Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ola29

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim miescie chodzilam na komtrolne cytologie ale gdy w tamtym roku cytologie mi zaczęły wychodzić źle i dali mi skierowanie na kolposkopie to zdecydowałam ze zrobię kolposkopie w innym szpitalu bo u siebie po prostu nie chciałam , zresztą jedna z pielęgniarek tez mi poleciła abym nie robiła tego tutaj tylko wybrała się do szpitala we wspomnianym większym mieście (jest to szpital onkologiczny ) i od tamtego roku już tam wszystko robiłam ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina 89

Rozumiem,u mnie cytologia wychodziła źle już kilka lat,raz miałam też pobierany wycinek ale wtedy nic nie wyszło,a dopiero teraz jak podjęliśmy decyzję o dziecku poszłam znowu na cyto i znowu 3 grupa i decyzja o kolposkopii,no i wyszlo CIN 3,lekarz z mojego miasta skierował mnie do większego,do lekarza który zajmuje się chorobami szyjki dlatego też już wolę jeździc dalej na badania i zabiegi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha no to jeszcze dłużej się u ciebie ciągnie mi wcześniej wychodziły cytologia wzorowe zawsze ale niestety pod koniec tamtego roku już się zaczęło i do tej pory się ciągnie mam.tylko nadzieje ze po tym zabiegu juz będzie ok ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karolina to u Ciebie się to jeszcze dłużej ciągnie u mnie zawsze cytologia wychodziła wzorowo a tu pod koniec tamtego roku wyszło źle i tak ciągnie się do tej pory , ale mam nadzieje ze po tym zabiegu wszystko wróci do normy i będzie ok ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama_2014

Dziewczyny, ale mam stracha, zrobilam test, 2 kreski(ta druga bladziutka). Wychodziloby na 5 tydzien. Miesiaczka tydzien sie spoznia. Mam planowa wizyte w piatek. Ciekawa jestem czy to dzidzia czy jakies hormonalne szalenstwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama_2014

Bylam, niestety nic nie stwierdzono. Powiekszone endometrium ale nie widac nic wiecej. Mam sie narazie nie martwic, przyjsc za 2-3 tygodnie. Ech. Wiadomo, po glowie chodza same zle mysli.. :-( ech. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina 89

Nie martw się,to jest taki okres że może nie być jeszcze nic widać,wiem że się denerwujesz ale trzeba poczekać i być dobrej myśli...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie dziewczyny, właśnie dołączyłam do forum. Może opowiem jak to u mnie było. Prawie 4 lata temu zła cytologia, kolposkopia, wycinki i konizacja szyjki macicy metoda sturmodorfa. Wycieli mi 3,5×2,0×1,5 cm - tego nie rozumiem....czyli praktycznie cała szyjke? Wynik cin3/cis czyli ostatni moment. Rok temu miałam Cin 1 ale samo zanikło I W kwietniu miałam już dobra cytologię. We wtorek jadę na cytologię płynna i będę czekala na wynik. Napisalam ponieważ chciałabym się dowiedzieć czy mam jeszcze szansę na ciąże, na jej donoszenie...? Pozdrawiam was gorąco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina 89

Witaj Katarzyna,a masz już jakieś dzieci?mowilas przed konizacja o tym że chciałabyś później być w ciąży?nie powiem ci ile ci wycieli bo też sama tego nie rozumiem,ale najlepiej określi ci długość szyjki i szansę na ciążę ginekolog;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mam dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa, jeszcze przed konizacja. Ciąże bezproblemowe. Lekarz z tego względu też mi zostawił trochę tej szyjki bo miałam 24 lata więc całkiem prawdopodobne, że chciałabym jeszcze dzieci :) a ta metoda sturmodorfa to ktoś mi rozszyfruje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina 89

Ta metoda to inaczej zabieg skalpelem,poprostu wycieli ci kawałek szyjki i założyli szwy,ja miałam akurat zabieg leep a nie skalpelem,jedno od drugiego różni się tym że ja miałam usuwany kawałek szyjki za pomocą drutu z prądem i nie miałam szwów,a co do dzieci to ja nie mam jeszcze,jestem 7 miesięcy po konizacji i jesteśmy w trakcie starań,mam nadzieję że szybko nam się uda i bez niespodzianek donoszę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja znowu czytałam że ten sturmdorf to po.prostu glebsza konizacja nie tylko kawałek szyjki....ach ciężko się od lekarzy czegokolwiek dowiedzieć, jadę we wtorek do nowej gin to się wypytam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama_2014

Czesc dziewczyny jak samopoczucia ?
U mnie dzis kiepsko, mdli mnie, brzuch pobolewa, taka senna jestem caly dzien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozpisalam się na wstępie i ucielo mi posta... Chciałam wam tylko napisać że jestem rok po konizacji szyjki (cin3) i obecnie w 22tyg ciąży (córeczka) wszystko jest ok szyjka trzyma dzidzia rozwija się prawidłowo więc trzymam za was kciuki i na bieżąco będę śledzić wasze posty i dzielić radości, gdy się wszystko ułoży i zostaniecie szczęśliwymi mamusiami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina 89

Mama 2014 to ciążowe oznaki czyli wszystko w najlepszym porządku tak myślę:). Ewcia 89 przywracasz wiare że w ciąży po konizacji nie musi być problemów:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama_2014

Juz postanowilam ze jutro robie bete. Jesli nadal bedzie bolal brzuch to pojde prywatnie do gina. Mam nadzieje ze bol sie nie powtorzy i ze przed swietami ktos mnie przyjmie ewentualnie, bo mojego lekarza nie ma :-/

Ewcia dzieki za wpis, dobrze wiedziec ze konizacja nie oznacza problemow z ciaza i donoszeniem. :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina 89

Mama 2014 to daj znać jak beta:)w sumie dziwne że lekarz mając wątpliwości czy to ciąża cię na nią nie skierował...To chyba podstawa ja zrobić i sprawdzać czy rośnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...