Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

olka135
Kinia w ciąży norma jest 70-99 mam napisane na swoich wynikach badań :)
Dziś czeka mnie wyzwanie, robię chłopakowi ryż z kurczakiem i warzywami na patelni (sportowiec) a tak jakoś nie mogę znieść kurczaka w ciąży :( ale czego się nie robi dla ukochanego, tym bardziej w dniu jego święta :)

Ola to jest norma dla nie ciężarnych. Kobieta w ciąży ma do 90, mam cukrzycę więc normy mam na bieżąco

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrus1pbao.png

Odnośnik do komentarza

Mysle ze powtorzenie tsh w odstepie 2 dni bez zmiany dawkowabia lekow lub jakichs zaburzen nie ma najmniejszego sensu. Najszybciej po tygodniu mozna to zrobic. Pod warunkiem ze zmienilo sie cos w dawkowaniu:)
Tez slyszalam ze podobno wynik tsh jest nie z dnia pobrania ale z przed jakiegos czasu.

Ale jesli w ciazy pojawily sie zaburzenia tsh to po rozwiazania warto to kontrolowac przez jakis czas.

Jesli chodzi o badanie hormonow to jie trzeba byc naczczo bo to ich wysokosci nie zmienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć marcowe mamusie :)
kurczę ile czasu zajęło mi nadrobienie :)
Zu2ia ja bym poczekała do piątku i zobaczyła co lekarz powie na te wyniki tsh..Glukozę,rzeczywiście masz podwyższoną..Jak nie jadłaś nic przez 12 h przed badaniem i wyszło te 94 to chyba dieta będzie..Mi tak wyszło (94)jak o 24 zjadłam nektarynki,a jak sie powstrzymałam te pół doby to 72,także dobrze..
Mnie badanie Tsh tez czeka niedługo,bo mam wizytę u endo,żeby zobaczyć czy leki działają..Tsh wyszło mi powyżej 6 w 8 tygodniu ciąży i biorę eurytrox 75 na pół codziennie.Mam nadzieję,że będzie dobrze..
Na Twoim miejscu nie martwiłabym się wynikiem tsh,być może dostaniesz lek,a być może po prostu w ciąży tak się podwyższyło :)
Męczy mnie to choróbsko dalej,obudził mnie straszny ból gardła..po płukance z solą usnęłam i spałam do 14stej..w sumie dobrze,może wyzdrowieję..Katar męczy strasznie i pokasłuję jeszcze..Jak jutro rano dalej tak będzie,idę do rodzinnego..tak się martwię o maluszka..mam nadzieję,że to zwykłe przeziębienie a nie wirus..ale jestem dobrej myśli..boli mnie tylko ten brzuch od kichania i kaszlu..

Od dwóch dni w nocy budzi mnie ból zębów..też tak macie??jakieś nadwrażliwe się zrobiły..Kończy mi się pasta taka dla wrażliwych,muszę kupić,bo prawdziwa ulgę mi przynosi :)Kiedyś poleciła mi dentystka,po tym jak po leczeniu kanałowym dalej mnie bolał wyleczony ząb..
Monimoni śliczna laleczka :) <3<br />

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Nic dawno nie pisałam bo w sumie nie ma co. Od ponad dwóch tygodni żyję moja jutrzejsza aminopukcją no właśnie jutrzejszą. Mam myśli by zrezygnować z badania bo zaczynam się bać ryzyka. Hmmm i co tu robić ? Jeśli się okaże że dziecko będzie chore to będę z lekarzami w stanie jakoś pomóc jeśli zdrowe to będę bardzo szczęśliwa a jeśli coś podczas badania pójdzie nie tak? To co za ja zrobię? Przecież sobie tego nie wynacze tak samo nie wynacze sobie że mogłam wiedzieć o chorobie dziecka i mu pomóc. Co ja mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Madika
~kalae
jakie przeciwciała matki?
ja mam 2,6 i powiedziała endokrynolog że ok.

Chodzi o to choroba tarczycy jest choroba immunologiczna czyli organizm walczy sam ze soba... To tak w wielkim skrocie :) I Twoje przeciwciala czyli ATPO albo ATG (to takie 2 badania ktore warto robic jak sie choruje) moga uszkodzic tarczyce dziecka bo ona po 20 tygodniu dopiero sama zaczyna pracowac.

jezeli mówisz o Hashimoto to owszem, ale nie każdy kto ma chorą tarczycę ma hashimoto. Nie każda choroba tarczycy jest autoimmunologiczna

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
misiakowata30 w sumie jak liczę to nie jadłam chyba 12h przed badaniem. Ale przez ostatnie kilka dni to słodyczy czy owoców sobie nie odmawiałam.

Ft3 i fr4 zrobię na pewno.

mi ostatnio się chyba pomylili tsh bo miałam w czwartek 3,9 i dlatego w piątek zrobiłam ponownie i było 2,7. Także w sumie nie wiadomo. A w diagnostyce robiłam,.

Dziś endokrynolog mi powiedziała, ze tsh można robić co 6 tyg. bo wtedy można ocenić jak dawka leku wpływu na tsh.

A zobaczysz co ci lekarz powie.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny a ja dostałam skierowanie do szpitala żeby się namagnesowac bo ponoć nie przyswajam także jutro musze zostawić rodzinkę i się zgłosić mam nadzieje ze na krótko bo ciężko zostawić dzieciaki i męża szczególnie zuzie ma 5 lat trzymam kciuki za amiopunkcje będzie dobrze daj znać jak wyniki i nie martw się bo czasem przy nawet złych dzieciaki rodzą się zdrowe

Odnośnik do komentarza

beata _90
Nic dawno nie pisałam bo w sumie nie ma co. Od ponad dwóch tygodni żyję moja jutrzejsza aminopukcją no właśnie jutrzejszą. Mam myśli by zrezygnować z badania bo zaczynam się bać ryzyka. Hmmm i co tu robić ? Jeśli się okaże że dziecko będzie chore to będę z lekarzami w stanie jakoś pomóc jeśli zdrowe to będę bardzo szczęśliwa a jeśli coś podczas badania pójdzie nie tak? To co za ja zrobię? Przecież sobie tego nie wynacze tak samo nie wynacze sobie że mogłam wiedzieć o chorobie dziecka i mu pomóc. Co ja mam zrobić?

Beata rób to ,co podpowiada Ci intuicja..dużo siły..wspieram Cię całym sercem..Spróbuj być dobrej myśli kochana :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Beata, zrób tak, żebyś nie żałowała, jeśli będziesz wiedzieć wcześniej, a nuż może okaże się, że zdrowe? A jeśli nie, odpukac!!!! To zawsze jest czas na oswojenie się. Pamiętaj, że jesteśmy z Tobą, że to Maleństwo Cię potrzebuje, bądź dobrej myśli, bo nawet najlepsze badania i sprzęty się czasem mylą! Gdybyś chciała pogadac, zawsze możemy na priv, wiesz gdzie mnie znaleźć, Trzymam mocno kciuki!! :) :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Beata właśnie dzisiaj o tobie myślałam. Będzie dobrze. Nie wiem czy jesteś wierząca ale polecam modlitwę - mnie to zawsze trochę uspokaja.
Ja karmilam piersią 9 miesięcy a nie obeszlo sie bez walki o to ( popękane sutki, 2 zajechane laktatory w końcu babka z poradni laktacyjnej). Teraz tez chce karmić, ale w prywatnosci , bez cycka na ulicy :) Tym ktorym boja sie o piersi itp to powiem ze po karmieniu troszkę schudły ale szybko odzyskaly swój kształt i zistaly większe niz przed ciążą. Satysfakcja kiedy dziecko pije prawidłowo nie do opisania - wiec warto próbować. Przy ściąganiu czlowiek się musi nieźle namęczyć i laktacja zanika bo laktator nie ma takiej sily jak dziecko.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

Czytając wasze posty jestem szczęściarą ze mam wszystkie wyniki w normie. Trzymam za Was kciuki. Beata wszystko będzie dobrze. Mi z racji wieku (42) na pierwszej wizycie gin zapytała czy chce zrobić amnipunkcje ale odmówiłam bo wynik nic by nie zmienił, a tylko niepotrzebnie bym się denerwowała. Dziś wybrałam imię dla synka,Paweł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...