Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ewee Tymon zwykle najada się w 10 minut, reszta to już zabawa;)
Maga1010 to świetna wiadomość! Trzymam za Was kciuki i nie myśl proszę, że on Cię nie potrzebuje, wiem, że łatwo się mówi, ale przecież każda z nas jest dla dzieciątka całym światem, one nawet nie zdają sobie jeszcze sprawy z własnej odrębności. Pamiętaj o tym, zachowaj spokój przy karmieniu, a na pewno wszystko się ułoży:*

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Magda to cudnie,Antoś potrzebuje Cię nawet nie myśl, że jest inaczej. Jesteś jego ukochaną mamusią bez względu na formę karmienia. Bądź cierpliwa i konsekwentna przechodzisz wcześniej testy z rodzicielstwa ale dzieci często będą nam fundować podobne historie. Nawet jeśli padamy ze zmęczenia to z perspektywy czasu uważam, że to najfajniejsze chwile kiedy nasze dzieci to takie słodkie maluchy. Zabawa się zaczyna kiedy zaczynają robić nam na złość i pyskują.

No a ja mam na przyszły tydzień umówionego psychologa dla młodego syna…zobaczymy czy nam pomoże lepiej radzić sobie z jego ataki złości.

Serca cóż wygląda że z mam gwałtowne spadki ciśnienia przy jednoczesnej szybkiej pracy serca. To nawet nie ma nazwy oficjalnej, ale na szczęście mój kardiolog prowadzi badania nad tym. Teraz mam przez dwa tygodnie specjalny monitor który aktywuje kiedy się źle czuję i dzięki temu ustalą co mi dać. Niestety nie da przewidzieć kiedy i czy w ogóle to minie. Jeśli mija po ciąży to zwykle w ciągu 8 tygodni, więc lekarz nie daje dużych nadziei na to.

No a jeszcze wczoraj chłopcy byli u dentysty. Melly byłaś już z córką? Dobrze, że te wizyty są co pół roku, bo 2 latek totalna histeria. Na szczęście straszy był bardzo podekscytowany i grzeczny.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena moja corka ma 21 miesiecy i wlasnie nie wiem kiedy isc. Hmm narazie pilnujemy mycia zebow i zmieniamy czesto.szczoteczki.zeby sie cieszyla. Ja nie mam ani jednej plomby i zdrowe zeby ale czesto.myje, pije mleko i nie rozgryzam cukierkow wiec chcialabym zeby corka.tez miala.zdrowe, a ma ladny usmiech. A nikt nie wie kiedy powinno.sie.isc.

Magda ja jak po 10 mies co prawda odstawilam od piersi to balam sie ze.corka spedzajac czas z babcia to juz bedzie.ode mnie niezalezna i bede niepotrzebna. Ale to ka kladlam do snu, to ja tulilam.jak plakala. Jestes jedyna mama i.najlepsza jaka.mozesz byc.

Ja padam na twarz, co prawda tesciowa mnie.wkurza ze jest w domu ale jak cos to chociaz pilnuje corki i ja kapie malego.
Oh byle moj maz dostal to inne stanowisko. Jutro tez idzie do pracy na.2 zmiane a tesciowa wolne yh.

A ja dzis jadlam makaron z truskawkami i jogurtem naturalnym mniam mniam.smak lata. Niestety corce nie pasuje taki obiad heh ale mi jak najbardziej.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Vena o co chodzi z tymi witaminami na zeby? Pierwsze slysze.. w Pl tez to funkcjonuje?
Zeby wiem ze mnie mama ciagala po dentystach i mialam leczone mleczaki ale w wieku 5 lat i pozniejszym czasie. Wtedy wszyscy sie mamie dziwili. Podobno to bylo madre posunięcie. Ja za to robie głupio bo przez cala ciaze nie bylam u dentysty. Ostatnio bylam jakos pol roku przed ciążą. Teraz nic mnie nie boli ale w jednym miejscu mam podejrzenie ze cos sie zaczyna dziac. Chce wytrzymać do konca sierpnia. Ceny w Gd sa straszne. Poza tym mam zaufanie do mojej dentystki i jak juz man zostawiac pieniafze to chcialbym jej wlasnie.. tak wiem ze to ryzykowne i glupue ale coz?

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odoowiedzi :) tak sie właśnie zastanawiałam jakim cudem Aniela sie najada jeśli je 10... max. 15 minut. Ale zazwyczaj jest to nawet mniej niz 10 minut. Później wypluwa cyca i tyle. Jak chce oidac druga pierś to zazwyczaj ma zaciśnięte usta i wije sie.

Dzisiaj jednak je co 1- 2h, , jest marudna i cały czas chce byc na rekach lub przy cycu. Taki dzien pewnie... dobrze ze maz w domu i weekend sie zaczyna to bedzie latwiej przetrwać :)

Wczoraj pierwszy raz spala w woombie i przyznam ze daje rade :) cora ma silny odruch moro i wybudzala sie czesto a tutaj noc spokojna i tylko pobudki na karmienie. Musze sie tylko na nowo nauczyć rozpoznawac ze glodna bo zazwyczaj wklada piastki do buzi i cmoka a w woombie nie moze tak robic ;-)

Vena dobrze ze m niej więcej wiesz co powoduje Twoj stan... niedobrze jednak ze nie daja perspektyw ze samo przejdzie. Ale jak rozumiem moga podjac jakies leczenie bo to dosyc niebezpieczne przypadłości.

Trzymam kciuki za spotkanie z psychologiem. A czy wg Ciebie jest ono w ogole potrzebne? Moze taki etap?

Mam tez prosbe o ponowne podsnie proporcji na "siuwaks" do odplamiania. :D Jak przenieśli forum wszystkie moje zapisane linki poszly sie pasc.

Ataa ja u dentysty bylam w 4mc i bylo wszystko super a w 9 mc juz 2 dziury/plamkj ktorych nie czulam ale były do leczenia. Sadze ze warto bys poszła aby pozniej nie było gorzej a co za tym idzie,.tak czy siak wydasz wiecej.

I tutaj przypomina mi sie zart ze po porodzie z przyjemnością matki chodza do dentysty bo nie mogą zabrac dziecka ;-)

Melly trzymam kciuki za awans meza!!

Magda dziewczyny dobrze pisza... maly czuje Twoje emocje i sami sie nakrecacie. Mam nadzieje ze ten lepszy dzien przełoży sie na dobra noc i kolejne dni :*

ciemieniucha jak sie zaczyna? Aniela od wczoraj ma suche czolko. Zaczelo sie od lini wlosow. Po smarowaniu dalej widac suchy lekko luszczacy sie naskorek.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ataa to taka lepka pasta którą smarują zęby dzieci: taka remineralizacja z fluoryzacją plus vit a,d,k.

Ewee odplamiacz wrzucę wieczorem … jestem na spacerze i jakoś mam dziś taki zastój logicznego i nie chcę pomylić propocji.

To na pewno taki etap, ale chcę pokazać współpracę z przedszkolem, skoro mają problem z nim a moje sugestie do nich nie trafiają to może osoba z zewnątrz coś podpowie. Z drugiej strony jak jestem sama z3 dzieci, Klara chce jeść a on mi robi awanturę, bo na placu zabaw ktoś zabrał mu piłkę, którą wcześniej mu pożyczył to fajnie by było, żeby mi podpowiedział czy można szybciej rozwiązać tę sytuację i go uspokoić. Nie wiem zobaczymy jestem pozytywnie nastawiona. Poza tym wiesz tu oczekują więcej od dzieci on ma 27m recytuje alfabet i liczy do 15… zaczyna uczyć się pisania liter… musi umieć się skupić przez określony czas i robić co mu każą a to dużo jak na ten wiek. Chcę mu pomóc, żeby nikt mu nie przypinał etykiety

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena o kurcze, to naprawde maja wysoko postawiona poprzeczke wzgledem dzieci. Pisanie liter?! Przeciez taki dzieciaczek uczy się dopiero trzymać dobrze kredki i pisaki w dloni.

Na pewno dobrze wykorzystasz spotkanie z psychologiem ale jestem mocno zdziwiona ze takie maluszki kierują juz do konsultacji.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ewee masz racje,tylko ze ja nie lubie dentystow zawsze krzyczę mimo znieczulenia, i wstydze sie isc do kogos nowego.. i juz sama nie wiem co gorsze.. albo chcociaz przeglad powinnam zrobic.. chyba pora dorosnąć :)
Vena najważniejsze ze ten lekarz ogarnia Twoj przypadek. Oby zdrowie dopisywalo a co do synka.. coz.. dziwne to podejście do rozwoju dzieci. Obyscie skorzystali na tym spotkaniu, skoro juz musicie korzystać z tych spotkan z psychologiem.

Odnośnik do komentarza

Vena kurcze, mam nadzieję, że jednak miną te problemy, dobrze, że jesteś pod okiem dobrego lekarza.
Ataa super, że miałaś lżejsza noc, zawsze to trochę więcej odpoczynku :) uhh ja u dentysty byłam dawno temu i następny raz będę przy okazji wizyty w Polsce, a nie wiem jeszcze kiedy to będzie (w Norwegii to się dopiero cenią...), aż się boję
Ewee ja też się zastanawiałam o co chodzi, jak Wiki zeszła z jedzenia ok 30min do jakichś 5, w porywach do 10 i więcej nie chce. Teraz po kilku dniach ciągłego wiszenia na cycku znowu wracamy do krótkiego jedzenia, z tym, że mała bawi się jeszcze potem jakies 5 min i zasypia ;) Wiki też miała takie suche przy lini włosów ostatnio, ale już jej samo zeszło.

U nas było dzisiaj 20 stopni, w końcu jakaś fajna pogoda! Wiki przespała pierwsze 10 minut spaceru, a potem śmiała się z falujacej na wietrze pieluszki tetrowej, która zawiesiłam na budzie od wózka, żeby jej słońce nie razilo. Szłam i śmiałam się do siebie, taki słodki to był widok :D poza spacerem przespała prawie cały dzień, pozwalając mi na ogarniecie domu, a i w nocy spała od 0:30 do 6:30, mój Aniołek :) (żebym jej tylko za szybko nie pochwaliła)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

slina Wasze dzieciaki też się tak ślinią? Młoda nie tylko puszcza bąbelki ze sliny, ale ma ciągle całą twarz zaschnieta, tylko chodzę i wycieram ;) już nie mówiąc o mojej szyi, dekolcie i bluzkach :)

brzuch od czasu porodu mam brzuch jakbym wyszła prosto z solarium i to po takim dłuższym lezeniu, no dosłownie jest brązowy. Wie ktoś o co chodzi?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Atta ja dokarmiać butelka z aventu. Chciałam dalej jak najlepiej i kupiłam jej butelkę za 100 zł która miała udawać kobieca pierś i mała ma ja daleko gdzieś. Nie lubi jej i juz do tego wydaje mi się że boli ja po niej brzuszek. Tak więc używam avent i jestem zadowolona do tego nie zaburza małej ssania piersi bo mimo dokarmianie 3 razy dziennie ładnie łapie i ssie cyca.
Dentysta - ja w ciąży juz ( ale jeszcze nie wiedzialam) byłam na nfz, tragedia po prostu. A potem aż dopisał mnie do pakietu medycznego i a dentystę za darmo z medicover. Jest zachwycona. Pani super dokładna i bardzo delikatna. Zrobiłam moje 2 ubytki i mam zlecone prześwietlenie żeby się upewnić czy pod stara plomba nic się nie robi. Tylko czasu brak żeby się wyrwać na to rtg ;)
Vena no to powiem Ci ze mnie zakoczulas tymi wymagania dla dzieciaków. No ale w sumie ja jak miałam 5 lat to w przedszkolu czytałam dzieciom bajki no ale 2 latek znający alfabet to szybko. Faktycznie psycholog może coś podpowie a i w przedszkolu będą lepiej patrzeć. Na pewno nie zaszkodzi.
Magda ja też czasem.mam takie myśli. Wiesz jakie ja mam podejście do macierzyństwa, chciała bym żeby było jak najbardziej naturalnie a tu du..a . Boli ze nie może być tak cudownie jak sobie wymarzylam ale co zrobić. Dopiero niedawno zaczęłam mówić że urodziłam moja córkę. Nie przechodziło mi to przez gardło bo miałam wrażenie ze owszem urodziła się ale ktoś ją poprostu ze mjie wyjął i moja zasługa w tym żadna wiec nie mam prawa.mowic ze ją urodziłam. Musimy walczyć z takimi odczuciami jak moje albo właśnie twoje bo to tylko krok od zatracenia się i popadnie w jakieś stany depresyjne. Dajemy naszym dzieciom wszystko co najlepsze i na pewno jesteśmy dla nich najważniejsze i najcudowniekszym.
Czasem jak patrze na mój skarb to aż mi się łza w oku kręci jaka jest cudowna i jak to się stało ze udalo się nam stworzyć taką małą wspaniała istotę. Pamiętam jak patrzyłam na monitor usg cieszyłam. Się widokiem pulsukacej kropeczki która była serduszkiem.mojego skarba. He rozczulilam się ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

kongullek polozna mowila ze dopóki pieluchy sie mocza, kupy ida i waga przybiera to wszystko ok. widocznie dla naszych coreczek swiat nie kreci sie wokol jedzenia ;-) dobrze jednak przeczytac ze nie tylko u mas tak jest :-)

Aniela zaczęła puszczac babelki slina ale to zazwyczaj jak dostaje witaminy na lyzeczce ;-)

A te usmiechy to juz takie świadome? Myslalam ze to później sie zaczyna. .. ale rzeczywiscie u nas taki grymas czesciej dzisiaj zaczal sie pojawiac na buzce. Wczes n jej tylko jak baki poszły :P

Magda2600 Milenka slabo przybiera ze musisz dokarmiac?

Ja jeszcze w szpitalu mialam jazde ze "nie tak to mialo byc" i dolowalam sie ze większość moich "naturalnych" postanowien wzielo w leb. Porod mial sam sie zaczac skurczami - u mnie musial byc indukowany, brak znieczulenia - gdyby nie zzo nie ptrzerwalabym, porod sn - blagalam o cc, karmienie piersią od początku - musieliśmy dokarmiac ze wzgledu na spadek wagi.

Ale przyznam... teraz mam to w nosie. Najważniejsze dla mnie jest by Aniela zdrowo sie rozwijala. poza tym to byla dobra szkoła tego by sie nie nastawiac na cos za bardzo, bo juz teraz wiem ze majac dziecko nalezy wykazywac sie elastycznoscia :D

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja już przestałam już mieć takie wyobrażenia nt rodzicielstwa nie tylko macierzyństwa, bo co jeśli moje marzenia nie spełnią, bo moje dziecko będzie miało inne oczekiwania… co jeśli przyniosę mój żal na nie, albo moje oczekiwania sprawią, że będzie miało odczucia że mnie w jakiś sposób zawodzi???

Ataa tu dzieci idą do szkoły w wieku 5 lat od3 lat są klasy przygotowawcze… cóż inny system…jeśli dziecko nie mówi mając 1 rok zaczynają robić testy dlatego ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Odplamiacz: 1 łyżeczka płynu do naczyń, 2 łyżki sody oczyszczonej, 4 łyżeczki wody utlenionej.

Takaona mój syn odwracał głowę w jedną stronę-tę skąd spodziewał się mnie zobaczyć. Kiedy miał 4 miesiące to było tak silne przyzwyczajenie, że zdążył wyrobić sobie pewną jednostronność. Przykładowo jeśli miał sięgnąć po coś w prawą stronę, odwracał się przez lewe ramię na brzuch i robił kółko na brzuchu w kierunku przedmiotu. Musiałam z nim ćwiczyć i właśnie kładłam go teraz głową,a raz nogamiw danym kierunku

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny, faktycznie popadam w jakaś nostalgie .. Zastanawiam sie tylko. Dlaczego moj maluch nie wypluwa sutka tak jak wasze maluszki? I czemu po południu rzuca mi sie przy karmieniu jakby był na placu zabaw.. W końcu poddaje sie i robię butle.. Ale nareszcie zaczął przybierać na wadze ! Wazy juz równe 5 kg !!!!

Jednak przez to dokarmianie tyje. Dziwne jest to bo słyszę jak łyka i czuje jak ciagnie ale mimo wszystko jakby sie nie najadal

Odnośnik do komentarza

Magda1010 jak byliśmy z synkiem w szpitalu, obok leżał chłopiec który miał niecałe 2 miesiące i był ogromny :) tez dokarmiany mm, ale i duży się urodził. Doradczyni laktacyjna powiedziala ze większości matek wydaje się że dzieci się nie najadają bo matki bardzo często okazują miłość karmiąc dziecko, im więcej mu dam jeść tym bardziej go kocham. Koniec końców okazało się ze mały rzeczywiście nie najada się z piersi bo źle ssie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...