Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilijka87

Bad.woman, Karolina gratuluję!
Karola jaki masz numerek i na której sali leżysz? Ja mam 3 :)

Skurcze zaczęły się przed godziną 1 w nocy. Przed 7 wzięli mnie ma porodowke, skurcze co 6 minut, a rozwarcie na 4,5 cm. Po dwóch godzinach już 6 cm! I wszystko byłoby fantastycznie, gdyby nie fakt, że mimo szybko postępującego rozwarcia moje skurcze macicy choć bolesne to były kiepskie jakościowo ;/ nie miałam kryzysu 7 cm bo szybko wskoczyłama na 8/9 cm, najdłużej trwało dojście do pełnego. Znieczulenia nie dostałam choć prosiłam od początku bo najpierw za wcześnie, a potem za późno :/ oxy też jednak dostałam by rozchulać tą leniwą macice :/ prysznic mi najlepiej łagodził ból. Poród trwał 13 h, z czego 2 h to druga faza. Zostałam nacięta. No i miałam kontrolne czyszczenie macicy, przy którym mnie uspali, bo łożysko nie wyszło całe.A co ważne i dla mnie to było straszne to moje niewyspanie! Od czwartku od 6 rana nie spałam. Do północy co dwie godziny musiałam krótkie ktg, współlokatorka była ciągle na telefonie. Pierwszy konkretny skurcz był o 00.44, a potem tylko minutowe drzemki przed kolejnymi i tak do 3, potem już wcale. Przez to myślałam, że padne na porodówce, czekałam aż mi zaproponują cc przez te marne skurcze :/ i jeszcze jak mi kazały kłaść się na fotel do zbadania lub by posprawdzać moc skurczu, a na leżąco były jeszcze bardziej liche niż w innych pozycjach, to mi wszystko podchodziło do gardła. W konsekwencji wymiotowałam potem już nawet samą wodą :/ to z kolei doprowadziło do lekkiego odwodnienia i nie umiały założyć wenflonu do oxy. Pokłuły mnie w czterech miejscach na każdej ręce :/ a przez to, że miałam czyszczenie to pierwszy raz po 8h miałam wstać tylko z położną, więc Ania leży na noworodkach :( a ja tęsknię za moją kluską! Po porodzie też była tylko chwilę na mnie bo przygotowywali mnie do zabiegu. Ale jak P. z nią już przyszedł do mnie to ładnie zassała pierś :) a jak widzę jak on na nią patrzy, mówi do niej i o niej to serce mi się raduje!

No i intymne pytanie :/ najbardziej boli mnie tyłek bo przy partych wyszedł hemoroid :( spytam rano na obchodzie oczywiście ale co wy polecacie na dziada?

Odnośnik do komentarza

Lilijka gratulacje, ale bylas dzielna!!
Czarna.ana bardzo wspolczuje, oby szybko ci pomogli
Ja nie spie bo walcze z nawalem pokarmu. Wczoraj o tej porze musialam butla karmic bo zero pokarmu, a teraz bym chyba caly oddzial obdzielila :/ na szczescie polozna przyniosla mi laktator, ale nie chce za duzo odciagac zeby nie pogorszyc. Cycki jak kamienie, mala nie ma sily z nich pociagnac jak nie poluzuje najpierw laktatorem :/
Rednails moja sasiadka tez chrapie, za to ja jej bucze tym laktatorem elektrycznym :P ale jej nie przeszkadza chyba skoro dalej chrapie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

Mozliwe ze ci ja przywiaza wkrotce bo tak kolo 6 przywozili maluszki, ktore spaly w noworodkach

A badania rozwarcia i czekania na skurcz w jego trakcie tez milo nie wspominam.
A z niewyspaniem rozumiem bo tez tak nie spalam dlugo, ze juz miedzy skurczami przysypialam na pilce.
Dla mnie tez najlepszy byl prysznic.
wanna mocno przereklamowana

Odnośnik do komentarza

Czy któraś z dziewczyn też ma termin na koniec marca i zanosi sie na to że dotrzyma do terminu?
Wczoraj byłam u lekarza myślałam że już coś tam jest jakieś rozwarcie czybcos a tam wszystko na maksa pozamykane L4 dostałam do kwietnia do początku i wtedy mam się stawić dopiero u.lekarza i po badaniu ustalenie kiedy na oddzial. Miesiące na luteinie żeby podtrzymać ciążę a teraz odstawiona i tu nic... i zaraz się okaże że z marcowek będę kwietniowka :-(

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjoucvrhlin.png

Odnośnik do komentarza
Gość strunkaa

Megi, nie lam sie. Nieważne kiedy urodzisz. Najważniejsze by dzieciątko bylo cale i zdrowe.
W zeszłym tygodniu będąc w szpitalu polozna pytala, czy 1 dziecko urodzilam w terminie. Odp jej, ze nie, że miałam skończone 41 tyg. Ona, że w terminie. Po terminie byloby po skończonych 42 tygodniach...
Wiesz, ja jestem zwolennikiem liczenia przewidywanej daty porodu od poczęcia. Czasem owulacja sie przesunie, a może długie cykle sie ma i to tez powoduje późniejszy termin niz wg om. Najważniejsze jak juz pisałam - byleby wszystko byli dobrze. A na pewno nie będą trzymać w ciąży w nieskończoność. A kwiecień tez jest pięknym miesiącem :D moze Twoj babel chce Ci zrobić prima a prilis? :) podejdź do tego z uśmiechem :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamaMi11

Lilijka87 dałaś rade, dzielne jestescie z twoja kluseczka.

U mnie w nocy, nic sie nie rozkrecilo. Do 24 mialam jakies skurcze, a potem piszlam spac i nic. Na jutro termin, ale smiem wątpić zeby cokolwiek sie wydarzyło. Oj, nie tak chcialam to wszystko widziec.
Ale najważniejsze ze sie dzis w miare wyspalam.
Nowy dzien, kolejny do przodu, trzeba czekac.

Miskowata jak u ciebie? Spalas chyba w nocy, to dobrze!

Megi, ciaza 316 i wszystkie 2w1 doczekamy sie porodu, przeciez musza w koncu te krupcie wyjsc.nie moga tam poprostu zostac:-)

Czarna.ana bardzo wspolczuje tej historii ze spojeniem. Dobrze ze maz jest z toba. Bidunia!

Odnośnik do komentarza

olka135
Zu2ia dziękuje :D. W imieniu Majki :D
Lilijka gratulacje!!!:* w końcu się doczekałas, jak urodziłas i jak się czujesz?

Kurde, będzie chyba szybka przeprowadzka Rzeszów-Kraków :D

Będzie niefajnie jak mi się nie uda skończyć szkoły... :/ :D

Olka a dlaczego chcecie sie szybko wyprowadzic? Cos sie zmienilo?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Bad.woman, Karolina gratuluję!
Karola jaki masz numerek i na której sali leżysz? Ja mam 3 :)

Skurcze zaczęły się przed godziną 1 w nocy. Przed 7 wzięli mnie ma porodowke, skurcze co 6 minut, a rozwarcie na 4,5 cm. Po dwóch godzinach już 6 cm! I wszystko byłoby fantastycznie, gdyby nie fakt, że mimo szybko postępującego rozwarcia moje skurcze macicy choć bolesne to były kiepskie jakościowo ;/ nie miałam kryzysu 7 cm bo szybko wskoczyłama na 8/9 cm, najdłużej trwało dojście do pełnego. Znieczulenia nie dostałam choć prosiłam od początku bo najpierw za wcześnie, a potem za późno :/ oxy też jednak dostałam by rozchulać tą leniwą macice :/ prysznic mi najlepiej łagodził ból. Poród trwał 13 h, z czego 2 h to druga faza. Zostałam nacięta. No i miałam kontrolne czyszczenie macicy, przy którym mnie uspali, bo łożysko nie wyszło całe.A co ważne i dla mnie to było straszne to moje niewyspanie! Od czwartku od 6 rana nie spałam. Do północy co dwie godziny musiałam krótkie ktg, współlokatorka była ciągle na telefonie. Pierwszy konkretny skurcz był o 00.44, a potem tylko minutowe drzemki przed kolejnymi i tak do 3, potem już wcale. Przez to myślałam, że padne na porodówce, czekałam aż mi zaproponują cc przez te marne skurcze :/ i jeszcze jak mi kazały kłaść się na fotel do zbadania lub by posprawdzać moc skurczu, a na leżąco były jeszcze bardziej liche niż w innych pozycjach, to mi wszystko podchodziło do gardła. W konsekwencji wymiotowałam potem już nawet samą wodą :/ to z kolei doprowadziło do lekkiego odwodnienia i nie umiały założyć wenflonu do oxy. Pokłuły mnie w czterech miejscach na każdej ręce :/ a przez to, że miałam czyszczenie to pierwszy raz po 8h miałam wstać tylko z położną, więc Ania leży na noworodkach :( a ja tęsknię za moją kluską! Po porodzie też była tylko chwilę na mnie bo przygotowywali mnie do zabiegu. Ale jak P. z nią już przyszedł do mnie to ładnie zassała pierś :) a jak widzę jak on na nią patrzy, mówi do niej i o niej to serce mi się raduje!

No i intymne pytanie :/ najbardziej boli mnie tyłek bo przy partych wyszedł hemoroid :( spytam rano na obchodzie oczywiście ale co wy polecacie na dziada?

Lilijko bidulko kochana!!! Ale Cie wymeczyli... Ale teraz bedzie juz TYLKO LEPIEJ!!!! Anie masz juz przy sobie :D P. Stanal na wysokosci zadania :D

Ja tez pamietam z sali pooperacyjnej oczy mojego mezulka :D Przepelnione miloscia i wzroszeniem... Dziekowal mi kilka razy za Hanie ale ja do tej pory nie wiem dlaczego... przeciez razem ja powolalismy na swiat.

Ale wiem ze NIGDY nie zapomne tego widoku :D

Szybko dochodz do siebie!!!!

Co do hemorojdow to nie pomoge bo moje czasem pekaja przy zaparciu ale sa gleboko i jak narazie to same sie goja i niczego nie uzywam.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka ja miialam proktohemolan i czopki przeciwbólowe. Kuzwa to Cie kkiezle wymeczyli. Ciekawe czemu tego znieczulenia nie dostałaś?ehh bez sensu. Ja się boje strasznie porodu ze tego bólu nie wytrzymam... Ale juz masz za sobą, pewnie przywiozą Ci Twoja królewnę :) To Wy z Karola sie zgralyscie hehe

Odnośnik do komentarza

Marcowe cioteczki dzis trzymajcie kciuki zeby nas wypuscili juz do domku prosze :) pielegniarka przy kapieli nastraszyla ze Ula zolta, a ja tak marze o wlasnej lazience, lozku i smacznym obiedzie!
Ja tez miedzy skurczami przysypialam, poki sie dalo. Inaczej bym odleciala chyba.
Lilijka ja mam hemoroidy od dosc dawna ale na szczescie rzadko bola. Tylko sa i juz. Po pierwszym porodzie chyba robilam zimny oklad przy naglym ataku bolu, ale to bylo ze 3 tyg po porodzie i jednorazowo. Sa tez czopki chyba hemorol, ale niestety nie wiem czy wolno przy karmieniu

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

kamillla
Przyjazna a co masz z piersiami ze nie możesz przystawić?? Tez miałam ten problem i bylam cholernie sfrustrowana, codziennie myślałam nad przejściem na mm..
kurde może moja mala nie toleruje laktozy albo cos?? No tak strasznie mi jej szkoda, meczy sie malenstwo,;( juz się udalo zrobić kupę to teraz znów...

Bad woman!!! Gratulacje kochana:)

Ja oczywiście dalej w tyle ..
Bad Woman i ja serdecznie gratuluje !

Kamila sutki wklęsłe i mała dziubka nie chce mocno otworzyć a jak chwyci suta to ssie jak opętana ale to po przynajmniej 10 minutowych bojach i placzach. Takze cycki w strupach i krwiakach. I co ja mam począć? Plącze razem z nią..

Odnośnik do komentarza

Lilijka gratulacje! Juz po wszystkim :-) zazdroszcze. Trzymajcie sie cieplutko
Ja nie spie. Nie wiem o co chodzi. Mam bole podbrzusza co ok 7-8 minut, takie okresowe. Nie wiem czy to cos sie zaczyna czy nie... Dziwne.
W nocy po badaniu, ktore nie bolalo ale bylam wystrachana, tak mi sie nogi zaczely trzasc! Stres. Boje sie...
Zobaczymy co dzisiejszy dzien przyniesie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
kamillla
Przyjazna a co masz z piersiami ze nie możesz przystawić?? Tez miałam ten problem i bylam cholernie sfrustrowana, codziennie myślałam nad przejściem na mm..
kurde może moja mala nie toleruje laktozy albo cos?? No tak strasznie mi jej szkoda, meczy sie malenstwo,;( juz się udalo zrobić kupę to teraz znów...

Bad woman!!! Gratulacje kochana:)

Ja oczywiście dalej w tyle ..
Bad Woman i ja serdecznie gratuluje !

Kamila sutki wklęsłe i mała dziubka nie chce mocno otworzyć a jak chwyci suta to ssie jak opętana ale to po przynajmniej 10 minutowych bojach i placzach. Takze cycki w strupach i krwiakach. I co ja mam począć? Plącze razem z nią..

wklesle czy plaskie?? tez na poczatu miala z tym problem, w zasadzie ndal czasem malej sie nie chcce poprostu zlapac... najgorzej tio sobie ie wyobrazam karmienia w miejscu publicznym, bo potrzbuje dobrej pozyji i poduszek zby malej podac cycka,

smaruj maltaem i swoim mlekiem... ja poranione mialam na poczatku ylko, teraz tylko troche bola

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :D
MamaMi a owszem wyspałam się..Napisałam tylko,że czuwam wczoraj..a chwile potem zasnęłam hehe jakoś wczoraj mało mnie tfu tfu swedzialo..chyba wymeczona byłam bólem hehe
Dziś krokodupa ma sie jak tydzień temu,czyli ból normalny także luzik..Dziś jeszcze postaram się nie forsować i myślę,że bedzie ok :)
Ciesze się,że tez spałaś..
Oooo Ciaza widzisz,to czop był..teraz skurcze..może się rozwinie?Nie bój się..Jestesmy z Tobą..niedługo zobaczysz maluszka:)
Lilijka czytałam przerazona Twoja wypowiedź,ale wystarczy,że na końcu opisałaś reakcję męża na córcię i koniec..rozczuliłam się :D Piękne to :)
Hm a na Hemoroida musiałabyś zapytac w aptece,mi osobiście pomógł okład z zimnego rumianku..tylko,że mi nic nie wylazło tylko piekło Tam po krwistej dwójce...

Olka ale ,że co ??zdecydowaliscie się na piętro u teściowej??

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...