Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~arwena 89
aanuleczka87
My jutro kończymy 5 m-cy i na obiad po raz pierwszy będzie słoiczek gerbera - marchewka.
Ile na pierwszy raz zjadły wasze dzieci? I w jakiej pozycji karmicie, tak na pół lezaco czy bardziej na siedzaco?

Ja sadzam w bujaku i blokuje tył żeby się nie bujał, więc całkiem na siedząco nie jest. Sprawdzacie sklady sloiczkow? Mnie zdziwilo że w jabłuszku z babydream jest nie tylko jabłuszko! Jabłko 55%??!!, sok jabłkowy z koncentratu soku jablkowego 31%??!!, woda, mąka ryżowa. Po co te dodatki?! Dobrze że nie podałam małemu, bo on kleiku ryżowego nie toleruje, bolałby go brzuszek, a ja bym myslała że to od jabłka. Dla porównania bobovita 99,97% jablko, witamina C. Ale nie podoba mi się że przez szkło słoiczka widać jakieś ciemne drobiny, jakby pestki zmielone? Gerber ma taki sam skład jak bobovita tylko w srodku nie bylo czarnych niespodzianek.


Ja zawsze czytam skład, bo czasami jest cukier albo właśnie sok. Jakoś Bobovite oceniam najniżej pod względem jakości. Ale to moje subiektywne zdanie
Odnośnik do komentarza

Kasiamamusia dziekuję :* Jak widać dobrze dobrany ciuch działa cuda :) I to bez szpilek,bo nie lubie :)
Ciesze się ,że krostki zeszły i współczuje tych okularów synkowi..no ale najważniejsze,żeby miał dobrze dobrane i pomagały :)
o fuck,ale się nasłuchałaś tekstów !!!Ło matko..stara baba będzię matkę uczyć hehehe
U nas problem z kupka ostatnio..zaczełam wiecej gruszek jesc,kupa sie pojawia,ale jeden wielki sluz :/ i zapach taki ziemisty hehe
zobaczymy dziś..
Mati wczoraj dawał mi w kosc..skok z problemami z brzuszkiem na bank..
a dzis pokasłuje,ale tylko lezac na plecach..to od sliny???
w niedziele chrzest,a tu biedactwo by sie przeziebiło?
Paweł przyniosł go do mnie o 9 i pospał przy mnie do 10.20 ;)mam nadzieje,ze ze spaniem bedzie lepiej nic wczoraj w dzień.

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~sucharek
Dwie dusze mężczyzn spotykają się w niebie. Jedna dusza mówi do drugiej:
-Ja umarłem z zimna, no wiesz, niska temperatura i organizm nie wytrzymał. A Ty?
-Ja umarłem ze zdziwienia.
-Ale jak to ze zdziwienia?
-No normalnie, przychodzę do domu patrzę goła żona w łóżku to zaczynam szukać faceta. Patrzę pod łóżko, za szafę, w łazience, w kuchni i go nie widzę. I umarłem ze zdziwienia.
-Ty wiesz co, jakbyś zajrzał do lodówki to obydwaj byśmy jeszcze żyli.

hehehe :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~Leniwieccccccc
Od razu mowie- nie, to nie moj suchar! Moje sa smieszne! :o

Kalae, doskonale Cie rozumiem z tym odciaganiem. Jak mammleko w butli gotowe do podania czuje sie jakna wakacjach. Lubie karmic Elize jak jest w takim pol-snie. Jest spokojna, ladnie ssie, oproznia ladnie dwie piersi. W dzien przerywa co chwile, gada do poduszek, usmiecha sie do kotow, prezy,pierdzi,ulewa jak sie za duzo rusza;) uwuelbiam tez weekendy, kiedy moge sciagnac mleko, zostawic butelke T.i skoczyc na miasto...albo tak zrobilismy na wesele- litr zamrozonego mleka i sruuuuu:-)
U nas ciezko... Eliza prosi o nasza uwage non stop...tzn.nie prosi a nalega!;) boje sie ze zapesze, wiec nie powiem, ze chociaz ladnie spii zaczyna sie we mnie wtulac sama z siebie jak mam ja na rekach w pionie, przodem do mnie (ale bym dostala polapach jakby nasza rehab.to przeczytala hahaha);)

i tak w sumie to jeśli miałabym tylko odciągać to mogę Tosie karmić i rok, czy ile tam będzie lecieć, albo mi się znudzi odciąganie.

Odnośnik do komentarza

aanuleczka87
Jesteśmy po pierwszej lyzeczce marchewki:-) aż 1/4 łyżeczki zjadł na 3 podane. Chyba mu nie zasmakowalo, jutro powtórka może będzie lepiej.
A wasze dzieciaczki chętnie jedzą nowe produkty?

Izabel współczuję...

Ja mojemu najpierw smaruje troszke usta zeby posmakowal, potem sam buzie otwiera po jeszcze ☺

Odnośnik do komentarza

Czy możecie polecić jakiś projektor gwiazd z łagodną muzyką?
Znalazłam z Fisher price (ktoś pisał, że jest gdzieś promocja na zabawki fp?) hipcio, ma biały szum, kołysanki i dźwięki natury. No i narazie myślę by go kupić choć może macie coś innego sprawdzonego?

Kalae planuję, choć wiadomo, że życie zweryfikuje (czyt. Ania) karmić piersią do końca roku. Później tylko odciągać mleko tak długo jak się da ale też bez przesady.

Spotkanie 13 września w parku, wejście od strony aks? A godzina? Wolicie rano, popołudniu?

Odnośnik do komentarza

A noc dzisiaj była niefajna. O 1:45 po nocnym karmieniu stwierdziłam, że odłożę Anię do dostawki... Taa o ja naiwna! "mamo naprawdę? Pff takiego wała!".
Po 10 minutach się obudziła! Zaczęła kopać w karuzele aż ją włączyła. Gadać. Przewracać się na brzuch. Bawić stopami.
W ponownym zasnięciu nie pomogło bujanie w ramionach, tulenie, kołysanie, śpiewanie. Ani jedna pierś, ani druga, ani trzecia (zabawne co? Trzy cycki :D).
Zasnęła dopiero około 5 po podaniu piersi po raz czwarty!

Martynka! Śmiesznie musi wyglądać z tymi malutkimi jedynkami :) cudne jesteście! I ta kitka! Mmm

Odnośnik do komentarza

~kalae
Lilijka a nie możesz Ani tak karmić żeby ona leżała w dostawce?
u nas muzyka relaksacyjna i inne szumy nie działają, kiedyś suszarka działała.

Chcę spróbować włączać przy wieczornym zasypianiu, gdy nie ma problemu z tym by usunęła. I tak przez jakiś czas. Potem zacząć włączać to przy dziennych drzemkach. Może się nauczy.

W dostawce mogę owszem ale jest to mega niewygodne, już próbowałam. Po takim karmieniu też się już budziła, gdy się oduwałam. Tutaj reguły nie ma. Może znowu spróbuję?! No i w dostawce to tylko z prawej piersi bo inaczej musiałabym się odwracać i nogi chyba na ścianie trzymać :p

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

Lilijka, w American Horror Story jest pani o trzec cycach;-) ale wystepuje w cyrku ;)
Ja sciagnietym mlekiem moge karmic do 6 r.z.;)dzis lecimy caly dzien na butli...
Tylko czasem problem jest ze znalezieniem czasu na sciaganie. Czasem sciagam podczas drzemek, czasem jak sie Eliza bawi (ale to zazwyczaj jest trudne...). Wczoraj dostalam pierwsza @:-) mialam juz kiedys plamienie, z ktorego nic sie nie rozwinelo. A teraz juz jak 15 miesiecy temu ;-)

Odnośnik do komentarza

Tangoya
maddalena82
Wczoraj ciężki wieczór -zawsze jak jestem sama z Mateuszkiem to coś się dzieje. Obudził mi się z drzemki z płaczem i ewidentnie przyblokowały się bąki i bolał go brzuszek. Noszenie,masowanie,ćwiczenie nóżkami nie pomagało-dobre pół godziny biedulek tak się darł że aż zanosił się kaszlem:(chyba mu dynia nie podpasowała,po marchewce nie było takich sensacji. A je bardzo chętnie i jest bardzo nieszczęśliwy jak nie chce mu dać więcej niż kilka łyżeczek-mały żarłok:)a słoiczek po otwarciu zużywam następnego dnia-jakoś boję się trzymać trzy dni otwarty. Chociaż podobno te z owockami można trzymać spokojnie trzy dni-ale do tego etapu jeszcze nie doszliśmy :)
My już po konsultacji przyjęciowej z neurologiem na rehabilitację. Zadowolona jestem bo widać dużą poprawę -asymetria jeszcze się utrzymuje ale jest mniejsza a napięcie głównie w obrębie barków i też się zmniejszyło. Zostałam pochwalona że ładnie ćwiczymy:) teraz kilka spotkań dwa razy w tygodniu-raz ćwiczenia i raz masaż. Mam nadzieję że nie będziemy musieli tam długo jeździć.
Wojtuś,Miki-jakie duże z Was chłopaki:)Mateusz Wasz rówieśnik a tydzień temu na szczepieniu ważył 7900-75 centyl więc też nie ułomek;)
Tangoya-super tekst. Warto zapamiętać konkluzję że co dobre dla mojego dziecka nie znaczy że będzie dobre dla twojego:)

Maddalenka, super ze jest poprawa z asymetrią Mateuszka:) Chodzicie prywatnie na konsultacje i rehabilitacje?

Na pierwszej konsultacji byliśmy na nfz u neonatologa i lekarza rehabilitanta,tam miał też usg główki. Ponieważ termin rehabilitacji wyznaczyli nam na październik to byliśmy na kilku prywatnych wizytach i ćwiczyłam z nim w domu codziennie. A teraz zadzwonili że zwolniło się miejsce na nfz i zaczynamy w przyszłym tygodniu :)
Odnośnik do komentarza

magdalenka85
~arwena 89

To Twój jest z 8 marca? Jak mój Miki ;) My szczeliny się 17 sierpnia

Wojtuś z 7go ale blisko było bo o 23:05:-o

Przyjazna to ja inną hale kule miałam na myśli ale ta jest bardzo fajna.

Kalae podziwiam za to odciąganie mleczka bo dla mnie to zawsze był problem i kojarzy mi się z zastojami, uuu. Dzielna z Ciebie mamusia ale czego to się nie robi dla slodziakow.

A Wogole to muszę się pochwalić, że nam wczoraj ząbek się przebił a drugi już jest tuż tuż. Sylwia a jak u Martynki, możesz jakieś zdjęcie wstawić bo u niej to pewnie już dużo widać zębolka:-)

Ciąża ciesz się że niewyraźnie wywołuje u Ciebie tylko brak organizacji. U mnie to Wogole zanik funkcji życiowych nie wspominając o wyłączonym myśleniu.;-)

A może i nasze spotkanie wyznaczyć na 13września w Tubajce? Co łódzkie marcoweczki na to?


To bardzo dobry termin również na nasze łódzkie spotkanie:)wirtualnie połączymy się ze zjazdem śląskich marcóweczek:)
Odnośnik do komentarza

~arwena 89
Myslalam ze hipp jest firma z gornej polki, ale w skladzie moreli jest tylko 46% moreli, woda, CUKIER?!, grysik ryzowy, skrobia ryzowa, witamina C

Cukier jest jeszcze w śliwkach bo patrzyłam dziś w sklepie na składy. A te grysiki i skrobie ryżowe są praktycznie w każdych owockach. Ale warzywka i te pierwsze obiadki mają już"czyste"składy. I faktycznie w Rossmanie jest ta promocja na gerbery 3+1. A w przyszłym tygodniu ma być w lidlu na słoiczki i soki hippa.
A i zapomniałabym -Misiakowata sexi-mama z Ciebie :)
Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wchodzę tu coraz rzadziej ale jestem chętna na spotkanie właśnie mi w oko wpadł termin 13 września rozumiem że w parku śląskim skoro pytanie życia wejście od aks? Mam prośbę napiszcie mi na priv dokładnie kiedy co i jak bo jakbym znowu weszła nie wiadomo kiedy żebym nie musiała szukać terminu w postach staram się czytac ale idzie mi coraz gorzej :( wejście od aks czyli to przy stadionie tak?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s82c32i0uff4z.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...