Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny.
Ja 12 tydzień, termin 31.03/01.04, od początku sierpnia jestem na L4 bo w 6 tygodniu wylądowała z krwiakiem w szpitalu, we wtorek 22.09 mam kontrolę i jak bedzie wszystko ok, mam nadzieje ze krwiak się wchlonal, to chce wrócić do pracy. No i ja juz po prentalanych i prawdopodobnie chłopak :) Objawow zero, jedynie tkliwosc piersi i ochota na produkty mleczne. Trzymajmy za siebie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Dorotkaaa, gratulacje! To cudownie po takich slowach lekarzy

Miila, ja mam dola, od kilku tygodni czuje sie chora i nieszczesliwa, a perspektywa jeszcze ponad pol roku w takiej formie mnie dobija... Narazie mdlosci i wymioty i to ciagle jedzenie co 2 godz... to mnie zabija. Nie mam w sobie takiej sily, zeby sie cieszyc.

Marta135, mega Ci zazdrosze brak objawow i trzymam kciuki zeby bylo po krwiaku szybko

Płeć, kurcze ja myslalam ze chce dziewczynke zeby bylo inaczej, ale teraz to mi wszystko jedno jakos, oby zdrowe. A jak sie okaze ze chlopak to mam sporo rzeczy po synku i wozki z niebieskimi kolorami tez w garazu spakowane:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

A ja zaczelam z tych flustracji szukac wozka. Klikne " kup " jakos w okolicach 30tc, ale juz teraz musze sobie przyjemnymi tematami glowe zaprzątnąć. Macie jakies swoje typy?
Ja poprzednio kupilam Bebecar Vector 3w1, super duza gondola ale spacerowke po pół roku musielismy kupic nową? Ciekawe co tym razem wybierzemy jesli bedzie dziewczynka;)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry trzymaj się Dziewczyno! Ja wciąż wierzę, że nie może być tak do końca ciąży. Naiwnie liczę na drugi trymestr ;)
Hh9 wygląd, że to powiększona macica. Mam dość podobne objawy, a moja jest dwa palce poniżej pępka. I niestety bardzo mi dokuczają więzadła: zero kichania,kaszlania, gwałtownych ruchów :/
Kodomo mój syn już ponad półtora roku w przedszkolu i prawie codziennie chce wysyłać młodszego brata zamiast sam iść … najtrudniejszy jest dla niego moment jak trzeba powiedzieć mamie papą, ale jak wraca to mówi, że było fajnie. Niestety aklimatyzacja zajmuje czas i przechodziliśmy przez to samo co Ty.
Ja chce mieć synka. W zasadzie jestem przekonana, że to chłopak wręcz organicznie ;) Za 6 dni się okaże, najwyżej będzie niespodzianka i w końcu wykorzystamy imię dla dziewczynki które mamy wybrane od 5 lat :D Najważniejsze, żeby było zdrowe.
Wczoraj mu się coś ubzdurało, że na pewno dziecko jest chore, za mało rośnie i dlatego nie widać, że jestem w ciąży. Mąż mnie zwymyślał i pokazał zdjęcia z pierwszej ciąży, kiedy byłam w połowie 4 miesiąca i też nie było jeszcze widać. No co ta ciąża potrafi zrobić z rozsądnym człowiekiem, patrz kobietą :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hej babeczki, dawno mnie nie było ale truchlałam z niepewności i strachu.
Byłam w zeszłym tyg u lekarki na nfz w szpitalu i mnie nastraszyła, że dziecko ma przepuklinę, bo jelitka są na wierzchu. Dopiero wczoraj poszłam do mojego ginekologa, który potwierdził, że wszystko jest w porządku. Odetchnęłam, ale stresu przez tydzień się najadłam. Z tego co sie dowiedziałam, przepuklina chowa sie do 12tyg, ja w zeszłym byłam w 10tc, a lekarka stwierdziła, że powinny sie już wchłonąć.
Przestrzegam Was przed lekarkami, które straszą pacjentki.
Nie zdają sobie sprawy, że jak człowiek jest po trzech poronieniach, to taka informacja jest mega stresująca.
W przyszłym tyg mam prenatalne i tu chciałam się Was zapytać jak dokładnie to wygląda. Jak wyglądają te wyniki z testu i to usg? Czy to są wyniki podawane w jakichś normach czy jak? Nie zdecydowałam jeszcze czy pójść na prenatalne, dlatego potrzebuje Waszej pomocy żeby podjąć decyzję:)
Co do samopoczucia, ja tez po dwóch dobrych dniach, dziś mam nawrót. Najgorszy dla mnie jest brak apetytu przy jedoczesnym głodzie który powoduje mdłości.
I jeszcze przeziębienie mnie trzyma i opryszczka wargowa i ten upał na dodatek....ehh

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dtgjg9ll2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1bvqble9.png

Odnośnik do komentarza

Agusia83 z Polski mam złe doświadczenia z badań prenatalnych. Trafiłam na lekarza tzw. buraka. Wyniki dostałam po 6 dniach, które były wiecznością, bo powiedział, że dziecko ma graniczną przezierność karku. Na moje dopytywania, czy to oznacza, że ma Downa usłyszałam że nie wróżka i trzeba czekać na wyniki. Byłam już po poronieniu i bałam się, że mogło to być na podłożu genetycznym. Na pewno polecam samo badanie, mi wiedza o tym że dziecko jest zdrowe jest ważna. Chce wiedzieć wcześniej, czy coś jest źle. Inni mają zdanie, że to dla nich niepotrzebne nerwy i wolą nie widzieć. Wszystko kwestia charakteru. Generalnie wyniki usg powinnaś mieć omówione od razu, a krwi przychodzą później. W Polsce odebrałam i dopiero lekarz prowadzący mi je omówił. W Stanach jest inaczej mam wizytę z konsultantem genetycznym i on ustala zakres badań jaki możemy/powinien być zrobiony i później omawia wyniki krwi.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

kodomo ja mam od ponad 3 lat bugaboo donkey. Od początku planowałyśmy szybko drugiego malucha i to był strzał w 10. Teraz dla starszaka dokupię platformę, ale wózek działa jak nowy, pomijając kilka plam z transportu samolotami. Świetne koła na każdą nawierzchnię. Sprawdzony na piaszczystych plażach i górskim terenie :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Agusia z testami jest tak ze robią usg z ktorego na podstawie badania wyliczają ryzyko wystąpienia choroby genetycznej u malucha. Mierza przeziernosc karkowa i nosa i moga ocenic ryzyko zespolu dawna patoo i edwordsa to 3 choroby. Testy z krwi ten pappa i beta hcg są dodatkiem. W moim dawnym gabinecie ( podobno najbardziej polecany w krakowie ) często lekarze mówili żeby je zrobić jak z usg wykdzie wysokie prawdopodobieństwo albo w rodzinie są przypadki. I bardzo często te testy rozwiewa wątpliwości i okazuje się ze prawdopodobieństwo bardzo spada i nie ma się tym co przejmować. Testy prenatalne zawsze dadzą wynik prawdopodobny pewność można mieć tylko jak pobierze sie płyn owodniowy około 15 tyg lub kosmowke jeśli chcecie wcześniej wiedzieć.
Ja zapisałam się na to usg właśnie do nich 300 zł i dostałam się tylko dlatego ze tam kiedyś pracowałam. .. a rejestrowalam się w 8 tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie i maleństwo malutkie ma 28 mm :( pecherzyk nadal spłaszczony macica twarda i do tego żółty śluz. Dostałam podwójną dawkę luteiny i Crotlimazolum. Jestem przygnębiona i boję się że dzidziolek za wolno się rozwija

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

kodomo, trzymaj się, będzie dobrze:) wiem, że dobrze się mówi, ale siła pozytywnego myślenia potrafi zdziałać cuda!

Dzięki dziewczyny za wyjaśnienia co do prenatalnych. Mi właśnie chodzi o to, żeby wyniki byly jednoznaczne, żeby się nie wkręcać w jakieś niedomówienia, nadinterpretacje itp. Bo moja wyobraźnia wiele potrafi:(((
Chyba sie zdecyduję, mam jeszcze tydzień, bo termin na czwartek dopiero.

Chyba muszę iść coś zjeść...przeraża mnie to jedzenie o tej porze:))))))))))))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dtgjg9ll2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1bvqble9.png

Odnośnik do komentarza

Vena127 , super prezent dla Ktosia Malego, az mi wstyd ze jeszcze sie tak nie wkrecilam w tą ciąże i tylko narzekam ze mi źle...

Komodo, bedzie dobrze, nie zamartwiaj się, pewnie owulacja troche pozniej byla, a do tego moze tym razem dziewczynka, wyobraz sobie ze taka mala księzniczka na poczatek jest troszke drobniejsza, bedzie dobrze.
Zolty sluz, niestety ja to przerabiam juz macromiror mi nie pomogl, boje sie co bedzie dalej, 23.09 mam wyniki cytologii i wyzyte... A kiedy masz nastepne usg?

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Pozdrawiam z pracy :)
Następną wizytę mam dopiero 15 października i tak się zastanawiam czy za 2 tyg nie podejść jeszcze na jakieś usg 3D-4D żeby być spokjniejszą bo mój lekarz ma starsze usg
Vena śliczny króliczek,zdolniacha z Ciebie
Mój trzylatek przedwczoraj w nocy skarżył się na ból ucha ,mówiłam partnerowi żeby go nie puszczać do przedszkola a ten go zaprowadził. Wracam wczoraj z pracy a mój synuś gorączka a jak dotknęłam uszka to powiedział ała.Wysłałam W do lekarza bo ja miałam ginekologa w tym czasie i oczywiście zapalenie ucha.Mój syn chyba nigdy nie wyzdrowieje.Wiecznie jest chory ehhhh. Noc kiepska bo znów gorączkował i teraz w pracy ledwo na oczy patrzę a kawa mnie odrzuca. Piję na siłę ale mnie żołądek boli

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak siostra opowiadała ze ja odzucilo odrazu od kawy i nie miała problemu z kawą a u mnie odwrotnie na początku nie piłam prze kilka dni kawy ale głową mnie tak b9lala ze musialam wypić rozmawialam z moim gin i mi pozwolił filiżankę dziennie wypic i teraz tez staram się tak często nie pić kawy i zazwyczaj po południu dopiero pije bo jak mnie głowa nie boli to nie pije kawusi a jak zaczyna pobolewac to robie sobie filiżankę i jest odrazu lepiej

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k617pkqzf.png]
http://s9.suwaczek.com/201604042750.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfaru6bdogya69q4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...