Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majtynka888

Cześć dziewczyny, widzę że o ruchach, a ja akurat jestem w świeżej sytuacji zaniepokojenia ruchami a właściwie nadmiarem... wczoraj cały dzień dziecko aktywne, nawet nie pojechałam na KTG, bo stwierdziłam ze jak się rusza to wszystko ok.. i przyszła godz 23... miałam wrażenie że ktoś włożył mi wściekłego kota do brzucha który chciał mi się wydrapać z brzucha, czekałam pół godziny, godzinę, położyłam się do spania ale nie dało się wytrzymać, o wpół do drugiej pojechałam na KTG, mały się szarpał przez większość badania tętno 180, pod koniec badania zaczął się uspokajać, tętno spadło w okolice 150, wydruk obejrzał wybudzony lekarz i stwierdził że ok. Iwuś przeszamotał się tak do godz 5... ja od rana zbombardowałam mojego gina, przyjął mnie na wizytę, wreszcie po 4 tyg, zbadał i całe szczeście nie widac niczego niepokojącego mały ok 3000g, ilość wód ok, siedzi nisko, szyjka kurde aż 2,4cm ale podobno miękka chociaż (miała być taka niewydolna a tu się małpa trzyma), mam chodzić codziennie na KTG i w piątek na krótką wizytę, mówi że ta akcja z dziś to prawdopodobnie sygnał dziecka żeby zainicjować coś hormonalnie.. ale powiem wam że stresu najadłam się tyle, że jechałam na izbę drżąć jak galareta, bo jeszcze przed wyjazdem naczytałam się że może być niedotlenienie itd... ciekawe jak dziś przeżyjemy noc... ale Iwuś się chyba rozkręca:) sącze sobie włąsnie herbatkę z liści malin i zaczęłąm maltretować suki laktatorem... boże niech w końcu coś się zacznie bo oszaleje... (termin OM 9.04/ termin USG 16.04)

Odnośnik do komentarza

Groszek moja kolezanka ma taki i bardzo sobie chwali ze jest wygodny i delikatny, ale nie dziwie sie ze masz opory, przy elekttrycznym i ja bym miała a jesli masz normalne sutki to wez sie tym nie przejmuj, laktacja na bank ruszy, ja to robie po to by sutki przyzwyczaily sie do wyciagania i by dziecko mialo wogole co chwycić
Majtynka nie dziwie sie ze pojechalas na izbe, i bardzo dobrze zreszta, dzis pewnie juz bedzie spokojniej ale gdyby sie powtorzylo to i tak bym jechala, z takum gwałtownym i dlugotrwalym szarpaniem naprawde nie ma żartów,
Malaga dluga i twarda szyjka niczego nie wyklucza, moja kol dwa dni pozniej po uslyszeniu takich slow urodzila na luzie, tak samo jak mieka i gotowa nie gwarantuje sxybkiego porodu.. jak przyjdzie pira to sie urodzi i juz :)

Odnośnik do komentarza

Malaga tak jak pisze Ataa to jeszcze niczego nie przesądza :) na pewno kazda z nas wolałaby tetaz usyszec ze szyjka miekka, krotka i jest rozwarcie ale to jeszcze niczego nie gwarantuje.

Co do ruchów to odkad przeczytałam u nas na forum o tej szklance zimnej wody to teraz jak mam jakies obaw stosuje ten sposób. Dziala ;-)

Nadmierne ruchy mnie tez niepokoily ale odkad wiem ze to moze byc dlatego ze maluszek ma wiecej to jakos mi lepiej. Staram sie tez zaufać swojej intuicji. Ale i tak wolalabym miec juz dzidziusia po drugiej stronie... bo mam wrażenie ze gdy bede widziec go to nie bede sie az tak martwić.

Vena cudne zdjecie!! Normalnie corunia mamusi :)

Groszek organizer szylam 2 dni... ale niepelne :) duuuzo frajdy to daje :)

heltinne z niecierpliwością czekam na zdjecia pokoju Marcelka.
Jutro postaram się wrzucic zajaczkowy kacik :) brakuje jeszcze kilku drobiazgow... ale da sie juz korzystac ;)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Udało mi się podczas karmienia nadrobić wszystkie strony, ale jako, że czytam z telefonu, nie mam notatnika, żeby sobie zapisać co każdej z Was chciałam powiedzieć, a ciężko zebrać myśli. Przede wszystkim gratulacje dla nowych mam! trzymam po stokroć kciuki za pokarm :)

U nas dziś pierwszy spacer zaliczony, co prawda mały już jeździł i autem i wystawiliśmy na taras, ale dziś było chyba z 20pare stopni i wybraliśmy się do parku :) dumnie prowadzi się wózek powiem Wam :)
Mały spokojny, unormowane jedzenie - tylko pierś, karmiliśmy się dziś nawet w parku, żeby nie było widać, przewieszam przez ramię pieluszkę i zasłaniam mu buźkę.
Zmieniłam płyn do mycia, wcześniej miałam Coslys (morelowy), ale mały mi się tak łuszczył.. nie wiem czy to od tych cholernych lamp czy od czego, ale skoczyliśmy do Rossmana i kupiłam ten Momme, który chciałam wcześniej. Zobaczymy czy będzie różnica.
Załączam kilka zdjęć. Ściskam Was mocno, mocno :*

PS. Vena no identyczne jesteście dziewczyny! <3 nam wszyscy mówią, że mały podobny do mnie, ale myślę, że to się jeszcze zmieni.<br />

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46544.jpg

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46545.jpg

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46546.jpg

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46547.jpg

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46548.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja też po wizycie szyjka długa brak rozwarcia mała się nie szykuje. Dostałam skierowanie w poniedziałek do szpitala ale mam nadzieje że coś rozwinie się wcześniej. Po badaniu lekarz powiedział że mam niski próg bólu i mam jechać do Olsztyna bo u nas nie ma co liczyć na znieczulenie. Chyba właśnie masował mi szyjkę masakra jakaś ból okropny. Zaczęłam się na prawdę bać:(

Odnośnik do komentarza

Juliiiax nie jestem z Iławy jakieś 80 km od olsztyna ale mam plan rodzić u Malarkiewicza. byłam oglądać szpital i jestem zachwycona zupełnie inne podejście do pacjenta. Mój lekarz przyjmuje u mnie w szpitalu i mówił że nie ma szans na znieczulenie bo anestezjolog po prostu nie przyjdzie. jeszcze nie wiem czy skorzystam ale chce mieć tą możliwość

Odnośnik do komentarza

Hej, gratuluje Magda1010 i unatu, super że jesteście po:)
U mnie dziś była taka śliczna pogoda że aż żyć się chce! W nocy obudziły mnie dwa tak silne skurcze że myślałam że się poród zaczął a ja jeszcze nie spakowana.
Odebrałam dziś tulika, mam nadzieje że będzie działał, czy jest ktoś komu się nie sprawdził?
Po za tym zaczął mi się problem ze zgagą, cały czas mnie piecze gardło. Co stosujecie na zgagę?

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej dziewczyny,
Miila Jeremi sliczny chlopak,
Groszek, ja tez podlaczac sie nie bede przed porodem, no nie moge sie przemoc.
U mnie ok, pani doktor sprawdzila wszystko i wyglada, ze to tylko konkretne obtarcie, po jak to nazwala traumatycznym stosunku seksualnym. Polozne sie bardzo smialy bo pani doktor (bodajze Chinka) jest znana z tego, ze z powazna mina wyglasza najsmiejszniejsze hasla.
Mialam tez skan i ktg i maluda ma sie dobrze, oni tutaj szyjki nie sprawdzaja wiec nie wiem jak wyglada.
Polozna przekazala mi sekret przyspieszenia porodu, seks 2 razy, w przeciagu 12 godzin, more ktorejs z was sie przyda :) ja narazie daje spokoj.
Po wszystkim zjadlam pycha loda double caramel Magnum, mniam, teraz hrabia rozciaga sie jak szaleniec.
Dobrej nocy dziewczyny,
Marta 39t2d

Odnośnik do komentarza

Miila mały aniołek z Twojego Jeremiego :)

Juliiiax to pomyśl, że ja wciąż mam obrzęki i o ile obrączka wychodzi, to zaręczynowy pierścionek wciąż nie dam rady włożyć na lewą rękę i najlepsze jest to, że zdjęłam je dopiero w dniu cc…lekarka mi mówiła że do kilku tygodni po porodzie może się taki stan utrzymać. Dobrze, że choć już buty mogę wkładać inne niż trampki ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Cześć dziewczyny :) u nas wszystko ok poza tym ze jestem chora ... Powiększone węzły i kaszel okropny a niestety po tym cięciu nie daje rady kaszleć ... Na wizycie lekarzowi powiem ze sie złe czuje gorzej niż wczoraj ... Straszne to jest.

Odnośnik do komentarza

No więc stało się. Bałam się że mała. Słabo się rusza i okazało się że. Od wieczora zaczęłam mieć nieregularne skurcze. Ok 23 .30 położyłam się i udało mi się zdrzemnac do 1. Obudziła mnie częstsze i mocniejsze skurcze no i chęć siku. Poszłam do toalety i podczas sikania coś poczułam ciepłego. Okazało się że to krew. Zadzwoniłam na pogotowie i szybko zabrali mnie do szpitala. w szpitalu skurcze były już często i mocniej. Przyjęli mnie na porodowke ok. 2 a ok 4.30 urodziłam. Jak na pierwszy raz to ponoć szybko. Skurcze w pewnym momencie nie do zniesienia. Dostałam znieczulenie ale chyba zanim zadziałało zdazylam urodzić. LAURA 3100, 54 cm długa i troszkę musi polezec na obserwacji w inkubatorze. Urodzona w połowie 39 tygodnia a na wizycie u lekarza we wtorek nic nie wskazywało na porod. Generalnie z tego co piszą to ani wody mi nie odeszły ani czopki ani inne objawy się nie pojawiły. Tylko skurcze i krwawienie z szyjki. Trzymam kciuki za Was dziewczyny. Jestem najszczesliwsa mama na świecie. Mam swój skarb po 10 latach oczekiwania na cud narodzin.

Odnośnik do komentarza

Aga779 ogromne gratulacje! :)

Juliiax witam w klubie, ja od połowy ciąży nie noszę żadnych pierścionków, a od jakiegoś czasu mam problem z butami, bo wszystkie za ciasne... ehh tragedia

Elaiss ja mam okropną zgagę od samiutkiego początku ciąży, najpierw próbowałam się wspomagać naturalnymi "metodami" typu właśnie ciepłe mleko, migdały itd, ale gdzie tam, nic nie pomagało, ja nie mogłam jeść, spać i wgl. potem poprosiłam moją panią doktor żeby mi poleciła coś skutecznego i kazała mi kupić tabletki "Gaviscon" do ssania. Nie wiem czy w Polsce są takie czy to tylko tutaj. Dziewczyny, kojarzycie antybiotyk Duomox? Ten okropny zapach i smak przy przełykaniu? No, to te moje tableteczki do ssania smakują podobnie. Przy pierwszej myślałam, że zwymotuję po chwili, a skubana strasznie długo się rozpuszczała, ale jakoś wytrzymałam. Przy drugiej już leeeedwo ledwo i od tamtego czasu chyba mi się w głowie zakodował strach przed tą tabletką, że kolejnej nie wytrzymam i mnie zgaga nie męczy. normalnie terapia szokowa :D

GroszekNo no jak to jak, fantastycznie nam szycie wyjdzie na pewno! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

No proszę i wychodzi na to ze faktycznie nie ma zadnej reguły! Aga779 gratuluje tego cudu narodzin, bardzo dobrze ze szybko poszlo i udalu sie sn, duzo zdrowia dla Was dziewczyny,
Za Ciebie Malaga mocne kciuki oby Wam sprawnie poszlo, a moze juz tulisz dziecko :D
Miila ale u Ciebie juz przyjemmnie i zielono! U mnie wciaz szaro ale wczoraj sporo popadalo dzis chyba podobnie bedzie wiec tez licze ze wkrótce bedzie tak pieknie, Jeremi cudny!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...