Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Secondtry jadę jutro zobaczyć ten sklep bo moja mama sama zaproponowała ze chce przyjechać z obiadkiem wiec się Frankiem zajmie.dam znać.
Woombie nue kupiłam bo mam otulacz z MotherHood i jest ok. Tak samo jak wstrzymałam się z Szumisiem. Jak mała zacznie przejawiać najmniejsze oznaki kolki to zamowie wszystko ekspresem;)
Te plastry są w stacjonarnej aptece na grojeckiej bo dzwoniłam do nich. Kupię przed samym terminem cc lub nawet po męża wyślę bo min 7 dni będę miała szwy.
Imprezka u teściów całkiem znośna. .....ignor obustronny;)a Teściowie chyba zrozumieli ze nabroili bo byli dla mnie tacy mili jak nigdy.

Malaga juz całkiem spory klopsik z synka! I wstydzioch;)

Ataa jak ja Ciebie podziwiam za te pieluchy wielorazowe.......nigdy w życiu bym się nie zdecydowała. .....nam nadzieje ze wytrwasz bo ja pamiętam ze byłam tak slaba i zmęczona po porodzie ze jeszcze jakbym miała prac i prasować pieluchy to na pewno bym depresję złapała.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

secondtry ja kupilam uzywane woombie od dziewczyny z fb (polecam grupe: Mama w Warszawie: kupie, sprzedam, zamienię) za 35 pln. Najpierw chcialam uszyc ale jak zobaczylam ze oryginał jest mocno rozciagliwy to odpuscilam bo wiem ze moja maszyna nie poradzi sobie z takim materialem.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Witam na słodko ;)
Zacznę móże od mojego faceta ;) to jest ciekawy osobnik ;) z nim człowiek nigdy się nie nudzi ;) on raczej się nie boi. Jak powiedziała mu wczoraj jakiego wsparcia oczekuje i ze np cce usłyszeć ze moje ciało wie co robi to zapytał czy krowie tez tak się mówi bo jej ciało tez wie co robi a mówić jej tego nie trzeba ;) to taka kwintesencja mojego męża ;) dzisiaj wpadłam na pomysł ze wyślę mu poprostu "ściągi " z tym jaka jest jego rola i jak może pomagać. Trochę tego się w życiu na oglądałam i stwierdzam że facetom pomagają proste instrukcje na papierze do których łatwo się im odwołać w chwilach gdy ręce im opadają ;) wiec dzisiaj zabiorę się do pisania ;) napewno oszczędzi mi to frustracji i nerwów przy próbach tłumaczenia ;)
Co do szyjki. Miej więcej od 32 tyg ( kwestia indywidualna każdej kobiety) mocniej zaczynają działać prostaglandyny dlatgo bolą nas spojenia lonowego biodra czy krzyż ( wszędzie gdzie są chrząstkowe połączenia kości ). Mają one na celu rozluznianie miejsc w których w trakcie porodu nasz miednicy będzie się poszerzala dostosowując się do rozmiarów dziecka. Prostaglandyny mocno wpływają tez na samą szyjkę macicy. Powodują że się skraca i robi miękka, prYgotowujac ja w ten sposób do otwarcia się w trakcie porodu. Lekarz ma rację ze jest to zupełnie fizjologiczne i na tym etapie ciąży nie da się tego opanować lekami. Oczywiście kontroluje się to żeby nie przeiczyc momentu w którym od nacisku główki dziecka szyjka zacznie się otwierać. Ogólnie to należy się moim zdaniem cieszyć ze organizm mądrze rozłożył w czasie prYgotowania do narodzin ( te u których prostaglandyny nie działają tak mocno pory trwa dłużej bo oprócz rozwarcia organizm musi pokonać jeszcze siłę twardej szyjki która trzyma dziecko, dlatego czasem przy wywoływanie porody stosuje się żel z prostaglandynami na pierwszy krok a potem oksytocyne żeby wywołać skurcze )
Jeśli chodzi o wyliczanie terminu CC. Jeśli cięcie jest ustalane z powodu np. Łożyska na szyjce czy innych sytuacji gdzie nie można dopuścić do żadnych skurczów bo zagrażają one dziecku, to zawsze bierze się pod uwagę OM ( usg może się mylić bo dziecko może być poprostu drobne albo duże po rodzicach). Jeśli o CC decyduje się z innych nie zagrażających życiu matki ani dziecka powodach np. Ułożenie pośladkowe to najlepiej było by poczekać aż pojawia się skurcze i wtedy wykonać cięcie. Skurcze powodują uwalnianie u dziecka surfaktanu ( czynnika który zapobiega sklejaniu się pęcherzyków w płucach) i zaczyna szereg hormonalnych zmian które pomagają dziecku przejść z środowiska wodnego ( w brzuszku) do naszego świata ;). W takich przypadkach lekarz często ustala termin sugerując się USG żeby możliwie zrovic cc jak najbliżej czasu w którym maluch sam by się urodził. W polsce w niewielu szpitalach czeka się z cc na skurcze bo porostu wygodniej jest ustalić jasny termin i załatwić sprawę jeśli i tak wiemy ze skończy się to cięciem; ) w innym wypadku najczęściej zdążą hy się to w nocy bo taki jest naturalny rytm naszego ciała ( większość porodów zaczną się nocą ).
Któraś z was prosiła mnie o wyliczenie terminu porodu. Nie jest to skomplikowane ale myślę że wyjdzie mi to samo co twoim lekarzom i położnym bo stosuje ta sama metodę. Mam nadzieje ze w miarę to wyjaśnię : do 1 dnia ostatniej miesiączki ( dodajemy) + 1 rok + 7 dni (odejmujemy)- 3 miesiące ( i teraz + - ilość dni która odbiega od 28 dniowego cyklu np. Cykl ma 32 dni wiec dodajemy 4 dni jesli ma 25 dni odejmujemy 3 dni) i otrzymuje przewidywana datę porodu. No. OM była 26.06.2015 + 1rok= 26.06.2016 +7dni= 4.07.2016 - 3 miesiące = 4.04.2016 mój cykl jest duszy o 6 dni wiec + 6 = 10.04 2016 ;) a z usg wychodzi mi na 6.04 ;) ten system sprawdza się najczęściej. Druga metoda skutkuje jeśli znacie datę zapłodnienia a cykle są nieregularne. Wtedy ciaza trwa po prostu 270 dni. Mam nadzieje ze trochę wyjaśniłam ;) jak by coś było nie jasne to spróbuję jeszcze raz wyjaśnić jak to jest :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda dziękuję za wyjaśnienia, coś mi jednak intuicja podpowiada ze mój Synek mimo wszystko będzie się chciał pojawiać na świecie juz na przełomie marca i kwietnia i trochę mam cykora, ze z taką szyjką jak moja to będzie szybka akcja, do szpitala mam kawałek, a poród naturalny nie wchodzi u mnie w grę z powodów okulistycznych, istnieje zbyt duże ryzyko odklejenia siatkówki

Odnośnik do komentarza

Unatu u mnie pierwsza seria , była czarną serią spaliły mi się...Ze złości chciałam już wszystko do kosza wywalić.Poźniej już opanowałam sytuację i wyszły dobre, wielkie jak krowy nie to co u ciebie zgrabniutkie kulki ;)

Flawia tych pieluch nie musisz prasować, chyba że ktoś używa tetry ale ona nie jest wcale najlepsza.A pranie cóż i tak przy niemowlaku robisz je na okrągło więc żadna rewelacja ;)

Mam nadzieję, że takim entuzjazmem będę pałać również za 3 miesiące :P

Ataa mam to samo wrażenie, że pampersy walą okrutnie, tak mega chemicznie i nieprzyjemnie brrr.Choć powiem Ci, że te rko bioderadowalne jednorazówki co je do szpitala kupiłam nie pachną w ogóle .

Szotka nie ma za co , na zdrówko ❤️

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

magda to mi sie wydaje ze ja mam za szybko ustalone cc. Termin om 12.07 cykle zwykle 29-30 dni. A wstepny termin CC to 25.03.2016.
Co prawda mam naczynia zatoki brzeżnej centralnie nad ujsciem szyjki. Nawet nie samo lozysko, bo ono na scianie tylnej jest, tylko same naczynia jakos wywędrowaly nad szyjke. Ostatnio mi lekarz powiedzial na usg ze to 1 przypadek na 100 tys ciaż. Czuje sie wyrożniona, jak ...wrrrr

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Magda uwielbiam to jak nam tu wszystko tlumaczysz, zgodnie z tym co mówisz to mi termin wypada na 23.04 i byloby super bo to sobota,bardzo licze ze porod zacznie sie w nocy i ze bede przekonana ze to TO. Czy to bylby duzy problem dla Ciebie podzielić sie na forum instrukcjami dla męża? Ja troche nie umiem sobie wyibrazic co on moglby konkretnie robic..

Flawia tak jak pisala Nat przy dziecku jest masa prania, tych specjalnych wkładów nie trzeba prasowac otulacze sa piekne, tetre ewentualnie trzeba prasowac ale ja sie na nia nie nastawiam, choc zamierzam sprobowac, jak dzis dotknelam na zywo tych pieluszek to tylko utwierdzilam sie w mych checiach. Nat tylko ze biodegradowalne jednorazowki sa drogie... i to kolejny plus dla wielorazowych, a pampersy.. coz inaczej je sobie wyobrazalam... jestem w szoku lekkim..

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny :) Wpadam tak na chwile, aby sie przypomniec, no i zameldowac ze ja wciaz w ciazy ;)
Nie czytalam Was ostatnio, ale mam nadzieje ze u Was w porzadku.
U mnie aktualnie "pod wozem" , brakuje jeszcze tylko jakiejs katastrofy lotniczej na dachu mojego domu(czy raczej helikoptera bo ok 150 m stad sasiad ma swoje ladowisko) do pelni "nieszcescia" Coz, takie zycie.

Wczoraj bylam u ginekologa, zbadal, zmierzyl, wyniki za tydz. (na bakterie), jakas infekcja :( . Szyjka super 4,6 cm :)
Marcelek wazy juz 1340g :)
Tylko zdjecia zadnego mi gin nie dal, wiec nie moge sie dziecieciem pochwalic....

PaulinaNO za gina ze skierowaniem jako ciezarna zaplacilam tylko za uzyte materialy czyli 100,- (!) Jestem pozytywnie zaskoczona.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dzieki Wszystkim za "woombie-info". Pomysle jeszcze. Zobaczymy jak mala sie urodzi jaki to typ:)
Do uzywanych rzeczy sie nie moge przekonać szczegolnie dla dzieci:( wiem, ze sporo mozna zaoszczedzic, ale ten typ tak ma, wole sobie nie kupic ulubionych kremow;)

malaga super wiadomosc, gratulacje. Synio kawał mezczyzny!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Kochane kwietnióweczki
ja dziś miałam dziadowski dzień z powodu pretensji byłej żony mojego partnera, która zaczyna wciągać mnie w rozgrywki z byłym mężem stawiając mi absurdalne zarzuty. No cóż... wiedziałam, że biorę faceta po rozwodzie, z dwiema córkami, muszę pić to piwo :) Jestem w ciąży, co doprowadza ją do szału.... ale to historia na zupełnie odrębny temat i inne forum :) W każdym razie na zrypany humor pomogłam sobie zakupami - zdecydowałam się ostatecznie na pieluchy wielorazowe dla Jasia i kupiłam stosowny zestaw. Moja matka, położna, jest bardzo za pieluchami wielorazowymi, twierdzi że są szczególnie polecane dla chłopców (nieprzegrzewanie jąderek). Już klamka zapadła, inwestycja poczyniona, czeka mnie więcej prania.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza

Secondary właśnie dlatego ze te naczynia mogą zacząć krwawic przy skurczach masz ustalony termin wcześniej. W wyliczeń wychodzi wiek ciąży na 40 ty. A poród może zacząć się 2 tyg wcześniej jubileusz później i jest uważany za terminowy. Dlatego w takich przypadkach jak twój ustala się go wcześniej żeby nie ryzykować. A maluch juz na pewno będzie en style duży ze nie będzie problemów ;)
Bbbb nie przejmuj się ze nie zdążysz. To twoje 1 dziecko dobrze pamietam ? To naprawdę trochę trwa. Nawet gdybyś zaczęła mieć skurcz równocześnie z pełnym rozwarciem to byś zdążyła bo dziecko ma kawałek do przejścia zanim się urodzi do tego obraca się po drodze 4 razy w sumie zanim się urodzi ( nie poczujemy tego nawet a maluch też się musi trochę nagimnastykowac żeby przyjść na świat ). Wiec jeśli masz daleko do szpitala to możesz się wybrać od razu jak skurcze będą regularne ( test na skurcze przepowiadajace żeby sprawdzić czy to juz - bierzemy prysznic dość długi ok 20 min następnie pijemy mocna herbatę z melisy I relaksuje się ok 30 min leżąc wygodnie i słuchając np muzyki jak skurcze się nasilają i stają się regularne i częste to jedziemy do szpitala. ) czyli co ok 10-15 min i trwają conajmniej 30 s. Na pewno zdążysz do szpitala ;)
Atta jak juz napisze to wyślę. Nie wiem jeszcze jak to zrobię bo jie chce zaśmiecać forum takim dużym tekstem może mąż mi pomoże na chomikuj to dać to podam wam link. Ja nie wiem na ile będzie to odpowiadało temu czego wy byście chciały od swoich mężów ale daje ogólnie pomysł na to co mogą tam robić oprócz siedzenia na krześle obok ;) dla mojego zaskoczeniem było to ze jak on ma mnie masować po plecach jak ja przecierz będne na nich leżała ;) wiec chyba trzeba mu wszystko tłumaczyć ale jak chce porozmawiać to przecież on wszystko wie bo jak mówi " miał biologię w szkole" czasem aż nie wiem czy się śmiać z czy załamywać jego podjęciem ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry ja nie mam woombie, kupiłam w tym celu otulacze Lodger (dwupak) jaka jakość!!!! Mam też od nich pokrowiec na przewijak, jest super :)
Co do pieluch z Gemini, zamówiłam 5 szt bawełnianych i tragedia, przydadzą się do okien, resztę mam aden+anais, poofi i mark&spencer, wszystkie fajne.

Mąż kupił mi prenalen, syrop prawoślazowy, mam tantum verde i syrop z cebuli to może dam radę.

Malaga mój mały na tym usg tez się nic nie pokazał, gratuluję! Kawał chłopczyka :))

Heltinne dobrze, że się odezwałaś, dziękujemy :) ciesze się ze z Marcelkiem wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza

gosia22 ja mam takie bole przy chodzeniu, lekarz powiedzial, ze to nic niepokojacego.
Dzisiaj byla u mnie polozna z nfz. Te wizyty to cudowna sprawa! Naj ktos sie jeszcze waha to ja naprawde zachecam do skorzystania, mamy plan spotkan, liste tematów. W domu czuje sie bardziej komfortowo zadajac pewne pytania niz na szkole rodzenia. Wystarczy jedynie zglosic taka potrzebe wprzychodni I polożna musi do nas przyjsc. A ta co do mnie przyszla to znakomita, mloda kobieta, pracuje na codzien w szpitalu Orlowskiego.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

A teraz ja zrobie mala wrzute. Dziewczyny, ratunku! Dla odmiany chce sobie sama skomplikowac zycie ;/ Drobiazg, ale z drugiej strony totalne wariactwo...
Pokoik malego juz wlasciwie pomalowany a mi nagle odwidzial sie kolor! Jest sliczny, ale Milla kochana do tego stopnia wbilas mi gwiazdki w glowe (swoja aranzacja) ze moja mietka zaczela mi sie gryzc..
Tak na marginesie ten motyw jest mi szczegolnie bliski,mniejsza o to.
No i co ja mam zrobic? Mam ochote wszystko przemalowac....
Slubnemu jeszcze nie mowilam,pomysli,ze do reszty zglupialam...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

mamapaulina wlasnie mialam o tym napisac! Ja zarejestrowalam sie na 3 roznych stronach i wczoraj dostalam przesylke, mase ulotek oraz chusteczki nawilzane hipp. Tych stron jest kilka i z kazdej mozna dostac fajne gadzety. A moj gin wspolpracuje z familyservice i zawsze jak u niego jestem to dostaje pakiet próbek - ostatnio dostalam pakiet dla 3 trymestru - pieluche dada, mini kremik nivea i probke mleczka do prania lovela i oczywscie mase ulotek.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat no.1 Po Twoim wpisie doszlam do wnosku, ze przeloze porod tak o miesiac, no, gora dwa...
Ja mam wiekszosc rzeczy gotowych/kupionych w wyobrazni ;)

Zostawie 2 jasnoszare sciany napewno, slubny je malowal.
A te 2 moje...hm.
Nat,czy Ty mnie podpuszczasz czy tak na serio?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...