Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Natalia

Fajnie sie Ciebie czyta :)
Mam pytanie odnosnie mleka modyfikowanego. Czym karmia malutka?
Ja chce karmic piersia, ale chce miec w domu jakies mleko w razie W.
Kiedys bylo Bebiko i Nestle, wiem, ze jednemu dziecku moze nie sluzyc to co bedzie idealne dla drugiego. Ja chyba nawet zmienialam.
No ale moze wiesz co teraz polozne polecaja ? :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki ignes, wredoto:D no wlasnie cellulit od razu zszedl,nogi patyki i tylek i ręce a skora jakos nie obkurcza sie wg mnie:/ nawet podczas karmienia mnie brzuch nie boli a wtedy sue macica obkurcza i powinnam czuć chyba cos:/ tak mówili na Sr:| jestem szczupla ale ta skora jest troche na brzuchu- jutro zdjęcie zrobie i pokaze:* ewentualnie jak dojde do siebie to brzuszki bede robila. Jakos mocno naciagnieta nie jest. No ale ja chce plaski brzuch. Moja motywacja ale z tym tylkiem,hihi xD
Andzia,Natalia i reszta- czy was tez sutki bola? Bo mi stercza ciągle i czuje jak sutek ciągnie. :/ a jak dst gęsiej skórki to koniec... Albo macie tak ze karmicie lewa piersią i wlasnie sutek prawy wam sue napina i boli i leci mleko z niego?:D

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia nam położna radziła żeby mieć zmyte paznokcie. Chodzi tu głównie o cc. U nas jak któraś ma umalowane i jest czas to położne muszą zmyć. Jak ktoś ma tipsy lub hybrydy to już nic się nie poradzi.
Agacia jak opisujesz teściową to jakbym o swojej czytała. Mieszkamy z teściami tylko my na górze. Cytuję: ,,Zrobicie jak będziecie chcieli ale to łóżeczko nie powinno tu stać..." Po czym jest tysiąc uwag dlaczego. I tak za każdym razem. Z mężem cierpliwie wysłuchamy bo nie chcemy się kłócić a jak ona wyjdzie to się z niej śmiejemy. Mąż zawsze stoi po mojej stronie. Teściu na szczęście do niczego się nie wtrąca i przychodzi do nas tylko w konkretnej sprawie. Teściowa kilka razy dziennie z byle pierdołami. Bo jej się niby coś na telefonie stało a tak naprawdę to musi sprawdzić czy kwiatki na balkonie podlane, czy papugi mają co jeść, czy nie mamy za duszno itd. Trzeba mieć anielską cierpliwość żeby się nie pokłócić.
Justynaku cc na życzenie to nie taka prosta sprawa. Wykonywane jest tylko ze względów medycznych. Chyba że będziesz miała zalecenie od jakiegoś lekarza że nie możesz rodzic sn z jakiś względów. Np od kardiologa ze względu na problemy z sercem jak pisała Renata. Wydaje mi się że nie wprowadzam Cię w błąd. Ja też boje się porodu sn bo wiem że na pewno nie dostanę znieczulenia. Zastanów się jeszcze dobrze co do tej cesarki...

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie :) Mam dziś jakiś 'inny' dzień. Moja Mama (która mieszka z nami) rano wyjechała do Holandii do pracy, której ofertę dostała wczoraj. O 15:00 dostała informację, o 5 rano następnego dnia siedziała już w busie ;/ mam mieszane uczucia .. Z jednej strony okey- siedziała w domu, nie pracowała, a wiadomo, że pieniądze potrzebne, ale z drugiej ... do planowych narodzin naszego Misia pozostało 11 dni. To nasze, tzn. moje i męża pierwsze dziecko i jakoś nie mogę sobie na chwilę obecną wyobrazić jak ja to ogarnę i sobie z nową sytuacją- sama- poradzę ;/. Gdyby była na miejscu, byłoby inaczej. Niby jest teściowa .. ale mieszka 15 km od nas, a i nie chciałabym żeby non stop u nas siedziała i 'zarządzała'. Ehh .. ;/
Teraz wieczór .. od dwóch godzin czuję wielki ciężar w podbrzuszu. Nie wiem, czy może mały się opuścił i zaczął wciskać w kanał, pomimo, że lekarz przedwczoraj powiedział mi, że się dzidzia do wyjścia nie szykuje? Poza tym 'ciężarem' czuję taki nieregularny, przeszywający ból, jakby ukłucie czy porażenie prądem .. nie wiem, czy to mogą być skurcze przepowiadające?
Termin na 6.12., ale chciałabym już mieć to za sobą. Może psychika podziałała i akcja rozkręci się wcześniej?
Nie chciałabym rodzić po terminie bo na święta miałabym taką mikroskopijną Istotę w domu, która ledwo co opuściła uroczy domek- brzuszek swojej mamci. A tak to, jak zgodnie z terminem to już prawie 3 tyg. bobas to inaczej.
Świąt też sobie nie wyobrażam .. mąż pracuje najczęściej całe dnie. Sama wszystkiego nie ogarnę. Pewnie skończy się na zwiezieniu gotowego papu od babci i teściowej. Zobaczymy jak to będzie.
Teraz najważniejszy Miś i szczęśliwe rozwiązanie.
Dobrej nocy Mamcie :))

Odnośnik do komentarza

Marla -moja wcina Bebilon dla dzieci wcześniej urodzonych i z niską masa,takie specjalne małe buteleczki 70 ml.

Roksi ja mam jeden sutek poorany. .. u mnie na razie laktacja się rozkreca,łatwo nie jest i znowu zupełnie inaczej niż z karmieniem jak urodzilam syna. Tu położne nie zalecają kremow tylko wietrzenie i smarowanie własnym mlekiem i mycie ciepła woda.
Idę spać bo mała nakarmiona. Ja padam. Od wczoraj zero snu.

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

Sun,
Rozumiem, ze Ci smutno. Na jak dlugo mama wyjechala? Moze pomoze Ci jak wroci? Na swieta chyba wraca?
Moi rodzice pracuja i mieszkaja 400km ode mnie, wiec tez na jakas wieksza pomoc nie moge liczyc.
Roksi - gratuluje tempa chudniecia :) szal. Tez tak chce.

Dxiewczyny mam pytanie, czy ktoras z Was miala moze podwyzszony poziom fibrynogenu i ddimerow? Wlasnie sciagnelsm sobie wyniki badania krwi i wg wujka googla nie jest dobrze. Wizyte u lekarza mam w piatek. Napisalam tez od razu do niego maila. Ale poniwaz jestem cala w nerwach pisze do Was tez

Odnośnik do komentarza

jestem z marcowek, ale czasem was podczytuje.

z tego co się orientuje w ciąży są inne normy, dlatego jezeli szukałaś odpowiedzi w necie to warto dodać ciążą, np ddimery w ciąży są do 2500, a poza ciążą 500
akurat ostatnio robiłam ddimery.
mam nadzieję że cię troszke uspokoiłam,

Odnośnik do komentarza

ja robilam tydzień temu bo mnie swędziała skóra i lekarz chciał wykluczyć cholestazę ciężarnych, na marginesie nie jest ona groźna jak jest się pod kontrolą lekarza
także to nie jest obowiązkowe badanie

a ddimery mogą być wyższe ze względu na poród, żeby się nie wykrwawić, a u was to już końcówka więc pewnie tym bardziej jest to uzasadnione

Odnośnik do komentarza

Roksi, ja jadę na laktatorze. Moja w szpitalu była 3 tygodnie I tam butlą karmili. Z butli szybko leci więc cyca nie chce. Pociumka chwilę i wypluwa bo nic nie leci. Ale jak ściągam to często mam, ze z drugiego leci. Teraz mniej bolą, ale na początku wszystko mnie obcierało nawet wkładki laktacyjne.

Ja przed cv miałam lewatywę i w sumie dobrze. Ale wcześniej musiałam wyrazić na nią zgodę. Czułam się bezpieczniej, tym bardziej, że przed miałam problem z zaparciami.

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

Kalae ogromne dzieki za pomoc. Uspokoilas mnie. Napisalabym, ze teraz moge spokojnie zasnac, gdyby nie to, ze i tak ostatnio nie moge spac ... Smiech przez lzy ...

Inferno3 - mi lekarz zlecil te badania dodatkowo, bo okulistka s trakcie rutynowego badania znalazla mi jakues skrzepliny w oku (dzien wczesniej przesuwalam meble, wiec myslalam, ze to od tego wysilku). Po konsultacji z ginekologiem dostalam skierowanie tydzien temu, ale jakos sie nawet nie spieszylam z badaniem. Zrobilam w koncu dzis, zebym miala wyniki na piatkowa wizyte. A tu taka niespodzianka.
Jeszcze raz dzieki kalae

Odnośnik do komentarza

Agacia,

Rozumiem, myślałam ze moze moja gin cos przeoczyla. W sumie to poczytalam troche o tych badaniach i tak wywnioskowalam, nie wiem czy dobrze, ze w sumie nigdy nie mialam zadnych problemow ze zdrowiem, wiec kierowanie mnie na takie badanie chyba nie bylo konieczne. Gin oczywiście wywiad zdrowotny przeprowadzila, nawet padlo pytanie czy w rodzinie mojej jak i partnera, nie bylo zdiagnozowanych chorob psychicznych.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Kuzwa mialam fatalny dzien a niestety kolejny taki przede mna :(
Kiedys wspominalam wam o kociaku "Kaziku" ktory zamieszkal na moim ogrodzie . Ponad dwa tygodnie temu zniknal a ze ogrod jest wspolny z sasiadami to myslalam ,ze ktos go albo zabral albo pogonil. Dzis nagle sie odnalazl...w kiepskim stanie :(
Oczka ropa zalane,wychudzony tak ,ze ledwo chodzi ,caly mokry jakby sie posiusial i nie tylko... zabralam go do domu i pol dnia spedzilam na probie dodzwonienia sie do schroniska lub weterynarza .udalo sie dodzwonic dopiero wieczorem i jutro ktos po biedaczka ma przyjechac. Aj jestem tak wrazliwa na krzywde zwierzat ze pol dnia przeplakalam . Teraz "Kaziu" spi a ja czowam bo biedaczek ma biegunke .mam nadzieje ,ze jutro mu ulza w cierpieniach (Wybaczcie to smecenie o kocie,wiem ze to forum jest dla przyszlych mam a nie pomocy dla zwierzat ale musialam to z siebie wyrzucic)
Z tych nerwow dzisiejszych tylko mnie brzuch bolal na szczescie przeszlo a Livia kopie jak nigdy ,chyba chciala mnie ukarac za nerwy ale cuz tego juz w sobie nie zmienie ,ze najchetniej przygarnelabym wszystkie zwierzaki swiata

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Ausia,

Tez mam kotke która przyszla do nas do domu rok temu. W sierpniu zaszla w ciążę i urodzila dwa koty. Jeden zdechl - beczalam trzy dni. Nie jestem zwolennikiem kotow, ale moj partner tak. I zostal jeden kot. Nikt go nie chcial zabrac od nas a wizja dwoch kotów i malego dziecka w domu nie bardzo mi pasowala. I ten kot zostal. Przeciez go nie wyrzuce. Tesciowa narobila rabanu ze jak to, ze dwa koty, dziecko bedzie mialo uczulenie, kazalam jej sie wtedy przymknac. Wkurwila mnie, tym bardziej ze miała tego kotka zabrac.
Tak wiec rozumiem Ciebie i Twoja wrażliwość. Ja moze do wrazliwych mocno nie naleze ale akurat to nie wina kota, ze sie urodzil. A odrobina odpowiedzialnosci powinna byc w każdym z nas.
Z kotem powinno byc wszystko ok. Jezeli trafi na dobrego weterynarzana pewno go ogarnie. Koty to silne stworzenia, super ze tak szybko zareagowalas w jego sprawie.

Odnośnik do komentarza

Inferno3
Ramania

Tez nosiłam takie rozmiary przed:-) ja nie wiem czy ja sie ogarne bez tego brzucha jak urodze:-) pewnie bede sie podniecać jaka jestem szczupla hahaha:-) ...

Ogarniemy się po prostu trzeba będzie szelki kupić na skórę z brzucha :)

A poważnie to skóra sama się obkurczy. Tylko na to potrzeba czasu.
U mnie przy pierwszej ciąży zajęło to około 3 miesięcy. Zresztą za ćwiczenia na brzuch wzięłam się dopiero po około 3 miesiącach od porodu tak aby mieć pewność że nic sobie nie zrobię bo byłam nacinana. A skurczy obkurczających macicę też nie czułam, a wszystko się ładnie obkurczyło.

Idę się ogarnąć i może dziś upiekę pseudo pierniczki - w końcu coś trzeba będzie mieć na święta w szpitalu.

Odnośnik do komentarza

Podobno jak macica sie kurczy to tez boli. Nie wiem, nie doświadczyłam, ale jak juz to nastapi to na pewno napisze czy mialam ta przyjemność:-)
Ja na swieta nic nie szykuje, mam nadzieje że ze swoim zolwim tempem posprzątam na blysk mieszkanie. Chciałabym miec ten komfort psychiczny ze w domu mam czysto, bo luby na pewno nie wie, ze za szafa i komodami tez zbiera sie kurz :-)

Ramania
Co do powrotu do formy z przed ciazy to mam nadzieje ze pójdzie mi gladko. Przytylam okolo 20 kg, ale wiem ze to również moja zasluga bo jadlam to co mi sie zamarzylo. Gin nawet zwrocila mi uwage ze nie powinnam jesc na mase, ale co niby mialam zrobić kiedy ciagle byl głodna? W II trymestrze juz mi sie tak nie chcialo jesc, a teraz znowu to samo. Wychodze z zalozenia ze nie ma co sobie żałować wszystkiego, no chyba ze sa jakies przeciwwskazania medyczne. Ja takich nie miałam, ale szczerze wspolczuje tym kobietom co musiały mocno pilnować diety

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

Hej,
Juz odpowiadam - Gin kazal mi zrobi 3 dodatkowe badania krwi na krzepliwosc: APTT, fibrynogen i ddimery.
Boszzzz co za noc. Prawie w ogole nie spalam.

Przesylam wdparcie psychiczne dla kociar. Ja mam dwie sztuki, ktore kocham nad zycie, wiec bardzo wspolczuje przejdc z Kazikiem. Mam nadzieje, ze sie wszystko ulozy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...