mogłam się nadwyrężyć? Czy to efekt powiększania się macicy i ewentualnie innych narządów? Trochę się denerwuje, bo po raz pierwszy mam tak częste kłucia i dosyć bolące :/

Tępy ból w krzyżu brzuch bolacy jak w okresie w czasie skorczu robi się twardy napięty brzuch.

To o czym Ty piszesz wygląda na rozciąganie się macicy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...