Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Sporo tutaj mam 5latów:) Super. Czy Wasze "starszaki" ogarnęły nową sytuacje w domu?? Moja Ala zrobiła się delikatnie mówiąc nieznośna. Staram się poświęcać jej dużo uwagi. Tak naprawdę to więcej robimy wspólnie rzeczy teraz niż w czasie ciąży, a mimo to, często nie możemy się dogadać. Ech, może niedługo wszystko się unormuje, bo nie chcę się na nią wydzierać ale brakuje mi już cierpliwości.
Zastanawiam się nad tą teorią gubienia kg przy kp. Ile tak naprawdę jest zasługi samego karmienia a ile drakońskiej diety, która jeszcze do niedawna była zalecana przy kp?? Jeśli to drugie, to nie mam co liczyć na spdek wagi, bo obżeram się jak prosie. MOże nie chodzi o ilość (chociaż to też) ale przede wszystkim o to co jem :( Niestety odbijam sobie dietę cukrzycową w ciąży i białe bułki i paczka wafelków śmietankowych dziennie to niechlubna norma :(((
Co do krostek, to na razie nie będę ograniczać nabiału. Zobaczę jak będzie się to dalej rozwijać.
Pociesza mnie fakt, że nie tylko mój Bartuś od małego preferuje nocny tryb życia:) Ale nie będę narzekać, b o w dzień dużo śpi..

Odnośnik do komentarza

Tangoya
Sporo tutaj mam 5latów:) Super. Czy Wasze "starszaki" ogarnęły nową sytuacje w domu?? Moja Ala zrobiła się delikatnie mówiąc nieznośna. Staram się poświęcać jej dużo uwagi. Tak naprawdę to więcej robimy wspólnie rzeczy teraz niż w czasie ciąży, a mimo to, często nie możemy się dogadać. Ech, może niedługo wszystko się unormuje, bo nie chcę się na nią wydzierać ale brakuje mi już cierpliwości.

Oj ciężko, bardzo ciężko, niby idzie nam coraz lepiej, ale ciężko się z tym lobuzem dogadać :D
I masz rację też mam wrażenie, że więcej uwagi niż dawniej starszemu poświęcam:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Pieknie Agus :D do twarzy Ci :-)
Wiosennie :-)

Kasiamamusia,Kamilla biala czekolada to syf..u nas nie wysypalo tylko malutki mial kolki byl niespokojny ciagle cyc i kupa,cyc i kupa i tak co chwile.
Jesc mam wszystko tylko madrze...powoli wprowadzac cos i patrzec reakcje..ja np.bede jesc fasolke szparagowa na dniach..zjem troszke..
Polozna polecala koper wloski pic przed wzdymajacymi,ciezkostrawnymipotrawami i mowi ze bedzie ok..
No czekolady mam nie jesc..ale kawalek sernika jeden juz moge..ale jeden..no..ciezko :)
Ogolem wszystko ale obserwowac..jak cos nowego to wiadomo nie.kilo od razu..
Brokul,kalafior,kiszona kapucha mozna..
Bylismy na spacerze..koper.kupilam..
A krostki to tradzik niemowlecy..on sie pojawil..zaraz zniknie..potem znow pojawi sie i znow zniknie..
Nabial mam jesc normalnie bo to nie skaza..
Kasia powolutku wprowadzaj i obserwuj :-) jak do 8godzin jest ok to znaczy ze nie szkodzi :-)
Nam np.schabowy nie zaszkodzil :-)

Odnośnik do komentarza

Arwena no to moja miała hemoglobinę 8.4 :/

Dzięki Dziewczyny za wsparcie:* !!

Aniołek uważaj na to co piszesz na temat żywienia przed 4 czy 6 miesiącem życia, bo przeczytasz, że zrobiłas sobie dziecko bo 'to jest w modzie';)... Hehe, a tak serio to co planujesz najpierw Mu dać? :D

Moja Majka dostaje:
4x Gastrotuss, Dicoflor, Wit D, BLF100, a jej dzienna dawka żelaza to 30mg... Strasznie dużo.. W szpitalu dostawała 44mg.. Masakra.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Opisze co mi pani doktor powiedziała.
Na twarzy to trądzik.
Zważyła małego 4940 a w poniedziałek miał 4700 . Stwierdziła że takie male dziecko najlepiej jak przybiera na tydzień 200-300 to wtedy żołądek potrafi sobie poradzić. Maly ma wizualnie duży brzuch- jak dzieci z afryki. Stwierdziła ze za dużo je i jelita sobie mogą nie radzić z taką ilością mleka.
Strzelajace wodniste kupki mogą świadczyć o lekkiej nietolerancji laktozy. Zaproponowała żeby podawac delicol.
Jeść mam normalnie poprostu nie przesadzać z ilością różnych rzeczy a nowe wprowadzac stopniowo.
Do tego wydłużyć przerwy między karmieniami. Wtedy jelita będą mniej obciążone. Probiotyk mam dalej podawać. W razie uporczywego płaczu dostałam homeopatyczne czopki na uspokojenie.
Jak nie będzie poprawy przyjść ponownie.
Oby była poprawa bo zwariuję.
Mam nadzieję ze re informacje komuś się przydadzą.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

hehe dziecko z afryki :)
Mój maluch tez tak wyglada po dwóch cycach hehe

Jejusku,wykapalismy małego,nakarmiłam go..spać nie chciał to dałam mu drugiego(tatus kołysał,ale musiał iść do pracy),zawinełam w rożek i śpiocha na miejscu P.
Dziś niech pospi ze mną,a co :)

W ogóle jestem dumna z mojego maluszka..dzis pierwszy raz go położylismy na brzuszku..nie wiedziałam ,że juz mogę :)
Świetnie sobie radzi :) stekał,główke stawia..ale co najlepsze...obrócił sie z brzuszka na plecy :D :D
Ja cie taka kruszynka:) a jak się namordował hehe,popłakał i dał rade sam:)a jaka cisza nastała wtedy hehe :D
ale bylismy dumni :)))
No i dupkę wietrzymy przy okazji:)

Jestem zmordowana..nie spałam od 7 rano..planuje jednak zobaczyc nowych greysów i spać :)

dołączym się do pytania Oli..ta miednica wróci na swoje miejsce,tzn zwezszy sie do pierwotnego stanu??
kuźwa bo bede musiała wszystkie spodnie wyrzucić..mój max 42..a teraz 48 :O

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Nati alergia u niemowlaków objawia się nie tylko wysypką ale też wlasnie problemami "trawiennymi".

Aga super, dobra zmiana:)
Ja po urodzeniu synka obcięłam włosy "na chłopaka" a przez jakies 10lat nosiłam takie do ramion, do połowy pleców. Znajomi mnie nie poznawali, sama byłam w szoku jak się zmieniłam:) a fryzjerka mnie pytała czy chcę swoje włosy, ale wtedy nie wiedziałam jeszcze o tej akcji, że można oddać na peruki.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Aga, świetna fryzurka :) też się zastanawiam nad taką długością, ale troszkę się boję, bo nigdy tak krótkich nie miałam i nie wiem czy będę tak fajnie wyglądać jak Ty :)

Olka no to jeszcze mniejsza ta hemoglobina u Majeczki, a mieliście już kontrolne badanie? Po jakim czasie brania leków? Mi kazała za 2 tygodnie zrobić wynik, a ja już się stresuję że znowu go będą kłuć :( od czasu pobrania kilka razy budził się ze strasznym płaczem, wcześniej tak nie miał, myślicie że to może być stres po pobieraniu?

Odnośnik do komentarza

Monimoni
Nati alergia u niemowlaków objawia się nie tylko wysypką ale też wlasnie problemami "trawiennymi".

Aga super, dobra zmiana:)
Ja po urodzeniu synka obcięłam włosy "na chłopaka" a przez jakies 10lat nosiłam takie do ramion, do połowy pleców. Znajomi mnie nie poznawali, sama byłam w szoku jak się zmieniłam:) a fryzjerka mnie pytała czy chcę swoje włosy, ale wtedy nie wiedziałam jeszcze o tej akcji, że można oddać na peruki.

serio ?? mi ostanio learz powiedzal ze alergia to na skorze by wyszla.. w takim razie od jutra odstawiam wszystko, bede n gotowanym kurczaku prez tydzien, i zobacze czy bedzie poprawa

Odnośnik do komentarza

Ola ja wczoraj na warsztatach mamo to ja konsultowałam się ze specjalistką od żywienia dzieci i pozwoliła ze względu na tą anemie małego tylko że mam wprowadzać bardzo ostrożnie. Najpierw tak jak kazała do jednego mleka dziennie dodawać trochę kaszki, po tygodniu jeśli będzie ok normalną kaszke a po kolejnym jeśli nadal ok to marchewke, ziemniaka i inne warzywa a na koniec owoce bo inaczej maluch przy podaniu owoców przed warzywami będzie preferował słodysze smaki. Podpytaj może Maji też będziesz mogła pomalutku wprowadzać coś więcej niż mleko.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie :) czytam Was i czytam i doczytać nie mogę ;) padam dziś na twarz, bez kitu, coś kiepski dzień Jasiek miał. Od 13 to 18 chyba z 5 razy cyc i spanie po 5 minut. W końcu godzinkę pospal, i od nowa. O 21.30 zasnął i odpukać śpi. Nie mam pojęcia z czego to, cycki wyssane do zera :/ Dopiero co miałam mleczarnie a teraz.. eh.

Olka, to co opisujesz w związku z Mają to aż się włos na głowie jeży, masakra jakaś ile biedactwo musi przejść.

Aga, super włoski :) Ja się wybieram w poniedziałek na ostre cięcie hehe :D

My póki co na twarzy nic nie mamy,ale starszak miał okropne potówki, już się boję.

Też Was boli/bolał kręgosłup na początku? Ja tylko krzywo siade czy postoje chwile i już katastrofa.

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Ostatnio tylko rano i wieczorami a raczej noca mam czas by odpisac mimo ze czytam w ciagu dnia:)
Tangoya witamy dołaczaj juz sie nie wyrwiesz:)
Przyjazna i Kalae a macie dopisek na skierowaniu "Pilne"?
Ja tez mam miec kontrole w 4 miesiacu zycia malutkiej u kardiologa jak wydzwaniałam to jedynie 2017 to samo było z alergologiem ale jak dzwoniłam zapytała mnie babka czy mam na pilne a ja ze tak a ona ze a to inna sprawa i wizyta była 2 dni pozniej. To samo jak zmienili mi skierowanie do kardiologa wiec po prostu poproscie lekarza by dopisał ten magiczny wyraz.
Niuska gratuluje ja czekam jeszzcze na becikowe i rodzinne , Aga teraz dostaniemy rodzinne za marzec a kwietniowe w maju tak płaca z dołu niestety. Przynajmniej tak jest u mnie.
Ola moja tez zaczyna smiac sie głosikiem masakra jakie to uczucie:) Nie martw sie Majeczka wyrosnie i jak sama widzisz szybko sie rozwija wyprzedzi jeszcze wieksze dzieci:)
Izabel u mnie od razu pytały o zaswiadczenie wiec malutka jak miała 3 tyg bylismy u alergologa i przeciez tez u mnie troje starszych ma AZS. Nie wiem juz w koncu moze to zalezy od checi lekarzy ... jak sie czyta pisza w necie ze własnie zaswiadczen wymagaja .. a jednak widzisz u Ciebie dało sie bez. A na ktore mleko chciałas?
Sylwia w naszej cukierni otworzymy jeszcze sklep xxl zeby po ciastkach i ciazach ubrac tyłki :) Nie stresuj sie mamy czas by pobiegac całe lato z maluchami i schudnac:)
Aga jaka odmiana:) ja moze skusze sie na komunie na zmiany ale najpierw musimy z tym remontem powalczyc no i z zapraszaniem gosci i wgl:) Jutro meble przyjezdzaja wiec nasza sypialnia bedzie juz ok jutro ale jeszcze chcemy panele w salonie zmienic i płytki połozyc nad blatem w kuchni a potem musze corce pomoc w jej pokoju:) Chciała sama ale chyba wole miec w tym udział jak bedzie malowała i wgl:)
Mama777 odwołuj sie jak masz PZU i masz zapis ze za pobyt w szpitalu płaca to bez roznicy jak skonczył sie porod musza wypłacic. No chyba ze masz zapis ze tylko w wypadku pobytu zwiazanego z choroba bo takie podobno tez sa w niektorych polisach.
No odpisałam chyba na wiekszosc , malutka spi a ja grasuje , poskładałam juz ubrania moje i meza zrobiłam znow segregacje ktos sie pocieszy bo wrzuciłam na olx :)

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...