Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Jagoda
Elmex od pierwszego zabka jest biała ;)

Mokka
Mi bardziej chodziło o to, że szefowa po początkowym niezadowoleniu później by się przyzwyczaiła do sytuacji. Ale faktycznie jak zmieniasz dział to może być trudniej.

Z tą biegunką to do poz bym nie szła. Tylko większe świństwo złapie.
Daj może elektrolity do picia, jakiś probiotyk i poczekaj. Jak by bardzo wymiotował to i tak musisz jechać na kroplówkę do szpitala więc przychodnia i tak nie pomoże. Dzieci łatwo się odwadniają. A tych biegunek jest mnóstwo i adenowirusowa i rota a może po antybiotyku. Albo wszystko po trochu.

U nas jak ktoś jest chory to jest wyganiany na zwolnienie. Ma nie łazić i nie siać. Zresztą u małżonka w pracy też chorzy są wyganiani.

Odnośnik do komentarza

Marchwianka tow zasadzie wywar z marchewki. Lekarka kazała to dawać najpierw do picia a potem gotować na tym ryż i dawać taki na gęsto a następnego dnia już ryż z marchwią.

U nas słońce, biały puch u mrozek... Nie chce mi się wracać do pluchy, żłobka i innych takich atrakcji...

Kaisuis
no nie chce mi się wierzyć że bywasz cały czas wlepiona w telefon. No chyba że chodzi o jakaś aktywność poza forum. Bo u nas to chyba bywasz głównie jak Zosia śpi.

Jagoda
rzeczywiście u nas urodzaj na pierwsze kroki :-)
Ale i tak większość aktywności na czworakach.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

U mnie dziś tvn style.
Temat mnie zainteresował to nie przełączyłam.
O odstawieniu od piersi. Jak dziecko je co 2 godziny to jest to nawykowe. Uspokojenie = kp. I to trzeba przerwać.
Trzeba zapisywać kiedy dziecko je konkretne posiłki i kp zastępować czymś innym a najlepiej zabawą z ojcem na podłodze.
W nocy trzeba walczyć o każdą minutę bo dziecko, które jadło 2 godziny temu nie jest głodne i wstawać i karmić z butelki powinien ojciec. Może być mleko ściągnięte
Może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza

Mi też się nigdy nie podobało jak dzieci wkładają ręce w dekolt. Trochę to krępujące. I jak mlody zaczął tak robić to zaczęłam chodzić w bluzkach w których nie mógł się dostać do stołówki.
Teraz się karmimy dwa razy dziennie a jak zagląda w dekolt to z ciekawości.
Więc kp jest na moich zasadach i mi to pasuje. Ale też trafił mi się współpracujący egzemplarz albo dobrze tym pokierowałam, nie wiem, ciężko sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

żoo
Ty to masz szczęście, z mężem miliarderem to by mogło być ciężko:)
To, że poprosiłam o zmianę działu nie znaczy, że tak będzie. Szanse są niewielkie właśnie dlatego, że szefowej ten pomysł się nie spodobał.
Wymiotów dzisiaj nie ma. Ostatnie były o północy. Dzisiaj tylko wielka, rzadka kupa, ale to też póki co jedna. Podaję mu co chwile po łyku wody z glukozą. Mam nadzieję, że się nie odwodnienia. Z lekarza narazie zrezygnowaliśmy.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

No a Szablewskiej też nie lubię. To jak wygląda samo w sobie już powoduje brak zaufania do jej "porad". Najbardziej mnie irytuje to cykliczne obcinanie kołnierzyków koszul. Co wpadnę na ten program to cis takiego widzę.

Mi pieluchy z Rossmanna też nie podpasowały a pampersów używać nie mogę bo od razu z pupą problem. Dostałam gatki a Happy zobaczymy jak się sprawdzają.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
Jedna kupa się nie liczy ;)

Jakby Ci szefowa podpadła a Ty stwierdzisz, że jednak jest ciężko to zawsze możesz zmniejszyć etat. Nie mogą Ci odmówić.

Ja właśnie siedzę na zwolnieniu lekarskim bo chirurg mi nie chciał wypisywać w kratkę. A skoro chodzę do lekarza na regularne zabiegi i nie jest to mój wymysł to biorę zwolnienie bez zastanowienia i bez wyrzutów sumienia.
10 lat pracowałam prawie bez urlopów i bez zwolnień. Fakt, że uwielbiałam tamtą pracę ale już mi się zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Mokka
to może to jakaś łagodna forma jelitowki? Może już będzie spokój.

Ja myślałam o paru mcach wychowawczego. Jednak po akcjach z chęcią pomocy ze znalezieniem żłobka ze strony dyrekcji i rozczarowaniu że wracam dopiero w marcu wiem, że byłoby to niemile widziane. No i szkoda mi moich dziewczyn. Ciągną pod władzą mojej zastępczyni ostatkiem sił... A dyrektor z pewnością by w jakiejś formie się mścił...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Uczciwie testuję pampersowe gatki przez cały dzień. I nijak nie widzę ich zalet, które usprawiedliwiały by dwukrotnie wyższą cenę. Wkurza mnie ta elastyczna falbanka. Może pielucha jest minimalnie bardziej sztywna ale grubość ta sama. Może to też zależy od rozmiaru bo najpierw miałam rossmanowe 5 i wydawały mi się grube. Teraz używamy 4 i są ok.

Decydujący głos i tak będzie należał do babci bo ja jak widać pod tym kątem jestem dziwna ;)))))

Odnośnik do komentarza

żoo
nasz system premiowania mnie irytuje. Ma niby motywować. Ale skoro dostaję podobnie jak inni na moim stanowisku którzy maja zwyczajnie mniejszy zakres zadań i odpowiedzialności to mnie to demotywuje. Postanowiłam po powrocie ograniczyć moją wydajność na rzecz pozostawienia sił dla młodego.

Majtki z Rossmanna u nas po sikach miały kulę w kroku w przeciwieństwie do pampersa. Ale i tak ich nie mogę używać... U nas jak na razie pieluchy z Lidla są bezproblemowe.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

U nas pieluchy wybrała pupa młodego :)) chyba tylko tych z biedronki nie próbowałam. A przyznam że po dłuższym używaniu pieluch Toujours nie widzę poza ceną różnicy w odniesieniu do pampersa. Może przy założeniu minimalnie sztywniejsze ale w noszeniu to znika a nie robi się szmatka jak w innych. No ale pampers odpada bo pupa go nie lubi.
Dobrze że taki wybór na rynku i każdy może sobie dopasować co mu pasuje :-))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Za cholere nie mogę się tu dostać na forum, o napisaniu czegokolwiek nie wspomnę, też tak macie?

Dzięki za podpowiedzi w sprawie pasty :)

Bamcia
Jeśli pojawią się wszy to skorzystam z porad, jednak oby nie.

Ja od początku używam pieluszek Dada - biedronkowych, porównywałam je z pampersami i jak dla mnie to oprócz ceny niczym się nie różnią. Lidlowych i rossmannowych jakoś nie lubię. Nigdy nie używałam pieluchomajtek, ale też jakoś nie było potrzeby.

Ja właśnie czekam w megaogromniastej kolejce do ortopedy. W końcu przyszedł czas na zrobienie porządku z kręgosłupem. Mam nadzieję, że do jutra stąd wyjdę.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza

Peonia, Jagoda gratulacje dla małych chodziaży :)
Mokka dużo zdrówka dla Mikusia.
U nas w użyciu pampersy z biedry. Kiedyś też używałam z Lidla i nie narzekalam:) pieluchomajtek (również biedronkowych ) używamy po za domem, bo niestety zmiana pieluchy to tragedia. Nie wyobrażam sobie jakby mi uciekał nago po basenie: )
Jakby Wam brakowało jeszcze książeczek dla maluchów to mogę Wam polecić " ulice czeresniowa". My mamy z tej serii 'lato' i mały nie odstępuje jej na krok. Ciągle chodzi z nią i chce żeby się go pytać co gdzie jest. Jedno posiedzenie zajmuje nam nie raz półtorej godziny: )

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

My używamy rossmannowych, abyś tam są dwa rodzaje pieluch. Ja kupuje w kolorowych opakowaniach. Obecnie 4 są czerwone. Te drugie jakoś mi nie podeszły.
Po wielkiej kupie nie było więcej incydentów kupowo-wymiotnych. Mam nadzieję, że to koniec. Podaliśmy probiotyk, dużo wody i to w zasadzie tyle. Apetyt miał cały dzień bardzo słaby. Jadł bułkę, wafle ryżowe, chrupki kukurydziane i mleko, ale nie całe porcje.
Dobra wiadomość jest taka, że dostałam zaświadczenie o kp od gina, więc chociaż jedno z głowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...