Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Bbbbb pytanie nie do mnie, ale z tymi szyjkami to raczej indywidualna kwestia i chyba nie jest takie proste, zeby powiedziec ze to fizjologiczne. Wydaje, mi sie, ze lekarz powinien wziac wiecej czynnikow pod uwage, jak choćby tempo tego skracania, dlugosc wyjsvowa, miekkosc, ilosc twardnien, aktywnosc ciezarnej.
Mnie gin tlumaczyla, ze od 34 tc lekarze moga juz tylko fizjologią nazywac skracanie szyjki, a do tego czasu nalezy ograniczac maxmalnie mozliwosc skracania.

A w ktorym tyg jestes i ile szyjki Ci zostalo, z jakiej startowej?

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dobrze czytać ze tez jesteście opóźnione w pakowaniu toreb, ja zapał miałam jakieś 2- 3 tyg temu, a teraz nie potrafię się do tego zmusić. Może to dlatego że we wt idę do tego szpitala i tez się musze spakować trochę. .. Z dalszych przygotowań to męża wysłałam dziś z kolega do Ikei po to łóżko itd... wkurzył am się bo lampa która chce jest w lodzi niedostępna. .. ale i tak w sumie pokoik dalej nie wyremontowany bo musimy czekać na fachowca, bo jak powiedziałam mój mąż os takich rzeczy niestety stroni, co udowodnił nawet wiercac 1 jedyna dziurę po obraz w mieszkaniu i od razu przewierty kabel.... taki x niego zdolni acha. .. jak tam u was z wagą. .. ja na śniadanie wchłonąć 2 paczki z kawą zbożowe na mleku... coraz "lepiej" Się odzywam i waga prawie + 9...
Ja rożek mam 1 i baraże tyle zostanie. . Jakby cis zawsze można otulacz w kocyk. .. ale zobaczymy też nie wiem jak połączyć to woombie z rokiem. ... czy nie łączyć bo jedno wyklucza drugie..
Powiedzcie mi też. .. czy wasze dzieci też tak Maltretuje wam zebra. . Jak zarobie w prawe to jakoś daje rade ale mam wrażenie ze pod lewym mam jakiś krwią juz ho jak mnie kopie to się składam z bólu. .. co do porodu... poza tym ze ustaliła z mężem ze ma być przy mnie to więcej nie ustala, bo dla mnie też to będzie nowość i nie wiem czego mogłabym się spodziewać i oczekiwać zarówno od niego jak i od siebie. A ze na szkole rodzenia nie pójdę to będę się musiała zdać na instruktaż położnej. . Jedyne co to skorzystałam z kreatora planu porodu na stronie rodzic po ludzku, ale nawet pod nim jest napisane że to moje pobożne życzenia i mogą być uwzględnione lub nie. . Ja boje się tylko ze nie sam rady .. coraz częściej odczuwam duszności i nie mogę złapać oddechu... ale może adrenalina pomoże a jakby coś zawsze mogą zdecydować i cc...

Odnośnik do komentarza

Secondtry, startowej długości szyjki nie znam, mierzona pierwszy raz w 18 tygodniu jak mi się zaczęły intensywne twardnienia - 38mm, teraz 31 tydzień- 28mm. Paradoksalnie szyjka zaczęła mi się skracać jak zmniejszyła się ilość skurczów, ale z kolei Synek od dobrego miesiąca jest juz odwrócony główką w dół, do najmniejszych tez nie należy, wczoraj ważył 1700g, wiec nacisk na szyjkę jest spory.... Całe szczęście ze szyjka zamknięta, twarda, bez oznak rozwierania, oczywiście jestem pod ciągła kontrola lekarza, a moja konkluzja jest taka ze chyba musze trochę zwolnić bo za dużo ostatnio chodzę i robie....

Odnośnik do komentarza

Miila
Nie jedziemy, mąż powiedział, że im nie ufa, bo mieliśmy wziąć córeczkę męża brata ze sobą i dla nich to było najważniejsze, wiec dziś bankowo przez telefon powiedzą, że już zdrowi itd. Umowilam się do lekarza, ale chyba odwołam, bo i tak mi nie może dać czegoś czego sama kupić nie mogę w aptece, a teraz jakaś epidemia i nie chce złapać nic gorszego.

U mnie też torba i pranie/prasowanie na razie w planach, Secondtry super, że mąż się spisał i macie odświeżone M. :) u nas malowanie jutro w takim razie. Mi się wydawało, że jeden rożek wystarczy i póki co nie kupuje więcej, mam 4 kocyki, wiec damy rade :)

Moj maż bardzo bardzo mnie rozczarowal z wyjazdem w gory, wiec przynajmniej tu wiedzial ze musi stanać na wysokosci zadania. A z reszta to tez jego mieszkanie, jego dziecko wiec nie robil tego dla mnie. Do tego mial 3 osoby do pomocy...
Temat mojego męża to narazie bardzo drażliwa kwestia, nie mam nawet ochty z nim rozmawiac.... przykre to:(

Kurcze, tesciowa chciala troche Was wykorzystac, och te babska!
Ja na swojej sie ostatnio pierwszy raz w zyciu przejechalam, albo inaczej, moze otworzyly mi sie oczy szerzej...
Z natury ufam ludziom i nie lubie tego zaufania ograniczac, ale tu musze i to smutne... Jeszcze kilka tygodni bedzie nam pomagala dopoki leze i jakos musze to znieść, potem zaczne poprostu brutalnie wykorzystywac ją kiedy bedzie potrzebna i tylko tyle.
Jak sie ma miekkie serce, to dupe trzeba miec twardą.

Rożek kupie jakis z allegro do szpitala, jak wroce to i tak wszystko positalne do prania laduje, wiec drugi sie przyda czysty w domu.
Obejrzalam colorstories uzywane na allegro - nie wygladają dobrze po kilku praniach. Wyprawka cieszy oczy na poczatku, potem wazne zeby czyste i pod reka do szybkiej zmiany bylo;)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

U mnie też 9 kg na plusie. Obym nie przekroczyła magicznych 15 bo moja psychika tego nie zniesie.
Co do szyjki to pisałam ostatnio że w 21tc miałam 4,4 cm a w 31tc już tylko 2 cm ale gin powiedział ze na ten etap ciąży jest ok i nie ma wskazań do leżenia tylko dużo odpoczynku.
Pranie tak w ok 1/3 zrobione, dziś czeka na prasowanie, ale nie wiem co z tego będzie, bo po nieprzespanej nocy nie mam siły na nic. Po pączkowym śniadaniu leżę pól przytomna a zasnąć choćby na godzinę i tak nie mogę.
Zgaga, bezsenność i drętwienie dłoni to teraz moja zmora ciążowa.
Torbę mam zamiar spakować z końcem lutego. Termin z OM mam na 5.04 ale z ust od początku wychodzi wcześniej. Liczę że jeszcze w marcu Synuś się urodzi bo jakoś meczy mnie juz ta ciąża...

Odnośnik do komentarza

u nas dopiero przed remontem, dosłownie rozsypka... torba nawet nie zaczęta żeby spakować, kobietki w co ubieracie swoje maleństwa na wyjście ze szpitala ? z pogodą może być różnie, myslę o jakimś kombinezonie misiowym czy coś w tym stylu...
Mój mąż co do kwestii szpitala prowadził ze mną od początku batalie, on się uparł na Zabrze bo jest znieczulenie, mozliwosc porodu w wodzie no i NAJWAŻNIEJSZE blisko jego rodziców :) w naszym mieście szpital ma różne opinie, dlatego zdecydowałam się na Myszków, tam gdzie chodzę na szkołę rodzenia.

Ja też robiłam pączki, teraz sobie siadłam bo oczywiście się zmęczyłam :D
w dodatku mi olej poleciał na stopę, dosyć że wyglądam jak tocząca się kula to teraz będzie kula z zaplasterkowaną stopą :)

Odnośnik do komentarza

Miila dobrze ze nie jedziecie, dziewczyny maja racje ze to za duze ryzyko, jeśli przychodnia do ktorej masz isc jest duza to tez byn darowala, jeszcze teraz jak ta grypa strasza. Mi tez najbardziej pomoglo tantum verde i syrop prawoslazowy, na ta chrype isla tez byla dobra, ale najpierw uporaj sie z infekcja, do tego duzo pij cieplego, miod wysusza zdarte gardło wiec z tym uwazaj i herbata czarna tez, fajnie jakbys miala sok malinowy, ja to tez pilam po prostu ciepla wode z paroma kroplami cytryny.
Secondtry link dla Ciebie Tekst]http://allegro.pl/rozek-becik-niemowlecy-100-bawelny-promocja-i5947988549.html]Tekst linka[/url] ponizej fota obu rozkow. Ten w gwiazdki ma sztywniejsze wypelnienie - co dla mnie jest zaletą- niz colorstories i nie jest tak super delikatny. Jest po prostu bawelniany, starannie wykonczony. I za ta kwote bardzo ok. Na zdjeciu sa oparte na kanapie.

monthly_2016_02/kwietnioweczki-2016_43498.jpg

Odnośnik do komentarza

Bbbbb dobrze, ze szyjka twarda i zamknieta, ale plan wiekszego odpoczynku chociaz kolejne 3-4 tygodnie napewno nie zaszkodzi. Moja szyjka bez twardnien sie skrocila przed 18 tc. Od 18go leze i mimo ze szyjka miekka to trzyma dlugosc 2 cm. Za 4 tyg jesli nie bede w szpitalu to zafunduje sobie wymarzony spacer i drobne aktywnosci:)
Moja Pani prof. by sie usmiała z tych planów...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny w ten tłusto czwartkowy dzień :)
u mnie niestety pączki miernej jakości i słabym smaku a samej nie robię bo podjęłam się tego w zeszłym roku i poległam :P

Co do szyjki to wypowiedzieć się też nie mogę, bo w sumie jak wiecie u nas to zero monitorowania jej skracania i w ogóle, eh.. jedyne co wiem, że w 27 tyg. miałam 4,01cm.
Ja za pranie wziełam się od wtorku i tak dziennie jedną partię piorę, a potem prasowanie, ohh :) torba nie spakowana, ale może jak już kupimy łóżeczko i wyposażymy szafę w dodatkowe półki to jakoś się wyklaruje co do spakowania. Też jeszcze muszę zamówić rożek, ale cały czas się waham jaki, jeden narazie zamówię bo w sumie też mam 3 kocyki i tak będę owijać maleństwo jak rożek w praniu będzie.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest takazeten rożek z colorstories drogi jest,ciesze sie ze go mam bo jest uroczy i cieszy oko ale to tylko bawelna ktora wielokrotnie prana na pewno straci na wyglądzie, dlatego drugi zdecydowanie tańszy a i tak fajny, do szpitala biore tańszy, prac będę w przyszlym tygodniu i wtedy zacznecos ogarniac z torba, a jutro i w sobote kuchnia, bo maz ma urodziny, ale impra wspolna z bratem bo ten ma 30 i wiekszosc rzeczy i tak na glowie tesciowej,

Ostatnio kupilam pampersy i inne jednorazowki i jak wzielam do ręki to az mnie odrzucilo jaki to sztuczne, nie fajne w dotyku i smierdzi chemia.. i zastanawialam sie jak to zaklafac na taka delikatna skórę, a dzis przyszly mi otulacze i wklady do wielorazowycj i sa super, nie mam wątpliwości ze to dobre rozwiazanie i po pierwszych wrazeniach z jednorazowkami ułożyło mi :) troche tez stresa mialam bo paczka przyszla mi niekompletna, wiez tel do sklepu i pani mnie przeprosila i mowi ze juz wysylaja brakujace wklady, mam nadzieje ze na slowach sie nie slonczy bo do tej pory kestem mega zadowolona z kontaktow z tym sklepem.

No i na razie smigam po pączki bo uwielbiam je i juz slinka mi cieknie na sama mysl.. :D

Odnośnik do komentarza

Miila Twoja teściowa chociaż się przyznała ze ja cis łapie bo moja uważa że się czepiam jak przyjechaliśmy do nich e sobotę a tam pół rodziny na gripexie!!!! Mój 3-letni chrześniak tradycyjnie z gluten do pasa i plucami na wierzchu od kaszlu. Zapowiedziałam mężowi ze jakbym tak weszła z Gabryśką to na pięcie bym się odwróciła i wyszła. Przy Franku tez nie widzieli problemu jak był malutki a oni podziębieni.
WKU. ..... mnie takie podejście!

Secondtry Franek ma wirusówkę.......pokasluje dość brzydko i ma gesty katar. Na szczęście teneratura mu rośnie coraz rzadziej wiec myślę że zdrowieje. Jestem z lekarzem na gorącej linii w razie W.

Ja zaczynam prac od przyszłego tygodnia bo teraz to mi Franka wiruski fruwaja; ( posegregowalam wczoraj rzeczy do prania na bio, kolor do 40, biel do 40 i kolor do 60.
Torby pakuje na bieżąco jak mi coś przychodzi.mam doczepione do obu kartki z listą rzeczy.
Dziś zamawiam fotelik i zostanie mi tylko zakup biustonoszy do karmienia i zestawu do wizka/kołyski.

Ta stronka Little Wonders. Oni mają w wawie sklep stacjonarny i to 4 km ode mnie! Jadę w przyszłym tygodniu za żywo wybrać komplecik dla córki.

Ja mam dwa rozki. Jeden po Franku.plus otulacz i myślę że 2 to wystarczająco. W razie awarii zawsze można zawinąć maleństwo ścislej w kocyk;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Secondtry życzę Ci z całego serca spełnienia tych planów. Mam nadzieję, że za 4 tyg pójdziesz na spacer z powiewem wczesnowiosennego powietrza i wrócą chęci i siły na kolejne kilka tyg.
Ataa ja zamówiłam 3 otulacze one size z babyetta. Tych noworodkowych nie zamawiam bo pewnie przez pierwsze dwa tyg i tak będę leciała na pampersach. W ogóle słyszałam opinie, że te z babyetta nie są zbyt duże i na pewno nie wystarczają do 16 kg tak jak deklaruje producent a do ok 10 kg. Piszę, bo z tego co kojarzę, to też zastanawiałaś się nad ich produktami.

Odnośnik do komentarza

Ataa, kumi dzieki za linki do rozkow. Jeden jeszcze dokupie do szpitala.

Przyszlo moje zamowienie z gemini, 10 kg paczka, chyba z apteki mam juz wszystko.
Leze z pillingiem sylveco na twarzy, oczekujac cudu jak po wizycie w spa;)

Pieluszki flanelowe Motherhood to jedno wielkie byle co! Odradzam. Wzielam tez pokrowiec na przewijak firmy Akukuu, nie znalam firmy i nigdy wiecej nic od nich nie kupie. Frotte jest takie cienkie i twarde, ze zmywaki w kuchni przypomina. Odradzam, jesli ktoras jest skazana na online zakupy.

Flavia plastry na blize po cc byly po 105 pln. W aptece stacjonarnej 132pln. Warto.

Tesciowa sie nie popisala, tez bym sie wkurzyla.
Ja z Adasiem jak SSman robiłam przesuchanie, czy sa zdrowi tesciowie albo znajomi.
Dziwne, ze moja mama potrafila zadzwonic wczesniej i powiedziec ze być moze cos sie u nich rozwija chorobowego, zebysmy sie wstrzymali z wyjazdem.
Teraz juz wszyscy przeszkoleni:) mam nadzieje ze pamietaja;)

A jak impreza sie udala? Szczegolnie z bartowa od laptopa pewnie dobrze sie bawilas co;))

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, bardzo dziękuję wszystko, które mnie wsparły w nieszczęsnej cukrzycy. Szczególnie Venie i Nat jesteście kochane :* dziękuje za wszystkie maile :)
Dzięki takiemu wsparciu mam wiarę, że dam radę paskudztwu i będę normalnie jeść :)
Dodam, że za radą pani endokrynolog (wczoraj miałam wizycie) zrobiłam dzisiaj badanie hemoglobiny glikowanej (zeby mieć juz dla dbiabetologa) i mam juz wynik = 5, gdzie zakres referencyjny wg laboratorium jest 4-6, a z tego, co widziałam, dla kobiet w ciazy powinien byc poniżej 6,1. Tylko nie wiem dokładnie, jakie informacje niesie ze sobą to badanie w odniesieniu do mojego "stanu".

Widzę, ze poruszyłyście temat tatusiów :) moj mąż się nie angażuje za bardzo w wyprawkę - daje mi wolną rękę, czasem ewentualnie pytam o kolor jak się nie mogę na jeden z dwóch zdecydować. Nie wiem, czy to plus czy minus, ale jak jest taki zapracowany, to nie mam sumienia go dodatkowo angażować.
Natomiast pojawia się inny "problem" - mianowicie on nie chce, a raczej nie czuje się na siłach byc przy porodzie. W sumie go po części rozumiem i nie zmuszam, nie namawiam, może dojrzeje. Na razie nie męczę tematu, moze sam sie wypowie. Próbuje sobie sama wyobrazic, jakby to było jakby był/nie był przy porodzie, ale jako pierworódka nie mam pojęcia czego się spodziewać.

Magda taka położna jak Ty, to marzenie ... :))) bardzo fajnie, ze wytłumaczyłas te kleszcze i próżnociąg, bo ja się bałam nawet w myślach wypowiadać te słowa. A wyobrażenie jest straszne ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ipc0z29zaqrhk.png

Odnośnik do komentarza

Czarna dzięki za info, na pewno sie skusze na otulacze babyetta, ja moge powiedziec ze co do milovi jest roznica w rozmiarze miedzy one size a noworodkowym, i powiedzialabym ze ten najmniejszy rozstaw z one sieze jest pomiedzy dwoma poziomami w tym mniejszym, i znow ten rozstaw największy w noworodkowym mieści sie pomiedzy malym a srodkowym z one size, wiec mozliwosci jest sporo, wklady milovi sa super na dotyk i wierze w to ze będa bardzo chlonne i pasuja do otulacza grovi, wzielam jeden, i co do niego wydaje mi sie ze da radę przy noworodku, ale nie porownywalam maksymalnego rozstawu z milovia. Ogolnie piwerwsze wrazenia sa bardzo zachecajace do użycia. Zamawialas jakies wklady z babyetta??

Odnośnik do komentarza

Ja woombie jeszcze nie kupowalam, chociaz bardzo bym chciala. Ale zdecydowalam, ze najpierw sprawdze, czy dziecko lubi byc otulane (wykorzystam do tego pieluche flanelowa, albo kocyk) jak bedzie lubil to topiero wtedy zamowie. No ale cena jest powalajaca, niestety. Tak samo jak marze o szumisiu, ale czekam z tym zakupem na sam koniec.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Secondtry ja kupiłam woombie air, z taką siateczką z przodu. Kupiłam używane na olx, za 100 zł, pani mówiła że dostała w prezencie od rodziny, ale już było za małe. Jakośc wykonania fajna, polecam. Może poszukaj na olx albo allegro, bo mi też było szkoda 170 wydac na to. Jeszcze nie wiadomo czy się sprawdzi. Mam 1 woombie, 1 rożek, 1 kocyk bambusowy i kocyk minky do wózka. Zobaczę co mi się będzie przydawac i wtedy ewentualnie dokupywac będę.

Piszecie o tych rożkach i rzeczach do szpitala, a u mnie jest napisane, że mam zabrac chusteczki nawilżane i krem do pupy. Ewentualnie mogą byc swoje pieluszki i ubranka, ale nie muszą, oni dają swoje. Dla mamy, oprócz rzeczy osobistych jak klapki, kosmetyki, koszule i szlafrok to każą zabrac tylko majtki jednorazowe. Całą resztę dają. I tak się zastanawiam czy pakowac jednak to wszystko o czym wy piszecie, czy nie ma sensu, skoro w moim szpitalu wszystko jest dostępne ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry ja sobie darowalam na razie, podoba mi sie idea tego wynalazku, ale stwierdzilam ze pewnosc w skutecznosci daje orginalny-opatentowany ale cena nie mała dlatego jesli dziecko okaze sie bardzo płaczliwe i jesli takie ciasne otulanie piluszka bedzie dzialalo uspokajajaco to wtedy zakupie woombi, dzis to kwestia 2-3 dni a cena spora na to by brac w razie co..

Odnośnik do komentarza

Secondtry ja woombiaka będę miała od koleżanki, Leon będzie chyba trzecim lub czwartym dzieckiem, które będzie go używało, bo wędrowało po jej rodzinie. To jest dokładnie taki Tekst linka. Ona była mega zadowolona i wiem, że dokupowała później też większy rozmiar. Sama na pewno nie dałabym tyle kasy, szukałabym używek na olx, widziałam, że jest tego trochę.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...