Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

O ! czyli nie jestem sama. Wstalam po 6 i niby ok ale bylam jak zombi. Wiec o 9 wróciłam do łóżka i właśnie się obudziłam :-) Od razu mi lepiej. Ostatnio moj mąż dużo pracuje wiec ja praktycznie sama z psem w domu, nie ma do kogo pogadać i to mnie trochę denerwuje. Wczoraj skończyłam pranie dla dzidziusia. Wszystkie ręczniki przescieradła i pościel. Torba spakowana ale psychicznie ja jeszcze nie.
stokrotka1911 jak piszesz że ty już gotowa to zazdroszczę trochę. Ja ostatnio mam same wątpliwości chyba za duzo o tym myślę i się nakrecam. A dotychczas bardzo pozytywnie podchodzilam do wszystkiego.
A powiedzcie co robicie w sylwestra? Raczej łóżko bo wiadomo nic się nie chce, czy postanawiacie że trzeba się zmotywowac bo może to być ostatnia okazja choćby na domówkę na siedząco.

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja też słaba, ale to chyba wynik wczorajszej jednodniowej wirusówki. Rano dreszcze, potem wymioty i biegunka, ale wieczorem już było ok, że zjadłam trochę warzyw na parze i się przyjeły:). Dzisiaj dzień w łóżku i dieta lekkostrawna i zobaczymy:).

Z nowości, to we wtorek byłam u lekarza, mały waży już 3200g w 37 tyg i trochę się przeraziłam:), bo szyjka trzyma na razie a oznak porodu nie widać, co więcej rozpiera mnie energia i w miarę się wysypiam nawet. Termin z usg przesunął się z 10.01 na 01.01, ale lekarz mówi, że mam się tym nie kierować i równie dobrze mogę przenosić ciążę. No ale w sylwestra chyba będę siedzieć na szpilkach. Przed końcem roku jeszcze jedna wizyta to zobaczymy:).
Torba też w większości spakowana, w weekend dostałam od bratowej kilka małych półśpiochów to po wypraniu wrzucę je do torby, bo przy gojacym się pępku myślę, że będą lepszym rozwiązaniem.
Herbata w termosie zaparzona, także wskakuję do łóżka i się kuruję.
Miłego dnia dziewczyny!:)

Odnośnik do komentarza

Ja też dziś już po wizycie, mała waży 2550 g, lekarz zauważył, że już ma sporo włosków na głowie :) Ale mała się jeszcze nie obróciła główkowo choć lekarz uspokaja, że ma jeszcze na to czas. Ponadto tsh wyszło mi podwyższone i muszę zażywać euthyrox, oby się po tym polepszyły wyniki. A teraz byle do następnej wizyty :)

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kj9bozo2m.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) u mnie o dziwo dobry dzień w miarę :) wyspałam się i od razu lepiej. Byłam dziś na tym gbs' ie i ciekawe co to będzie, teraz poleguję bo przeszłam z parkingu do szpitala dwa razy i aż mnie brzuch w dole rozbolał ze zmęczenia heh. W poniedziałek kontrolne usg to zobaczymy czy coś się ruszyło z wagą u małej, jem teraz suszone morele, ale to nie moje smaki i paszczą mi wykręca :) co do wkładek lakt. ja kupiłam z canpolu, nie znam się na tym, a żadnych nigdy nie używałam bo jak, kremu na brodawki nie kupowałam bo nie wiem czy się przyda, jak coś to kupię ten co Welka poleca bo jak nie trzeba zmywać to spoko :) Dzis biorę się za napis nad łóżeczkiem, ale na efekty pewnie trzeba będzie poczekać troszkę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgbk6o4jvv.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm95ll2y5h.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, gratulacje dla mam które mają już Swoje Skarby przy sobie.
Karolinka1 i Marta993 może jeszcze Wasze pociechy ułożą się odpowiednio, moja przekręciła się główką w dół w 32 tyg po czym w 34 była z powrotem pośladkowo a teraz 36 tydz i znowu główką w dół tak że nie wiadomo czy to jej ostatnie słowo. Od kilku mcy mieszkam z mężem w Niemczech i tutaj polskie położne zachęcały mnie do porodu pośladkowego ale ja bym na to się nie zgodziła, tym bardziej że jest to moja pierwsza ciąża.
Andziorek ja też jestem ostatnio bardzo nerwowa. Szkoda mi tylko mojego męża bo to zazwyczaj on obrywa ;(

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie po wizycie. Wg mnie i aplikacji dzis zaczął się 36 tc a wg mojej prowadzacej 35. Powiem Wam ze się przestraszyłam wagą mojego syncia....na dzień dzisiejszy way 3510g. A do końca jesżyczę 4 tygodnie. Szyjka mi się skróciła bo z 4 na 3.5 cm ale wyglądzila i miekka. Poza tym wszystko ok ale ta waga:)))))) wiedziałam że przyjdzie mi rodzic duze dzieciatko ale zobaczymy jaka waga końcowa beDziecko bo teraz na usg za 2 tygodnie żeby go zważyć ponownie i zdecydować jaki poród.

http://s2.suwaczek.com/201601131762.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) my wczoraj bylismy u lekarza. U nas to 36t. 4d. Bąbelek waży 2900. Od kilku dni mam takie bezbarwne upławy (jakby wodniste). Podczas badania lekarz stwierdził, że rozwarcie jest na ok. 1,5 cm i ze czop śluzowy juz wypadł. Zalecil, żebym wytrzymala jeszcze 2 tyg. Jednak zaczęło niepokoić mnie plamienie. OK 3 godz po wizycie na wkladce zauważyłam brązowa plamę. Dziś rano po śniadaniu i porannej toalecie wystąpiło takie samo plamienie tylko bylo go trochę wiecej. Czy któraś z Was też kiedyś miała takie planienia po badaniu lub słyszała o czyms takim?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!! Ostatnio była dyskusja kto waży najwięcej, wychodzi że chyba ja bo przytyłam 22 kg :-( wiem że to zrzuce tylko zastanawiam się jak długo mi to zajmie. Najważniejsze że dzidzia zdrowa, a waży już 3200 i jestem trochę przerażona do jakiej wagi dojdzie do porodu. Chociaż mi wychodzi ciąża starsza o tydzień, ciśnienie idzie w górę i mam dość dużą opuchlizne. Wg mojej gin lepiej by było żebym urodziła w tym roku, ale na to wpływu nie mam. Żeby jeszcze wytrzymać 2 tyg, i rodzić w nowym roku bardzo bym chciała.

http://www.suwaczek.pl/cache/9df2f2c346.png

Odnośnik do komentarza

CZeśc kochane.
Odebrałam wyniki GBS wynik ujemny,posiew moczu jałowy.z tego co wyczytałam w dr google to chyba ok.Zostaje jeszcze ogólne badanie moczu ale to w pon i zibaczymy czy coś lepiej.zeżarłam 30 tabletek furaginy i powinno być ok.
\kasia300 no to spory maluszek ,u nas 11,12 waga 2240g 35 tydz to malutka ,ale lekarz mówił ze to ok.TEż mam w planach być styczniówka:))
Powoli na FB dziewczynmy ogłaszają cc,jakby sie umówiły na dzisiaj :P.Miejmy nadzieję ze bedzie ok wszystko nz mamami i maluszkami.Mój mąż jutro wraca ,więć już też bede sopkojna i niech się dzieje.Wizyta w pon. może też date cc poznam(bo chyba jednak będzie )
Wczoraj pisałam ale zjadło mi całego posta i sie wk....
Ale dzis nawet ok,dobre samopoczucie nawet, tylko zwrot sniadania bleeee.
Dobregop dnia kochane

Odnośnik do komentarza

A mnie lekarz dopiero na ostatniej wizycie (37 tc) pobrał posiew na Gbs i nie wydał mi wyników ostatnich badań. Ech wszystkiego muszę sama pilnować. Torba do szpitala już spakowana, ale też było mi ciężko zmieścić się w jedną. Jak zdążę to pożyczę jeszcze coś większego, żeby się przepakować. Byłam wczoraj na USG i nasz maluch waży już ponoć ok 3300 g. Na samopoczucie nawet nie narzekam, poza tym, że strasznie chce mi się pić, a potem muszę biegać do toalety, no i plecy trochę bolą jak dłużej coś robię na stojąco. Gorzej, że wróciła mi grzybica, z którą walczę od początku ciąży i lekarz zapisał mi Pimafucin a do tego maść Pimafucort dla mnie i dla męża. Po przeczytaniu ulotki, zwłaszcza maści trochę się boję, bo piszą, że może wywołać jaskrę lub zaćmę przy kontakcie z oczami. Wiem, że do oczu dziecka daleko przy stosowaniu zewnętrznym, ale trochę się obawiam tej chemii, zwłaszcza teraz kiedy mały ma już główkę w kanale rodnym i teoretycznie w każdej chwili może się zebrać do wyjścia. Czy któraś z was leczyła grzybicę po 37 tc?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! a ja chciałam poruszyć temat macierzyńskiego. Nie wiem czy temat ten był juz poruszany. Chciałabym się zapytać mam, które mają najniższaą krajową. Podobno rząd dopłacać będzie macierzyńskie do 1000 zł. a jeżeli pójdę najpierw na urlop macierzyński na 100% a potem na rodzicielski na 60% to do tego rodzicielskiego też będzie dopłacał do tego 1000? Bo jeżeli wezmę od razu cały rok to wyjdzie 80% podstawy czyli przez rok około 1000 zł a tak to przez pierwsze pół roku najniższa krajowa a przez drugie pół 1000 zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...