Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Flawia a czy jak maz pracuje a kobieta ma umowe do porodu tylko to tez przysluguje to becikowe roczne? Jesli mozna o odpowiedź?
A dzisiaj byla moja rodzinka i moja tesciowa z nami ale noe wyobrazam sobie razem im oznajmiac o dziecku bo mamusie jak sa razem to jedna druga nakreca i madrzejsze od nas a jak sa osobno to fajnie gadaja sluchaja nas. Teraz bede miala usg wiec pewnie ze wzruszenia zaczne sie zastanawiac kiedy im mowic.
A ja tam sie podziele jaka plec imienia nie mam pojecia, jakie damy. W sumie jak sie dowiedza o ciazy to za kazdym usg beda pytania. A ja pojecia nie mam jakie imie tej corce dac bo marzy mi sie 2 corka ale imienia noe znajde dla chlopca mam. Przysnilo mi sie Weronika ale juz zrobienie Wera mi sie nie podoba.ale odpowiedzialnosc dac imie na cale zycie

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

@Ellais - dołączę się do tego co Vena127 radzi, mi lekarz mówił, że na migreny w ciąży trzeba pić dużo wody i że to najlepszy lek, ja miałam tylko 2 czy 3 dni tak konkretnie, a teraz już nie, więc może coś w tym jest. Jak rzygałam co chwile to nawet wody nie dawałam rady pić, a ciągnęło mnie jeszcze bardziej. Spróbuj, może akurat :)

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam ze jak mnoe boli glowa i niedobrze to ide na dwor najlepiej jak corka spi w wozku wiec sie relaksuje i wtedy jest mi dobrze, niestety zaraz konoec pogody dobrej.
Hmm a z ta rozgazowana cola niby nie powinno sie pic w ciazy coli, co prawda w szpitalu juz pod konoec raz kiedys wypilam\pepsi ale teraz juz odpuszczam. Ale skoro lekarz tak gadal to cos w tym musi byc

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

W coli jest kofeina, a ona razem że środkiem przeciwbólowym wzmacnia jego działanie. Niestety u mnie czekolada, kawa, czy inne rzeczy z kofeiną wzmagają aurę i fundują migrenę gigant. Każdy kto ma migreny, wie co zwykle ją uaktywnia.
Za to dla nie-migrenowców polecam to rozwiązanie na ból głowy, myślę że może mieć bardzo dobre efekty. Zresztą można też kupić leki p/bólowe z kofeiną, więc musi działać ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Mnie ostatnio drwal migrena jakieś pół roku temu. Mam swój sposób ale jak do tej pory pomaga tylko mi. Jak mówicie każda z nas potrafi poznać ze zbliża się migrena ja wtedy musze wziąść coś przeciwbolowego kiedyś ibupromu teraz paracetamol i koniecznie iść spać chociaż na 30- 45 min. Ból nie znika całkowicie ale jest do zniesienia mogę wstać i nie wymiotuje. A wcześniej tak to właśnie wyglądało. Zaczynał się ból a potem aż do wymiotów. Ostatnio układałam u teściów stare książki i ni wiem czy ten kurz czy to tylko przypadek ale już miałam aurę właśnie i ciężka resztę dnia ale do przeżycia. Jeszcze podobno pomaga masowanie gałek ocznych to pomaga obniżyć ciśnienie podobno i troszkę działa. Spróbować nie zaszkodzi ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny miałam bardzo ciężki okres teraz. Syn (20miesięcy) trafił do szpitala z wymiotami i biegunką. Po dwóch dniach ja również wylądowałam w szpitalu, zaraziłam się od synka aż karetka musiała po mnie przyjechać tak źle ze mną było :-( Bałam się o maleństwo, że nie przetrwa tego trudnego okresu ale robili mi USG i wszystko jest w porządku :-) Ja zaczęłam już 12 tydzień, termin na 3.04.
Pomału strach o stratę maleństwa odchodzi. W lutym poroniłam w 11 tyg. Podobno po I trymestrze ryzyko spada o połowę.
Czy są tu jakieś 12 tygodniówki? Jak u Was z samopoczuciem?

Odnośnik do komentarza

Serwus Kwietnióweczki! A w szczególności nowe mamy na pokładzie :)
Co do bóli migrenowych lub baaardzo silnego zwykłego bólu głowy, to moja koleżanka sprzedała mi patent swojej prababki- trzeba schłodzić raptownie stopy i łydki. Owa prababka, podobno gdy czuła że zbliża się migrena to pląsała po rosie lub wybiegała na śnieg :D ale myślę że spokojnie można spróbować oblać sobie nogi lodowatą wodą pod prysznicem.

Ktosia (przepraszam nie pamiętam kto) pytała czy już ktoś powiedział najbliższym. My powiedzieliśmy wczoraj moim rodzicom, a za tydzień widzimy się z teściami. Super wyszło :) Moja córka wręczyła swoim dziadkom (maszerując chwiejnym krokiem) karnet/ kartkę pocztową. Mama ją wyjęła z koperty i zaczęła czytać na głos (później powiedziała, że była pewna że to zaproszenie na roczek Młodej): " Kochani Dziadkowie, chciałam Was poinformować, że kwietniu 2016 zostanę starszą siostrą" Mama ostatnich słów nie doczytała na głos bo aż ją zatkało i potrzebowała chwilkę żeby przetrawić newsa :) Ogólnie bardzo się ucieszyli, wyściskali nas, pogratulowali i postawili pyszną naleweczkę na stół (którą ja sobie oczywiście mogłam tylko powąchać :/ ) Cieszę się że mamy to za sobą :) bo już nie będę musiała ściemniać że brzuszek który mi wyskoczył to efekt przejedzenia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/6sutgov3q6ypds4d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe9vvjc0yguate.png

Odnośnik do komentarza

Super, masz już to z głowy @Yo-anna! Z tego co piszesz wyszło wspaniale i była dobrze przygotowana niespodzianka.
Za tydzień szwagierka ma ślub, więc powiemy dopiero na następny. Jeszcze nie mam pomysłu co, do formy ;) Na razie u mnie nic nie widać, chyba że mnie dobrze przeżywa to żołądek mi wywala jakbym miała wzdęcie. Brzuch na wysokości macicy wciąż płaski, więc mogę spokojnie się pokazywać wszystkim.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość yoanna bez logow

Vena, zazdroszczę ci nie-ciążowej figury. Ciesz się tym kobieto póki możesz ;-) Mi już zostala ostatnia para spodni którą dopinam :) - chociaz wbrew pozorom wcale duzo nie przytylam, bo narazie niecaly 1kg, podobno to efekt rozluźnionych płatów brzusznych -lub czegoś takiego :/ po niedawnej ciąży.

Odnośnik do komentarza

Wiem Yo-anna poprzednim razem jak zaczynałam ciążę 8 miesięcy po porodzie to już w 12 tyg było bardzo widać. Tak w ogóle to bardziej na 5-6 miesiąc niż początek czwartego.
Teraz miałam dłuższą przerwę i bardzo dużo ćwiczyłam, żeby zlikwidować separację między mięśniami brzucha z 4 palców zeszło mi do grubości małego palca. Dlatego teraz tak długo nie widać.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Wspolczuje Wam tych migren, mam nadzieje ze szybko przejda Wam te dodatkowe exscesy. Vena127 Ciebie szczegolnie ciaza nie oszczedza...

Moja przyjaciólka na migreny w ciaży polecala plywanie. Jak tylko czula ze sie cos zbliza wchodzila do basenu i pomagalo. Oczywiecie ma dom z basenem, to znacznie upraszcza sprawe. Ale moze to wlasnie kwestia temperatury wody, relaksu i lagodzenia napiecia.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Melly .... tobie przysługuje zasiłek macierzyński z zusu wiec się nie masz o co martwić.

Ja tez mam często migrenę i mi pomaga zimny okład, sen i cola.
Co do coli TK sobie czasem wypije bo lubię ale tego dnia rezygnuje juz z kawy.

Chyba nie ma reguły z tymi brzuchami. Ja jestem ponad 4 lata po porodzie i juz widać mi tak brzuch ze w pracy chyba wszyscy już się domyślaja bo raczej mnie tak nie wzdelo

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia ale wlasnie chodzi mi czy mam\szanse na ten platny roczny macierzynski bo chce z 2 dzieckiem 1,5 roku byc w domu i we wrzesniu dwojka razem do zlobka i ja spokojnie do pracy. Pol roku na 1 wyplacie ok ale rok to jiz nijak.
A ja chcialam przechwycic ktorejs pomysl z koszulka ze bede starszą siostra czy cos w tym stylu i nie moge na necie takiej koszulki body znaleźć poza czarnymi, mamy za to koszulke jestem mlodsza siostra. Hehe.
Yo-anna wyobrazilam sobie Twoja mame i sie wzruszylam;) super zareagowali. Moja mama to panikara w sprawie wnukow to bedzie sie bala bo teraz to lapie sie za serce jak moja roczna corka drepta hehe.
Pojutrze usg najpiere my sie nacieszymy a potem inni

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

@yo-anna - ale super!! ja też sobie aż wyobraziłam i się wzruszyłam :))

Ja chciałabym powiedzieć mamie w najbliższy wtorek, bo ma urodziny i kupiliśmy już perfumy na prezent i plan był by dołączyć do nich zdjęcie z usg, ale u nich w domu jakaś epidemia ponoć i mama mówi, że we wtorek jeszcze się pewnie nie wykurują, żebyśmy przyjechali, więc trochę nam się plany krzyżują i nie wiem jak to zrobić. Nie chciałabym świadomie się też narażać, a z drugiej strony myślę, że to piękne powiedzieć w Jej urodziny.

Po 5ciu dniach bez wymiotów rano rzyg, jeszcze naczczo więc poszła tylko herbata w eter, a zdecydowanie wolę to niż jedzenie (przynajmniej nie idzie tak nosem :P ). Mąż się już wczoraj cieszył, że wychodzę na prostą, bo już biedny tego stękania też się nasłuchał - swoją drogą mega zapiernicza w domu, robi wszystko, nawet kocią kuwetę :D i proszę jak zapeszył :)

Odnośnik do komentarza

@Miila- u mnie też od kilku dni było lepiej, bo bez wymiotów. I też wczoraj narzeczony stwierdził że zaczyna mi sie poprawiać. A dziś od rana rzygam jak kot. Z tym ze ja między innymi po posiłku i z jedzeniem w nosie. W dodatku siostra zostawila mi psa na weekend a ten biedny chodzi za mna, piszczy i nie wie co sie dzieję (moj kot juz sie chyba przyzwyczaił, bo na poczatku tez za mna łaził zaniepokojony i jęczał)

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Ha ha ha ;) super macie te zwierzaki;) mój kot raczej mnie olewa raz tylko przyszła sprawdzić co się dzieje za to pies zawsze czeka pod drzwiami do łazienki i taka ma smutna minę i uszkami rusza ;) do łazienki nie wchodzi bo nie znosi kompieli i woli chyba nie kusić losu ;) a co do informowania rodziny to wiedza teściówie i szwagierka bo teść choruje i chcieliśmy go podnieść na duchu i dodać siły do walki. A co do moich rodziców to tez planuje jakoś niespodziankę ;) ale dopiero po 1.10 powiemy bo wtedy mamy 1 usg genetyczne i ładne zdjęcie chciałam dołączyć do prezentu niespodzianki ;) myślałam i najprostszej wersji. Poprostu ramka na zdjęcie z napisem nasz pierwszy wnuczek i zdjęcie włożone w ramkę ;) ale wyjdzie w praniu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Cos dzis jest na rzeczy, bo ja tez wymiotuje:((((( leze i mdlosci mi sie nasiliły. Az wzielam torecan usnelam po nim na godzine i troche mi pomoglo. Ja zawsze w niedziele mam gorzej ...
Kiedys w niedziele mialam korporacyjny stres przed poniedziałkiem, moze to taka pamiątka;))
Generalnie sie powtórzę: NIE ZNOSZĘ BYC W CIĄŻY!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny , ale się rozpisałyście. Jesli chodzi o zakupy dla dziecka to też jestem tego zdania, że jeśli któraś z nas coś przeszła to po prostu chce być bardziej ostrożna. Ja niestety do takich należę... myślę ok 5-6 miesiąca po mału kompletować wyprawkę.

Bóle głowy, niestety też je mam, są tak wstrętne, że doprowadzją mnie do mdłości, nudności i wymiotów.
Też nie wiem dlaczego ale niedziele sa dla mnie anjgorszymi dnaimi. Czuje się wtedy fatalnie ;/

Narzekałam jakiś czas temu - w 8 tyg - że nie mam objawów, że zniknęły mdłości, że się strasznie obawiam. 9 tydzień przyniósł je ze zdwojoną siłą !!!!!! Wymiotuje, mam mdłości, okropne nudności, jestem strasznie senna...
Z jednej strony się cieszę bo wiem , że jest wszytsko ok..
Ale z drugiej strasznie mi dokuczają....

Ja mam za 3 dni USG -strasznie nie mogę się doczekać !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...