Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki cioteczki za komplementa :*

Bartuś to słodziak a z Wiktorka to będzie hartbrejker coś czuję ;)

Paulina, u mnie karmienie na żądanie wygląda podobnie czasem co 20 min a czasem co 3 h :D Jak księżna zażąda ;)

Ataa, a tam gafę.Ja uprzedziłam, że jak mają mi kupować niepotrzebne graty to lepiej niech kasę w stanie surowym mi dadzą to lepiej ją wykorzystam niż na kolejną strojną sukienka na 86, czyli na roczek phi...Tak w większości się stało a jak kumpele chcą odwiedzić i pytają się co przynieść to mówię, że bobofruty dla mnie czyli matki karmiącej i po :D

Powiem Wam, że zmienia się ta moja panna już nie przesypia większości czasu, patrzy, zagapia sie, interesuje.Na spacerze dziś ponad pierwszą h nie spała w wózku tylko patrzyla sobie.To spojrzenie jej jest już takie bardziej kumate, zagapia się na moją twarz, podczas karmienia to już w ogóle :)

Dzięki za tą radę żeby nie zanurzać w wodzie od pupki tylko od stópek, to działa!
Aha przetarłam jej dziś te prycholce najpierw wodą potem mlekiem i szok zbladły i się zmniejszyły!

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)
Korzystając że Kubusiek śpi wreszcie dopadłam komputer i nadrabiam zaległości i zamieszczam zdjęcia.
Ogólnie opisując co u nas słychać, to niestety mojego pokarmu synkowi niestarcza i musimy dokarmiać mm. Swój pokarm ściągam tylko laktatorem żeby wygoić sutki i wrócić do karmienia piersią. Teraz synek jak jest głodny to budzi się z krzykiem, awanturuje się mocno i wtedy myślę o sobie że jestem złą matką.
Ogólnie wymęczeni z mężem jesteśmy bo Kubuś do śpiochów nie należy i ciężko poogarniać wszystko.
Mamy ulewania a nawet zdarzają się nam chlusty. Synek odrobił wreszcie stratę wagi i waży już 3500g. Kubuś ma lekkie odparzenia okolic odbytu i z zalecenia położnej stosuję tormentiol. Zobaczymy czy pomoże.
Uciekam spać skoro maluszek też słodko śpi :)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47465.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47466.jpg

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny robmy jak uwazamy z tym karmieniem przeciez nie bedziemy glodzic;)

Ataa ale.w.sumie dobrze powiedzialas bo bys inaczej.odrazu musiala zalozyc.
Uwierz mi tez nie lubie zmieniania.ciaglego pieluch. Za tym nie tesknilam a najgorzej po kapieli jak zrobi kupe w recznik i tyle z mycia. Heh.
Ja bylam na.dworze z dziecmi.i dalam tesciowej zeby poszla na droge pojezdzic z Malym a ja przy corce pomagalam malowac mezowi, tak mi zle.bylo ze nie.widzialam.synka.ale jedno.dobre ze juz sie nauczyla tesciowa ze jak nie przykrywam to nie przykrywam i ze jezdzi bez kocyka. O rekach nic juz nie mowi bo przy corce juz jej mowilam, ze ostatni raz slysze o rekach chlodnych.

Moj syn ma 2 tygodnie, ale szybko leci bo co jest wieczor to ledwo wstane to znowu wieczor. Eh umyka mi wszystko. A dzis jak poszlam na.dwor to corka tylko babcia i babcia a jeszcze kuzynka to z nimi sie bawila a ja z wozkiem czulam sie jak powietrze;(( ah tak to jest jak poswiecam czas Maluszkowi. Ale jak sie.wywrocila i kazdy ja lapal to sie wyrwala i krzyknela mama i przytulila sie. Jednak.jestem potrzebna.
Niestety tez mialam dola po urodzeniu dzieckanie z powodu dziecka ale calej sytuacji ze nie mam.czasu dla.corki ze wszystko boli a ze porod byl nie taki jak sie spodziewalam, pierwszy byl piekny bolesny ale piekny a ten bolesny i niemily z niemilym personelem tylko piekny w tym wszystkim byl Wojtuś. Moj maz tez przezyl porod a raczej wystraszyl.sie tej raczki, prawie zemdlal bo bal.sie o malego ze boli itd. A potem siedzial polprzytomny. Za pierwszym razem byl taki zywy poekscytowany a tu przezywal. Eh. Tyle ze ja nie mam czasu na dola moj maz nie ma czasu zebym ja miala dola i o tym pogadala eh wszystko jak zwykle ze sobie poradze. I po prostu skupiam sie na dzieciach.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ataa jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej co trzeba robić, jak ubierać, karmić itd. moja mała ma na sobie prawie cały czas tylko body i kocyk, próbowałam jeszcze założyć jej skarpetki, ale migiem je sobie ściąga. i nie przetłumaczysz, że jej wcale nie jest zimno, ogólnie to na wszystkie nachalne komentarze i rady kiwamy głową i puszczamy trochę mimo uszu.

Nat muszę zwrócić honor i podłączyć się pod słowa Magdy. jednak dopóki się nie ma dziecia przy cycu, to nic się nie rozumie. póki mi cycki nie odpadną mój ssaczek mm nie dostanie :D

śliczne te Wasze dzieciaczki! jakie już duże... nie ma co, czas ucieka ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Nat też na początku stosowałam mleko na trądzik i byłam zadowolona że działa, ale ostatecznie stwierdzam, że kiepskie te działanie i jakoś to nie zapobiega dalszym wypryskom.
W ogóle ja taka obeznana w temacie, że zanim u Szymona pojawiły się krostki to w życiu nie pomyslałam, że niemowlę może mieć trądzik :)
Mój Szkrabek też coraz bardziej rozumy. I więcej rzeczy go interesuje i patrzy uważnie. Niesamowite to jest jak dzieciaczki szybko się zmieniają.
Ataa oj tam, niech teściowa na przyszłość bardziej swoje prezenty przemyśli. Ja też kupiłam trzypak. jedną rękawiczkę zgubił jeszcze na noworodkach, drugą parę ze trzy razy ubrałam na spacer jak było chłodniej i to by było na tyle.

kingullek jej prześliczna królewna !
co do paznokci najpierw mąż obcinał, a teraz ja obrywam delikatnie. Jakoś do obgryzania nie mogłam się przekonać.
Flawia to kluseczka chyba z Gabi. mój wczoraj ważył 544o i 67 cm.
mnie w środę czeka opróżnienie portfela na szczepionki. Cały czas się zastanawiam czy pierwszą dawkę na pneumokoki serwować już teraz czy trochę poczekać i dać w późniejszym okresie.
A na menignokoki szczepicie? koszt tez 300 zł czy więcej?

Magda1010 łączę się w bólu. Szymon chyba faktycznie z tego gorąca był nie do zniesienia marudny. teraz śpi i aż żal budzić na kąpiel.
Bogu dzięki ślubny będzie ok północy i jutro trochę mnie odciąży.
Ciasta oczywiście nie upiekłam, bo i kiedy??
Eh myć się i spać. tylko to mi pozostało :)

Odnośnik do komentarza

Flawiadroga impreza z tymi szczepionkami, ale tezeba stwierdzam....

Magda 1010 masz racje ze uczucie bezradności jest straszne...
Dziś ogolnie mam jakis spadek formy, co chwilę płacze, z roznych powodów, głównie dlatego ze jestem egoistka, zal mi ze mam meza tak blisko i nie moge sie nim cieszyc, kochac sie, nie moge pic piwa i jutro nie bede mogla isc na mecz ani zjesc kiełbaski z grilla ani pojsc na rower, eh..
Cieszy mnie maly gdy sue usnicha podczas snu albi gdy nawiazuje kontakt z mezem leżąc mu na brzuchu. A tak to serce boli gdy placze przy przewijaniu. Dzis pępek zaczął odpadac. Mega stres dla mnie bi nie wiem czy dobrze

Odnośnik do komentarza

Wróciłam do świata żywych ;)
My jeszcze w szpitalu, ale jutro powinni nas wypuścic.
Ataa dzięki za Twoje rady odnośnie oksy i zzo :)))
Rano o 9 założyli mi foleya, od razu zaczęły się bóle i skurcze, z częstotliwością co 4-5 min., a potem nawet co 1-2 min. Dopiero ok. 19 rozwarcie raptem na 5 cm i przejście na porodówkę. Tam po kolejnych 2 h poprosiłam o zzo, i zalał mnie błogi spokój :) Niestety przez kolejne 3 godz. nic się nie działo (szyjka twarda), nawet się prawie trochę drzemnęłam :))) Potem zaczęli mi podawac oksy i wzięłam drugą dawkę zzo, niestety ta druga już tak nie zadziałała cudownie jak pierwsza... W końcu o 4 rano się udało :)

Ataa a czapeczki teściowa w domu nie kazała zakładac ?? :)))
Kingullek moja Julka też ma długaśne paznokcie, kazały nie obcinac. Jak się troszkę nawet podrapie, to nic jej nie będzie, a jak za mocno obetniesz to będzie większy problem.

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47469.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Gratuluję nowym mamusiom!
Już myślałam, że nas przerzucą w inną kategorię (forum), a my dalej u siebie :)
Przepraszam Was za taką ciszę z mojej strony, dużo się działo i nie miałam ani chwili. Weekend majowy w domu co prawda, ale dziś własnie wróciliśmy z trzydniowej wycieczki, strasznie się cieszę, że udało się wyskoczyć zanim jeszcze mąż wróci do pracy (wraca w poniedziałek), dzięki Vena że pytasz :)
Mały na wyjeżdzie spał pięknie i był grzeczny, ale właśnie próbuję go położyć po kąpaniu i trwa to już 2h - 5 razy próbowałam go odłożyć, każda próba zakończona płaczem i pobudką, więc siedzę w łóżku, a on wisi na mnie i łudze się, że zaraz się uda go położyć. Ostatnio dużo śpimy razem, mam tego trochę dość, bo bardzo się boję w nocy, że go przytrzasnę i śpię półprzytomna, wszystko mnie boli itd. a z drugiej strony jest to tak wygodne.. On się budzi, wyciągam pierś, je i śpimy dalej. W nocy zmieniamy pieluszkę tylko jak jest kupka.

Wszystkie maluszki piękne, fajnie, że wrzuciłyście zdjęcia.

Widzę też, że poruszyłyście temat szczepień, my właśnie mamy pediatrę w środę (prawie 6tyg mały), będę gadać co i jak kiedy. Nie wiem sama jak to zrobić i kiedy najlepiej, także chyba duże znaczenie będzie miało to, co powie lekarz.

Załączam i ja zdjęcia, on się tak zmienia.. tak rośnie, momentami wygląda jak ja, a czasem to cały tata :)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47472.jpg

Odnośnik do komentarza

Annaja obcielam bo nie moge patrzec jak drapie twarz, w rozek w dzien rzadko.zawijam i raczki na wierzchu a niedrapek nie chce, eh mi kazali 2 mies nie obcinac a przy corce nie gadali.i obcielam i nic takze teraz tez bo az zal.

Znam ludzi co zakladaja dzieciom czapki po umyciu wlosow ale np rocznemu i 4 letniemu. Ludzie to maja.
szczepienia 6 w 1 bo juz sprawdzone a tak to pneumokoki bo skoro corka miala darmo a syn nie to zaplacimy, niech tez bedzie chroniony, na meningo dla 2 dzieci mnie nie stac nie szczepilam, a rota corka byla w szpitalu, boje sie powtorki ale racja kazde dziecko z rota mialo inna odmiane.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Meningokoki są 2 szczepionki na B i C. tylko tej B aktualnie nie ma na rynku. Na Meningokoki szczepi się po 3 MZ najlepiej.więc spokojnie można najpierw zaszczepić na 6w1 (infanrix hexa) i pneumokoki bo to co 6 tygodni w 3 seriach a potem zacząć Meningokoki i np WZW A.

Rota na rynku są 2 szczepionki 2 dawkowa i 3 dawkowa. Ja synka zaszczepilam ta 3 dawkowa bo podobno po tej 2 dawkowej boli brzuch. Pamiętajcie że trzeba dać wszystkie dawki do 6 MZ.
To prawda że szczepów rota jest ok 50-100 ale moj starszak przechodzil rota parę razy i kończyło się bólem brzucha albo lekka biegunka. Nigdy nie był odwodniony i nie miał temperatury. Moja siostra pożałowala na szczepienie i właśnie jej dzieciaki po raz kolejny leżą plackiem w domu z rota.
Szczepionka łagodzi objawy ale nie chroni tak jak inne. Ale moim zdaniem warto zaszczepić na rota szczególnie jak chcemy puścić dziecko do żłobka.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Miila my tez juz wisimy blisko 3h na cycu i nie da sis go odlozyc :( w międzyczasie 4 kupki.
Malaga ja biore normalnie na nfz. Do tego nazpewno pneumokoki i menginokoki. Jeszcze zastanaaiam sie nad rota. Moja ciocia ma dwie przyjaciolki pediatrow w tym obie dzieciTe. I one mowily ze warto te dwie a rota to mozna sobie darowac ale jesli bedzie zlobek to mozna się zastanowić bo wtedy juz warto..

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej dziewczyny,
Chyba mamy kolki, albo to jakies nie wiadomo co... Tymek caly wieczor jest bardzo niespokojny, placze wije sie, krzyczy. Juz nie wiem co poczac, smoczek, zabawy, tulenie, skakanie na pilce, masowanie brzuszka, suszarka, szumis... Niby dzialaja, ale tylko na chwile. Dobrze, ze jest mama bo sama jakbym byla to bym sie zalamala. Mam nadzieje, ze to jednorazowe... Mama przywiozla kropelki delicol i dalam mu wlasnie, nie wiem czy zadzialaja... Zreszta nie wiadomo czy maja na co bo nie wiem jak sie kolki objawiaja...
Miila dzieki, wlasnie wczoraj kupilam te wkladki i Nuk, zaczelam uzywac tych drugich najpierw, nie sa zle, zobaczymy jak te Lansinoh dadza rade.
Dziewczyny czy w Polsce szczepia na gruzlice? W Irlandii ponoc nie ma dostepu do szczepionek i od roku nie szczepia... Zastanawiam sie czy nie kupic takiej pojedynczej jak bede w domu w lipcu.
Ps jesli chodzi o paznokcie to ja najpierw obrywalam a dwa dni temu obcielam bo maly drapal twarz jak szalony, nie bylo zle a uzywalam malutkich obcinaczek a nie nozyczek.
Gratulacje dla najnOwszych mam
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Marta kurcze, z tego co piszesz to jak kolki, choć ja sama nie wiem jak to rozpoznać, bo moja położna mówiła, że i u nas mogą być a mały jest spokojny przy tym, bo jest takim typem dziecka, a objawiać by się miały jedynie tym, że ciągle chce być przy piersi. Nie wiedziałam co o tym myśleć (tym bardziej, że ta położna stwierdziła, że przybrał za dużo i żeby ograniczyć jedzenie - u dziecka 3 tyg Oo - szok), ale kupiliśmy Espumisan i albo zbieg okoliczności albo zaczął dawać się odkładać. Dziś myślę, że jest rozstrojony, jednak dla takiego malucha każda zmiana otoczenia pewnie to spory stres, a nas nie było w domu 3 dni.

Odnośnik do komentarza

Gratuluję ostatnim kwietniowym mamusiom,w końcu wszystkie możemy przytulić swoje skarby :)
To ja żeby troszkę zamieszać ;) napiszę,że szczenię tylko podstawowymi na NFZ,jak starszych braci. Na rota kuzynka szczepiła,a córki i tak były w szpitalu z odwodnieniem. Już kiedyś pisałam,że mam kameralne przedszkole państwowe i wydaje mi się,że ryzyko zachorowań jednak mniejsze przy małej liczbie dzieci,bo to moja obserwacja dot.innych zwykłych chorób w tym przedszkolu.Jest szybki sygnał o zachorowania i szybka izolacja.
Osobiście strasznie denerwuje mnie ta nagonka i ulotki żeby szczepić tymi dodatkowymi odpłatnym.Wiem,że na zachodzie szczepią tym obowiązkowo,ale skoro takie ważne te szczepionki,to niech u nas też będą darmowe.
3 kucia może nieprzyjemne,ale dzieci nie pamiętają i przynajmniej moje żadnej traumy przed lekarzami nie mają,sami podnoszą koszulki i otwierają buzię :)
Paznokcie obrywałam po zawarciu,ale nie wszystkie i robią się za długie,więc obciełam resztę,bo się trochę drapała.
Dziś wizyta u lekarza,bo mała dostała czerwonych plam po tułowiu i przedramionach. Strasznie wygląda :( Chyba kontaktowe po wodzie,bo nasiliło się po kolejnej kąpieli. Myję w Sylveco,pediatra nie zna :) kazała Emolium,Oilatum. Moi chłopcy nie mieli nic takiego,jednak dziewczynka delikatniejsza ;)
Próbuję nakarmić po 4 h,ale pociągnęła kilka razy i ma w nosie cyca i budzenie. W dzień je b.często,ale w nocy potrafi zrobić sporą przerwe i boję się,żeby pokarm nie zaczął zanikać.
Wszystkim w miarę przespanej spokojnej nocy życzę :)

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze miałam Marcie,może innym również napisać,że mój drugi synek był co wieczór bardzo niespokojny.Otoczenie sugerowało kołki,ale miałam inne zdanie,bo nie prężył się,nie było kumulacji gazów. Moim zdaniem to była reakcja po całym dniu wrażeń,jak zaczynał coraz więcej widzieć,jak było sporo dźwięków,ludzi,często po większej ilości wizyt w sklepach. Czekałam zakończenia magicznego 4 trymestru,ale nie bardzo przeszło od razu.Jak zaczęłam się przyzwyczajać,że może taki niespokojny typ,to ok.4 miesiąca mu przeszło.

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Ja też myślę o szczep na nfz.
Rota to jest doustnie? Słyszałam opinie że dziecko weźmie do ust potem uleje albo rzygnie po tym no I szczepionke zwróci .

A teraz gowniana sprawka.;)
Czy zauważyliście że jak karmicie piersią mniej chodzicie na kibelek na dwojeczke? Kiedyś wypróznialam się codzień teraz rzadko choć nie czuje wzdecia. zastanawiam się czy kp ma wpływ na to?
Boję się że jak będę jeść owsianka śliwki itp to mała też przeczysci przez to

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...