Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też na początku stosowałam MamaDHA ale od 13tego tygodnia biorę Femibion 2. I jestem dużo bardziej zadowolona. Po tych pierwszych czułam się"dziwnie", mialam wrażenie jakby pół dnia siedziały mi w żołądku :P poza tym trafiłam na świetną promocję Femibionu i żal było nie skorzystać. ;)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Olcia mnie lekarz powiedzial ze jak na USG wszystko jest w normie to test krwi nie jest konieczny, raczej wydaje mi sie ze samego testu pappa nie idzie zrobic miarodajnie bo do obliczen biora pod uwage tez przeziernosc karkowa.
Zreszta nawet po tych wszystkich badaniach nigdy nie mozna byc pewnym na 100% ze wszystko jest dobrze, trzeba wierzyc ze tak jest :)
No i wazne tez jak lekarz przyklada sie do robienia USG bo mojej kolezance w pl jak czegos nie umial zobaczyc bo dziecko obrocone bylo to nawet sie nie postaral. Z tego co mi tutaj pekarz powiedzial to wazne w USG sa trzy rzeczy - przeziernosc karkowa, obecnosc kosci nosowe i przeplyw w serduszku krwi czy nie ma fali zwrotnej.

Ja biore femibion z dha i wogole nie zastanawialam sie czy brac czy nie brac tym bardziej ze na poczatku ciazy malo co jadlam i wiedzialam ze nie dostarczam wystarczajaco witamin, a teraz owszem jem warzywa i owoce ale raczej za malo,

A co do jodu to z tego co slyszalam to obojetnie czy sie ma chora tarczyce czy nie to kobieta w ciazy powinna go zazywac, ja w pierwszej ciazy mimo ze bylam zdrowa i z tarczyca jeszcze nie mialam zadnych problemow to lekarz zapisal jod bo powiedzial ze to wazne ze z pozywienia nie jestesmy w stanie tego suplementowac

Jesli zeby zaczynaja sie kruszyc to lepiej zorientuj sie Olcia czy nie powinnas wapnia brac dodatkowo, a mleka i innych przetworow mlecznych duzo piijesz ?
Antilope ma racje witaminy bierzemy dla siebie bo dziecko pobiera co mu potrzeba i potem matka odczuwa brak

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Ja te biorę mama dha

Po prenatalnych dostałam 2 razy taką samą rozpiskę tylko z innymi wyliczeniami. Tzn po usg dostałam z danymi na podstawie wieku, przeziernosci karkowej, kości nosowej itp, a jak były wyniki krwi, to dostałam drugą bardzo podobną, gdzie było napisane "analiza pogłębiona o wyniki testu krwi" i na tej drugiej byly lepsze (korzystniejsze) te prawdopodobieństwa. Zatem to jest tak, ze samo usg genetyczne jest bardzo dobrym badaniem, ale z testem krwi jest lepsze niż bez, bo dokładniejsze. Ale nawet jak ktoś robi tyłki to usg, to i tak lepiej niż nic. Dziewczynki, najważniejsze, ze wyniki dobre :))

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22756

Odnośnik do komentarza

Witaj olcia :) milo patrzec ze nas tyle :)
Super ze wasze wyniki sa dobre i dzieciaczki zdrowe :)
Co do witamin to ja biore jeszcze femibion 1ale w sobote koncze opakowanie wiec moja gin powiedziala ze nie ma sensu kupowac nowego ze od niedzieli moge zaczac juz brac femibion 2. Co do ceny to ja kupilam je jeszcze w polsce latem w pierwszej ciazy. Nie pamuetam ile kkosztowaly szczerze mowiac ale tu w niemczech to drogo wychodzi... femibion 1 tez 20€ ale femibion 2 niepamietam...
Mi.mimo witaminek wlosy wypadaja ale dziwne bo paznokcie mam bardzo silne nic sie nie lamia a przewaznie jak wlosy leca to i paznokcie slabe hehe
Mam do was pytanko dziewczyny... maz w sobote urodziny wyprawia chcialam schab ze sliwka upiec tyle ze ja podlewam miesko winem... myslicie ze %% wyparuja i bede mogla jesc ?? :P

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Mp1, to wszystko odparuje w cieple, chodzi tylko o posmak tego wina. Ja już nieraz jadłam takie rzeczy.

W ogóle wstałam w cudownym humorze, bo to już na pewno, bez wątpliwości, zaczął się 2 trymestr :D cuuuuudowne uczucie :)

Jeszcze wam coś napiszę, żebyście nie popełniły tego samego błędu co ja. Otóż zgodnie z obieietnicą koleżanki, gdy odpuściły mi mdłości, pojawiła się zgaga :p kiedyś miewałam i brałam leki, potem się okazało, ze moje problemy z żołądkiem wynikają z nietolerancji laktozy (a koleżanka na zgagę polecała mleko...). Pomyślałam, że zawsze na żołądek pomaga mi mięta, to bez zastanowienia wypiłam. I to był błąd :( było jeszcze gorzej, pojawiły się wzdęcia :(
Zaczęłam szukać w necie i okazało się, że na zgagę czy wzdęcia w ciąży mięty nie wolno! Za to polecali migdały i one przyniosły mi ulgę. Może nie od razu, ale wszystko odpuściło. Polecali nawet jeść prewencyjnie kilka migdałów po posiłku. Teraz zawsze będę miała przy sobie parę sztuk ;)

Odnośnik do komentarza

Mp1 - ja mam zawsze ten sam dylemat z tym alko do gotowania. Podobno już w bardzo niskiej temperaturze wyparowuje - ostatnio czytałam na stronie dystrybutora piw i win bezalkoholowych - ale nie pamietam w jakiej, na pewno dużo poniżej 100. Przy pieczeniu masz więcej niż 100. Raz minusie zdarzyło zrobić jakiś sos na winie, ale tak jak mowię, zawsze mam ten dylemat.

W poprzedniej ciąży brałam femibion 2 i w zwykłej aptece płaciłam ok 70, a w internetowej ok 35

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22756

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
Tak jak pisałam wcześniej w ciąży moje włosy, paznokcie i cera są cudne :-) włosy lśniące, myję dla higieny bo w ogóle się nie przetłuszczają, paznokcie które zawsze mi się rozdwajają i pękają teraz są długie i twarde a cera gładka jak pupcia niemowlaka :-) ale pamiętam że w pierwszej ciąży też tak było a zaraz po porodzie tragedia, wszystko wypadło, połamało się:-(
Biorę takie wit. Pregna z dha. Pierwszy raz je mam. Są bez podziału na trymestry, moja pani dr z NFZ uważa że należy dostarczyć to co jest niezbędne i ciężko dostępne czy przyswajane z jedzenia. Ale zastanawiam się nad femibion bo go brałam w pierwszej ciąży.
Zuzulinkaja chodzę na NFZ i prywatnie. NFZ opłaca mi badania i jest to lekarz ze szpitala więc w razie czego odpukac... A lekarz prywatnie super specjalista i rewelacyjny sprzęt. Co wizyta usg 3d i 4d,doppler i słuchanie serduszka.
Meeegale super, 2 trymestr. Jak ja nie mogę się doczekać :-) jeszcze 2 tyg ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgimul4pjv.png

Odnośnik do komentarza

Ashica zazdroszczę ładnej cery ;) u mnie wypryski się pojawiają i zaskórniaki i bardziej jakby skóra zaczerwieniona, no ale w pierwszej ciąży też to przerabiałam, niestety po porodzie było jeszcze gorzej bo dostałam wysypki łuszczycowej i bardzo się boję żeby znów historia się nie powtórzyła...

meeeg migdały to świetny pomysł, ja też jak mnie zgaga zaczyna palić w dzień to tak sie ratuję, bo tak jak piszesz mleko pomaga na chwilę a potem pogarsza jeszcze, niestety na noc muszę brać renni bo inaczej kwasy by mi przełyk przepaliły, no ale ja to akurat inna bajka bo mam przepuklinę rozworu przełykowego i brałam 2 lata przed zajściem w ciążę omeoprazol, przed staraniami odstawiałam go i choć lekarze niby zgadzają się na branie go dalej w ciąży to ja mam obawy

Mp1 noo w de cena tych femibionów porażająca...ja teraz jak byłam we wrześniu to sobie przywiozłam 3 opakowania femibionu 2 i zapłaciłam za jedno 40zł, a tutaj 25e... Ja też zaczęłam o 2 tyg szybciej brać 2 bo jedynki mi się skończyły
A z tym jedzeniem na bazie alkoholu tez mam dylematy, choć z mięsa myślę że alkohol w całości wparuje, jednak pieczesz mięso w nie niższej aniżeli 180stopni więc powinno być ok

A co myślicie o cukierkach z alkoholem ? nie wiem czy kojarzycie takie baryłki z adwokatem na święta Bożego Narodzenia, ja je tak strasznie uwielbiam... no ale raczej nie powinno się co ? ostatnio jak byłam w sklepie to tak stałam przy nich i taka chęć była ale nie kupiłam...

Zuzulinek ja miałam to samo z tymi tabletkami prenalen, bo ogólnie mi smakują jak je ssam, ale potem okropny smak w buzi i mnie na wymioty zbiera

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Witam, ja też mam termin na 3 maja.
To moja druga ciąża, 14ty tydzień i czuje ruchy. Pracuje na nocne zmiany i w pracy czuje najintensywniej, czasem zastanawiam się czy oby nie jestem dalej niż 14ty tydzień ;) czy któraś z was też czuła juz ruchy maleństwa w tym okresie ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zuzulinek, pytałaś o dodatkowe usg.. ja chodzę do lekarza na NFZ ale na szczęście moja gin nie przestrzega tych rozpisek robi mi usg na co drugiej wizycie.. od początku ciąży miałam już 4 razy robione ;) więc nie mam z tym problemu, żeby chodzić jeszcze prywatnie.. choć pewnie gdyby tak nie było to raz na jakiś czas poszłabym na "prywatne usg"- tak dla uspokojenia się ;)
Mi w końcu zaczyna się pojawiać brzuszek... :D a kilogramy dalej stoją w miejscu ;P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Zuzulinek dopiero na 18 grudnia??! Strasznie pozno... ja tutaj mam wizyty co 3-4 tyg i na kazdej usg.. raz bylam uniej nawet niezapowiedziana z bolem brzucha to szybko sprawdzila czy jest wszystko z maluszkiem dobrze... i powiem szczerze ze te 4 tyg to dla mnie bardzo dlugo a co dopiero gdybym dopiero w grudniu miala isc!!
U mnie brzuszek tez powoli wychodzi (jest tomoja druga ciaza ale pierwsza poronilam w 8 tyg wiec zastanawiam sie czy to nie za wczesnie patrzac na to ze duzo wymiotowalam i mam ciagle mdlosci) ale ciesze sie bardzo :) i nie moge doczekac az bedzie wiekszy haha :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

To ja juz sama nie wiem czy mam cos brac czy nie.. mam kupic jakies na wlasna reke czy poczekac az lekarz mi jakies poleci ? Majka 1982 no to ja tez trzy najwazniejsze rzeczy mialam zrobione no i oczywiscie tez kilka dodatkowych :) dzidzia sie wiercila i nie chciala przekrecac, ale lekarz robil wszystko zeby udalo sie pomierzyc i udalo sie, teraz jesten duzo spokojniejsza :)
A jesli chodzi o zeby, to na poczatku od mleka mnie odrzucilo, nawet nie moglam na nie patrzec i wachac, teraz powoli coraz czesciej je pijam i dodatkowo pije wpan z wit. C, ale widoczenie za malo. Nie chce stracic zebow do konca ciazy :p

Ja chodze na nfz, ale prywatnie od czasu do czasu tez bo ginekolog mi powiedziala ze na nfz robia 3,4 razy usg, srednio co 3 miesiace, chyba ze cos dzieje sie nie tak to robia czesciej.
Teraz tez bede szla prywatnie za 3 tyg poznac plec, bo na lepszym sprzecie widac dokaldniej a na tych nfz musialabym czekac do 20 tc a tyle nie wytrzymam :p

Meeg ja tez mam straszna zgage, chociaz sama nie wiem czy to faktycznie zgaga.. nigdy nie mialam, a teraz co wieczor dzien w dzien takie okropne uczucie pieczenia w przelyku. Niby mozna brac ranigast, ale ja narazie z tym wytrzymuje i nic nie biore. :) z drugiej strony od 1,5 roku walcze z przewleklym zapaleniem zoladka.. nikomu nie zycze. Mialam pekniete sciany zoladka w pewnym czasie wazylam 38 kg (moja normalna waga 43kg) bylo lepiej, ale na poczatku ciazy mialam straszne wymioty, ale naprawde okropne i to chyba mi znow pogorszylo bo czesto boli mnie zoladek po jedzeniu :( niedluga mam gastrologa, zobaczymy co mi powie..

Aschica zazdrosze pieknej cery :( mi pojawialy sie tylko wypryski przed miesiaczka i to w okolicu ust, ginekolog mowil ze w tym miejscu jak wyskakuja to problem z hormonamo i bingo, nie moglam zajsc w ciaze przez ponad rok, pobadalam hormony prolaktyne, fsh i jeszcze jakies odpowiadajace, nie zdazylam brac lekow na wyrownanie i okazalo sie ze bede mama, szok :) piekny szok :) a teraz mam jeszcze wiecej wypryskow i tez tylko przy twarzy, wiec hormony buzuja.

Karola krakow serio na nfz masz tak czesto robione usg ? To ja juz sama nie wiem jak czesto oni robia, wszystkie moje kolezanki i siostra chodzac tylko na nfz mialy wlasnie 3,4 razy zrobione.

Ja jestem w 13 tyg i tez mam brzuszek jakos od 2 tyg wiadomo, ze malusi ale widac i ciesze sie bardzo, ale spokojnie mamusie, zaraz zacznie nas wywalac do przodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...