Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Renia
A mogłabyś jakiś link podesłać? :-)
Skakanka
Ja już tu kiedyś pisałam o tym Dentosepcie. U nas się niestety przy zabkowaniu nie sprawdza choć używam profilaktycznie bo on ma też działania antybakteryjne a Zoska byle co do buzi wkłada.

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Po tym broncho - to jakoś nie było szału bo jak skończył się to choroby wróciły

kaisuis skakanka
o co chodzi z tym dentiseptem??

kaisuis
ja w sumie w szufladach nie mam nic ciekawego to co ostre jak widze, że grzebie to wyciągam, ale grzebie tylko wtedy gdy jestem w kuchni no nie przeszkadza mi to bo nogawki mi nie ciągnie i mogę wszystko sobie zrobić :-))

no moja też zaczyna być aparatka najgorsze jest to, że starsza jej pokazuje, a małpiatka wszystko powtarza
no dwa dni mąż pokazał Milenie, że można stanąć na pufie i świat oglądać, ona jest przy oknie i tam były zabawki no to wiadomo jak raz się dziecku pokaże to będzie tak robić ;-) i kazałam mężowi jej pilnować no to mu się niechciało stać przy oknie to pufę przysunął do stołu ooo była wielka radość Milenki bo raz ją ściągnęłam ze stołu no i w sumie jej tak bardzo nie pilnowałam to dziś spadła z niej głową w dół to dałam pod okno pufę to Milena ciągnie krzesło do stołu o taki to mały kombinator :-))

kaisuis
tak mi się przypomniało jak starsza wszystko wylewała byłam zła, a przy Milenie jak cośb wyleje to nic nie powiem tylko idę po szmatę :-))

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja też jestem, tylko padam na twarz. W pracy młyn, potem odbieram młodego, w domu trzeba ogarnąć i jakiś obiad zrobić. A potem jeszcze masa obowiązków. Wizyty u lekarzy itp.
skakanka
Dobrze, że się odezwałaś. Mieliście sporo przejść. A teraz już dobrze? Julka zdrowa, chodzi do żłobka?

U nas sukces, młody nieprzerwanie chodzi drugi tydzień do żłobka. Bardzo go lubi. Jak tylko otwierają się drzwi do sali, sam biegnie i nawet się nie obejrzy. Dzisiaj w szatni dowiedziałam się od dwuletniej Ali, że mój syn jest jej mężem. Jak widać życie może nas zaskoczyć ;) niedawno mały nauczył się mówić tak. Co ciekawe mam wrażenie, że używa go całkiem świadomie. Odpowiada tak tylko na nieliczne pytania np. Czy lubisz tatę? Czy lubisz kaszkę? I czy żłobek jest fajny?

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Miko uwielbia wyrzucać śmieci do kosza. Wyrzuca zużyte pieluchy i wszystko co uzna za stosowne. W 99% udaje mu się rozpoznać co można wyrzucić. Często jak znajduje jakiś okruch na podłodze to od razu biegnie wyrzucić.
Z szafkami nie mamy problemu. Oczywiście młody uwielbia w nich grzebać. Te z których chciał wyrzucać zablokowaliśmy. A niektóre w ogóle go nie interesują. Otwiera, patrzy co jest w środku i zamyka.
Zabawki zwykle interesują go tylko jeśli bawimy się razem z nim. Ulubione to klocki. A tak to biega po domu i szuka sobie zajęcia.
Byliśmy dzisiaj na kontrolnym badaniu słuchu. Niestety nadal nie jest dobrze. Byliśmy potem u laryngologa i wygląda na to, że dalej trzeba leczyć wysiękowe zapalenie uszu.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka, Oligatorka
Wklajam opis tego preparatu:

Dentosept A® MINI to produkt przygotowany w trosce o zdrowie i właściwą pielęgnację dziąseł i błony śluzowej najmłodszych.

Preparat jest polecany, gdy właściwa higiena jamy ustnej odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu błony śluzowej w odpowiedniej kondycji, np. w przypadku podrażnień spowodowanych: aftami, pleśniawkami, bolesnym ząbkowaniem, noszeniem aparatów ortodontycznych oraz innymi dolegliwościami np. swędzeniem i pieczeniem dziąseł u najmłodszych. Preparat zapewnia również odpowiednią pielęgnację jamy ustnej w przypadku wyrzynania się zębów stałych u dzieci.

Wygodny aplikator pozwala w łatwy sposób dotrzeć do wszystkich miejsc w jamie ustnej. Dzięki formie spray’u preparat aplikuje się precyzyjnie i delikatnie, bez dodatkowego podrażnienia bolesnych miejsc.

Oktenidyna oraz cytrynian cynku wykazują działanie antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Pomagają zachować czystość i zapobiegają tworzeniu się stanów zapalnych. Zawarta w preparacie gliceryna tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej oraz zapewnia jej prawidłowe nawilżenie. Pantenol oraz witaminy B2 i B3 zawarte w preparacie pielęgnują i przyspieszają regenerację błony śluzowej jamy ustnej. Dzięki zawartości olejku miętowego oraz wyciągu z eukaliptusa preparat odświeża i oczyszcza jamę ustną oraz działa chłodząco i kojąco. Ksylitol zapewnia skuteczną ochronę zębów przed próchnicą.

Preparat ma lubiany przez dzieci – malinowy smak.
Potwierdzam, Zosia bardzo lubi;-)))Jak tylko widzi buteleczke, to biegnie i otwiera buzię.

Oligatorka
No ja też się nie denerwuje tym rozlewaniem, po prostu sprzatam. Bo niby co bym miała zrobić?

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Nie tylko twoje dziecko jest "nieusłuchane", ja dziś wyskoczyłam po małe zakupy to tak się umordowałam , młody nie chciał iść za rękę, kładł się na ziemi , jak go puszczałam to wstawał i spierniczał, a jak brałam go na ręce to wrzeszczał i wił się jak piskorz . Jak płaciłam to musiałam trzymać go kolanami, masakra. Wózek też niewiele pomaga, bo on nie chce w nim siedzieć tylko biegać.

Odnośnik do komentarza

Mokka
Współczuje:-( myśmy suszyli wysięk 2 i pół miesiąca... choć tyle dobrego że to ponoć nie boli...
Julka drugi dzień chodzi do żłobka, no ciekawa jestem jak długo pochodzi tym razem.

Kaisuis
Dzięki za opis.

Renia
U nas wózek poszedł w odstawkę od kiedy młoda nauczyła się chodzić. Na spacery chodzimy tylko na piechotę gdzieś blisko, bo przecież nie mam siły jej nosić. Utrudnia nam to życie trochę, bo tak to choćby do sklepu podjechać można było w ramach spaceru, a teraz nie ma opcji. Wogóle nie da się wsadzić do wózka, drze się, wierzga, wije. No ale tyle dobrego że na ogródku ładnie się bawi, więc nie muszę jej wymyślać atrakcji na świeżym powietrzu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Hey Dziewczyny:D

Jestem u Was pierwszy raz:D Ni ale jak jestem wzywana do tablicy to sie pojawiam:D heheh

Renia prosila zebym podeslala Wam link zabezpieczen ktore mam u siebie i polecalam swoim Marcoweczka:D

Link macie ponizej:

https://bezpiecznydzieciak.pl/product-pol-10018-Samoprzylepne-zamkniecie-szafek-4szt-Dreambaby.html

Trzymajcie sie cieplo i zdrowo na majoweczke!!!:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Czesc.
Odzywam sie I ja.
Przerobilam angine w zeszlym tygodniu. Oczywiszcze na antybiotyku. Tylko ja chorowalam. Chlopakam nic nie jest opdukac.

Skakanka, Mokka, Peonia,
Podziwiam waszym malucham w zlobku. Tylko moj go nienawidzi. Czy cos jest nie tak z nim? Dobre ze w koncu zrezygnowaliszmy.

U mnie konczyl sie 1 trymestr. Czuje sie o wiele lepiej. Co nieco zjem. Jestem dalej z 6 kg na minusie, ale z dzidzia wszystko OK.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Madika, zaglądaj częściej :-)))
W sumie, to ja prosiłam o ten link bo koleżanki mają grzeczne dzieci hehe.

Ja za godzinę idę do diabetologa. Wyniki z krwi mam dobre. Z Zosią zostanie teść. Mam nadzieję, że nie będzie płaczu.

Odnośnik do komentarza

Mamowczesniaka

Nie przejmuj się. Wszystko z Twoim synkiem jest na pewno dobrze. Być może potrzebuje więcej czasu na aklimatyzacje. Jest jeszcze malutki i nie ma co wymagać cudów. Teskni za mamą.
Wiem, że jak się czyta, że większość dzieci sobie świetnie radzi, to może być to dołujące. Też tak czesto mam:-))

Nieźle poleciałaś z wagi. Ja w ciąży też troche schudlam jak byłam na diecie cukrzycowej. Lekarz mnie zapewniał, że taki spadek wagi nie ma zadnego wplywu na rozwoj dziecka.

Odnośnik do komentarza

Witam

U nas trochę lepsza noc :-))) i humor lepszy a no i wczoraj wybyłam z domu na dwie godz zawsze coś :-))))

Kaisuis
Daj znać jak po wizycie :-))

Mamawcześniaka
Najważniejsze, że może już będzie lepsze samopoczucie i nie martw się, że synek płakał w żłobku każde dziecko jest inne i nie ma co porównywać :-))) ja pamiętam przy starszej też porównywałam przy Milenie odpuściłam zobaczysz drugie dziecko inaczej się chowa :-))) no u mnie tak jest

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mamawcześniaka
Mam znajomą co córa chodzi od kwietnia no i mówiła, że mała ryczała w dzień w dzień tak, że oczy miała podpuchnięte jak córe odbierała wczoraj się pytałam jej jak tam to powiedziała, że od dwóch dni nie płacze :-)))
No, ale wiadomo ile stresu wiem jak to jest, że serce Cię boli nic się nie martw masz teraz możliwość, żeby nie chodził do żłobka pewnie za jakiś czas będzie lepiej :-)))

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

MamoWczesniaka
Super, że lepiej się czujesz. I chyba już troche spoojniejsza o ciążę jesteś?
Żłobek narazie się odroczył to się nim nie martw na zapas.

Też myślałam czy nie kupić tych zabezpieczeń ale chyba już sobie odpuszczę. Przesort w szafkach zrobiony a to co młody może sięgnąć widzę, że zaczyna go nudzić.

U nas włożenie do wózka to koszmar. Wierzga, wije się ale jak już zaczyna się jechać to ogląda świat, opowiada i jest fajnie. Tylko teraz chodzimy tam gdzie się coś dzieje czyli przy ulicach, na budowie, tam gdzie są psy itp...

Mój też ucieczkowicz. W ogóle nie patrzy gdzie jestem. Dziś w sali zabaw odwróciłam się na chwilę. Patrzę a młodego brak. Uciekł z sali i dopadłam go pod windą. Zdążył przebiec długi korytarz. Jak nic huragan.
Do sklepu go nie zabieram. To by było szaleństwo. Ostatnio go ganiałam po decathlonie. Wszystkie piłki były jego.

Mam w końcu piasek do piaskownicy tylko szkoda, że pada deszcz.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
A Ty masz możliwość stęsknić się za Zosią czy właściwie cały czas jesteś z nią.
Nie wiem jak macie podzielone z mężem obowiązki ale może warto aby weekendowe spacery były z samym ojcem.

Ja widzę po nas, że jak mały jest z małżonkiem to jest grzeczniejszy. Jest dużo mniej fochów.
Że nie wspomnę o tym, że jak wrócę z pracy to mi żadna łobuzerka młodego nie przeszkadza bo mam do tego dystans.
Natomiast jak są dni kiedy jestem kilka dni pod rząd sama z młodym to mi cierpliwość spada do zera. Wtedy narzekam, że znowu z szafek wyrzucone, znowu ucieka przy zmianie pieluchy, znowu afera o coś tam itd...

Odnośnik do komentarza

Mokka, Skakana
Współczuję Wam tego zapalenia uszu. Oby to był łagodny przebieg i szybko był spokój.
U kilku znajomych obserwowałam walkę z tym cholerstwem i było różnie. Najłagodniej przechodził pewien żłobkowicz, który po kilkumiesięcznym zakazie żłobkowym ma już spokój od ponad 1,5 roku.

Najgorzej przechodzili synowie koleżanki z pracy. Obserwowałam na bieżąco jej walkę. Skończyło się po kilku latach drenowaniem uszu i usunięciem trzeciego migdała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...