Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalenka851

Ortoda wczoraj była u nas położna i tylko spojrzała na Wojtusia i od razu ze ma uczulenie na mleko bo na czole dostal wysypkę takie malutkie chrostki pod skora cale mnóstwo, w kolorze skory i w dotyku takie chropowate czoło jest. ale dodatkowo ma też tradzik-takie dwie chrostki z białym czubkiem. Wogole to obsypany jest na buzi i nawet na klacie też ma trochę tych Chrostek.
Jak żyć i co jesc?
A jak wasze dzieciaczki po zupie brokulowej i ogorkowej bo wczoraj robilyscie? Ja to tylko takie wodniste i dietetyczne. Jak poszalalam ze szpinakiem to cały wysyłany. Mleko mam odstawić wiec juz mi suchy chleb zostaje:D i woda:D
Monimoni ja byłabym chhetna na garniturek ale chrzciny będą prawdopodobnie 5czerwca wiec ciężko mi stwierdzić jaki rozmiar bedzie nosił teraz ma 62. Jeśli to nadal aktualne to odezwę się do Ciebie bliżej terminu chrzcin, ok?
Wczoraj nie mieliśmy kolki- jupi :D ale maly wisiał cala powtórkę mjakmilosc i pierwsza miłość na cycu:D a ja zadowolona bo wkońcu seriale nadrobilam:D hihi
Wy na zzumbe, biegacie a ja zaraz wagę bede musiała nadrabiać bo na diecie restrykcyjnej zeby małego bziuch nie bolał, czaem nie domem bo ze starszakiem też trzeba pobyc i szkoda czasu na jedzenie marnować jak jest zabawa i waga leci w dół na łeb na szyje. Chciałam zeby trochę zostało bo wszyscy chwalili ze lepiej mi z dodatkowymi kg a tak znów bede wychudzona szkapa.
My dzis do pediatry. Szczepienie za 2 tyg ale pępek musimy zaklejac i Wpjtus od urodzenia ma jakas Christie biala na siusiaczku i prawdopodobnie czeka nas zabieg chirurgiczny:(:(:( miałam nadzieje ze to samo Niknie.w dodatku ta skaza. 3majcie kciuki.
Wy juz po przeglądzie u gin wiec i ja sie dzis umowie

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Hejka kobietki ja wczoraj batalia po lekarzach bo synkowi nie pomagał antybiotyk a dzis ma egazmin. Dostał kolejny i dzis chyba lepiej spał . Chyba bo mnie nie budził jego kaszel dzisiaj jak poprzednie dni.
Jola ja mam ubranka na 56 chłopiece bo przeciez miał byc Antos:) dwa duzo miałam takich uniwersalnych wiec napisz co potrzebujesz to sie podziele i moge podesłac Ci fotki z tej czesci co nosiła moja malutka a jak ma wroci wyciagne te spakowane typowo chłopiece. Zreszta jak chcesz my juz tez 62 odkładamy bo mała nie moze nog wyprostowac w wiekszosci.
Madika co do skazy to bardziej szorstkie policzki chociaz nie u kazdego dziecka az tak bardzo, bolesci brzuszka tez nie u kazdego i ulewanie chlustajace takie własnie. Takie objawy miały moje dzieci.
Wgl kobietki wczoraj skakałam z radosci najpierw telefon od farmaceutki naszej ze do hurtowi wrociła humana SL wiec sie ucieszyłam bo ona cenowo jak normalne mleko niemal. Po czym poszłam z synkiem do lekarza i rozmawiałam z nowa pania doktor a ona z tekstem" to pani kupuje mleko pełnopłatne?" z takim szokiem to powiedziała . A ja ze tak bo lekarz nie chce mi bez orzeczenia od alergologa jednoznacznie stwierdzajacego alergie wypisac recepty. No i wiecie co? Pani doktor mowi ze przeciez jest diagnozowana i to juz wystarczy by wypisac . I badz tu madry? Wypisała mi na 10 szt mleka:))))) ze znizka 30 procent ... az nie wiedziałam jak jej dziekowac bo to jakies 800 zł w kieszeni. Az jak wyszłam sie popłakałam bo bede mogła kupic cos wiecej dzieciakom za te pieniazki. Ech jedna recepta a tak cieszy:)
Aga bede Ci paragony zostawiac zamawiam w doz a tam chyba nie ma adresu . A mleko to mleko:)Mam do Ciebie pytanie jak długo czekałas na te karte duzej rodziny? my juz 1,5 miesiaca i ani widu ani słychu a chciałam kupic rower coreczce w carefour a z karta 50 zł mniej .
Misiakowata Pumko nasza :) ja na moja mała mówie "tajgerek" bo tak własnie mruczy jak tygrysek a dwa mnostwo ubran mam z tygryskiem i puchatkiem:))

napisalam Ci na priv:))

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie:) Mogłabym do Was dołączyć? Wiem, że udzielacie się od czasów ciąży i spadam tutaj z księżyca ale na to forum trafiłam przypadkiem tydzień temu i podczytując Was jakoś tak mi głupio, więc nawet jesli mnie zignorujecie to przynajmniej się przywitam;) Także jestem marcową mamą. Bartuś urodził się 15marca przez cc. Pomimo tego że mamy już 5letnią córeczkę, to i tak ciągle pojawia się milion potań i fajnie jest móc poradzic się osób, które mają Bąble w tym samym wieku.

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata

Haniutku super doktorka :) bidulo nasza..w koncu cos pozytywnego :) fajnie :)
U Was tajgerek a u nas żabcia albo dziobak :)
Mati po brokulowej ok..kupa w normie,zadnych nowych syfkow na buzi wiec ok..dobrze,bo mam jeszcze pol gara na dzis :)
Ja na zumbe dopiero za miesiac..a na pewno w czerwcu..niech mnie sie tsm zagoi porzadnie :)

Odnośnik do komentarza

No ja też mam przegląd u gin za półtora tygodnia.
Wiecie co . . . wczoraj wchodzę na konto a tam +1000 zł. Jejku jak szybko :) wniosek składałam tydzień temu i nie dostałam jeszcze decyzji a tu już kasa na koncie. Ale super. no i udało nam się dostać na dwójkę dzieci:)
Właśnie jedziemy do specjalisty od bioderek, zobaczymy czy ten też potwierdzi że nie ma poprawy. Oby nie. trzymajcie kciuki. My już w drodze od godziny synek śpi córka maluje na kolanach. jeszcze 70 km przed nami. Oby synek obudził się na miejscu, bo będzie problem z kp.

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
u mnie brokułowa dzis,jutro jakies miecho pewnie..

niunius moj pospal 15 min...ryk..pobujałam wozkiem-spi,10 min ryk i ryk i ryk...pranie wywieszane z wrzaskiem..głowa peknie na pol..
je cyca ;)
kasia zazdroszcze ..u mnie waga staneła..

Hej;)
Nie zazdraszczaj nie jest to to co bym chciała :D dużo brakuje a tak naprawdę to nie wiem ile ważę.... Wejdę w spodnie ciążowe, w które nie mieściłam się po wyjściu ze szpitala, tylko u mnie woda schodzi z organizmu, choć siusiu robię zginajac brzuch,ale widać nie jestem już tak opuchnięta:) skarpetki normalnie nosić mogę
Współczuje tego bólu głowy, ja ostatnio w nocy się przebudziłam na karmienie to ząb bolał Nurofen musiałam wziąść, czy wy też macie wrażliwe zęby teraz?
Dzisiaj jestem nie wyspana...
Na obiad to nie wiem,puki co gotuje się mięsko, najlepiej by było zupę zrobić byłoby by na jutro też:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Magdalenka u nas raczej chropowate nie jest ale wolę nie zgadywać. Niech lekarz obejrzy będę spokojniejsza. Może będzie wiedział przez co raki marudny.
Z tym jedzeniem przy karmieniu to jakaś masakra. Jak karmilam córkę to kojarzę ze wszystko jadlam na początku powoli a potem wszystko a teraz oglupuec idzie. Sa żółte kupy nagle widzę zielone i też stwierdzam ze to sie zmienia bo cos zjadłam. Jyz wczoraj na obiad potrawka, ale na kolacje parówka i w nocy zaś zielone kupy i bardziej niespokojnie spal. Jak jeszcze doszla by skaza to faktycznie na chlebie i wodzie. Czy przez 7 lat re żarcie w sklepach się tak zmieniło na gorsze czy te nasze dzieci takie delikatne. Jakbym nie mogla jeść nabiału to chyba id razu na mm przechodzę. Bo mam taki apetyt ze na chlebie i wodzie to nikt ze mną nerwowo w domu nie wytrzyma.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

~-otyla puma :D
Aga przesrane z tymi paragonami..przyjaciolka rak do dzis uzera sie z ojcem pierwszej corci..tez pamietam paragony z marketow zostawiala..na pampersy,sloiczki itp

Jola zobacz na olx albo grupie z Twojej miejscowosci..ja na fb mam 3 grupy rzeczami dla dzieci,mozna kupic ciuszki za czekolade itp:) my jeszcze wchodzimy w niektore 56..mimo ze jestesmy troche wieksi :-)
Ja lubie kp i chce to robic mimo tego bolu na poczatku,zastoju..jest to wygodne dla mnie,zwlaszcza jak spimy i na spiocha sobie je a ja drzemie..problem na spacerach..poki co miescimy sie miedzy karmieniami w czasie :)
Poza tym kiedy sie naprzytulam i pobede tak blisko z moja kruszynka jak nie teraz?nikt mi tych chwil nie zabierze :)

Ania zazdro :-) cwicz tam cwicz badz motywacja :-)
Monimoni zumba zumba ! :D

właśnie potrzebę bliskości też wolę realizować inaczej, np jak się ją trzymam do odbicia,wtedy ją przytulam i to mi bardziej odpowiada, no, ale na razie karmie

i fakt w nocy kp wygodne

Odnośnik do komentarza

Magdalenka mój synek ma podobne krostki na czole jak opisujesz i 2 na policzku ale wg lekarza i położnej to zwykle krostki od potu. To co jem nie ma żadnego wypływu na nie. Może warto abyś się jeszcze skonsultowala z kimś innym niż ta położna.

Witam nowa mamę ;)

Haniutek mialas przejścia z tym mlekiem, dobrze ze się udało z recepta. Niektórzy lekarze są jednak ludzcy ;)

U nas noc z przebojami. Krzyk i płacz nie wiadomo od czego. Przebrany, najedzony, sucho miał i wyprzytulany i dalej. Zasnął dopiero po jakimś czasie u nas w łóżku pomiędzy nami. Miała może któras z Was podobnie?

I jeszcze się wyzale: jeśli ktoś się jeszcze raz mnie spyta czy juz chodze na spacery lub na jak długie to chyba zaczne krzyczeć. Obecnie jestem w stanie w miarę chodzić po domu ale tez nie długo bo padam z bólu. No i bardziej to wygląda jak czlapanie kaczki ;) A osoby które pytają doskonale wiedza co ze mną bylo i raptem zdziwienie bo np ona z takim dzieckiem to juz chodziła na 2 godzinne spacery. Super ja za to otwieram okno. Masakra. No i oczywiście temat trzeba przegadac z każdym kto lubi ploteczki. :/

Odnośnik do komentarza

ortoda
Magdalenka u nas raczej chropowate nie jest ale wolę nie zgadywać. Niech lekarz obejrzy będę spokojniejsza. Może będzie wiedział przez co raki marudny.
Z tym jedzeniem przy karmieniu to jakaś masakra. Jak karmilam córkę to kojarzę ze wszystko jadlam na początku powoli a potem wszystko a teraz oglupuec idzie. Sa żółte kupy nagle widzę zielone i też stwierdzam ze to sie zmienia bo cos zjadłam. Jyz wczoraj na obiad potrawka, ale na kolacje parówka i w nocy zaś zielone kupy i bardziej niespokojnie spal. Jak jeszcze doszla by skaza to faktycznie na chlebie i wodzie. Czy przez 7 lat re żarcie w sklepach się tak zmieniło na gorsze czy te nasze dzieci takie delikatne. Jakbym nie mogla jeść nabiału to chyba id razu na mm przechodzę. Bo mam taki apetyt ze na chlebie i wodzie to nikt ze mną nerwowo w domu nie wytrzyma.

Zapytaj lekarza o te zielone kupy bo u nas każdy mówi ze to normalne, w necie nawet piszą ze kupa niemowlaka moze miec kolor od brązowego do zielonego. Moja robi kupy zielone często i każdy mówi ze to normalne. A zmiana koloru moze tez byc przez zmianę temperatury w pomieszczeniu np

Odnośnik do komentarza

Mój Bartuś też ma podskórne minikrosteczki na czole. Nie jakaś mega tarka ale są. Poza tym dwie krostki z białymi czubkami na policzku, Wczoraj była połozna i powiedziała, ze to nic takiego, na pewno nie skaza.
Wczoraj chyba cos wisiało w powietrzu, bo Bartek też marudził przed zaśnięciem. My mamy taki problem, że Mały ogólnie fajnie śpi-3-4h z przerwą rano no i ostatnio,co mnie doprowadza do płaczu, w nocy. Jak obudzi się o 1szej to do 3ej murowana przerwa. Łóżeczko w tyłek parzy. Najlepiej to na rękach, oczy jak 5złotówki i poznawanie świata nocą. A ja oczywiście na rzęsach.
Karmię Bartusia swoim mlekiem, chociaż tak jak przy córce szału nie ma z ilością i muszę czasami dokarmiać mm. Inna sprawa, że jest strasznym żarłokiem i potrafi wsunąć 170-190ml. Oczywiście w kilku seriach. Z tym, ze ja odciągam pokarm i podaję mleko w butli. Po porodzie nie miałam pokarmu i w szpitalu Małemu podawano butlę, więc po powrocie do domu cyc nie smakował. Ja jakoś też specjalnie nie walczyłam o przystawianie, ale teraz trochę żałuję, bo boje się że stracę przez to szybciej pokarm.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Czarna.ana a wez sie nie przejmuj pierdzieleniem glupich osob..sama wiesz najlepiej co najlepsze dla Twojego dzieciatka..najwazniejsze,ze juz chodzisz..za niedlugo dojdziesz do siebie i bedziesz zdrowa mama,a dziecko bedzie szczesliwe..dbaj o siebie,nic na sile...malenstwu krzywda sie nie dzieje bo jestes przy nim a nie przykuta do lozka..ludzie sa bardzo jadowici..tez nie raz sie smuce bo ktos cos powiedzial..ale to nie warte tego..w dupie miej :) ja jestem Z Ciebie dumna..wspaniale sobie radzisz i oby tak dalej :-)
A spanie z nami zdarza sie..normalna rzecz wg mnie..widocznie maluszek potrzebuje bliskosci podczas snu..u nas rzadziej..ale wczoraj np.caly dzionek spal po chwilr tylko..plakal..a uwalilam go na poduszce taty i tak pospalismy razem ponad 2 godziny :)
My spalismy dzisiejszej.nocy bez lampki..P.kupil fajna mala ledowa ..taka zabke zielona..zapalam ja na karmienia..a do 4 swiecily sie takir gwiazdki...ale to bardziej dla mnie hehe :-)
I dzis wkoncu dziecko bedzie mialo kapiel..sama sie boje kapac,P.ma nocke to zaliczymy kapiel..mycie 3 dni samym wacikiem to nie mycie :-) aaaaa i odpadl nam wczoraj pepuszek :-) 16dzien :-) strupek w srodku jeszcze jest ale fajnie bez tej klamry :)
Co do zielonych kup to czytalam chyba w mamo to ja czy cos takiego..ze to normalne..kupka dziecka szybko sie utlenia i zmienia kolor na zielony..oczywiscie jak dziecko zachowuje sie jak zawsze..
My dzis mamy polozna..oj man pytan :)

Odnośnik do komentarza

Tangoya
Cześć Mamusie:) Mogłabym do Was dołączyć? Wiem, że udzielacie się od czasów ciąży i spadam tutaj z księżyca ale na to forum trafiłam przypadkiem tydzień temu i podczytując Was jakoś tak mi głupio, więc nawet jesli mnie zignorujecie to przynajmniej się przywitam;) Także jestem marcową mamą. Bartuś urodził się 15marca przez cc. Pomimo tego że mamy już 5letnią córeczkę, to i tak ciągle pojawia się milion potań i fajnie jest móc poradzic się osób, które mają Bąble w tym samym wieku.

Czesc :) ja tez urodziłam córcię 15 marca przez cc :D

Odnośnik do komentarza

Tangoya
Cześć Mamusie:) Mogłabym do Was dołączyć? Wiem, że udzielacie się od czasów ciąży i spadam tutaj z księżyca ale na to forum trafiłam przypadkiem tydzień temu i podczytując Was jakoś tak mi głupio, więc nawet jesli mnie zignorujecie to przynajmniej się przywitam;) Także jestem marcową mamą. Bartuś urodził się 15marca przez cc. Pomimo tego że mamy już 5letnią córeczkę, to i tak ciągle pojawia się milion potań i fajnie jest móc poradzic się osób, które mają Bąble w tym samym wieku.

Witaj;)
15 marca fajna data:)
Też mam 5-latka synka i teraz jest córcia:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
No ja też mam przegląd u gin za półtora tygodnia.
Wiecie co . . . wczoraj wchodzę na konto a tam +1000 zł. Jejku jak szybko :) wniosek składałam tydzień temu i nie dostałam jeszcze decyzji a tu już kasa na koncie. Ale super. no i udało nam się dostać na dwójkę dzieci:)
Właśnie jedziemy do specjalisty od bioderek, zobaczymy czy ten też potwierdzi że nie ma poprawy. Oby nie. trzymajcie kciuki. My już w drodze od godziny synek śpi córka maluje na kolanach. jeszcze 70 km przed nami. Oby synek obudził się na miejscu, bo będzie problem z kp.

Już te słynne 500+?
My stajemy wtedy gdy mała płacze i się cycamy w aucie,dla mnie to normalne:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Madika właśnie my karmimy z nuka i one mają to odpowietrzenie i mimo wszystko chlustala, wrrr!
Teraz zaczęlam jej dawać mleko częściej ale mniej, fakt była zła z początku bo nie była najedzona a teraz już jest ok, uff i takim sposobem je aż 550 ml dziennie :D ( dużo jak na nią)

Kasia!:*dzięki :D

Dziewczyny byłam właśnie na kolejnej kontroli (końca nie widać!) u rodzinnej i słuchajcie

Jak wasze dzieci ulewaja, albo jak jedzą i bokiem im trochę mleka wypływa to może mają za krótkie wędzidełko?
Dziś zauważyła to nasza rodzinna i dostalysmy skierowanie do szpitala (już tego po dziurki w nosie mamy z Majka :( ) na zabieg przecięcia i po tym ma być już dobrze, to ponoć dziecko odczuwa jak lekkie szczypniecie. Ponoć pomoże i dzięki temu może ulewac znacznie mniej (w naszym przypadku, bo mimo wszystko ten refluks jest) :)

Mała waży już 4100! Ależ duża :D
Nadrabiam dalej:*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
wizyta prywatna u endokrynologa dziecięcego na 28.07, masakra

A my mimo zalecenia wizyty w poradni kadriologicznej w okresie noworodkowym zostaliśmy zarejestrowani na UWAGA marzec 2017 ! Zajebisty NFZ..
I co ? Jedziemy prywatnie.

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
No ja też mam przegląd u gin za półtora tygodnia.
Wiecie co . . . wczoraj wchodzę na konto a tam +1000 zł. Jejku jak szybko :) wniosek składałam tydzień temu i nie dostałam jeszcze decyzji a tu już kasa na koncie. Ale super. no i udało nam się dostać na dwójkę dzieci:)
Właśnie jedziemy do specjalisty od bioderek, zobaczymy czy ten też potwierdzi że nie ma poprawy. Oby nie. trzymajcie kciuki. My już w drodze od godziny synek śpi córka maluje na kolanach. jeszcze 70 km przed nami. Oby synek obudził się na miejscu, bo będzie problem z kp.

wow, to kasa z 500+?
A jak składałas wniosek? Elektronicznie czy osobisci. Ja zlizylam elektronicznie przez swoj bank w piatek, ciekawe kiedy bedzie jakas decyzja no i kasa:-)
U mnie niestety tylko na drugie dostaniemy, szkoda z nie daja na kazde. Tak tobedzie trzeba 500zl podzielic na dwa. Od razu kupuje corkom, zwlaszcza starszej ubrania na wiosne. Z Wszystkiego wyrosla przez zime.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka851

Tangoya witamy Cię w naszej sekcie;) juz się od nas nie uwolnisz. Kazda wolna chwile będziesz spędzać na forum, zaczną się dogadywania męża ze za długo czasu nam poświęcasz,stanie się zazdrosny aż wkońcu...przywyknie:D a Ty...wciagniesz się na dobre i karmiąc będziesz czytała i pisała posty jak my wszystkie:D
Czeka.ana nie daj się zgryźliwym to Twoje dziecko i jak będziesz chciała i czuła się na silach to będziesz chodzić.zapytaj czy te osoby cio w tym czasie juz na spacery chodziły to przeszły to samo co Ty?! I utnij temat krótko bo szkoda Twoich nerw. Po co Ci to.
Czarna.ana i tangoya to nieźle jak wasze nawet te dwie chrostki na policzkach tak jak u mojego a może to przejściowe? A Wy odstawiacie produkty mleczne? Ja chyba sprobuje na kilka dni.swoja droga z nowości to wprowadziłam szpinak z feta i może to feta mu nie podchodzi.
Rany przed chwila w wiadomościach mówili ze zmarł przedszkolak z powodu meningokokow:( cale przedszkole zdezynfekowali. Przerazilam się.
My już po wizycie u pediatry-5min trwała.pepek zaklejony bo brzydko wychodził a na brzuchu mój boss leżeć nie chciewa. Na siusiaku chrostka pomoc sama zniknie i nie wymaga interwencji chirurga uff i oby tak było.a mleczne kazała odstawić:(
Ortoda daj cynka co Twój pediatra stwierdzi u Twojego Wojtusia. A swoja driga to mnie dziwi ten "trądzik" tzn te dwie ropne chrostki na buzi za starszakiem takich atrakcji nie było..skad się to bierze. Moze to jedzenie faktycznie zeszło na psy w ciągu tych kilku lat. Aż strach pomyśleć ile natury a ile chemii w nim jest

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...