Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Mami87, jednoowodniowe z tego co narazie widać.
Narazie nie było widać jakiejś najdelikatniejszej błonki między maluszkami :)

Wiem, ze ta ciąża wysokiego ryzyka z mozliwymi powikłaniami, typu zaplatanie pepowinowe, problemy lozyskowe, zespol/syndrom podkradania jak to kto zwie z nierowna wymiana krwi mieszy maluszkami, aleeee.... nastawiam się bardzo pozytywnie!
oczywiscie mam swiadomosc rozwiazania wczesniejszego, ale jakos sie nad tym nie zastanawiam.
probuje cos podczytac w necie, ale malo info i wszystko to samo na temat ciaz mnogich :)
za 3 tygodnie badania, prentalne juz, bedziemy w 12 tygodniu :)

Mami Twoje maluszki sa dwuowodniowe?
Jak zareagowalas jak lekarz powiedzial Ci o 2 serduszkach??
jakies ekstra witaminki coś?
moja jak uslyszala ze w poniedziałek sprzatałam gruntownie mieszkanie , zrobiła mine - oszalałaś kobieto?
i masz tu potem babo stres z krwawieniami....
:D

Juz po 1wszym usg w 6 tyg moj facet patrzac na foto mowi - tam sa dwa maluchy?
a ja na to - no cos Tyyyyyyyyy, jakie blizniaki oszalales?
:D

dociera do mnie powoli me szczescie :D
buziaki dla mamusi ! :*

http://www.suwaczek.pl/cache/387c6d7586.png

Odnośnik do komentarza

Metafora, moja ciąża najprawdopodobniej też jest jednoowodniowa, też lekarz nie zauważył żadnej błonki między dzieciaczkami. Ja prenatalne robię 25lipca w Gdańsku u świetnej Pani doktor ,która specjalizuje się w takich ciążach. Też jestem dobrej myśli, musi się udać, straciłam już dwie ciąze i teraz musi być już tylko dobrze :)
Jak usłyszeliśmy w 6 tyg ,że jest podejrzenie ciąży bliźniaczej to nie mogliśmy w to uwierzyć! Jesteśmy z mężem po in vitro (ponieważ po pierwszym porodzie cc zrobiły mi się zrosty w jajowodach, miałam 2 ciąże pozamaciczne, potem operacja, badania i wyrok ,ze jajowody nie drożne i tylko in vitro) mieliśmy podany jeden zarodeczek, a chcieliśmy dwa, tylko lekarz mówił, że są tak silne ,że jest zbyt duże ryzyko ciąży bliźniaczej i zgodziliśmy sie na jeden i całe szczęście bo mogły by być trojaczki :) Mój mąż od zawsze marzył o bliźniakach :) Właśnie jego marzenie się spełnia :)
A skąd jesteś???

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73xilqq216.png

Odnośnik do komentarza

Mami 87 mieszkam w Niemczech od 2lat :)
To ci niespodzianka :) fajnie ze jesteś na forum, milo miec kogos w tak samo nietypowej sytuacji :P jednoowodniowe jednojajowe - identyczne maluchy :D
I ja jestem niestety po 2 poronieniach , (5tc; 9 tc bez akcji serduszka) cieszyłam się jak szalona widząc mego maluszka a tu od razu dwa :)
Zdziwiło mnie to, ze nie mam specjalnie wzmożonych objawów, naczytałam się tyle... jedynie wiekszy brzuch, jak na koniec 2 miesiąca wyjątkowo duzy jest:)

Martwi mnie jedynie plamienie ale poleże plackiem następne dni... ;)
Moj mężczyzna narazie jest w szoku, ale oswaja sie z ta mysla :) śmieje się że teraz to dopiero będę mieć brzucholka; )
Będzie wszystko dobrze! !! Wierze w to jeszcze bardziej niż na początku, bo los mi płata figle :))))
buziam Cię gorąco i Was mamusie również :*

http://www.suwaczek.pl/cache/387c6d7586.png

Odnośnik do komentarza

Super dziewczyny źe tak nas tu duźo :-)Zawsze bedzie nam raźniej :-)I "widze"teź szcześliwe mamusie bliźniaków-jeszcze raz gratuluje superancko :-))U mnie jeśli chodzi o badania prenanatlne to jeszcze się namyślam nad tym...Ech narazie znowu walcze z porannymi mdłościami :-/Ale podziele się z wami bo nie wiem czy słyszałyscie o kropelkach o nazwie Imbifem..jak wpiszecie w internet to poczytacie to są kropelki na nudności bezpieczne dla kobiet w ciąźy na bazie imbiru:-)od wczoraj je biore dopiero druga dawka i mam nadzieje że będzie lepiej.pozdrawiam wszystkie mamusie te lutowe i nie tylko ***

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamuśki.
Dołączam do Was z terminem na 07.02. To moja druga ciąża w tym roku, ale jak większość z Was tym razem z przeczuciem, że będzie dobrze. Też już widziałam swoje maleństwo (w poniedziałek 2,4 cm) na trzecim już USG. Nie ma piękniejszego widoku. Co do witamin ja biore prenatal uno, polecany przez moją ginekolog. Czy Wy też tak panikujecie przed badaniami w 12 tygodniu? Chciałabym już wiedzieć, że wszystko jest ok.
Wszystkim mamom serdecznie gratuluje i życze dużo zdrówka

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3keirrppg0.png

Odnośnik do komentarza

Ja niestety też was opuszczam ;( Wczoraj na wizycie u mojej doktor usłyszałam, że dziecko przestało się rozwijać, nie widać akcji serca, odrazu łzy w oczach. Dostałam skierowanie do szpitala na oddział, natychmiast pojechałam, po 4 godzinach (dramat) przyjęto mnie. Pani doktor zrobiła USG i już w ogóle zarodka nie widziała (nie wiem czy to możliwe). Potwierdziło się ;( Nie zostawili mnie na oddziale, ponieważ powiedziała lekarka, że nikt mi zabiegu łyżeczkowania nie zrobi w nocy i żeby rano przyjechać. Masakra jestem załamana, po powrocie zaniosiłam się płaczem nie mogłam się uspokoić. Tak się cieszyłam na to maleństwo :( Życzę wam powodzenia kochane, abyście wy dotrwały do porodu :*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pij9hw5qe.png

Odnośnik do komentarza

Lenuś ogromnie mi przykro i smutno:-(((Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak się czujesz :-(((Ech....Trzymam mocno za ciebie kciuki,zeby nastepnym razem się udało..Nie poddawaj się kobietko-my kobiety w gruncie rzeczy jesteśmy bardzo twarde i uparte...źycze ci wytwałości i przesyłam promyczek pozytywnej energii***

Odnośnik do komentarza
Gość zielonykurczak

Cześć:)
Chciałabym do Was dołączyć, jestem w 8 tygodniu ciąży, termin mam na 24 lutego:) To moja pierwsza ciąża, staraliśmy się dość długo i jestem teraz mega szczęśliwa, że wreszcie się udało. Widziałam już serduszko na USG:)

Odnośnik do komentarza
Gość zielonykurczak

W sumie jedyne co mnie teraz zastanawia to czy trafiłam na dobrego lekarza. Znalazłam taki artykuł: http://wizyta24.pl/badania-diagnostyczne/obowiazkowe-zalecane-badania-ciazy/
I tu jest bardzo szczegółowo opisane jakie badania powinny być zlecone na której wizycie w ciąży i co ile te wizyty mają być. Trochę się martwię bo mój lekarz nie zlecił mi wszystkich tych badań i zastanawiam się dlaczego... Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Gość Lutowa mamusia

Hey dziewczyny,poradzcie....7 tydzien ciazy, a wizyta dopiero 21 lipca, wszystko ok,mdlosci normalnie ,samopoczucie ok,ale...dzisiaj padal deszcz i podbieglam doslownie 20 metrow,jak poszlam siusiu to zauwazylam na papierze podbarwione brazowe uplawy ...2 miesiace temu mialam poronienie zatrzymane, to moze byc od tego? Poza tym, jestem niby w terrminie kolejnych miesiaczek,gdzie podobno to sie zdaza...poradzcie cos...

Odnośnik do komentarza
Gość Carolajna32

LutowaMamusia spokojnie! To pewnie zwykle plamienia lub niedobór progesteronu. Nie masz przepisanej Luteiny czy Dhuphastonu?
Dopóki nie jest to krew czy silne plamienia to raczej nic się nie dzieje. Ale jeżeli Ty masz wątpliwości to udaj się na IP

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Od kwietnia jestem szczęśliwą mamą, ponieważ okres ciąży już za mną, udało mi się przejść go bez szwanku, postanowiłam podzielić się moimi doświadczeniami.
Serdecznie zapraszam Was na mojego bloga:
motherwithpassion.wordpress.com
gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji o tym jak dbać o siebie i maluszka w ciąży. Podsyłam Wam link do artykułów jak udało mi się przejść przez ciążę bez rozstępów oraz jak utrzymać formę w ciąży, dzięki czemu błyskawicznie wrócicie do dawnej figury po porodzie.

https://motherwithpassion.wordpress.com/2015/06/17/kanapowiec-czy-sportowiec-ktora-opcja-odpowiednia-dla-ciezarnych/
https://motherwithpassion.wordpress.com/2015/06/24/mission-impossible-a-moze-oszukac-przeznaczenie-kilka-slow-o-tym-jak-zapobiegac-rostepom-w-ciazy/

na blogu znajdziecie także porady jak podnieść poziom żelaza podczas ciąży naturalnymi sposobami.
Zapraszam i pozdrawiam!

MotherWithPassion

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...