Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

igness, nie wiem czy to słowo''troll'' miało być do mnie ? i nie wiem w jakim celu przede wszystkim?
Słyszę ciągle,że od tego jest forum żeby pisać co myslimy,czujemy itp. itd. hmmm... MOZE SIE MYLE.
P.S nie zycze sobie takich przezwisk, kultura do czegos zobowiazuje i ty jako matka powinnas o tym wiedziec, tym BARDZIEJ ZE NIKOGO NIE URAZIŁAM ;)

Odnośnik do komentarza

Widze, ze pojawia sie coraz wiecej niezalogowanych forumowiczek, które próbuja siać zamęt. Małgosia ma racje, trzeba lekceważyć takie wpisy i juz ;)
Co do paznokci to ja juz od jakiegoś czasu mam pomalowane bezbarwnym u rak i u stóp ;) z tylu rzeczy już zrezygnowałam przez te miesiące, że te paznokcie to na prawde pikuś ;)
Właśnie zrobiłam sobie herbatke i sie wygrzewam, coś mnie bierze, ale tak łatwo sie nie dam ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Ignesse,Malgosia coś mi się zdaje,że te nasze maleństwa mają już naprawdę mało miejsca,fazy snu ,czuwania i dlatego my mamusie panikujemy przyzwyczajone do ich ciągłego wpychania nóżek pod żebra np.Ja to mówie do mojej małej kochanie rusz się ,bo mamusia się niepokoi,a ostatnio się okazało,że ona w nocy dokazuje,jak mama śpi ,bo tatusia po nereczkach okłada,Mam tylko nadzieję,że jak się urodzi to jednak przestawi się na spanie w nocy ,a nie w dzień.
Malgosia a Ty kiedy umówilaś się na cc ?

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

hej hej nie gorączkować się kochanieńkie ;) nie wtykajmy sobie ani od troli, ani od cwaniar ;) od miesięcy jest na forum pewna baza, chętnie widujemy kolejne mamy, ale te "znające się" od miesięcy rozpoznaja już swoje temperamenty i podstawowe rysy osobowości i tak łatwo na siebie nawzajem się nie unosimy ;) nie ustawiamy się po kątach

czyżby tura porodowa sie zakończyła? nuuuda :D

Odnośnik do komentarza

Witam Was w ten ziiiimny bardzo wieczór. :)

Dzisiaj sobie zdałam sprawę,że za miesiąc mam termin. To dziś dopiero do mnie doszło,że to ostatni misiąc,który spedze z chlopakiem sam na sam, bo potem w naszym zyciu pojawi się mały dokuczliwy synek,który ciągle kopie mnie po żebrach.:)

Dziewczyny,mam pytanie. Ponieważ bardzo boję się rodzić sn i chce mieć cesarkę, myślicie że lekarz na to się zgodzi żebym miała cc ? Moja sytuacja jest o tyle głupia,że ginekolog do ktorego chodzę nie pracuje w tym szpitalu,w ktorym chce rodzić. ;<

Odnośnik do komentarza

ignesse ja tez swiruje wlasnie bo moj maly dzis potulny jak nigdy a wczoraj wieczorem szalał dziko, tak ze mnie brzuch bolał caly. A dzis nawet po slodziutkim cisza... Ale moj nieluby wrocił i go podsłuchał i jest ok, serduszko puka wiec siie uspokoiłam.
A co do paznokci to chyba jestesmy doroslymi kobietami i logiczne jest, ze do szpitala sie w dlugich czy tez wymalowanych paznokciach nie idzie. Porod i polog sa fizjologia ale czasem sa niespodziewane sytuacje i trzeba natychmiast operowac, wiec paznokcie u nog i rak musza byc czyste, z dobrze widoczna plytka do sprawdzenia powrotu wlosniczkowego. Ja mam cieniutka warstwe bezbarwnego lakieru, ale i tak mam ze soba zmywac i waciki na wszslki wypadek spakowane.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

Justynaku witaj.Jak się bardzo boisz porodu sn cofnij sie parę stron wcześniej jak jedna z naszych forumowiczek,która miała mieć cc planowe,urodziła sn w ciągu bodajże 40 minut,poczytaj może będzie Ci lżej.Jeśli chodzi o moje info to nie jest tak prosto z cc jeśli nie ma wskazań medycznych,chociaż wiem ,że za kasę (w moim szpitalu ponoć 2000tyś)da się zrobić

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renata1976- Mowisz chyba o Natalce. Ja nadal podziwiam to co się stało. :) . W moim przypadku jest tak ,że mam ciągle białkomocz, nie wiem czy to ma wpływ na cc. Oprocz tego lezalam rok temu na serce, ale przez okres ciązy z sercem wszystko na szczesci ok, wic to hyba się nie liczy.

Odnośnik do komentarza

Renata,

Ja przez poranne obrzęki juz dawno nic nie nosze na palcach. No ze do operacji trzeba sciagac bizuterie to wiedzialam, ale nie wiedzialam ze do porodu tez bo zawsze porody mi sie kojarzyły z szybka akcja i raczej z tym ze rodzaca nie mysli o takich sprawach. Ja to chyba jeszcze ten jeden raz pomaluje na jakis kolor a potem juz tylko walne bezbarwna odzywke. Cos mi sie wydaje ze szybko to ja sie jednak nie rozpakuje

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, jestem mama małej Lenki z czerwca 2015:) jestem młodą mamą, która właśnie kończy studia i pisze prace magisterską. W związku z tym potrzebuję do pracy kilku statystyk o mamach i ich wolnym czasie.
Jeśli macie ochotę i czas proszę o pomoc i wypełnienie krótkiej ankiety w formularzu google:
http://goo.gl/forms/qbMZOCzDVL

Pozdrawiamy
Monika i Lenka

Odnośnik do komentarza

Dla mam narzekających na partnerów. Mam taką starą patelnię do grilowania z Ikei, ciężka - oddam w dobre ręce :)

Peonia
Dzięki za info o legginsach szukałam na allegro czegoś tańszego, ale ograniczeniem okazał się mój wzrost. Z tańszych same krótkie nogawki są, a ja mam 178 i długie nogi. Ale zamówiłam w konńcu. Rozmiar xxl :) a przed ciążą nosiłam S/M

Odnośnik do komentarza

Ramania

Tez nosiłam takie rozmiary przed:-) ja nie wiem czy ja sie ogarne bez tego brzucha jak urodze:-) pewnie bede sie podniecać jaka jestem szczupla hahaha:-) dobrze ze te dwa ostatnie miesiące spedzam w domu. Zeby musiała myslec co włożyć na siebie zeby wygladac w miare dobrze i czuc sie wygodnie w pracy to bym chyba jebla. A za wszelką cene chcialam uniknac kupowania rzeczy typowo dla ciezarnych albo w duzych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza

Hej kochane.
Ależ tu się dzieje tyle stron doczytałam.
Igness
co do lewatywy i oczyszczania się przed ja tym razem zero .... Niby mi sie chciało ale nie mogłam nic z siebie wydusic ani przy porodzie gdzie miałam już bóle parte nic nienafajdolilam . Lewatywy tez nie robili. Z pierwszym za to I wymioty i biegunka juz podczas porodu.

Jeśli chodzi o rozcinanie Podczas porodu to musicie wyrazić na to zgodę . Ja się nie zgodziłam i było ok.

Roksi co ty bierzesz za czopki? Bo teraz mam właśnie problem,że przy tak silnym parciu ujawnil mi się wczoraj wielki zylak NA tyłku. Ani siedzieć a już nie wspomnę żeby iść i zrobić wiecie. ...... straszą mnie,że to będzie boleć jak drugi porod ... eh jakieś rady???? :D a jakie mam zakwasy na szyi, barkach I ramionach od zapierania SIĘ na fotelu :D
Moja slodziutka jak na razie wszystkie badania przeszla pozytywnie. Jest taka kochana. Dziś w nocy w końcu uraczyla mnie wielka kupą tak,że nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać; ) Zaczęła tez pić intensywniej z cycusia ale dokarmiana jest też sztucznie bo traci na masie . A z wczesniakiem nie wypuszcza nas dopóki nie zacznie przybierać. ...AA i najważniejsze, ja.mialam 37 tc ale patrząc na dzieci trzeba odjąć jeden tydzień wstecz dlatego jest wczesniakiem. Byłam w szoku bo myślałam, że skoro 37 tc to już super. Także nie śpiesznie kochane.
OPIEKA tu Jest rewelacyjna. Naprawdę. Położne i pediatrzy pomocni, dziś była Pogadanka Na Temat karmienia piersią a wpływu żywienia na pokarm i artykuł Igness okazał się prawdziwy. Możemy jeść wszystko a to źe dziecko ma kolki to na pewno nie od tego, że się kapusty najadłysmy :D Nawet możemy wypić dwie filiżanki kawy byle zaraz po karmieniu i odczekać około 3 h do następnego. Kalorii o 500 więcej.

Gloomcia będziesz zadowolona. Nic się nie bój. Zajmą się tutaj tobą profesjonalnie.

co do paznokci ja.mialam pomalowane na stopach mleczny a na dłoniach granat . Nie zdążyłam zmyć i nawet słowa nikt nie pisnal. Nie wiem czy przypadkiem z tymi paznokciami to się tyczy tylko cc....
a co do owłosienia :D Miałam pasek hehe bo też nie zdążyłam się ogolić i było ok. Golenie to chodzi o higienę podczas szycia ewentualnych pęknięć lub naciec ale to podobno sami mogą ogolic. Bynajmniej tutaj jest taka praktyka.

Odnośnik do komentarza

Renia nie no ja pojechałam bo jednak 2,5h to już było jak na mojego stanowczo za długo, ale jest ok, łożysko się nie starzeje, wody też ok więc spokojnie czekam na grudzień. A jesli chodzi o pelnię to u mnie na ip pustki jak nigdy i nawet z lekarzem gadałam o tym to mówił, że dziś wyjątkowo mało pacjentek :)

Natalia dzięki, no z paznokciami to tak, ważniejsze jest przy cc, bo przy znieczuleniu wlasnie krążenie sprawdzają, ale nawet nastawiajac sie na sn nigdy nic nie wiadomo, wiec warto mieć choć po jendym nie umalowanym.

Odnośnik do komentarza

Oooo Natalia, czesc kobieto:-)

Dobrze wiedziec ze nasze zywienie nie bedzie mialo za bardzo wplywu na to czy dziecko ma kolki.
Zaczelam sie martwic bo wyszloby na to ze moge sobie tylko suchy chlebek ugryzc. :-)

To super ze jestez w dobrej kondycji - tak wnioskuje po Twoim poscie:-) fajnie ze Malutka zdrowa, ale o tym ze tydzien trzeba odjac to mnie zaskoczylas. Odpoczywaj duzo teraz:-) ciesz sie Malenstwem. :-) całuje Was goraco:-)

Odnośnik do komentarza

Maaadziulka, u mnie też ładnie zus wypłacał. Zrobił mi kontrole, a że ja mam inny adres zamieszkania i zameldowania, a na zwolnieniu wpisuje się adres pobytu w czasie zwolnienia, a ja byłam przekonana, że adres zameldowania, to mnie tam nie zastał. Jutro podjadę i wyjaśnię, mam nadzieję, ze nie wymyślą sobie na nowo poprawianie zwolnień z adresem pobytu.

Roksi-druk można też wziąć z zusu na ten zasiłek macierzyński. Masz 14 dni od urodzenia Laurki, jeśli chcesz 80 proc.

Ja byłam nieświadoma przy pierwszym porodzie i poszłam pięknie przygotowana z wymalowanymi paznokciami. Nikt mi nie zwrócił uwagi ani lekarz ani położna. Jutro idę do kosmetyczki, ale to malowanie sobie daruję.

Odnośnik do komentarza

Na zewnętrznego zylaka avenoc smaruje ( ale mysle ze zmienie na cis droższego) a te wewnętrzne,które podejrzewamy z polozna to posterisan czopki ok 30zl. A jezeli mnie skręca a nie mogę kupy zrobić to czopek glicerynowy.
Moja córunia dzis przechodzi ludzkie pojęcie:-) karmie więcej i wybudzam ja zeby pila jak najdłużej za rada poloznej i mamy efekty- 3kupy dzisiaj!!! W tym po raz pierwszy sama się obudziła ze chce jeść o_O. Czkawkę ma często,praktycznie po każdym karmieniu prawie ..
A ja leczę przeziębienie. Jem żurawinę bo jak sikam to brzuch boli. Jutro ide do gastrologa wieczorem bo przeciez te zaparcia mnie wykoncza:/

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

W sumie mnie jakby lekarz czy polozna opieprzyli za paznokcie to chyba bylabym.zmuszona byc nie mila. Przecież mam ta,swiadomosc ze nie moge miec pomalowanych ale sa różne sytuacje wiec nikt w trakcie naglej akcji porodowej nie bedzie myślał o tym czy paznokcie mam takie czy srakie. Oczywiście specjalnie sie nie ufryzuje i nie umaluje tych paznokci ale jak juz cos to na pewno nie bede myslec o tym zeby zrobić z nimi porzadek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...