Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz wybór wózka a za sobą i jestem mega szczęśliwa bo niemal najdroższy wydatek mam za sobą i mója wymarzona karoca dla Księcia Igorka stoi i czeka:)
Twraz jestem na etapie wyboru pościelki. Oczywiście korzystam z allegro i po wstępnej rozmowie ze sprzedawca jestem mile zaskoczona bo uwierzcie mi ze wszystko można sobie uszyć jak się chce. Aukcja dotyczy pościeli ,wypelnienia i dodatkowo wzięłam sobie ozdobna poduszeczke super cenach. Pościel uszyją mi jak chce, podusie ozdobna jak chce i jak tu się nie cieszyć.
Ale mam inny problem. Ciągle powracając do tematu kosmetyków nie umiem wybrać tych odpowiednich. Macie jakies typy? Polecacie coś? Mimo że jestem już mamą to uwierzcie mi ze 11 lat temu było zupełnie inne. Co polecacie? Czym należy się kierować przy wyborze tych ważnych artykułów????

http://s2.suwaczek.com/201601131762.png

Odnośnik do komentarza

Kasia300 jeśli chodzi o mojego małego to pasował mu żel do kąpieli z jonsona 3w1 od pierwszych dni życia i mleczko z tej firmy, masaż podczas smarowania ciałka ma wyciszać i uspokajać. Położna mówiła mi że według niej dobre jest mydełko, ale wysuszało małemu skórę. Na pępek octenisept (nie wiem czy dobrze pisze) przyda się też do odkażenia paznokci przed obcinaniem. Sól fizjologiczna do noska i oczu, gaziki jałowe małe do czyszczenia dziąseł. Gruszka lub aspirator. Cążki do paznokci, jak dla mnie nożyczki są tragiczne. Do pupy bepanten lub alantan. U nas nie było problemów z odparzeniami więc nie potrzebowaliśmy nic innego. Ja polecam raczej alantan jest tak samo skuteczny a tańszy i ma mniejszą tubkę. Bepanten końcówkę wyrzucałam bo bałam się że za długo otwarte. Aha jeszcze coś do buzi na początek przyda się coś na zimę przed wyjściem jak był mały miałam z jonsona krem, a teraz na zimę kupiłam w rossmannie i nie widzę różnicy. Jeśli chodzi o pieluchy to długo używaliśmy pampersów, ale jak przeszedł na 6 wypróbowaliśmy pieluchy z rossmanna i mogę je w 100% polecić. Pozatym jak już któraś dziewczyna pisała warto założyć sobie u nich kartę.
Może ktoś coś jeszcze doradzi, to wszystko szybko się zmienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Monka98 dziękuję za artykuły właśnie o cos takiego mi chodziło. Ja dziś urlop więc mogę odpoczywać, choć z samego rana zestaw badań trochę mi Pani chyba nieumiejętnie pobrała krew bo ręka spuchla i będzie ogromny siniak ale cóż...zwykle mam tylko maleńką kropkę i nic więcej.
Dziś brzuch boli od rana jak na okres i plecy też, poodpoczywam i zobaczę czy przejdzie. Miłego dnia dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ciężar wózka to chyba najlżejsze z tego co słyszałam są X-Landery i Quinny. Z doświadczenia wiem, że jak się chodzi po mieście a nawet pokonuje przeszkody, schody itp to ciężar nie ma większego znaczenia. Tak naprawdę najbardziej liczy się w chwili wkładania do samochodu. Wtedy reguły odpina się gondolę a sam stelaż jest dosyć lekki, także ja bym wagą wózka się tak nie przejmowała jak jego funkcjonalnością....
Welka i Kasia300 ja podobnych kosmetyków używałam do mojego pierworodnego z tym, że dodam jeszcze zasypkę Alantan, która w moim przypadku dawała lepsze rezultaty niż kremy, szczególnie przy odparzeniach. Zresztą wtedy rezygnowaliśmy z pampków i przechodziliśmy na tetrę. Mój mały miał jeszcze duże problemy ze skórą więc kąpałam go czasem w roztworze nadmanganianu potasu albo w wodzie z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Do pupy w domu stosowałam mycie dużymi płatkami kosmetycznymi czystą wodą przy przewijaniu, na to zasypka (puder) i to wystarczało. Mokre chusteczki były tylko na wyjście bo małego drażniły. Czasem używałam Sudocream na duże odparzenia bo ładnie wysusza i przyspiesza gojenie. Zresztą zwykły krem z cynkiem też jest dobry. Z pieluch Pampersy i BellaHappy ( tańsze:) Do masażów wieczornych najlepiej u mnie się sprawdzała zwykła, bezzapachowa oliwka JohnsonBaby.

Odnośnik do komentarza

19 zł

eldoradoo
dagmara1984 Miła pani dr to Jedlinska. Też będę bronić się przed Godula, chociaż pewnie wszędzie są Lekarze i lekarze.

Welka mój mąż wykorzysta tacierzynski jak będzie cieplej, może uda nam się wyskoczyć np pod koniec maja nad morze :-)
Po porodzie poproszę lekarke o 2 tyg opieki na mnie. Szwagier, mimo że siostra rodziła SN dostał. Z tym nie będzie problemu ;-)

tina_tg ile kosztują te koszyczek? Do netto mam trochę km, a podobne widziałam w home and you.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3c6edrizt1m7g.png

Odnośnik do komentarza

Fiolett dobrze że napisałaś co stosowałaś przy odparzeniach, bo nam się trafił egzemplarz bezproblemowy i nigdy nic mu się nie robiło. Przy drugim może być inaczej więc warto skorzystać z rad doświadczonych :) Współczuję z tą jelitówką. Jeśli chodzi o ciężar wózka zgadzam się z Tobą. Istotny jest tylko przy wkładaniu wózka do auta. Mój stelaż waży koło 9 kg i nie narzekam, ale mieszkamy w domu prywatnym i mamy 4 schody. W blokach mogłoby być ciężko. Mieszkamy na wsi więc zależało nam na dobrej amortyzacji i to mamy :)
Kasia300 nie ma sprawy. Z tego co widzę to koleżanki używają też kremu bambino i są zadowolone. Ostatnio kupiłam bo mały miał katar i przesuszony nosek. Posmarowałam parę razy i strupki znikły więc działa.
Karolinka1 jak masz wolne i nie najlepiej się czujesz to leń się ile można. Jesteście teraz najważniejsi :)
Dzisiaj mamy wizytę o 19.15. Mały miał z nami jechać, ale niestety wczoraj miał gorączkę i go przeczyściło. Może jakiś wirus. W nocy gorączka ale koło 38. Teraz spokój, szaleje jak zawsze. Zobaczymy. Myślicie że przy żołądku może być gorączka?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Welka nie mam pojęcia jak to jest mimo że sama jestem na L4 i to od 4 tyg. ciąży. U mnie jest tak ze dostaje wypłatę w dniach kiedy dostawalam ją od pracodawcy. I to pracodawca przelewa mi pieniądze wiec zapewne wygląda to tak ze ja przynoszą zwolnienie oni wysyłają do ZUS-u a ZUS przelewa im kasę bo przelew mam cały czas od pracodawcy ale większy o jakieś 200-250 zł. Takze same plusy .Nigdy nic mi się nie spóźnia, zawsze na czas i tylko się cieszyć. Średnia z 12 miesięcy wiec wszystko się zgadza. A zaskoczenie tym większe ze miejsce gdzie pracuje to prywatna firma i wszystko chodzi jak w zegareczku.

http://s2.suwaczek.com/201601131762.png

Odnośnik do komentarza

kasia300 - u którego użytkownika allegro kupujesz pościel? My nie mamy łóżeczka i zastanawiam się nad tymi zestawami wraz z pościelą. Chciałabym łóżeczko z szufladą na dole (zawsze mogę tam schować paczkę pieluch itp. i nie będzie zawalało pokoju). Jeśli chodzi o pościel to wolałabym stonowaną, a dużo z tych zestawów ma mocny zestaw kolorów, które dają po oczach.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to skorzystałam w dużej mierze z listy od Monki89. Jednak do kąpieli wybrałam Hippa - mam nadzieję, że mała nie będzie miała problemów ze skórą - jeśli jednak, to wtedy kupię emolienty. Wybrałam Pampersy - zaufałam mojej koleżance, która powiedziała, że na początek warto je kupić, bo Dada może przesiąknąć, a później już można zmienić na Happy, czy właśnie Dadę. I z ciekawości porównywałam ceny Gemini i Rossmanna, to nie ukrywam, ale na niektórych produktach można po parę zł zaoszczędzić w Gemini. W związku z tym warto zrobić listę zakupów i wszystko zamówić za jednym zamachem - jeśli dobijesz do jakiejś kwoty to wysyłka kurierem jest za darmo, a trzeba pamiętać o rzeczach dla siebie, np. wkładki laktacyjne, podkłady higieniczne i poporodowe itd.

karolinka1 ja dzisiaj wstałam z bólem pleców, chyba przed wczorajsze sprządanie, ale już rozchodziłam.

fiolett moja mała przez dwa dni była jakaś spokojniejsza i trochę się martwiłam, ale wczoraj nie zasnęłam dopóki nie poczułam mocniejszego kopniaka i już było lepiej.

Welka sytuację z wynagrodzeniem mam podobnie jak kasia300, czyli co miesiąc, tak jak dostawałam standardowo w trakcie pracy. Powodzenia na wizycie!

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyyx8d8qng07lb.png

Odnośnik do komentarza

Monsand Monsandne mogąc się zdecydować znalazłam sprzedawcę który ma łączone kolory ale po dogadaniu wybrałam nie opcje pół na pół a jedną strona jeden wzór a druga strona inny. Uwielbiam pościel i pewnie będę miała ich kilka kompletów a tu 2w1:) 1 strone wybrałam w te granatowe romby a drugą szarą w białe kropki. U tego samego sprzedawcy biorę wypełnienie i podusie ozdobną cyrk/cytrynka:)))) Juz się szyje:))))

http://s2.suwaczek.com/201601131762.png

Odnośnik do komentarza

Welka mi zus wypłaca koło 5. Ja mam L4 wystawiane na końcu każdego miesiąca na 1 miesiąc. Wydaje mi się, że raczej płacą po zakończeniu L4.
Ja do nosa używam zawsze maści majerankowej, jest rewelacyjna jeśli chodzi o podrażnioną skórę przy wycieraniu kataru.
A jeśli chodzi o gorączkę przy żołądkowych sprawach to słyszałam kiedyś od mojej lekarki, że są tzw adenowirusy, które odpowiadają za problemy oskrzelowo- katarowe (też ogólne przeziębienia z gorączką) a jednocześnie wpływają na żołądek.
Monsand, mój teraz tylko delikatnie puka i się lekko wierci. Tak jakby był wymęczony razem ze mną. Nie wiem, czy nasze sprawy jelitowe przechodza na dzidzie, czy są one chronione? Mam nadzieję że tak. Wirusówki nie są miłe....

Dostałam 2 pudła ciuszków dla niemowlaka od bratowej i jestem happy :) Siedzę i przeglądam przypominając sobie jakie to dzieci są małe kiedy się urodzą :))

Odnośnik do komentarza

Wielka mi zus wypłaca zawsze po zakończeniu zwolnienia. No chyba że L4 jest wystawione na ponad miesiąc, wtedy wypłaca mi na koniec miesiąca. A potem wyrównanie za resztę.

Jeśli chodzi i kosmetyki to
Na odparzenia używałam sudocream, ale najbardziej sprawdzał mi się krem specjalnie na pieluchowanie. Calendula Babycreme firmy Weleda. Dostawałam go od mojej pediatry. Można go kupić tylko przez internet.
Do kąpieli Oilatum mi się super sprawdzało. Może jest drogi, ale bardzo wydajny.
No i jeszcze fajnie jest kupić jakiś termometr do ucha lub do ucha, do czoła i do wody. Tylko trzeba kupić jakiejś dobrej firmy, żeby nie przekłamywał temperatury.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi. Ja też dostaje kase na konto. W takim razie pewnie do końca przyszłego tygodnia dojdzie następny przelew. Bedzie można kupić szafkę do pokoju dzieciaków i zacząć szaleć :)
Fiolett mój mały miał wczoraj po południu stan podgorączkowy do 38, potem go przeczyściło i gorączka spadła, wieczorem 38,2, dałam mu ibuprom, potem w nocy niecałe 38. Rano nic, ledwo zasnął 38, nie budziłam go tylko pilnowałam czy nie wzrasta. Jak wstał 37,3. Raz mówił że go brzuszek boli i puścił bąka:) potem już nic. Nie ma kataru i nie kaszle, nawet nie bardzo jest z czym jechać do lekarza. Kupię mu dicoflor, to jest na florę bakteryjną, może mu coś zaszkodziło i zobaczymy. Miałyście kiedyś coś podobnego u swoich maluchów?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...