Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość aga1987

dziewczyny mam pytanko co sądzicie o kupnie zabawek np. fisher-price chodzi mi że na allegro można kupić całe zestawy zabawek z UK taka paczka kosztuje ok 300 zł a zabawek jest multum. Zabawki noszą zwykłe ślady użytkowania. koleżanka kupiła szczeniaczka uczniaczka za 30zł więc różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

aga ja kupowałam dla starszego zabawki na olx i jestem bardzo zadowolona.niektóre zabawki wogle nie zniszczone bo dziecko np bardzo mało się bawilo.z allegro też zamawialam i też było spoko.Ogólnie mnie ceny przerażają szczególnie tych firmowych i za nowymi się nawet nie rozglądam bo uważam ze taki ceny robią i zabawki te nie sa tego warte.a takie same tylko używane przysporzy twojemy maluchowi tyle samo radości.

Odnośnik do komentarza

Cosmic
a ja sie juz parę nacięłam i odtąd uważam. Niestety ocena stanu przedmiotów to bardzo subiektywna sprawa i to co ja np. oceniałam w moich sprzedawanych rzeczach na stan bdb u innych byłoby jak nowe - a takie nie było. Kilka razy otrzymałam zamiast "idealnych" bardzo złachane rzeczy, więc teraz do tego juz ostrożniej podchodzę. Dlatego omijam typowych handlarzy używkami.

Aga - no a zabawki z UK będa gadać tylko po angielsku, ale w sumie nie każdemu to przeszkadza. Kiedyś niestety trafiłam na niemieckojęzyczny tor hotwheel dla synka, oj, trudno się go słuchało :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Musicie mi pomóc ;) za 3 tygodnie lecimy do Polski i niestety nie orientuje sie w jakich sklepach najlepiej robic zakupy typu chusteczki mokre czy proszek dla dzieci bądź słoiczki ? Pampersy wysyłam sobie stad paczką, bo i tak paczka idzie a tu co rusz promocje, np dzis kupiłam 180 pampesow za £18, co jest bardzo tanio ( dwie mega paki pakowane po 90).
W ogole zgroza- szukałam w Polsce takiej wanienki co tu używam, a ona kosztuje -uwaga 120zl! Skandal, tu 12£. Co za przebitka...ale wanienki przecież nie bede wysyłać hehe ;)
Czy Wasze maluchy juz rwą sie do siadania? Moja Non stop ćwiczy "brzuszki" tzn próbuje sie podnieść ciagnąć głowę do gory. Słabo jej idzie ale wytrwała jest ;) ma lepsze zacięcie niż matka. :D ale jak ją posadzę na kolanach u mnie to ładnie siedzi- musze ją oczywiście podtrzymywać bo jeszcze sie chwieje...ach kiedy ona juz sama usiądzie...?
Grudniowa mamo- gratuluje ząbalka ;)
Oligatorka- witaj spowrotem
Jo- jestes jeszcze? Wróciłaś juz z Polski ?

Opowiem Wam co sie dzis przydarzyło mojej przyjaciółce. Ma 8 miesięcznego synka. Zostawiła go w swoim pokoiku na chwilke, wraca ....a on ściągnął sobie pampersa ! Natarł sie cały ( łącznie z twarzą) swoją kupą! I jeszcze szczebelki od łóżeczka dobrze natarł :D umarłam ze śmiechu hahaha

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas dzis byl mega marudny dzien. Noc tez zapowiada sie sredniawo wiec pisze na szybko i lece spac ;)
Co do zabawek to nawet nie wiedzialam aga ze sa takie boxy ;) moja Mala juz dostala multum wszystkiego, bo tesciowa zajmuje sie dziecmi- jest opiekunka od wieelu lat wiec sporo sie tego uzbieralo ;) takze nie bede musiala wydawac kasy na to. Tzn wiadomo, ze z checis kupie swojemu dziecku niejedna zabawke, ale tez nie chce zeby miala ich niewiadomo ile bo to bez sensu. W ogole czesc pochowam i bede wyjmowac co jakis czas "nowe" bo jest tego sporo, a nie chce zeby wszystko sie znudzilo od razu. Ale wiadomo, ze na razie to zabawki jeszcze srednio interesuja, poza tymi malymi grzechoczacymi ;)
Inferno i Grudniowa Mamo wszystkiego dobrego dla Maluszkow :-)
Grudniowa Mamo Lenka sliczna :-) piekne oczeta.
Sh88 zakochalam sie w Twoim maluszku! Prosze czesciej o zdjecia tego cudnego smieszka!

Załączam fotke mojego wygibaska- ulubiona pozycja do spania ostatnio- pielucha, smoczek, na bok i odlot ;-)

monthly_2016_05/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_47822.jpg

Odnośnik do komentarza

Malvina ooo smiesznie, ale kolezance wspolczuje! ;p jesli chodzi o kupowanie rzeczy dla maluchow to glownie rossmann, a jesli chodzi o duze sklepy to w auchan jest najtaniej, zawsze jakies promocje na pampersy i chusteczki. Lenka tez juz sie tak rwie do siadania i wlasnie ostatnio tesciu sie smial, ze mala cwiczy brzuszki ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Dziewczyny dzieciaczki śliczne i do schrupania :)
U mnie wczoraj Armagedon. Kaśka nie mogła kupy zrobić. Rano zrobiła 2małe plastelinowe kozie bobki, a potem już tylko krzyk i marudzenie. Suma sumarum dałam czopka. Po kupie odżyła i wrócił uśmiechnięty skowronek, ale co się nanosiłam i namasowałam to moje.
Mmk
Ile podajesz do picia Lence? Normalnie żałuję że tak późno zdecydowałam się na glukozę. Gdybym więcej dawała do picia to by się tak nie męczyła:/
Oligatorka Cosmic
No właśnie przed wczoraj miałam el clasico w usypianiu popołudniem. Kaśka zasnęła i spała może 5 min, bo bratu przypomniało się że kolega z przedszkola ma takie same spodnie :) a wiecie z jakim entuzjazmem dzieci przekazują takie newsy:) więc o spaniu nie było już mowy i miałam małego zgreda. Za to już na nocne usypianie Kaśka odjechała w 3min.

Dziś szczepienie. Mam nadzieję że mała zniesie bez problemu.

Odnośnik do komentarza

ramaniu przygotowuje 150ml wody, glukoze dajy na czubek malej lyzeczki od herbaty. Woda musi byc ciepla, zimnej nie tknie. A wypija roznie.. czasem 40-50ml w ciagu dnia, a jak bylo cieplo to wypijala ok 100 ml ;-) moze nie jakos bardzo duzo, ale lepsze to niz nic. Jak meczyla sie te dwa dni z kupa to odpuscilam stale jedzenie, dopajalam woda, jedyne co podalam ze sloiczka to byly sliwki. I jak puscilo po tych dwoch dniach to juz poszlo tak ze 3 razy ja przebieralam;p najpierw kupa byla mega twarda, serio- jak kamien.m nie dziwie sie ze plakala przy robieniu, pozniej wlasnie taka plastelina no i po dwoch dniach juz normalne, luzne.
Powodzenia na szczepieniu! Trzymam kciuki. My bylysmy tydzien temu i na szczescie znow obylo sie bez jakichkolwiek skutkow i marudzen ;-) zycze i Wam tego samego.

Odnośnik do komentarza

Malvina
ja też zaopatruję się w Rossmannie - zaopatrz się tam w karte Rosssnę i wtedy pieluchy Pampers sa o 10 zł tańsze na paczce. Oni mają też fajne, niedrogie kosmetyki, chusteczki dla dzieci z Babydream - w sumie tylko tego uzywam i sa naprawdę ok. Np chusteczki sa po prostu cieńsze niż Pampersa, ale mnie to zupełnie nie przeszkadza, a nawet wolę :) No i słoiczki tez sa w sesnsownej cenie, choć fakt, że w Auchan sa słoiczki czeskiej produkcji, tez ok, które ceny innych biją na głowę - moja koleżanka ich uzywa.
Moi znajomi uzywają piluch z Lidla - Toujours i sa zadowoleni, mówią, że nie odbiegaja od pampersa. Nie próbowałam, Lidla mam dośc daleko i mi nie po drodze, ale może warto?
Co prawda próbowałam pieluch Dada z Biedronki, tez miały byc jak Pampers - nie były złe, ale dla mnie jednak nie były takie jak Pampers :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peoniu ja uzywalam wylacznie pampersa, bo Dada dla mnie tez byla slaba, rossmanowskich tez probowalam pieluch i tez kicha. A kupilam te z Liddla i faktycznie, jestem zadowolona, przebitka cenowa jest duza, a roznica miedzy nimi a pampersem jak dla mnie prawie znikoma. Takze polecam Ci, abys chociaz wyprobowala ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Mam pytanie. Od kilku dni mam taka gulkę na węźle chłonnym. Boli mnie to gdy jem. Lekarka wysłała mnie na wyniki ale wszystko jest w normie. Kazała czekać i nic nie przepisała. Powiedziała że to na pewno infekcja, ale ani gardło ani nic mnie nie boli. Miałyście może Wy tak lub ktoś z Waszej rodziny?

http://fajnamama.pl/suwaczki/rhjb46v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Malvina tak, wróciłyśmy już w czwartek. Bedąc w Polsce co jakiś czas zaglądałam tylko na forum a teraz nie bardzo mam czas nadrabiać. Spać chodzę razem z Krasnalem bo po prostu padam. Po kąpieli śpi do 3 lub 4 a później to już co godzinę lub pół szuka cycusia i najlepiej to spałaby z nim w buzi. A wszystko przez zęby, jeden właśnie wyszedł na wierzch.
Ja jednak zamiast wysyłać paczkę miałam bagaż bo tylko mleko ze sobą brałam. Co do pieluch to używałyśmy i Dada z Biedronki i te z Lidla i jak dla mnie jedne i drugie są ok. Zaczęłam też kupować pieluchomajtki bo w Pl więcej jeździłyśmy samochodem a akurat w Rossmannie była promocja z Pampers. I tu akurat są lepsze niż Dada bo w pasie są bardziej elastyczne. Dada są na Krasnala za duże mimo, że ten sam rozmiar co Pampers. Chusteczki z Biedronki (Dada lub Fitti) w zależności kto wyprodukował (tak, naczytałam się sroki i trochę odbiło;)) ale z drugiej strony w UK używam Water Wipes I jak do tej pory pupka gładziudka bez najmniejszych problemów więc nie chciałam tego popsuć. Do kąpania od początku używamy tylko Baby dream z Rossmanna i smarujemy też ich oliwką (ewentualnie olejem kokosowym lub ze słodkich migdałów).
W Polsce byłyśmy też u pediatry bo Krasnal miał suchą skórę na prawej skroni i to ponoć łojotokowe zapalenie skóry więc dostałyśmy receptę na maść robioną z wit. A i hydrokortyzolem i już po pierwszym użyciu było o niebo lepiej. Chyba ze 3 razy posmarowałam i odstawiłam i jak na razie nie wraca.
Diety na razie jeszcze nie rozszerzamy ale już niedługo. Dalej obstaję przy BLW i niekarmieniu łyżeczką więc jeszcze czekamy ale widzę już, że siedzi coraz pewniej (wcześniej głowa jej leciała do przodu pomimo iż potrafiła ją trzymać długo podczas leżenia na brzuchu) i zaczyna łapki pchać w mój talerz coraz częściej. Kiedyś dostała ogryzek jabłka do polizania i tak się przyssała, że aż usnęła ciumkając go:)
Na razie nie dopajam jej bo nie ma takiej potrzeby (dostaje cycusia kiedy chce) ale uczę ją już pić z normalnego kubka i przez słomkę.
11 maja Krasnal skończył 5 miesięcy ale nie wiem ile waży, w przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie to się okaże. Ubranka na 68cm teraz nosi.
Kula się jak zawodowiec w tę i we w tę, a dwa dni temu w końcu udało jej się polizać palce u stóp :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Ja też zaopatruje się w rossmanie czasem w Auchan.Co do pieluch używam Dada z Biedronki albo Pampers.Inne już próbowałam i tylko te mi pasuja:)
ramania no to taka sytuację jak opisujesz to u mnie codzienność i potem jak mała po poludniu nie zasnie to już zanim pójdzie spać na noc to tylko jeczy i jeczy:)Bo mój nawet jak czasem bajkę ogląda to nawet jak mu mówię że idę teraz położyć mała spać to zaraz coś sobie przypomnij i tylko mamo mamo i czasem jest już po spaniu.
Ale teraz to wogle się zaczęło.Mój starszy miał trochę katarru przez 2 dni ale go wykurowalam.Od wczoraj wieczorem teraz mała mi kicha więc już na noc były kropelki i Wit C.już dziś rano obudziła się z ciepła głową.Na początku był stan podgoraczkowy tak 37,5 ale chyba tendencja rosnąca bo jak z mierzylam za 2godz to już prawie 38było więc dałam syropek i teraz śpi.Sprawdzałam to głowa już normalna.Kurde dobrze że na jutro mam umowiona wizytę w związku z tym wazebiem to pojadę żeby obejrzała mała co tam jest.Może się przeziebila albo ząbek jakich idzie bo taka marudnia jest ze szok.
kasia moja mała miała węzeł chłonny powiększony tylko po jednej stronie i Pani doktor też mowil a ze to może być od infekcji bezobjawowej zrobiłam wyniki i wyszło że wszystko jest ok więc powiedziała żeby nie przejmować się tym że tak to czasem jest.Więc jeśli Ty byłaś u swojej Pani dojtor i też tak Ci powiedziała to się nie przejmuj:)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

jo wiesz jak wspomniałeś o tej metodzie żywienia dziecka jaka nas BLW trochę o tym poczytałam.Z wiekoszocia argumentów się nie zgadzam i to ze dziecko jak to czytałam na pewnym portalu któremu zaczyna się rozszerzanie diety tradycyjna metoda ma wpychane łyżeczka do gardła jedzenie wbrew swojej woli i jak to było tak nazwane jest" tucznikiem " bo mi ma prawa wyboru co lubi jesc a co nie jest totalna bzdura.Kolejne ze dzięki tej metodzie może bardziej poznawać smak jedzenia i wszystko inne bodźce jakie sa związane z posiłkiem bo może chrupac słyszeć jak jedzenie leci na podłogę i jaki przy tym wydaje dźwięk to jakaś paranoja.Przecież dziecko które jest już starsze nawet jeśli było wcześniej karmione papka ma takie same doswadczenia zanim nauczy się jeść samodzielnie.Ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce więc jeśli zaczniesz ta metodę stosować tak jak piszesz to dawaj znać jak to idzie i jakie sa twoje spostrzeżenia bez kolorowania:)

Odnośnik do komentarza

Witam :) U nas od wczoraj marudnie, w nocy tez nie bylo ciekawie. Nie wiem czy to na pogode czy faktycznie ten zab wychodzi, ale nic nie czuje pod palcem.
Ktoras z dziewczyn pytala czy nasze maluszki tez robia brzuszki :) moj juz od bardzo dawna, tylko dzwiganie mu w glowie. Jak mu dam palce to chwyta i sam sie podciaga do siadania, ja mu nic nie pomagam i robi to z taka lekkoscia ze jestem w szoku a jaki usmiech u niego jak sie podniesie do siadu :) w siedzisku bumbo tez zadowolony :) Ale za to nie przewraca sie z plecow na brzuch, choc nie duzo mu brakuje, przewraca sie tylko z brzuszka na plecy.
Co do pieluch to uzywamy ogolnie Pampers, pasuja nam najbardziej, chociaz teraz tez uzywamy na zmine z Dada premium bo dostalismy od znajomych, i nie ma jakiejs kolosalnej roznicy ale sa sztywniejsze i jakos dziwnie czuc taka chemia jak maly zmoczy pieluszke. Chusteczek tez uzywamy dady z biedrony i tak jak Jo naczytalam sie Sroki i musza byc od producenta EcoWipes :) musze sprobowac tych Pampersow z Lidla.
A wlasnie ja mialam ta karte z Rossmana ale nie przychodzil mi na maila kod aktywacyjny - czy jak to tam sie nazywa;p i w koncu nie mam jej aktywnej, musze isc po nastepna.
Jo jestem ciekawa jak Cosmic tej metody daj znac jak wam pojdzie. Tez troche czytalam i jestem zdania podobnego jak Cosmic, poki dziecko malutkie uczy sie stopniowo poprzez papki do przyjmowania pokarmow o innej kosystencji, teksturze, jak bedzie wieksze to tak samo bedzie poznawac jaki dzwiek wydaje upuszczona marchewka, jaka teksture ma brokul itp a malutkiemu dziecku chyba nikt na sile nie wpycha lyzeczki z jedzeniem, jesli nie jest gotowe i nie otwiera buzi, pluje jedzeniem to trzeba jeszcze chwile poczekac, przynajmniej ja tak mysle.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...